met de egmonden Rabobank V'v^" m UB 11 L 1 M Egmond-Binnenpaaldorp Uitkijktoren\\niet meer te^herstellen VAKANTIE depót LTB Taxicentrale TERVOORT B. V. Tel. Egmond 3000 voor al uw bankzaken RabobankS de egmondeny Slijterij DE POMP Autobedrijf Kenriemerland bv Wilheiminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979 contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206-1201 Egmond aan de Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 23 JULI 1975 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1203 losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie DRAAIORGEL DE KLEINE WITTE RUTH WINT EERSTE PRIJS Egmond aan Zee blijkt op de we kelijkse braderie twee beroemde draaiorgels te brengen. De elke woensdagavond vrolijk spe lende orgels hebben tydens een te Enkhuizen gehouden draaiorgelcon cours de eerste prpzen in de wacht gesleept in de categorie straatorgels en concertorgels. „De kleine witte Ruth",eigendom van de heer Vallentgoed en elke week muzikaal en deskundig ge bracht door Reijer en Pieter Wijn en Egbërt Konijn op de hoek bij Dor- resteijn, trok in Enkhuizen zeer veel belangstelling. Het viel op, dat velen het orgel herkenden als het oude in strument, dat altijd heeft gestaan in de kermisattractie van de heer Val lentgoed, bekend als de schommel schuitjes. Het orgel wordt nu ver troeteld als een oudgediende en de prima staat, waarin" het verkeert is het gevolg van pure liefhebberij. Op het concours te Enkhuizen werd het orgel met de hand gedraaid. Het werd beoordeeld op onderhoud en muzikale weergave en deze punten waren aanleiding voor de deskundi ge jury aan „De kleine witte Ruth", daterend uit 1920, de eerste prijs toe te kennen, terwijl ook de speciaal voor dit concours beschikbaar ge stelde Heinekenbokaal in de wacht werd gesleept. Op de braderie van woensdag a.s. zullen de trofeeën op het orgel worden geplaatst. Het concertorgel van de heer Al tenburg. dat elke week aan het wes telijk eide van de braderie staat, kreeg de eerste prijs in de afdeling concertorgels. Dit instrument, dat onder de naam „De Gouden Well- dershaus" bekend staat, trekt in ge heel Noord Holland zeer veel belang stelling. Door de braderie is imi mede in staat, de vrij hoge on<^^ houdskosten op te vangen ter^W ook zo nu en dan een nieuw boek aangeschaft kan worden, waarvan de kosten een Veeivouet vair een langspeelplaat bedragen. J99| :S s„ w 1 1» -%J|j JÜÉB Sonja Minis heeft in haar „Gale rie 10" weer een vijftal jonge kuns tenaars de mogelijkheid gegeven hun werk te exposeren. Vanaf zondag 20 juli tot zondag 31. augustus iedere a- vond van 1.9.00 tot 21.00 uur en vrij dag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur kan men daar kijken naar werkstukken en figuurstudies. Bij de entree ziet men een aantal etsen van Pieter Bijwaard. Het is bijzonder fijn uitgevoerd zwart-wit werk, dat boeiend is door de miniti- euze uitwerking van de details. Helena v.d. Berg laat een aantal fi guurstudies zien in houtskool. Afdalend langs de ronde trap komt men in de ondergrondse ruimte van de galerie, alwaar werken zijn on dergebracht van Brecht, Tanja Mar kies en Roland v.d. Heuvel. Veel zwart-wit is er deze keer te be kijken alhoewel een aantal figuur- studies in bruin daarbij een opval lend buitenbeentje vormt. Sonja Mi- nis bekijkt op de foto het werk van Bijwaard, waarover zij zeer enthou siast is. Galerie 10 dus aan de Pr. Bernhard- laan 10 te Egmond aan Zee. Vrijdag 25 juli, we schrijven het nog maar eens, ofschoon het al over bekend is, vrijdag 25 juli dus, 's mid dags om 4 uur, zullen de palen die aan de Abdijlaan zijn opgesteld, be klommen worden door een aantal paalbewoners, die er voorlopig niet meer afkomen. Egmond-Binnen is dan paaldorp, alhoewel het niet op palen is gebouwd want de geest gronden liggen hoog genoeg om die noodzaak uit te sluiten. Nee, Egmond-Binnen gaat er op zit- i en, zomaar voor de aardigheid en zo lang mogelijk. Het kan wel een paar dagen duren voor de laatste er af stapt of valt, dat wachten we maar af. Ondertussen gebeuren er allerlei gezellige dingen, er is mu ziek van Eensgezindheid, Excelsior uit Limmen, van de popgroep Bun- cker, de Howling Hurricanes, de volksdansgroep komt en de accor deonclub, er zijn allerlei andere at- trakties en in de omgeving zijn ge noeg gelegenheden om de vrolijke sfeer nog wat te besprenkelen. Het wordt druk in Egmond-Binnen en speciaal aan de Abdijlaan. Het is daarom aan te raden, de automobi listen hun auto weg zetten op het Kerkplein, daar is alle ruimte. De uikjjktoren te Egmond aan Zee, die vorige week werd omgehakt, is onherstelbaar vernield. Gemeente werken ziet er geen gat meer in, om het gevaarte nog te herstellen. Door de val is de construktie ontzet, zodat herstel zeer veel kosten met zich meebrengt. De stukken zullen worden weggehaald, nadat ze eerst in handzame brokken zijn gezaagd. De zaak is in handen gegeven van het gemeentebestuur maar of er een beslissing genomen zal worden tot plaatsing van een nieuwe toren is te betwijfelen. Ongeveer anderhalf jaar geleden constateerde men allerlei gebreken aan het bouwwerk, en men heeft toen het aannemersbedrijf Engel Zwart opdracht gegeven herstel werkzaamheden uit te voeren. Er werd een aantal treden vervangen en andere herstelwerkzaamheden uitgevoerd. De nieuwe treden zaten er koud in, zo werd ons van de zijde van gemeentewerken meegedeeld, of er werden er al weer een aantal ver mist. Ze waren gewoon losge schroefd en meegenomen. Om onge lukken te voorkomen heeft men toen de onderste trap verwijderd en de gehele zaak afgesloten, in afwach ting van een aangevraagd crediet voor opnieuw en totaal herstel. Dit is nog niet afgekomen. Opvallend is, dat de gemeentebegroting wel ver meldt, hoeveel kosten er reeds ge maakt zijn in voorgaande jaren maar er staat geen nieuw bedrag opgevoerd. Voor herstel is dat nu ook niet meer nodig en of er binnen kort een bedrag suppletoir zal wor den opgevoerd, is nog sterk te be zien, daar de begroting weinig ruim te geeft. Vorige week plaatste wij een artikel over de Kapberg te Egmond aan de Hoef, alwaar Hélène Min steeds weer met andere kunstenaars laat zien, wat er zoal op kunstzinnig ge bied te koop is. Cornelis Kaay is in de. nu lopende tentoonstelling een buitenbeentje met zijn stenen beelden en figuren, die massief van vorm en materiaal niet alleen tegen een stootje kunnen maar ook in tuinen en parken een goed figuur zullen slaan. Hélène is er mal van en het is dan ï'ook niet te verwonderen, dat ze zich fgraag even laat vereeuwigen met de vaderlijke kunstenaar Cornelis Kaay die pas zijn kunstzin begon uit te le ven, nadat hij op 65-jarige leeftijd werd gepensioneerd. Hij schildert ook, alhoewel dat werk momenteel niet in de Kapberg aanwezig is. BOB DENNEBOOM EXPOSEERT IN „HET GEBOUW" VAN DE NED. HERV. KERK TE EGMOND AAN ZEE Dit nummer van het Contact dreigt een expositienummer te worden, maar wij kunnen het ook niet hel pen, dat er in de Egmonden toeval lig een concentratie van kunstex posities voorkomt, die aandacht vra gen. In het Gebouw naast de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee, waaraan na de bouwvakvakantie de restau ratiewerkzaamheden beginnen, daar naast dus exposeert Bob Denne- boom, welke naam zo zoetjes aan voor de vele terugkerende gasten van Egmond aan Zee vertrouwd in de oren zal klinken. Deze kunstschilder doet niet alleen van zich spreken, wanneer het gaat om kunst maar hij zit er ook niet mee om collega's naar voren te ha len, wanneer hij er brood in ziet om met elkaar een kunstmanifestatie te organiseren, waarvoor hij desnoods zelf het meeste werk moet doen. Maar in het Gebouw van de Ned. Herv. Kerk heeft Bob Denneboom een geheel eigen expositie, werken door hem gemaakt tijdens verschil lende reizen naar het buitenland, ofschoon wij nu stukken voor ge schoven krijgen, die geinspireerd zijn op specifiek Hollandse taferelen die werkelijk voorkomen, alhoewel men geneigd zou zijn daar niet in te geloven, wanneer men het boeiende werk van Bob Denneboom aan schouwt.. En toch is het zo, maar Bob weet met een verfijnde techniek met zijn voorkeur voor sepia en combinaties daarvan met zilvergrijs achtige tinten, sfeertjes te scheppen, die hij gewoon heeft waargenomen met zijn kunstenaarsoog. En als vak man heeft hij het vermogen die sfeer weer te geven, zodat wij er ook van kunnen genieten. Opvallend in zijn werk zijn de soms scherpe krassen, vooral in de tinten, waarin je het nu net niet verwacht. En toch hebben die uitingen nu juist het vermogen, om de aandachtige beschouwer aan het schilderij of de tekening waarin het voorkomt de mooiste herinnerin gen mee te geven Het zal dan ook wel goed gezien zijn. Wij raden u echter aan, het allemaal zelf eens, te gaan bekijken, 't Is de moeite waard. Elke dag, behalve zondag van 20.00 tot 22.00 uur. 28 juli t.ean. 9 augustus Egmond aan de Hoef Egmonderstraatweg 6 TAXI TAXIBU8JES voor feestjes en clubs Informeer naar prijzen TSJONGE WAT WAS HET WEE8 GEZELLIG IN ,,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplem 8 - Telefoon 1203 W() bezorgen gratie 1

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 1