met de egmonden Rabobank RabobankQ Kennemerland bv Autobedrijf VVilhelminastraat 71 -73 HflH Egmond aan Zee 02206-1979 Belcanto- conceRt voor al uw bankzaken \de egmondeny Slijterij DE POMP contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206 - 1201 Egmond aan de Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 30 JULI 1975 Telefoon 02206 - 1789 NUMMER 1204 Advertentietarief losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie over velen nog zeer lang zullen pra ten. Het lag voor de hand, dat er een gezonde rivaliteit ontstond tussen de twee deelnemers uit Egmond a. Zee, Bert Kolk en Adri Bosman en de zitters van Egmond-Binnen. Al zit tend en in alle rust werd er strijd geleverd om de langste tijd en op het moment van schrijven was de strijd nog niet afgelopen. Hoewel nagenoeg alle deelnemers niet over de bijdragen behoefden te klagen, kan miss Paalzitten 1975, Marian Duinmeijer er op terugzien, dat zij met haar 50 uren zitten o.a. ook een leuk reisje naar Londen of Parijs heeft^^rvergehouden. Deze reizen wercfoa ook aangeboden aan Bert Kolk en Adrie Bosman als geste van café De Meerpaal van Egmond aan Zee. Algemeen werd Buur als winnaar getipWlie van plan was de 100 uur vol l^»aken. De organisatie krijgt van SK De Meerpaal te Egmond a. Zee te zijner tijd een diner aange boden. Dinsdagmorgen om 9.30 uur, toen dit blad op de pers ging, zaten nog Buur, Bóendermaker, V.d. Molen en Bakker. Op dat moment werden op namen gemaakt door de NCRV-tele- visie voor uitzending in 'Hier en Nu' 's avonds. De door het gemeentebe stuur van Egmond-Binnen ter be schikking gestelde cheque van 50,- voor de winnaar, werd dinsdagmor gen na het verstrijken van het we- reldrekord paalzitten door wethou der Verstegen verviervoudigd, zodat de vier paalzitters ieder dezelfde cheque ontvangen. ZATERDAG 2 AUGUSTUS ROMMELMARKT Traditioneel zal zaterdag a.s. 2 au gustus de grote rommelmarkt weer plaatsvinden op het Kerkplein te Egmond-Binnen. Voor deze markt is een massa bijeen gebracht en het organiserende Eensgezindheid verze kerde ons, dat de aanbiedingen alle rekords slaan. Er zijn zeer veel artikelen die het "predicaat rommel" niet kunnen ver dragen, daar de kwaliteit opvallend goed is. Velen zullen hun slag kun nen slaan want het is bekend, dat deze markt steeds weer een grote verscheidenheid biedt terwijl men met de prijzen vale kanten uit kan. Het gaat Eensgezindheid er om, wat te verdienen maar de kopers zullen de indruk krijgen, dat vele artikelen "te geef" zijn. Soepele jon gens van Eensgezindheid, dat is ze ker. Ze hebben met iedereen wat op maar als het om de kas gaat van de muziekvereniging, dan zetten ze alles op haren en snaren. Gelijk heb ben ze. Door de rommelmarkt van Eg mond-Binnen voel je je nooit bela zerd want ze zeggen er eerlijk bij als iets niet goed is. Zo zijn ze daar. Je kunt er gezond lachen, je kunt er een pannekoek laten bakken, je kunt er een verfrissing gebruiken en een koopje op de kop tikken, waar je jaren lang plezier van hebt. Zaterdagmorgen begint het op het Kerkplein te Egmond-Binnen. Dat mag u niet missen. Marian Duinmeijer werd door burgemeester Bakker gekroond tot "Miss Paalzitten 1975". Willem Buur maakt het zich gemak kelijk. Hij werd als de winnaar ge tipt, maar zyn drie collega's gaven ook niet op. varken", dat al naar gelang kracht en techniek naar hoger sferen werd gewerkt; in de schiettent kon men worsten neerleggen terwijl de vrolij ke keuken ook niet ontbrak. Voor de kinderen was er de fietsenmolen van Jan Braak en iedereen die er voor voelde, kon even langs de verschil lende café's een bezoekje brengen ter algemene lafenis en daarvan werd gretig gebruik gemaakt. Initiatiefnemer en coördinator was Sjors Weijers, die overal was te vin den. Hij en de vele medewerkers, die aan dit evenement meewerkten, heb ben Egmond-Binnen en wijde omge ving een weekend bezorgd, waar- De Howling Hurricanes, de pop groep Buncker en verschillende an- On- ge ruisloos en perfekt. De verzórging van de oaalzitters, waaromheen al les draaide, was uitstekend. In de centrale administratiewagen was men dag en nacht in touw. Teams losten elkaar om de vier uur af om een nauwkeurige administratie van de binnengekomen premies te waar borgen en de bekendmaking te ver zorgen. En een groep van dé EHBO heeft de paalzitters dag en nacht bij gestaan waar dat noodzakelijk was. PAALZITTEN WERD TOPEVENEMENT Het was me het sfeertje wel tij dens de afgelopen weekenddagen in Egmond-Binnen. En terwijl we dit schrijven is het nog lang niet afge lopen. Kermis was er niets bij en toch verliep dit evenement als een der meest rustige attrakties van dit seizoen. Wat wil je, er wordt alleen maar op een paal gezeten en dat verloopt geruisloos. Maar als er zo'n 31 zitters zijn, tronend op pl.m. drie meter hoge palen op een rijtje ge plaatst aan de Abdylaan in Eg mond-Binnen, dan vermag dat veel publick trekken. Het is niet by bena dering te zeggen, maar de schat tingen lopen uiteen van 50.000 tot 60.000 mensen en die cijfers geven wel weer hoe druk het was. Het weer was uitstekend, het kon niet beter en de sfeer was zo gezel lig, dat de vele bezoekers het terrein van de strijd maar moeilijk konden verlaten. Maar zij die er eenmaal geweest waren, hielden het thuis niet lang vol en de rit naar de Ab dijlaan werd weer gemaakt, vanuit Egmond aan Zee Egmond aan de Hoef - Egmond-Binnen was zowiezo present en vanuit vele andere plaat sen. Er kon soms geen kop meer bij. De Abdijlaan heeft nog nooit zoveel drukte te verwerken gekregen en al dat geschuifel werd vanuit de hoogte gadegeslagen door de paal zitters. die het over het algemeen rustig onder zich door lieten gaan. Al zittend zaten ze te verdienen want het publiek leefde intens mee. Het gevolg was dan ook dat het premies regende, die de paalzitters steeds weer stimuleerden, om er weer enige uren tegenaan te gooien. Vanaf vrijdagmiddag 4 uur, toen burgemeester Bakker het startsein gaf, werden de palen door de 31 paalzitters beklommen, om er voor lopig niet meer af te komen, op de noodzakelijke stop na om de twee uur. Dan mochten de zitters even de benen strekken gedurende vijf mi nuten. Langs de Abdij laan stond een aan bal marktkramen opgesteld waarop allerlei koopwaar werd aangeboden terwijl het rad van avontuur vrolijk draaide. Bezoekers konden hun krachten beproeven op het "gillende Namen als Caroline van Hemert, Marco Bakker, Patricia Madden, Hans Broekman en het Amsterdams Operakoor staan borg voor een by- zonder fijne concertavond, die op donderdag 7 augustus zal plaats vin den in de Adelbertuskerk te Egm.- )Binnen. De belangstelling van buiten de Egmonden voor dit concert is der mate groot, dat het goed is, het nog eens onder de aandacht te brengen van de Egmonders, waaronder vele muziekliefhebbers zijn. Elk jaar weer durft het organiserende Eens gezindheid het aan, om een Belcan toconcert van dit niveau op stapel te zetten. Hiervoor worden internationaal bekende solisten uitgenodigd en ve len herinneren zich de concerten van voorgaande jaren, die diepe in druk nalieten.. De muziekwerken die toen en ook nu weer zullen worden uitgevoerd zijn zo gekozen, dat een ieder volop van dezemanifestatie kan genieten. In dit blad treft u een adverententie aan, waarin de kaart verkoopadressen worden vermeld. Wij raden u aan u tijdig van een plaats te verzekeren. CAROLINE VAN HEMERT „GALAXY-'LIN" OP SLOTRUINE Het zomerprogramma van de Stich ting „Culturele Belangen Egmont" is veelzydig. Naast de prachtige ten toonstelling in de Slotkapel tijdens de gehele evenementenduur, zyn al diverse avonden georganiseerd. Na kabaret, .theater en klassiek, komen nu de popliefhebbers aan hun trekken. En hoe! De bekende pop groep „Galaxy-'lin" zal vrijdagavond 1 augustus a.s. een openluchtkonsert geven op de Slotruine. Hun laatste hit: "A long hot summer" staat al wekenlang op de vaderlandse hit lijsten en de naam Rob van Leeuwen staat garant voor kwaliteit. Verder bestaat de groep uit: Dick Remelink (sopraan- en tenorsax), Peter Was senaar (bas). Peter Rijnvis (drums), Hugo van Haastert (mandolin) en de zanger Rudy Bennet, die ook al geen onbekende is, hij is afkomstig van „The Motions". Luister wat zij zelf zeggen van de groep: „Galaxy-'lin" is een ervaring, een totaal-beleven van vibraties die permanent overspringen als vonken in verschillend geladen krachtvel den". Het konsert op de ruine begint om 20.00 uur. De toegang is 5, Bij slecht weer wordt er verhuisd naar het dorpshuis. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE"! KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein S - Telefoon 1202 Wy bezorgen gratia 1

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 1