met de egmonden KORT NIEUWS Rabobank RabobankS Kennemerland bv Autobedrijf Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 1 1 1 Slijterij DE POMP voor al uw bankzaken contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Telefoon 02206- 1201 Egmond aan de Hoef Burg. Eymaplein 2a Egmond aan Zee 26 NOVEMBER 1975 Telefoon 02206- 178» NUMMER 1221 losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie jciflrtsüïs SiftlCA Simi/tM KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telef. 1203 Wij bezorgen gratis jubileumviering plaats vond bij ge legenheid van het 50-jarig koor- jubileum van de heren J. Bras en C. v.d. Velden. Pastoor Tromp zei in zijn huldigingsrede, dat o.a. de oudste Jubilaris vroeger vanuit de Egmondermeer op de fiets of soms lopend naar de kerk kwam maar steeds op het appèl was. De heren betekenen een geweldige steun voor het uit pl.m. 40 leden tellende koor, dat onder de stuwende leiding staat van de heer Ant. Aelbers. Het koor wil graag wat nieuwe leden, dames en heren in haar gelederen opnemen. Elke donderdagavond is er repetitie in het dorpshuis, alwaar u zich kunt opgeven. DAT Sint Nicolaas zondag 30 november, gezeten op z'n witte schimmel, in Egmond aan de Hoef komt. De Sint zal worden begeleid door muziekver. Lamoraal van Eg- mont, de paardvereni'ging Princerui- ters, de ponyvereniging De Hoef en de ponyver. van manege Groot. Bur gemeester A. G. Bakker zal Sint Ni colaas ontvangen in de feestzaal van het Rode Hert. DAT Sint Nicolaas eerst 's- morgens om 11 uur in Egmond-Bin- nen zal worden ontvangen, alwaar de muziekvereniging Eensgezindheid voor feestelijke klanken zal zorg dragen. Na de feestelijke intocht zal de Sint ontvangen worden in de grote zaal van de heer Swart. DAT de heer P, Verschuur tijdens een algemene ledenvergade ring van de PvdA te Egmond aan Zee uit het bestuur is getreden. Zijn plaats zal worden ingenomen door de heer J. Bessèling. Op deze ver gadering heeft men gediscussiëerd over de andere opstelling in de PvdA sinds de laatste gemeente raadsverkiezingen en de doorgevoer de vernieuwingen, waarmee de ou dere generatie het wat moeilijk had. De nadruk werd er op gelegd, dat doordat er geen meerderheid meer in de raad bestond, alles niet meer zo vanzelf ging als voorheen. Hoogwater woensdag 26 8.54—21.24 donderdag 27 10.00—22.37 vrijdag 28 11.17—23.56 (dood-tij) zaterdag 29 12.30 zondag 30 1.02—13.29 maandag 1 2.01—14.24 dinsdag 2 2.53—15.14 woensdag 3 3.43—16.02 donderdag 4 4.31—16.49 AUTOBEDRIJF CHRIS BALTUS b.v. EGMOND-BINNEN: Herenweg 61-65, tel. 02206-2744 CASTRICUM: Stetweg 66, tel. 02518-54917 HEEMSKERK: J.v.Kuikweg 14, tel. 02510-39128 TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN „T VAATJE" WIJ VERNEMEN DAT er vorige week een gecom bineerde, informele vergadering van de beide Egmondse gemeenten heeft plaatsgevonden, om eikaars menin gen uit te wisselen over de Noord lob en alle facetten daaraan ver bonden. De pers was daarbij niet uitgeno digd, zodat nu helaas niets over de ze vergadering en de toon van de gesprekken kan worden vermeld ofschoon deze zaak wel heel Egmond aangaat DAT de raad van Egmond-Bin- nen op donderdag 27 november bij eenkomt op verzoek van de heren H. Amerika, W. Timan en L. van Els, ter behandeling van het initia tiefvoorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de dorps kern Egmond aan de Hoef en om streken. Zoals bekend heeft er tij dens de vorige vergadering een stemming plaats gevonden waarbij de stemming staakte (5-5). Het voor stel was toen ingediend door de he ren Amerika, Belleman en V.d. En- de. DAT er een St. Nicolaasbraderie wordt gehouden in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Een aantal van tien Egmondse zakenmensen neemt daaraan deel terwijl alle bezoekers kunnen rekenen op een gratis kop koffie op een daartoe extra inge richt terras. Van de zijde van de initiatiefnemers werd ons meege deeld, dat er verschillende sensatio nele koopjes zijn te verkrijgen. De braderie vindt plaats op vrijdag 28 november van 18.00-21.00 uur; zater dag 29 no-'j^ber van 14.00-21.00 uur en maand 401 december van 18.00- 21.00 uur. DAT dierenspeciaalzaak Cees v. Pel verhuist naar de Smidstraat nr. 9. Nadat de zaak woensdagavond door burgemeester Bakker zal zijn geopend, men daar vanaf don derdag 27 november terecht voor al le zaken, die met dieren te maken hebben. Cees en Nel van Pel hebben zich in de loop der jaren een schat taan ervaring opgebouwd over aller lei aangelegenheden betreffende honden, katten, konijnen, kavia's, marmotten, witte en andere muizen, terwijl er op vissersgebied voor hen ook geen enkel woord latijn bij is. 't Is goed zo'n zaak hier te hebben en dat hebben reeds velen onder vonden. DAT in het blad „De Nederland se Gemeente", een blad voor ge meentebestuurderen. dat als zodanig wel bekend zal zijn bij de Egmondse wethouders en raadsleden, een arti kel voorkomt van wethouder Cees Verstegen van Egmond-Binnen. Hij wijdt een beschouwing aan de lan delijke gemeentelijke herindeling terwijl hij ook 'de plaatselijke situa tie onder de loupe neemt. Hij schrijft in de rubriek "Gast van de week" onder de kop "Herindeling: nood zakelijk maar niet urgent". Hij zegt daarin: "Met name zij er op gewe zen, dat de samenvoeging van de Egmonden volstrekt los kan worden gezien van elke gewestelijke of nieuwe provinciale indeling dan ook". DAT er zondagmorgen te Eg mond aan de Hoef een feestelijke \de egmonden IN DE WANDELGANGEN VAN HET RAADHUIS Wu hebben deze week geen ver slag van de raadsvergadering van Egmond aan Zee cnwel om de vol gende reden. Bij de ingekomen stuk ken was een beroep van de heer P. wyker te Egmond aan Zee daar hem geen vergunning was verleend tot het uitbreiden van een woonhuis. Waarom deze vergunning werd geweigerd, is hier niet ter zake, maar op de agenda stond vermeld, dat deze kwestie in besloten verga dering zou worden behandeld. Pers en publiek wordt dan verzocht zich te verwijderen. Aangezien dit punt op de agenda nog voor de eigenlijke agenda ter sprake kwam en ons niet bekend was, hoe heet dit hangijzer was, dus ook niet de tijdsduur van het besloten gesprek, hadden wij 's middags vóór de raadsvergadering aan een der raadsleden gevraagd de voorzitter te verzoeken, dit punt naar het eind van de vergadering te verschuiven, zodat het publiek naar huis kon gaan en de pers nog tijdig zijn verslag kon maken. Het betreffende raadslid adviseer de ons, het zelf aan de burgemees ter <te vragen, ofschoon hij weet, dat het voor een raadslid een normale zaak is, een voorstel van orde te doen, op het moment van aanvang van de vergadering. Dat is niet aan de pers en ook niet aan het publiek. Hij had dit bovendien gemakkelijk kunnen doen, daar ons in de loop van de maandagavond van de zijde van zijn eigen fraktïe werd meege deeld, dat het geen enkele zin had, het betreffende punt in het begin van de agenda te plaatsen en dat het zonder bezwaar aan het eind zou kunnen worden behandeld. Wat gebeurde er nu? De pers, die zijn werk moet uitvoeren en ook nog moet proberen het verslag rond te krijgen, werd met het publiek de gang opgestuurd en heeft daar ruim veertig minuten staan wachten. Bo vendien bleek later, dat het de raadsleden bekend was, dat dit ge sprek lang zoii duren. Het spijt ons maar wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat hier sprake is van een grove mis kenning van het werk van de pers en van de belangstelling van het publiek voor het gemeentelijk ge beuren. Dat niet een van de raads leden op de gedachte kwam, dat er ook nog andere mensen zijn die hun werk komen doen, is een ern stige nalatigheid. Wanneer het tijdens de gesprek ken in de raad noodzakelijk blijkt dat een bepaald onderdeel in beslo ten vergadering behandeld dient te worden, dan wordt die situatie tij dens de gesprekken geboren en dan vindt iedereen, ook de pers het aan vaardbaar, dat de deuren even dicht gaan. Maar dit besloten gesprek stond op de agenda vermeld, het was dus bekend dat de pers hier niets over kon schrijven, bovendien zat het er in, dat het lang zou kunnen duren. Er werd hier onverantwoord omge sprongen met de tijd van een an der. Hier is sprake van een slechte smaak, die dan ook bij de aanwezi gen is achtergebleven. Gelukkig be sloot de gemeentebode, om in dit geval de koffie eerst hét publiek en de pers aan te bieden en dat is de enige goede indruk, die we nog heb ben over gehouden. G.B. WIJN IS EEN WETENSCHAP EN DIE WORDT IN EGMOND AAN ZEE BEOEFEND „Wat is voer voor vinologen" wordt er gezongen in een lied, dat speciaal is geschreven voor het selecte groep je wünkenners in Nederland. Het antwoord wordt onmiddellijk gege ven: „C'est le vin", de wijn dus en dat ligt voor de hand, als je jezelf vinoloog kunt noemen van de wijn- academie. Het zün er maar heel wei nig in Nederland, een zestig onge veer en een daarvan is Sjaak Schalk wijk van drankenservice „Centraal" te Egmond aan Zee. Waarschijnlijk zal er binnenkort in Egmond aan Zee een tweede zijn. die deze graad heeft behaald en dat is mevrouw Reemst van slijterij „De Pomp" die zich ook op deze zware studie heeft geworpen. De slijters van Egmond aan Zee is er alles aan gelegen om hun klanten een goed produkt voor te zetten, vooral nu de natuurlijke wijnen steeds meer in de belangstelling komen. Vandaar ook, dat- we de laatste tijd kennis maken met de wijnavon den, die speciaal worden gehouden, wanneer Frankrijk toestemming geeft, dat de Beaujolais Primeur over de grenzen mag. Dan hebben velen belangstelling voor deze gloedvolle rode wijn, waaruit je de warme zui delijke zon proeft en die juist in de koude wintermaanden die extra ge zelligheid geeft. De plaatseiy'ke siyters W. Reemst en J. Schalkwek hebben de liefheb bers intussen alle gelegenheid gege ven om van de nieuwe oogst te proeven tijdens door hen gehouden wijnavonden. Op uitnodiging van de heer J. Schalwijk hebben wij een avond meegemaakt van de vinologen, die gehouden werd in „De Beesde" te Bunnik. We schrokken ons eerlijk gezegd een hoedje, want het selecte gezelschap, dat we daar aantroffen laat duidelijk zien, dat kennis van wijn je niet zomaar aan komt waai en. Zij die dan ook over die kennis beschikken, zijn gerechtigd tot het dragen van de onderscheidingsteke nen, die op die kennis wijzen, be staande uit een diepblauw en breed Het m.s. Kerkplein op het strand van Egmond aan Zee. Veertig jaar geleden kwam het schip tydens een zware storm in moeiiykheden. De „hulp van de sleepboot Drenthe mocht iffiiet baten, terwyi deze te hulp ge snelde boot zelf in moeiiykheden raakte, toen de sleeptros brak en in de schroef vastdraaide. Stuurloos werden beide schepen naar het Eg- i feiondse strand gedreven en toen in "■^le loop van de avond via de radio bekend werd, dat beide schepen in nood waren, zaten de wegen even daarna vol met verkeer. Egmond a. Zee kreeg toen en de dagen na de stranding de eerste files te verwer ken. Heroisch was de moed van de reddingsbootbemanning van Egmond aan Zee die met groot gevaar voor eigen leven alle mensen van de sle per haalde. De bemanning van de Kerkplein verkoos voor blyven op het schip. lint, waaraan een medaillon met het vinologenembleem Wij hadden het van de heer J. Schalwijk nooit gezien, bescheiden als hij is maar hier moest hij het omhangen en toen hij het lint uit zijn binnenzak haalde en het over zijn hoofd liet glijden, keek hij vra gend verleden, alsof wij het gek von den. Nee, helemaal niet, alleen zou den wij er zelf ook een gehad willen hebben om je niet buitengesloten te voelen, maar we zouden onmid dellijk door de mand zijn gevallen, want de kennis die op die avond over wijnen tentoon werd gespreid, is geen kleinigheid. Maar gelukkig, wijn is in staat om gezelligheid te brengen en die was er dan ook. En de sfeer werd nog verhoogd toen er 18 wijnen gekeurd moesten worden, waarvan de her komst niet bekend was. Er was een serie van 18 wijnen voor de vinolo gen en een zelfde serie voor de niet- vinologen. De flessen waren onher kenbaar in zakken tot de hals toe ingekapseld, zodat er geen merk te- zien was. Het resultaat was tenslotte, dat de vinologen opmerkelijk eenslui dend waren in hun oordeel over de kwaliteit. En wij als niet-vinologen konden ons gelukkig prijzen, dat we de beste en de slechtste juist tipten maar alle andere wijnen waren voor ons hetzelfde. We deden een ontdekking op die avond: ofschoon het altijd een kwes tie van smaak is, moet er wel een grondige kennis aanwezig zijn, om uit zo'n grote serie wijnen, die ook allemaal uit dezelfde streek komen, nog onderscheid te maken. Het over tuigde ons er van, dat men in Eg mond aan Zee een juiste voorlichting krijgt op alle vragen over wijn en dat is voor velen belangrijk. De we tenschap is hier aanwezig, dat is duidelijk gebleken. Hartelijk dank voor het meemaken van deze avond.

Contact met de Egmonden | 1975 | | pagina 1