VERENIGINGS- NIEIJWS 'CONTACT MET DE EGMONDEN" 21 JANUARI 1976 - NUMMER 1229 ben ingediend, zodat er meer terug komen dan er zijn verdwenen. In het zuiden van het dorp rondom huize Agnes en in de omgeving van het Pandabeertje zullen de rozen perken onder handen worden ge nomen. INGEZONDEN Mevrouw Struijs-Sartorius liet zich door de velen, die meedoen aan een strandloop inspireren, om de volgen de regels aan het papier toe te ver trouwen. STRANDLOOP Waar gaan ze 'henen Al die benen. Welk doel heeft hij of zij? Langs een strand door zon beschenen In het koude jaargetij? Op een januari-zondag Trok de lange stoet voorbij In een langebroekenloopslag Onder fleur en kleurkledij. Mensen die voldoening zoeken In een looppas over 't strand En hiermee successen boeken Tegen hoge weegschaalstand. Bij de finish een medaille Na deze prestatiedraf Voor dit doorzettingsvermogen Nemen we ons petje af J. H. M. Struijs-Sartorius Egmond-Binnen Hoogwater woensdag 21 6.46—19.02 donderdag 22 7.30—19.49 vrijdag 23 8.18—20.41 zaterdag 24 9.10—21.43 zondag 25 10.14—22.54 maandag 26 11.31—12.20 (dood-tij) dinsdag 27 0.21—12.58 woensdag 28 1.40—14.06 V.V.B. NIEUWE STIJL Vrijdag 16 januari organiseerde "V.V.B. nieuwe stijl" haar tweede feestavond met het trio Heesbeen. Het was weer een zeer geslaagde avond met als hoogtepunt de komst van prins Cees 1 en zn raad van elf van de bekende karnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie'. „WB nieuwe stijl" heeft op het moment 80 leden en dat geeft het bestuur de voldoening dat de ^reniging in een behoefte voldoet. volgende avond zal op 28 febriSBr zijn en dan wordt het karnaval gevierd met het duo Ger en Rob. Verdere gegevens hierover worden nog per advertentie bekend gemaakt inliet Contact. feevogels Programma zaterdag 24 januari: junioren: 158: Zeevogels BI - Graftdijk BI 1.15 275: Zeevogels Cl - Limmen Cl 1.15 310: Adelbert C3 - Zeev. C2 2.30 328: GoAhead C3 - Zeev. C3 1.15 meisjes: 425: Zeevogels 1 - AFC '34 1 1.15 Programma zondag 25 januari: Zaanstad 1 - Zeevogels 1 2.30 vertrek 1.00 uur per bus 76: Zeevogels 3 - Vitesse 6 2.3Ó 153: Berdos 7 - Zeevogels 5 12.00 161: Zeevogels 6 - Meerv. '31 5 268: Zeevogels 7 - CSV 5 junioren: 350: Zeevogels Al - USVU Al 2.30 11.00 12.00 392: Zeevogels A2 - USVU A3 12.00 dames 482: Flevo 1 - Zeevogels 1 12.00 495: Zeevogels 2 - AFC '34 2 2.30 Komt zaterdagmiddag eens naar onze meisjes kijken en moedig ze aan, wan't beide ploegen staan on geslagen boven aan de ranglijst. Ze verdienen uw Steun Verder nieuws: Kantine-dienst: groep D 19 t.m. 25 jan., groep A 26 t.m. 1 febr. Terrein- dienst: S. Reinders. Hedenavond medische sportkeuring. Vertrek om 18.15 uur. A.s. donderdagavond 8.00 uur jeugdvergadering 'in de kantine. Vergeet u de klaverjasdrive van a.s. vrijdag niet? Het bestuur v.v. Rapide PROGRAMMA: woensdag 21 jan. sporthal Alkmaar: 19.15: d3a Velox 3 - Rapide 4 woensdag 21 jan. sporth. HH-wrd.: 19.15: hj Rood-Wit adsp. - Rapide 21.15: d3a RAP - Rapide 5 21.15: h2a Emos 1 - Rapide vet. dinsdag 27 jan. sporthal Egmond: 19.15: hj Rapide - Dirito asp. 20.15: dl Rapide 1 - Reactie 1 21.15: d3a Rapide 5 - Rapide 4 Uitslagen: hj. Rapide - Schoorl 3-0; d3a Rapide 5 - Velox 3 0-3; d3a Ra pide 4 - Time-Out 5 3-0; dl Rapide 1 - Rood-Wit 2 3-1; d2a Rapide 2 - Effect 3 3-0; hl Rapide 1 - Reactie 1 3-2. EGMONDIA - LIMMEN 1-0 [n deze wedstrijd ging Egmondia tot op de bodem van de mogelijk heden. Het resultaat was dat er verdiend van Limmen is gewonnen, maar de prijs was wel hoog. Was het eerst J. Wijker die voor een na der onderzoek naar een ziekenhuis in Alkmaar moest, later was het J. Benjamin die met een gescheurde wenkbrauw de arts kon gaan op zoeken. Wijker bleek een verwon ding aan een sleutelbeen te hebben terwijl tevens zijn arm uit de kom was. Ondanks dat het voor Egmon dia niet zo pleziering ging, werd de wedstrijd terecht gewonnen. Zo wel voor als na de rust was Egmon dia bereid om te knokken voor el ke meter grond, door te lopen op iedere bal en te loeren op een doel punt. P. Vuil scoorde een knap doelpunt, maar dat werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Het was pas na de rust toen Koopman door goed doorlopen de bal in het Limmendoel kon werken. De wed strijd kreeg een grimmiger karak ter en de goedleddende scheidsrech ter had soms moeite de gemoede ren te bedaren. Egmondia nam door deze overwinning waf meer afstand van de onderste plaats. b.c. De Egmonden Uitslag clubdrive 13-1-1976: A (gemiddeld 42) 1 Gebr. Huiberts 49 2 Gebr. Tromp 48% Gouda Zwaan 48 Va 4 Goedel Verbrugge 47 5 Heddes LieMng 38V'2 6 Scholten Klay 38 7 Hopman v.d. Molen 37Va B (gemiddeld 42) 1 Horio Nieuwenhuizen 50Va 2 Jak Wittebrood 48 3 Bakker Vermeeren 46Va 4 Familie Groot 46 5 Nienhuis Siewertsen 4 4 Va 6 Peereboom Gorse 36 7 Familie Roos 32Va C (gemiddeld 25) 1 Familie -de Goede 31 Va 2 Dames Hoverman Dekker 29 3 Mevr. v. Elzen Mooy 27 4 Dames Hoogland - de Jager 25Va 5 Dames Hopman - v.d. Molen 24 INGEZONDEN Ter opname aangeboden door een tydelijke gaste van Egmond aan Zee: HET HONDENPARADIJS Sinterklaas is ai een tijd vertrokken Ook de kerstman met zijn roode rokken Nu komt er nog een nieuwjaars ventje een goed idee'tje Die brengt dan huis aan huis een HONDENPLEE'TJE Compleet met closetrolletjes aan het spit, Zodat de engel lekker zit Na de drukker veegt baasje zijn bibsje schoon Straks vindt de lieverd dat doodgewoon Pootjes geven kontje keren Alles is hem wel te leren Ook 't stokkie mikken in de zee Fikkie rent er ook einden mee. Maar vóór ';t wandelen éven op het wee-cee'tje Dat is toch een eindeloos idee'tje? Want in dit mooie dorpje bij de duinen Is het wandelen gewoon niet meer te pruimen. Als je gewoon maar ergens kijkt of staat, Zie je een eindeloos hondendrollen-reservaat Ze kakken hier om '.t léven Ik wil die mensen de kost niet geven Die van 'hun laarsjes of mooie schoenen Er thuis eerst de strond éf moesten boenen Oh! wét is 't een zaligheid Als je door die hopen glijdt En ga je nu eens effies winkelen Je kan niet lópen - je móet wel hinkelen Zelfs ontgaat je de heerlijke "warme-bakkers" geur Want het "bruin gebak" ligt al voor zijn deur Cn de folders van de VW kan men leuk vermelden "Zomergasten - lieve mensen - ga niet schelden ook ski's verhuren wij aan iedereen U glijdt dan geruisloos over de strondberg heen Wil men een huisdier houden? Best Als ie dan een énder's sfeer maar niet verpest Wil ik uit wandélen met mijn troetel-olifant Nou, dan neem ik een emmer mee aan de hand Want nü zijn de straten bezaaid met poep En liefst nog bij de buurman voor de stoep Iedere dierenvriend rekent het in 1976 tot zijn plicht Wij geven Egmond aan Zee weer een schoon "gezicht" Ik woon hier tijdelijk als gast En mijn hond is tot niemands' last Hij graaft een gat onder de struiken En niemand kan zijn afval ZIEN of RUIKEN. Opvoeden is een vak apart Voor dit jaar een GOEDE START MALOU HENDRICKS ACIIILLES Doordat de werk zaamheden in het gy mnastieklokaa 1 zijn vertraagd, zullen de gymnastieklessen niet eerder dan op maandag 2 februari kunnen worden hervat. Het bestuur LET OP - LET OP Enige kennisgeving. De besturen van de EHBO vereniging Egmond-Binnen van de Egmondzeeër Reddingsbrigade brengen hun leden en andere belangstellen den onder de aan dacht dat op woens dag 4 februari a.s. in de zaal van de Speeltuin die herha lingscursus EHBO zal Starten. De cursus omvat 8 lessen, de aanvang is om 8 uur. De kosten bedragen 15,p.p. Tot ziens op. de eerste cursus avond 4 februari a.s. SCHIETVER. "DE VRIJHEID" Top 10 - 19-1-1976: P. Prins 99; A. de Boer 99; J. de Waard 99; C. Hof 98; J. Komen 97; J. Hof 96; P. Wijker 96; W. Dorresteijn 96; P. Dekker 95; C. de Goede 95. Totaal 970 punten. BEAUTY-FARM "ATIE" IN EGMOND-BINNEN Aan de Doelen in Egmond-Binnen staat een verbouwde boerderij, waar in de beauty-farm "Atie" is geopend. Voor een man mag dat een wereld vreemd terrein zijn, maar Atie Doets vertelt ons, dat een behandeling van mannen helemaal niet meer tot de uitzonderingen behoort. Voor ons dan nog wel maar dat is niet belangrijk, tot voor kort was het een specifiek vronwélijk terrein en het is dan ook voor de hand lig gend, dat véle vrouwen deze smaak vol verbouwde boerderij, waarin een gezellig salonnetje is ingericht, zul len weten te vinden. Atie Doets past produkten toe op kruidenbasis, die goed zijn voor de huid en tijdens de behandeling is er altijd een glaasje vruchtensap bij, want dat is beter dan koffie zegt ze, ofschoon men een gezellig bakkie altijd kan krijgen. EEN VERSLAG VAN ééN DER BEWONERS VAN „TORENDUIN" Nauwelijks bekomen van alle festiveiten, werden we op donderdag 15 janu ari verrast met de komst van een groepje leerlingen van de Trompschool, met een leuk toneelprogramma, nog wel niet met een hoofdletter, maar wat niet is kan nog komen. De reclame van de televisie was het eerste num-i mer, gevolgd door „de zakkenrollers", waarin alle spelers belangrijke rollen* kregen te vervullen. Een dame merkte plotseling dait haar beurs weg was. Een „heer", die naast haar had gezeten, bleek achteraf de portemonnee in zijn bezit te hebben. Dit raadsel werd door de politie, versterkt met een boze poli tiehond, na veel grappige gebeurtenissen eindelijk opgelost. He kwam niet allemaal even duidelijk over, maar dit kwam misschien ook wel door het jeugdig enthousiasme van de spelers. "Wie van de drie", ook een bekend spel van de televisie, werd toen ten tonele gebracht. Na de pauze werd Play-back gespeeld met grappige effecten. Als slotnummer verscheen er een dame van ongeveer twee meter lengte en die wist de aanwezigen zozeer te boeien, dat er een daverend applaus los kwam. Met een hartelijk woord van dank na mens alle aanwezigen, door de heer van Gelder, werd deze avond besloten. P. Rozing Gemeentewerken te Egmond aan Zee heeft een nieuwe Mercedes-Hanomag in gebruik genomen ter vervanging van de oude, die uüt de dienst is geno men. Het is een zwaarder type en uitgebreid met een derde zitplaats. De wa gen is bestemd voor de algemene dienst, d.w.z. voor alle voorkomende kar weitjes en werd geleverd door autobedrijf J. A. Kareis. Binnenkort zal ook een Landrover aan het wagenpark worden toegevoegd, speciaal voor de Plantsoenendienst, zodat er op de jeep van de ERB geen aanspraak meer ge maakt behoeft te worden. Er blijft nog een wens over, zegt de heer Hendriks en dat is een veegmachine. INGEZONDEN 25% SLECHTS TEGEN Hierbij reageer ik op de onzin die de PvdA ons via hun afdelingskrant voorlegt. Wie op de hoogte wil zijn van de gemeente-politiek, dient zelf de raadsvergaderingen te bezoeken, "want horen zeggen liegt veel". Men zou dan weten dat het CDA in principe voor samenvoeging was, maar eerst toch nog de mening van de bevolking wenste te horen. Dat is dan ook geschied en om het sim pel te houden, 25% slechts was tegen samenvoeging. Van de overige 75% wénste 25% persé wel samenvoe ging en de rest maakte het niet uit en liet het verder aan de raad over. Verder is het frappant hoe men van uit de PvdA-fraktie kritisch durft te spreken over anderen, die hoog bouw zouden doen plaats vinden. Interessant zou verder zijn de vol gende keer eens een socialistische leider onder onze aandacht te bren gen, waar het zijn commissaris baantjes betreft. Tot slot even aan dacht' voor de bedenkingen van PvdA-zijde, wat betreft de demo cratische werkwijze. Men heeft bij de socialisten en bij de communisten nu eenmaal een heel andere gedach te over democratie, dan bij de meeste andere partijen. E. Stentrop jr., EisenhowerStraaf 65 Dat beseft de PvdA heel goed, maar dat kan zij in haar stelling- name niet gebruiken. Om huizen van de grond te krijgen en de Noord lob te ontwikkelen is eenwording nodig. De aankoop van de Noordlob is mede een erfenis van de vorige raadssamenstelling, waarin de PvdA de meerderheid had en de rest wei nig of niets had in te brengen, als de PvdA dat niet wou. Eerlijk zou geweest zijn, als toen ook verteld was wie de kosten moet gaan béta len als Egmond-Binnen "neen" zou zeggen tegen eenwording. Dan draait Egmond aan Zee er alleen voor op. En die zware kosten voor een klein dorp zijn dan te danken aan het be leid van de PvdA. Nu moeten wij een erfenis uit het verleden zo goed mogelijk trachten op te vangen en daarvoor is de PvdA mede verant woordelijk. Dat de renovatie van het oude dorpsdeel vertraagd zou worden in dat geval is grote onzin. We zouden die passage in Info bijna als leu genachtig willen betitelen, maar die PvdA-stijl willen wij niet hanteren. Wat de PvdA in het verleden niet heeft kunnen waarmaken, gaat nu vaste vormen aannemen. Men weet bij dé PvdA heel goed, dat er een plan om itot hoogbouw te komen tot 13 meter in de kern en veel bedrijfsbebouwing. Door de nieuwe raad is dat plan van tafel geveegd. Die erfenis is gelukkig weg, dankzij het streven van Gemeentebelangen, CDA en VVD, waaraan de huidige fractie van de PvdA tenslotte heeft meegewerkt en zich zélfs duidelijk van het vorig beleid heeft gedistan- cieerd. Waarom dan nu zo'n mislei dend Info rondsturen? En er is ook sprake van een ster ke afwijzing van de bouwplannen voor liet oude Agnesterrein. Er zijn nog niet eens vaste plannen, er zijn allerlei ideeën naar voren gebracht, die nog uitgewerkt moeten worden. Dat weet de PvdA-fractie heel goed, want zij heeft zelf ook ideeën ge opperd. Waarom dan de mensen zo misleiden? En dan waarschuwt de PvdA in haar Info dat Egmond over- geleverd wordt aan projectontwik kelaars. Welnu, de PvdA-mensen in de raad weten hoe de drie andere par tijen juist een felle strijd voeren te gen die onwtikkeling en tegen de I hoogbouw, tot zelfs bij de Kroon. Maar wie heeft die projectontwikke laars met de gigantische hoogbouw er in het verleden dan ingehaald? Dat was toch de PvdA met haar meerderheid van toen? De anderen konden alleen maar bezwaren ma ken maar de PvdA besliste. U meneer Franke, heeft zich in de raad toch duidelijk van het vroegere beleid gedistancieerd? Waarom dan de Egmonders toch nog een ver wrongen beeld te geven van de werkelijkheid? Gokt u er dan op, dat er toch maar enkele Egmonders naar een raadsvergadering komen en dat het grootste deel het daarom niet weet? Wat is uw bedoeling eigenlijk? Sinds het optreden van de nieuwe raad is er een grote openheid vanuit BenW. Vroeger hoorde niemand toch iets? De PvdA met haar meerder heid in de raad en BenW maakte de dienst uit. Nu weten we eerder wat we goed en ook wat we fout doen. Vroeger werden er immers geen fou ten gemaakt dachten velen toen. Gelukkig hebt u ingezien, dat het vroeger goed fout ging, in ieder ge val zijn de kostbare en voor Egmond aan Zee desastreuze gevolgen van het vorig beleid langs de hele kust van ons dorp waarneembaar. En nu dachten we dat het goed ging in de PvdA, dat zijn we trou wens nog van mening en we kunnen ons niet voorstellen, dat u meneer Franke als fractievoorzitter achter de Info staat, die uw partij heeft verstuurd. We slaan u hoger aan, want dat heeft de praktijk ons ge leerd. En niemand wil het beleid van voorheen meer terug, daarom heeft de PvdA nu minder zébels, om dat men een democratischer beleid wilde door een betere verdeling in de raad zodat ook hoogbouw zoals in hét verleden gepleegd, o.a. van een sterflat, waarvan al velen éllen- de hebben beleefd, (ook u meneer Franke) niét meer voor kan komen. Wat de laatste laag bij de grondse, persoonlijke opmerkingen betreft, daarover willen wij maar zwijgen, omdat deze wijze van aanvallen de onze niet is. G em eentebelamgen BOMEN GEROOID In Egmond aan Zee zijn langs ver schillende straten bomen gerooid, omdat ze geen levensvatbaarheid meer hadden en daardoor gevaar opleverden bij een zware storm om te waaien, met alle gevolgen van dien. Van de zijde van gemeente werken werd ons verteld, dat er weer nieuwe bomen geplant zullen worden tijdens een boomplantdag die in maart plaatsvindt. Dan zul len ook bomen komen op punten, waarvoor inwoners verzoeken heb "INFO" VAN DE PvdA Het partijblad "Info" van de PvdA te Egmond aan Zee stelt, dat de sa menvoeging van de Egmonden door de bevolking is afgewezen, omdat van de uitgebrachte stemmen 22Va procent voor en 24'/a procent tegen was. Over de 53% van de bevolking dat niet heeft gestemd, wordt niet gepraat. Dat deel laat de volksver tegenwoordiging de raad, zweven, anders gezegd, laat de beslissing aan de raad over. INGEZONDEN EEN ANTWOORD VAN DE

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2