met de egmonden KORT NIEUWS Rabobank RabobankS Kennemerland bv Slijterij DE POMP voor al uw bankzaken Autobedrijf Wiihelminastraat 71-73 1# contact Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee 11 FEBRUARI 1976 Telefoon 02206-1789 Advertentietarief NUMMER 1232 losse plaatsingen: 22 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. NOORDELIJKE KUSTONTSLUITINGSWEG HEEFT ALLER BELANGSTELLING Om de toekomstige ontwikkeling van het gebied in en rondom Egmond-Binnen zo goed mogelijk in de hand te houden, heeft het gemeentebestuur van Egmond-Binnen de nota Ruimtelijke Ordening laten verschijnen, waarover de raad zich uitvoerig gebogen heeft. Veel aandacht werd daarbij besteed aan de Noordelijke kustontslui- tingsweg, die het verkeer speciaal van de dagrecreanten moet gaan opvangen en naar zee voeren. Deze weg moet zo oostelijk mogelijk van de dorpskern Egmond aan de Hoef lopen en ten noorden meer ruimte geven, dan tot op heden in de nota RO getraceerd. Over dat tracé maakte zich de heer Van Els bezorgd, daar hij tot zijn schrik zag, dat de weg heel dicht langs de Tiggellaan zou gaan lopen, daarmee het dorp ten noorden als het ware afsluitend. Persoonlijk had hij er wat problemen mee maar hij was er tevreden over, dat er ge streefd zal worden naar zo weinig mogelijk aantasten van de natuur, hoewel hij zich afvroeg hoe dat mo gelijk was. Hij voorzag ook, dat de aan te leggen parkeerterreinen in het duin gebied binnen de kortste keren vol zouden zijn, waarom hij meer zag in betere voorzieningen voor het openbaar vervoer. Nog beter vond hij hef, dat men zo ver kwam door de fiets te pakken. Over het algemeen vond men het een uitstekende nota, waarin veel goede toekomstvisie zat. Mevrouw Tabernal had er dan ook weinig aan toe te voegen. Kritisch was Bob v.d. Ende van Lijst 4, die vond dat de nota voor de bevolking moeilijk was te lezen. Daaróm wilde hij graag wat meer duidelijkheid omtrent de plannen die er zijn voor de grond van Bak, waarop zoals hij reeds eerder had gehoord, dagwinkels zou den komen. De voorzitter beaamde dit, maar in dat licht vond V.d. Ende het dan toch vreemd, dat er pogin gen in het werk werden gesteld om op een stukje van diezelfde grond een bar te vestigen. Speciaal met het oog op hét be houd van de dorpskern Egmond- Binnen zag hij veel voordeel in ge- integreerde bouw van Q.a. bejaar denwoningen en bouw in kleinscha lige vorm door eigen aannemers, waardoor niet alleen een veel vloei ender en doelmatiger bebouwing werd bereikt maar tevens ook een waarborg werd geschapen voor de werkgelegenheid op langer termijn. Evenals zijn opponent van Eg- monds Belang, Jan Apeldoorn pleitte hij voor de prioriteit waar het de uitvoering van plan Slot II betreft, het Luilaantje en dorp West en dat boven bebouwing van de Noordlob. Jan Apeldoorn vond, dat de nota een duidelijk beeld gaf van de pro blematiek m de gemeente. Hij wilde echter, wanneer het niet mogelijk zou zijn, de grond tegenover Heege- munde via onderhandelingen te ver krijgen voor het bouwen van be jaardenwoningen, deze gebouwd zien aah het Lüilaèntjè, daar hij in ieder geval niet voor een onteigeningspro cedure was, welk woord rond deze zaak reeds was gevallen. Zeer posi tief vond hij het, dat bij de ont wikkeling van de tienklassige school te Egmond-Binnen ook aan het kleu teronderwijs aandacht werd geschon- ten. WIJ VERNEMEN DAT Tino Tabak en zijn vrouw binnenkort café ,,'t Witte Huis" van de heer H. Foeken te Egmond aan Zee zullen voortzetten. Momenteel vertoeft Tino nog in het buitenland, waar hij verschillende oourses fietst. Het hangt helemaal van de resul taten af, hoe lang hij weg blijft, maar per 1 april zal het bedrijf of ficieel overgaan. Hoewel het echt paar Tabak de zaak op de oude voet voortzet en daarbij verschillende plannen heeft om er uitbreiding aan te geven, heeft Tino het voornemen, om voorlopig nog even op het zadél te blijven zitten, daar fietsen ten slotte zijn vak is. Zijn vrouw Mieke, niet onbekend met de gang van za ken in ,,'t Witte Huis", zal dan voor lopig de gang erin houden. DAT het gemeentebestuur een brief heeft doen uitgaan aan de ou ders van toekomstige leerlingen van een van de vier basisscholen te Eg mond aan Zee. In de brief worden de vier mogelijkheden van basison derwijs aangegeven, waaruit 'n keu ze gemaakt kan worden, terwijl de ouders zich voor inlichtingen kun nen wenden tot de leiding van de scholen. DAT Barbara van Dordt van de bekende kadotiek te Egmond aan Zee is geslaagd voor het examen „Parfumeur". Zij legde het examen af te Den Haag. DAT 17 februari a.s. de accor deonclub Vita Nova 's avonds om 8 uur zal optreden in Huize Heege- munde te Egmond-Binnen. Alle be langstellenden van Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen boven de 65 jaar zijn van harte welkom. VERVOLG zie elders in dit blad. WAAR GAAN WE HEEN MET DE SLOTWEG Hoewel er tussen de bewoners van de Slotweg te Egmond aan de Hoef verschillende ideeën leven over de instandhouding van de sfeer en de renovatie van de bebouwing, is men (het er over eens, dat er niet zomaar gebouwd en gebroken mag worden, waardoor het dorpsgezicht geweld i*nu gedaan wordt. Want in de his- 3^ische omgeving, zoals die nu be staat, voelt vrywel iedereen zich wel, maar men is er van overtuigd, dat er wel iets moet gebeuren, om het op z'n minst zo te houden. v :Jn toen onlangs het pand van de familie Schoorl uit het straatbeeld verdween, toen werd men ineens uit een wat sluimerende toestand wakker geschud en felle reacties wa ren het gevolg. Ook het „Contact" stond er vol van, wantiedereen wilde wel even kwijt wat men op het hart had. Het oostelijk deel van de Slotweg valt onder .Beschermd Dorpsgezicht' en dat betekent, dat daar niets ver anderd mag worden, zonder dat er uitgebreid is gepraat en langdurig is gestudeerd op het karakter van de verandering. En dat betekent voor sommigen toch wel een han dicap. De Slotwegbewoners zijn vorige week in de gelegenheid gesteld om met het gemeentebestuur van ge dachten te wisselen tijdens een hea ring in het dorpshuis. Van „Stad en Landschap" was de heer Deelman aanwezig, die vragen beantwoordde over subsidiemogelijkheden, die zo ingewikkeld ^ün, dat voor elk ge val afzonde; ^te maatstaven aan gelegd kunnen worden en hij kon daarover dan ook geen exacte ge gevens verstrekken. Er zijn subsidies wanneer het gaat om monumen °n en in beperkter mate voor »den die onder be schermd dorpsgezicht vallen. Aller lei vragen werden door de aanwe zige Slotwegbewoners, die overigens lang niet allen opgekomen waren, gesteld. Men wilde ook precies we ten, wat de plannen zijn van het gemeentebestuur, maar burgemees ter Bakker zei, dat er geen vaste plannen bestaan. Er was voorheen wel een plan, maar dat sloeg niet aan. Er kwam daarom een voorbe- reidingsbesluit, om te voorkomen dat er zich ongewenste ontwikke lingen zouden voordoen. Het ging er nu om, in gezamenlijk overleg tot een goed plan te komen, waar voor de bewoners er bij werden be trokken. "LAMORAAL VAN EGMONT" BRENGT EXCLUSIEF CONCERT IN NIEUW UNIFORM Zaterdag 14 februari om 20.00 uur geeft „Lamoraal van Egmont" zyn jaarlijkse donateursconcert in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. De grote donateursschare, die na de afgelopen aktie met 100 nieuwe le den is uitgebreid, kan genieten van een uitgebreid programma. Het pro gramma, dat evenals voorgaande jaren van hoog gehalte is, zal op verschillende plaatsen een ver nieuwing te horen geven. De drumband die ook deze keer de spits zal afbijten, wordt aange vuld met enkele hoornblazers uit het orkest. Het optreden van het orkest zal voor de pauze een vrij ernstig karakter dragen, waarbij „Orion" van Granville Bantock en „Attilla" van Verdi opvallende on derdelen zijn. Voor de wat luchtige muziek zorgen Pieter van Diepen op cornet met een „Andante Canta bile" van Tchaikowsky en Leo Stam op trompet met een „Andante" van Haydn., Ook „Ballet Egyptiën" van Liugini staat voor de pauze op het programma waarbij het zwaardere koper voor het nodige vuurwerk zal moeten zorgen. Na de pauze wordt het heel wat lichter en vrolijker. Ook nu weer een drietal solisten uit het orkest. Zo zal „The Joker" van Harold Moss door Jan Peetoom op tuba worden vertolkt. Louis Wittebrood speelt op tenorsax „Der Alte Brummbar", van Fusik-Maston, terwijl Thomas Pepping op schuiftrombone „Bonne Mary of Argyle" van Nelson ten gehore brengt. Tenslotte zal een pot pourri van feestelijke klanken dit programma van ernstig naar vrolijk doen besluiten. Deze avond zullen de nieuwe uni formen officieel worden overgedra gen. Zoals bekend streeft Lamoraal al geruime tijd via allerlei akties om te komen tot de aanschaf van nieuwe uniformen. Door medewer-^ king van vele mensen en niet in het minst door alle donateurs is Lamo raal daarin geslaagd. Voor de pauze speelt het korps in het oude en in complete uniform, om na de pauze het nieuwe uniform aan de aanwe zigen te presenteren. Tenslotte wordt de avond besloten door het duo „The Narrows", dat tot 02.00 uur zal spelen. Hoogwater woensdag 11 0.19 —.20 donderdag 12 1.03—13.31 vrijdag 13 2.07—14.29 zaterdag 14 3.00—15.16 zondag 15 3.47—15.57 maandag 16 4.27—16.40 dinsdag 17 5.07—17.13 (springtij) woensdag 18 5.47—18.00 donderdag 19 6.29—18.47 Het gemeentebestuur wilde uit de bewoners een commissie van drie mensen, die met haar gezamenlijk de zaak zouden bekijken. Aangezien er niet iedereen was, was die com missievorming tijdens de hearing niet mogelijk, zodat er binnenkort een voorstel wordt gedaan. Uit de bewoners kwamen voor stellen om de open plek bij de be jaardenhuisjes van het Hamwijk te bestemmen voor een museum, om een maquette te maken waarin de ideeën visueel duidelijk gemaakt worden en om de rest van de Slot weg ook onder Beschermd Dorps gezicht te brengen. Hieraan kleven echter weer prak tische bezwaren, daar eventuele plannen op een zeer langdurige procedure kunnen rekenen. Dit be zwaar kwam ook tot uiting tijdens een gesprek, dat wij later nog met enkele Slotwegbewoners hadden. Men wil echter zo snel mogelijk ko men tot het vormen van een com missie, waartoe gegadigden zich kun nen melden bij de heer Hikke, Slot weg 9. Er zal waarschijnlijk een stemming worden gehouden. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telef. 1203 Wij bezorgen gratis V^de egmondeny jLHRBUsR SiMCfl Summ

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1