GEMEENTELIJK! INFORMATIE Gemeente Egmond-Binnen Donderdag 26 febr. a.s. raadsvergadering "CONTACT MET DE EGMONDEN" De Herenweg te Egmond aan de Hoef. Vanaf dit punt tot aan de Tiggellaan zullen binnenkort de recon structiewerkzaamheden beginnen. Na de aanleg van de riolering zal de bedding van de weg lager worden gemaakt dan hier op de foto, terwijl aan beide zijden hoger liggende trottoirs worden aangelegd met parkeerhavens. De bomen zullen zoveel mogelijk worden gespaard. DE HERENWEG KRIJGT EEN SCHOONHEIDSBEHANDELING Binnenkort zullen in Egmond aan de Hoef en later dit jaar in Egmond-Binnen de werkzaamheden beginnen voor de reconstructie van de Herenweg. In het dorp Egmond-Binnen betreft het het weg gedeelte vanaf de Rabobank naar het Noorden tot het terreii^fen het Dorpshuis; te Egmond aan de Hoef het weggedeelte vanaf de hoek Julianaweg tot de Tiggellaan. Vanaf dit punt zal het Hoogheem raadschap het werk voortzetten, zodat de gehele Herenweg tot de grens met Bergen in de werkzaamheden van de reconstructie 'JQdt betrokken. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden is toeSm- rning van GS ontvangen, zodat het Gemeentebestuur een lang ge koesterde wens in vervulling kan laten gaan. Een lange weg tot doeltreffende riolering Het is ai jaren geleden, dat er plannen werden gemaakt tot een af doend rioleringssysteem, maar aan gezien voor dit omvangrijke en kost bare werk de geldmiddelen ontbra ken, was het tot nu toe niet mogelijk om tot een totale uitvoering over te gaan. Het werk moet dan ook in etappes geschieden en zo werd vorig jaar de Julianastraat onderhanden genomen, waardoor een belangrijke verbetering is verkregen. Nu is de Herenweg aan de beurt. Is een goed werkende riolering in deze tijd een normale aangelegen heid, op veel plaatsen hebben we nog te maken met toestanden, die reeds lang tot het verleden behoren te zijn. ELK huis aan de Herenweg heeft zijn eigen oplossing. Seplic- tanks worden veel gebruikt terwijl hier en daar ook de oude stapelput nog zijn onderaardse diensten be wijst, met als gevolg bodemvervui ling. Erger nog is de lozing op het op pervlaktewater, waarvoor slootjes rond de verschillende cultuurgron den de uitweg zijn. In de loop der jaren is die lozing veel intensiever geworden door de grote hoeveelheden doorspoelwater, waarvan vroeger geen sprake was. Men kan spreken van 'open riolen', die in onze landelijke omgeving nu niet bepaald de schoonheid van het landschap onderschrijven. Velen valt dat niet op, anderen daarentegen hebben de kwalijke 'gevolgen meer dan eens moeten ondervinden. Als gevolg van de gebrekkige af voer van de faecaliën is er ook sprake van clandestiene aansluiting en, in dit geval op de hier en daar aanwezige hemelwaterafvoer. Dit rioleringssysteem is daar niet op ingesteld en als gevolg daarvan ont staan er verstoppingen door voor werpen, die daar helemaal niet in thuis horen. Aan deze toestand moet een einde komen en in dit voorjaar nog zullen de werkzaamheden gaan beginnen. RECONSTRUCTIE VAN DE HERENWEG Het deel dat nu aangepakt wordt betreft de Herenweg zoals boven omschreven. De gemeente wordt daartoe in staat gesteld, omdat er geld beschikbaar is in het kader van de Werkverruimingsregeling. Het gemeentebestuur zag zyn kans schoon, om de nodige financiële middelen te verkregen en heeft daarvan dan ook onmiddellijk ge bruik gemaakt. Er worden door deze aanpak drie doelen tegelijk gediend: ten eerste is er werk aan de winkel; ten tweede kunnen we daardoor be schikken over een afdoend riolerings systeem en ten derde zal de Heren weg tegelijk een opknapbeurt onder gaan, waardoor men niet alleen een practischer gebruik van de weg hoopt te bereiken maar het geheel zal na de werkzaamheden een fraaier aanzien krijgen terwijl ook aan de verkeersveiligheid zeer veel aan dacht wordt geschonken. Het is nu eenmaal noodzaak, dat er voor het rioleringssysteem sleuven worden gegraven, waardoor het weg dek en de trottoirs zullen worden opgebroken. Als de buizen onder het zand zijn verdwenen, zal het ge heel tenslotte een ander aanzicht hebben. Trottoirs en parkeerhavens in Egmond aan de Hoef Het wegdek zal ongeveer dezelfde breedte houden als in de huidige situatie. Op de hoek bij de Juliana straat wordt het trottoir verbreed, zodat een vloeiender overgang wordt bereikt. Op dit punt immers rijdt het verkeer soms krap langs het daar aanwezige trottoir, omdat er geen duidelijke wegafscheiding be staat, om tenslotte op de hoogte van kapsalon Twisk geconfronteerd te worden met bomen. In het verbrede trottoir voor sla gerij Aelbers tot kapsalon Twisk komen parkeerhavens, evenals in het trottoir voor de kerk, terwijl de bus- aanvang 19.30 uur. halte die nu nog voor de school aan wezig is, zal worden verplaatst naar een van deze parkeerhavens. Bij de school komt een oversteek plaats, zodat de zebra bij de drie sprong gaat verdwijnen. De trottoirs liggen ten opzichte van het wegdek hoger en worden met een trottoir band afgescheiden. Aangezien de ingangen van de diverse percelen geen andere bodem- hoogte toelaten dan de huidige, zal de bedding van de weg vanaf de ingang van het Graaf Dirkplein tot de Slotweg uitgediept worden, zodat het wegdek lager komt te liggen dan nu het geval is, waardoor 'het hoog teverschil met de trottoirs wordt be reikt. Het trottoir aan de oostzijde van de weg verloopt tenslotte ge leidelijk naar het lager liggende trottoir aan de Sldtweg, waarop het een ononderbroken aansluiting krijgt. Voor het gemeentehuis worden ook parkeerhavens aangelegd, ter wijl de bushalte hier gehandhaafd blijft. Ook voor het bankgebouw komen parkeervoorzieningen. Aan deze kant wordt het nieuwe trottoir op dezelfde manier aangelegd als aan de andere kant en zal lopen tot Belleman Eleotro. Tenslotte zal het wegdek weer uit klinkers bestaan, zulks uit practische overwegingen, hoewel een dergelijk wegdek in veel gevallen ook het algemene beeld een fraaier aanzien geeft. Er wordt naar gestreefd, dat alle bomen langs dit weggedeelte behouden blijven. Belangrijk is ook, dat de plaatsen waar tot nu toe bij zware regenval sprake was van wateroverlast, droog gemaakt worden. Op verschillende punten zullen daarom kolken wor den aangebracht, waarna men er op rekent, dat deze overlast tot het verleden behoort. Ook zal de straat verlichting aangepakt worden. Over leg met het P.E.N. is begonnen, om ook deze werkzaamheden tegelijk te starten, zodat het niet nodig zal zijn, dat hiervoor het wegdek weer ge deeltelijk zou moeten worden op gebroken. „§0 wordt naar gestreefd, dat het vt\c _=jer tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk doorgang kan vin den, reden waarom de béide zijden van de weg niet tegelijk onderhan den worden genomen. MEDEWERKING VAN DE BEVOLKING Het ligt voor de hand, dat deze ingrijpende werkzaamheden de nodi ge overlast met zich mee zullen brengen voor de bevolking. Het ge meentebestuur vertrouwt er echter op, dat het in deze op de volledige medewerking van de bevolking kan rekenen. Er wordt naar gestreefd, dat de overlast tot een minimum beperkt blijft maar men ontkomt er nu eenmaal niet aan, dat er hier en daar wel eens wat geïmproviseerd moet worden. Bij alle percelen zullen de nu be staande paden doorgraven moeten worden i.v.m. de aansluitingen op de riolering. Het ligt voor de hand, dat met de aanleg daarvan naar een afdoende oplossing wordt gestreefd voor de huidige situatie en aanslui ting op dit systeem wordt dan ook verplicht gestéld. De septictanks en Het open riool achter de huizen aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef. Buizen van verschillende diameter boren zich een weg onder de tuintjes en monden uit door muren en schuttingen boven het slootje, dat door de sterke vervuiling alleen nog maar dienst doet als open vergaarpoel. Van stromen is geen sprake. Ook aan deze toestand zal met de reconstructie van de Heren weg een einde komen, daar elk huis op de nieuwe riolering wordt aangesloten. andere voorzieningen moeten ver dwijnen terwijl heel dringend een eind gemaakt moet worden aan de lozing op het oppervlakte-water. Het gemeentebestuur is er echter van overtuigd, dat er op dit punt geen moeilijkheden zullen rijzen, aangezien men steeds doordrongen raakt van de grote waarde, die een schoon leefmilieu voor ieder van ons heeft. VERKEERSLICHT- INSTALLATIE Aan de Slotweg nabij De Kapberg zal de voetgangers-oversteekplaats worden beveiligd met een verkeers lichtinstallatie, die door voetgangers zelf bediend kan worden. Er komt een voorwaarschuwingssysteem, zo dat het verkeer tijdig op de aan wezigheid van deze oversteek wordt geattendeerd. Hiermede wordt be reikt, dat deze drukke oversteek plaats, waarvan door veel school kinderen gebruik wordt gemaakt, optimaal wordt beveiligd. Later aan bi ongev de pis waara De oversteekplaats op de Slotweg bij de K verkeerslichten worden geplaatst met „i oostelijker een waarschuwingssysteem he dat het een met verkeerslichten beveiligt HET DORPSHUIS TE EG EN ZIJN OMGE Omzoomd door de Herenweg, de Visweg en de rondweg is op "de jpunt" het dorpshuis in aanbouw. Over de indeling is al veel geschre ven, zodat we hier het gebouw even buiten beschrijving laten, omdat er straks bij de officiële ingebruikname nog veel aandacht aan gewijd zal worden. Hoe wordt de omgeving afgewerkt Dat blijkt voor velen nog een on beantwoorde vraag. Met het in de directe nabijheid gelegen Adelbert- sportcomplex wordt de Noordkant van de dorpskom Egmond-Binnen een dynamisch centrum, waar vele activiteiten in de toekomst zullen plaatsvinden. De accommodatie rondom deze complexen is dan ook zeer belang- Toekomstig bestemmingsplan Slot II De voorbereidingsfase om te ko men tot ontwikkeling van het be stemmingsplan Slot II nadert zijn voltooiing. Het plan is gesitueerd tussen enerzjjds de Pr. Beatrixlaan en de Hoever weg, anderzijds tussen de Pr. Willem Alexanderlaan en de gronden rondom de Slotgracht. In het plan zal de bouw mogelijk zijn van ongeveer 180 a 190 woningen verdeeld over verschillende catego rieën (woningwetwoningen, goedko pe en duurdere premiewoningen en bungalows). rijk. E ken aa zend a keerte over tend 1 gebou1 weg k< Op kant gymve en op rondor de oos beplar op het Voor in het ting. I geving voorkc gang r beboss de aa daartu selend' plant, harmo HET 1 ANDE RING KAVE OF El Pub1 meded vergac gehad gemee; het ge digden een g< merkii Burj ben b< te gaa

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 4