'CONTACT MET DE EGMONDEN 12 MEI 1976 NUMMER 1245 Het personeel van het plaatselijk reddingsstation van de KNZHRM te Egmond aan Zee heeft een riant be- manningsverblijf gekregen in het boothuis. Door veel zelfwerkzaam heid, enz. beliep het kostenbedrag nog geen 4000,De ondernemers vereniging Eendracht, waarvan voor zitter G. Gravemaker en secretaris G. Belleman aanwezig waren, gaf uit haar St. Nicolaasaktie 2000, voor dit doel. De heer F. Ziek van de plaatselijke kommissie heette al- Vervolg "Kort Nieuws": DAT het sociaal café deze maand niet op de 3e maar op de 4e woens dag (26 mei) bijeen za'1 komen in de Boerewagen te Egmond-Binnen. In leider zal zijn pastoor C. P. v. d. Berg over de vraag: "Wel of niet een Stichting Open Bejaardenwerk in de Egmonden". DAT de jaarlijkse kerkveiiing te Egmond aan de Hoef, gehouden in de zaal van f Rode Hert, een prach tig sukses is geworden. Dankzij de geweldige inspanning van het vei- lingkomitee en allen die voor deze koopjes zorg droegen, de koop kracht in de zaal, is het tot een be drag gekomen van 13.600,De veilingmeesters Jan Hopman en Henk Belleman wisten met vaart en enthousiasme de koopjes aan de man te brengen. DAT de kollekte voor het Astma fonds in de Egmonden heeft opge bracht 2.421,99. Dit betekende bij na 20% meer dan vorig jaar. Alle kollektrices en kollektanten, gevers en geefsters, heel hartelijk dank. DAT deze week in de Drie Eg monden een enquête wordt gehou den door het Kreativiteitscentrum. De vragenlijst wordt gelijktijdig met dit blad rond bezorgd. De bedoeling van deze is, om de wensen van de belangstellende inwoners te kunnen vertalen in het programma van september a.s. Het bestuur van het centrum roept iedereen op de vragen te beantwoorden en het formulier in de (stem)bussen bij de RABO- banken te stoppen. DAT de botenbezitters van de botenvereniging „De Werf", die hun boten beschikbaar willen stellen voor 'het boegzitten, worden uitge nodigd om donderdagavond 13 mei, om 20.00 uur, naar „De Meerpaal" te komen (achterzaaltje) ter bespre king van het gebeuren. DAT maandagavond te Egmond aan Zee een bijeenkomst werd ge houden i.v.m. het 1000-jarig besitaan. Veel verenigingsbesturen hadden aan de oproep gehoor gege^_ Besloten werd dat de volgende ^^■enigin gen een kommissielid bescffrpj .aar zullen stellen: t.w. Oud Egmond; Gezamen lijke Kerken; VW; J^amenlijke Scholen; ERB; Egmon^ De Een dracht; Plattelandsvrouwen en de Botenvereniging. Vóór 22 mei zul len genoemde verenigingen een af gevaardigde opgeven, waarna op 1 juni de eerste vergadering wordt belegd op het gemeentehuis. DAT de 'Blauwe Paal', de grens- paalpaal tussen Egmond aan de Hoef (gemeente Egmond-Binnen) en Eg mond aan Zee, blauw is geverfd. Dat is toch de goeie kleur, zult u zeg gen. Niets daarvan, die paal wordt wel „blauwe paal" genoemd, maar dat wil in Egmond aan Zee nog he lemaal niet zeggen, dat die paal blauw behoort te zijn. 't Is een grijs Stuk steen en iemand, die humoris tisch dacht te zijn, heeft hem op 'n Over renovatie gesproken In Egmond aan Zee begint men er steeds meer plezier in te krijgen, om van oude, wat afgeleefde huizen weer iets fijns te maken. Neem dit huis aan de Zuiderstraat, op de hoek van de Burg. Nielestraat, t.o. het museum, t Is gewoon een plaatje Het wordt bewoond door de familie Groen. Dick Groen heeft er in noeste doe-het-zelf vlyt menig uurtje aan besteed en het resultaat u ziet het en ze willen er nooit meer weg. Wy willen hierbü ook nog even ver len welkom, waarna de voormalig inspektcur materialen van de KNZHRM, de heer G. Prevoo het verblijf in gebruik stelde door een laken weg te trekken. Schipper Hendrik Visser kykt hoe hij dat doet. nacht blauw geverfd. De dader snapt niets van Derp, waar men met rood en wit ook groen kan be doelen. Daar moet je niet over na denken, dat is gewoon zo. DAT de voetbalvereniging Zee vogels op zaterdag 15 mei a.s. van 15.00 - 16.30 uur een receptie geeft in de kantine van de vereniging, in verband met het behaalde kampi oenschap. Ieder is welkom. Men le ze de uitnodiging in dit blad. Foto Auke Bakker melden, dat Dick Groen sinds enkele weken het "Contact met de Egmon den" in Egmond aan Zee bezorgt en dat doet hy als kenner van het dorp tot in alle hoeken en gaten. Hy houdt van precies werk, trou wens daar is zyn huis wel een over tuigend kenmerk van. CHRISTEN VROUWENBOND Wij willen voor de zomer- en va- kanltietijd nog éénmaal bij elkaar komen en wel op dinsdagavond 18 mei om 8 uur in de Ger. Kerk. Me vrouw v. Veen-Oden uit Wieringen, zal aan de hand van de diaserie „Geef ons heden ons dagelijks "brood" vertellen welk werk wordt verricht voordat wij (de boterham op onze tafel hebben. Zij toont ons ver schillende soorten koek en brood, die in Wieringen en omgeving veel worden genuttigd. Er is ook een en ander te koop. Het zal beslist een gezellige avond worden, we hopen vele dames te mogen begroeten. Het bestuur GESLAAGDE SPORTDAG EGMOND AAN ZEE Afgelopen donderdagmorgen liep het wekkertje bij de meeste Eg- mondse leerkrachten dik voor ze ven uur af. Er moest aangetreden worden op het Egmondia-terrein om de velden uit te zetten voor de eer ste Egmondse sportdag, waaraan al le basisscholen en de kindertehuizen deelnamen. Het is een geweldige dag geworden. Alles werkte mee. Het zonnetje straalde en er was veel be langstelling. Vele ouders assisteerden als jurylid bij de diverse onderdelen. Het enthousiasme van de deelne- mertjes was hartverwarmend. De oudere kinderen moesten hardlopen, hoogspringen, balwerpen, doelwer- pen en veldlopen en de jongeren hardlopen, balwerpen, zaklopen en behendigheidsspelletjes doen. Op al deze onderdelen konden de 'kinde ren punten verzamelen, die op het „sportdiploma" vermeld werden. Het ochtendprogramma werd besloten met een estafette, waaraan alle scho len deelnamen. Na een „fotofinish" ging de eerste prijs naar de Ruyter- school en de tweede naar de Tromp- school. 's Middags werd het traditionele voetbal- en handbaltournooi afge werkt. Dit vond-de afgelopen jaren steeds plaats op Koninginnedag. Er Korps rijkspolitie groep Bergen NH post Egmond aan Zee GEVONDEN EN VERLOREN van 14-4-1976 l.m. 30-4-1976: Gevonden: B.B. 5,zwarte portemonnee met inh.; verrekijker; sigarettendoosje met geld; hondje reu; rode portemonnee met inh.; zilveren armbandje „John"; pols horloge merk 'Timex'; etui met sleu tels. Verloren: zilveren armband naam Rina; kentekenbewijs deel I, II en kopie deel III; witte hoed; rode por temonnee met inh.; blauwe porte monnee met inh.; plastic rode speel goedauto; rode portemonnee m. inh.; zwart tasje met inh.; zwarte knip portemonnee met inh.; verz. plaatje BBS-014; knip portemonnee met inh.; donkerblauwe sweater; dames horloge Dugena'; blauw spijkerjas- je; 65+ kaart; duihkrt.; B.B. 10,-; giro betaalpas kaarten; zwarte met. herenbril; zwarte heren m. lees bril; zwarte portemonnee met inh.; gouden armband; gele bromfiets helm; honden-halsband m. penning; bruin lederen portemonnee met inh.; bruine hond; 2Ülveren ketting. Inlichtingen: postbureau der rijks politie, Voorstraat 81 te Egmond aan Zee. Dagelijks van 11.00 uur tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. werd door alle ploegen met volle inzet gestreden om de kleuren van hun school hoog te houden. De voet balwedstrijd tussen het „meester- team" en de leerlingen weid met een gelijkspel afgesloten. Er moest echter wel een winnaar uit de bus komen. Dus strafschoppen nemen. Evenals andere jaren bleek ook nu weer het leerlingenteam het sterkst. Volgende keer moet er maar eens een team bestaande uit „jufs" de wei in. Misschien, dat die een beter resultaat uit het vuur kunnen sle pen. Een woord van dank aan alle medewerkers, ouders, scheidsrech ters, de kantinemensen van Egmon dia is beslist, op zijn plaats en het staat nu reeds vast, dat deze sport dag het volgend jaar herhaald zal worden. Tot slot de uitslagen: voetbal afd. 1:1. De Ruyterschool, 2. Van Speyk- school, 3. Trompschool, 4. Jozef school; voetbal afd. II: 1. De Ruy terschool, 2. Schuckinkschool, 3. V. Speykschool, 4. Beatrixschool; hand bal afd. I: 1. De Ruyterschool, 2. Jo zefschool, 3. Van Speykschool, 4. Trompschool; handbal afd. II: 1. Van Speykschool, 2. Trompschool, 3. De Ruyterschool. H. J. Wiegers HOOG WATER woensdag 12 2.18—14.46 donderdag 13 3.08—15.38 vrijdag 14 3.57—16.24 zaterdag 15 4.41—17.10 zondag 16 5.28—17.57 (springtij) maandag 17 6.14—18.43 dinsdag 18 7.02—19.32 woensdag 19 7.53—20.22 donderdag 20 8.48—21.21 VOLLEYBALVERENIGING RELAX Kom ons aanmoedigen, Relax-le den, op zaterdagavond 15 mei vanaf 8 uur tot zondagmorgen 16 mei 8 u. De deelnemers aan de zwemmara- thon ziin Peter te Buck, Frank Groot, Annemarie v.d. Linden, Henk IJlstra, Nel Hopman, Karin Broer- se, Willem de Jong en Gerda Hou- tenbos. De sportmiddag voor gemeentebe stuurders, raadsleden, ambtenaren enz., die in Egmond aan Zee in en rond de sporthal werd gehouden, werd een gezellige vertoning. Niet was1 men zo goed te spreken over de opkomst. Vanuit provinciaal be stuurlijk niveau waren zo'n 400 uit nodigingen verstuurd, maar er kwa men slechts 40 personen opdagen. DE TOEKOMST St. Ghislais-Hornu, 9 mei j.1., af stand 246 km. In concours 263 dui ven, 53 prijsduiven. De uitslag: J. A. Apeldoorn 1-3-11-13-15-26-30- 42; C. H. Diemeer 2-4-8; P. Laan 5- 10-12-24-27-38; H. Tromp 6; J. Zent veld 7-14-16-23-51; A. Tromp 8-39; B. de Jonge 9-20-34-45-49-53; A. Merkuur 17; G. Duinmeijer 18; C. v.d. Reep 19-31-36-37; G. Vreeburg 21-22-50-52; P. Zentveld 25-32-43; Joh. Schoute 29-46-48; P. Swart 33; J. Liefting 35; Jos. Zentveld 40; G. Tervoort 41; John Apeldoorn 44; H. Admiraal 47. EGMONDS LUCHTPOST Wedvlucht vanaf St. Ghislain, af stand 250 km., in concours 124 dui ven. "Beertje" van de comb. Spit ten slaagde er in de eerste prijs te winnen met een voorsprong van niet minder dan 16 minuten. De uitslag: comb. Spitten 1-2-3-4-23-24-25; G. Basman 5-19; W. M. Groot 6-8; P. de Waard 7-11-13-14; N. W. Groot 9; A. Groot 10; A. Kareis 12-15-18; H. Liefting 16; comb. Brouwers - Kaag 17-20-22; J. Sprenkeling 21. Bij de AOW-ers ging de eerste prijs naar J. Kaper, terwijl bij de jeugd de eerste prijs we,rd gewonnen door Arno Kareis, die een zeer goed sei zoen meemaakt.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 8