met de egmonden KORT NIEUW w&wm ^ggp gy gy ^g Va aa 10°p jaar egmond aan zee Slijterij DE POMP Autobedrijf KENNEMERLAND bv contact Uitgave Drukkerij Belleman b.v. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee 18 AUGUSTUS 1976 Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief NUMMER 1259 losse plaatsingen: 26 et, per mjco, Bij kontrakt belangrijke reduktie, CAROLINE VAN IIEMERT zingt liederen van de Egmondse componist Jan Burger. Een uniek concert in de Slotkapel. Het is de Stichting Culturele Be langen "Egmont" gelukt de Eg mondse componist Jan Burger op het podium te krijgen. Vrijdag 20 au gustus a.s. 'gaat dit unieke gebeuren plaatsvinden in de Slotkapel te Egmond a.d. Hoef. Niet alleen uniek vanwege het feit dat de componist z'n eigen werken op een magistrale vleugel ten ge hore zal brengen en niet alleen om dat Caroline van Hemert zijn lie deren zingt, maar bovenal omdat het programma voor die avond en kel en alleen muziek van de com ponist Jan Burger zingt. Jan Burger, een componist die in de stilte van de Nollen in de duinen bij Egmond aan Zee heeft gekozen als z'n werkterrein, praat enthousiast over de komende gebeurtenis. Maar verraadt tegelijkertijd de spanning die leeft in deze kunstenaar, omdat steeds de pianist Jan Burger, de componist Jan Burger ten gehore moet brengen. Hij schrijft muziek die beelden op roept van lief en leed, van de natuur in al zijn schoonheid. Willem Andriessen, indertijd direk- teur van het Amsterdams Conser vatorium "Je bent een melodisch ta lent, waar we in deze moderne tijd erg blij mee zijn". Vele gedichten werden door hem in de loop der jaren van muziek voor zien. Volgens kenners en vakmensen heeft hij hier een bijzondere gave voor. Van de inmiddels overleden dichter Jan Engelman staan er enkele op het programma, gezongen door Ca roline van Hemert en tijdens de uit voering worden deze toegelicht door haar echtgenoot, de bekende regis seur Willy van Hemert. Een heel bijzondere avond dus die vrijdag 20 augustus. Tot slot enkele regels uit een gedicht van Heieen Kerkdijk gezongen door Caroline van Hemert, welke karak teristiek zijn voor de Egmonden en zijn componist: en aarzelend tastend is het vuurtorenlicht, dat glijdt tot aan het deinende einde van de oneindig be wegende zee. De golven nemen spoor en woorden met zich mee Luister in de Slotkapel hoe Jan Bur ger deze woorden heeft vertaald in muziek en geniet van een bijzon dere avond. Aanvang 20.30 uur en de toegang bedraagt f 7,50 voor hou ders CJP f 5,00. In de pauze is er de bekende koffie met koek in de Kap- berg. Kaarten: Mevr. C. van Beek, Julianaweg 61, tel. 1227; Joop Groot, doe het zelf zaak, Slotweg en alle WV kantoren in de Egmonden. dertiende drumband - festival te egmond aan zee Zondag zal het gemeentelijk sport park weer in de sfeer zijn van rit me, klank enkleur, wanneer zich daar het dertiende drumbandfestival afspeelt van "Van Speijk". Aan dit concours nemen dertien korpsen deel waarvan de laatste zich op 13 juli aanmeldde. "Een serie feiten, die bij menig bijgelovig mens enige huive ring zal opwekken" zo staat in het programma te lezen. Maar voor drumband Van Speijk, zeggen deze cijfers niets, dan alleen dat het met deze deelname een groot feest kan worden, maar als de weer goden niet zo gunstig zijn gestemd, dan wordt het hele feest verplaatst naar de sporthal. Het concours be gint om 2.00 uur 's middags en ein digt om pl.m. 4.45 uur, waarna om 5.00 uur het grote défilé door het dorp begint van alle deelnemende corpsen. De route loopt via de Watertoren- weg door de Voorstraat, de Tromp straat in, Wilhelminastraat, Past. v. Kleefstraat, Pr. Hendrikstraat, P. J. Troelstraweg, Watertorenweg, naar de Sportlaan. De jury van het défilé bevindt zich op het balkon van Spar Supermarkt. Uit de Egmonden doet drumband Eensgezindheid mee. Dit drumbandconcours trekt steeds zeer veel belangstelling en daar zal het het komende weekend ook wel niet aan ontbreken. INGEZONDEN. Maandenlang is gemeentewerken en partikulieren bezig om jonge aan plant van water te voorzien en in een mum van tijd staat er geen boompje meer overeind. Uitgerukt, vernield. Een patatkraampje iemands brood, wordt even leegge roofd. Gevels van restaurants en van woonhuizen worden even ontdaan van mededelingenbordjes, 'versierin gen etc. Een fiets, welke op slot zijnde wacht op de jeugdige eigenares, die even een frisse duik neemt in het zwem bad, wordt "geleend" en totall-los te ruggevonden bij het politiebureau. Dan sneuvelt er ook nog even een grot spiegelruit van een wasserette, terwijl in een steeg even overtollig bierinname tegen een gevel wordt geloosd. Ook wordt er nog evenSTOP Maar hoe Politie heeft te weinig mensen om handen, is overbelast, vooral in het hoogseizoen, (neem ik aan). Moeten we dan maar afwachten tot het tuig ons huis of de zaak even on derhanden neemt? Wat doe je in je eentje? Ik meen dat het tijd wordt dat partikulieren, inwoners van Eg mond aan Zee de koppen bij elkaar steken en een "bescherm"-brigade oprichten, welke vooral in de kleine uurtjes Egmond in de gaten houdt. Of heeft u een andere oplossing Ik houd van mijn dorp, mijn 1000-ja- rig dorp en kan het moeilijk ver kroppen dat volgezopen onverlaten dit verzieken. Wij, Egmonders, doen ons best om er wat van te maken maar als het zo doorgaat kunnen we beter teruggaan in de tijd en Egmond weer dicht-' plakken met "ouwe kranten", weten de dat dit voor hen, die ook van derp houden -en dat zijn er duizenden - afschuwelijk zal zijn. Omdat de "verziekers" niet voor een kleintje vervaard blijken vermeld ik uit voorzorg liever niet mijn naam onder dit stukje. eensgezindheid trok volle kerk Een groot aantal belangstellenden was in de St. Adelbertuskerk te Eg- mond-Binnen bijeen gekomen vooiw het jaarlijkse belcanto-concert, waalJB in naast het optreden van bekende nationale solisten en het fanfareor kest Eensgezindheid het dames- en herenkoor debuteerde. Het was warm in de kerk maar dat scheen op de uitvoerenden geen in vloed te hebben. Het publiek werd meteen al in stemming gebracht met de prachtige uitvoering van delen uit Jesus Christ Superstar door Eensge zindheid, waarna Crescendo haar op treden opende met het Ave Verum van Mozart. Orkest en koor, resp. o.l.v. Frans Alleman en Hans Mul der, presenteerden hier het muzikale Egmond-Binnen ten voeten uit. Dit was een prestatie van eigen bodem, van de zeer muzikale bodem Eg mond-Binnen. Een koor dat pas negen maanden in deze formatie bestaat heeft een waagstuk ondernomen voor een cri- tisch gehoor, in gezelschap van pro minente figuren als Marco Bakker, Renee van Haarlem, en Nico Boer. En dan ligt het voor de hand, dat de spanning op de gezichten stond te lezen. Dit koor belooft wat voor de toekomst. Wat te zeggen van de solisten. Zij brachten in een gezamenlijk optre den, solistisch en met koor en orkest een stukje sfeer, waarvan de hon derden belangstellenden met volle teugen hebben genoten, een pro gramma, waaraan ook bijzonder bij gedragen werd door de begeleiding op de piano van Jan Schuit en Wou ter Hofstra. Een tevreden voorzitter van Eens gezindheid, Gerrit Tervoort, huldig de de vele medewerkers met bloe men, die zij allen ruimschoots ver diend hadden. De organisatoren van Eensgezindheid hebben de vele mu ziekliefhebbers een prachtige avond bezorgd. grote veiling De sportvereniging St. Adelbert gaat een grote veiling houden op zaterdag II september in het nieuwe dorps huis. Het r.k. kerkbestuur heeft de vroegere kerkeveiling (die niet meer gehouden wordt) aan de voetbalver eniging overgedragen d.w.z. dat wij nu ieder jaar een veiling gaan hou den om de hoognodige gelden bijeen te brengen om St. Adelbert als (grootste) vereniging te laten blijven draaien, vooral nu er in nabije toe komst een uitbreiding van de vel den te verwachten is en zeer waar schijnlijk ook tennisvelden. Het is onze bedoeling om iedereen (jong en oud) bij de als zeer gezellig bekend staande veilingen te betrek ken. Daarom streven wij naar een groots weekend, om iedereen te laten proe ven van de sfeer van deze beide da gen op zaterdag 11 en zondag 12 sep tember. a.s. Van ons nieuwe dorpshuis, dat er staat voor iedereen, wordt thans in tensief gebruik gemaakt. Maar er kleeft nog een financieel kantje aan, die wij als inwoners van ons dorp weg moeten werken en aangezien men dat langs de deur niet zo maar kan innen, heeft het bestuur van St. Adelbert het plan opgevat om deze eerste veiling die geheel van u afhangt (wat de finan ciële kant betreft) voor het grootste deel aan het stichtingsbestuur dorps huis te schenken. Het stichtingsbestuur heeft aan de diverse verenigingen om financiële bijdragen gevraagd. Vandaar deze geste van de voetbalvereniging. Onze eigen kas baart voor de toe komst ook zorgen, maar wij hopen door deze éénmalige schenking het stichtingsbestuur uit haar financiële noden te helpen. Een overzicht van het weekend. Zaterdag 11 september in de grote sportzaal allerlei spellen en spelen, nl. vlotbruggen, touwklimmen, sjoel bakken, flipperkasten, balgooien en doelschieten het rad van1, avontuur, basketbal, kansspel en schiettent. Er is aan alles gedacht. Zaterdagavond om 8 uur het klap stuk van de veiling. Wij hopen de bekende veilingmees ter Jan Wokke uit Limmen aan te trekken, er is een pracht verloting en bijzonder rad van avontuur. De zondag wordt wederom besteed aan de evenementen in de sportzaal. Wij zullen ons best doen om er een gezellig weekend van te maken en hopen dat de gehele bevolking aan deze uitnodiging gehoor zal geven, zodat Egmond zijn zomerseizoen mag afsluiten met een geslaagd gebeu ren. Eind augustus, begin september kunt u mensen van onze vereniging bij u thuis verwachten, die graag uw ga ven in natura etc noteren voor deze veiling. Er zijn reeds bijzondere leu ke koopjes aangeboden. Beste mensen, wij hopen en ver trouwen op uw spontane medewer king aan deze veiling. U bij voorbaat hartelijk dankend. Tot zaterdag 11 en zondag 12 sep tember in het Dorpshuis. V.V. ST. ADELBERT Aanbeveling van het Bestuur van de Stichting Dorpshuis. Egmond-Binnen Meerdere malen heeft u, bevolking van Egmond-Binnen, reeds laten blijken hoe groot uw directe offer gezindheid voor ons dorpshuis is. Het bedrag dat gemiddeld per hoofd van de bevolking is opgebracht, steekt ver boven andere gemeenten uit. Het stichtingsbestuur is daarom ont zetten^ blij, dat zij nu via een ge weldige medewerking van de groot ste sportvereniging ter plaatse St. Adelbert, de laatste noodzakelijke gelden zal ontvangen. Met uw bijdrage zal de zeggenschap over uw dorpshuis een volledige Eg- mond-Binse aangelegenheid blijven. Wij zullen dan baas in eigen huis blijven. Het stichtingsbestuur hoopt en ver trouwt erop dat ALLE Egmond- Binners in het weekend van 11 en 12 september in het dorpshuis aan wezig zullen zijn om via vele at- trakties hun steentje bij te dragen. HET STICHTINGSBESTUUR WIJ VERNEMEN DAT het comité "Egmond aan Zee 1000 jaar" een geroep doet op ie buiten Egmond aan Zee werkende beroepsbevolking, om op hun be drijven loten aan de man te bren- jen van de jubileumviering van het 1000 jarig Egmond aan Zee. Voor ie feestviering moet geld komen en Ieders hulp is van harte welkom. De boekjes kunnen afgehaald worden Dp het WV bureau; DAT de Egmondzeeër Red dingsbrigade zand verkoopt in fles- |es, om wat geld te verdienen om het werk te kunnen voort zetten. De bri gade bestaat in 1978 50 jaar en het zon een prachtig douceurtje bete kenen, wanneer door deze aktie bij voorbeeld een boot aangeschaft zou kunnen worden. De flesjes zijn ver krijgbaar o.a. bij drukkerij Belle- man op het Eymaplein en bij boek handel Dekker; DAT de reddingboot "Ubbo" van Egmond aan Zee zondagavond omstreeks half tien werd gelanceerd voor een zoekaktie naar een omge slagen zeilboot, waarvan twee men sen meer dood dan leven de wal hadden weten te bereiken nabij Schoorl. Een derde man was in zee achtergebleven. Ook de Prins Hen drik van IJmuiden koos zee terwijl een marinevaartuig werd ingescha keld. Ook de Egmondzeeër redding brigade koos zee, die uiteindelijk 't stoffelijk overschot van de 25-jarige Wim Schotte tegen de ochtend uit zee oppikte recht voor Egmond aan Zee. Om 06.30 uur keerde de Ubbo terug, na de drenkeling in zee over genomen te hebben. DAT in de laatste week van au gustus en de eerste week van sep tember de nationale collecte wordt gehouden voor de kankerbestrijding. Er zijn gelukkig grote vorderingen gemaakt ter bestrijding van deze ge vreesde volksziekte en terwijl we het onderzoek moeten overlaten aan des kundigen, kunnen wij met ons geld hen helpen, dat onderzoek voort te zetten. Als dat het enige is, dan heb ben we welhaast de plicht om dan op die manier te helper., om het leed van onze medemens te verzachten en te voorkomen. Kankerbestrijding is een wezenlijk nationale zaak, dus ook een Egmondse zaak; DOMINEE MARTèL VERTREKT naarSBnacker Is er zojuist afscheid geweest in de o.k. kerk, binnenkort op zondag 29 augustus zullen de Ned. Herv. en de Geref. gemeente dominee Ben Mar tel vaarwel zeggen. Na een werk zaam aandeel gehad te hebben van bijna 7 jaar in het kerkelijk leven van Egmond aan Zee, krijgt hij een nieuw werkterrein in Pijnacker Z.H. In de opvolging is nog niet voorzien. In Egmond aan Zee was er een in tensief samenwerkingsverband tus sen de hervormde en de gerefor meerde gemeente, waardoor domi nee Martèl, mede onder invloed van het gebrek aan zielzorgers, ook zijn werkterrein tot de gereformeerde gemeente uitgebreid zag. Met zijn vertrek is ook deze gemeen te bij de veranderingen betrokken en een nieuwe predikant moet be reid zijn, ook die kerk te bedienen. De familie Martèl verlaat Egmond aan Zee niet graag. "Ik voel mij hier helemaal" zegt ds. Martèl, "ik houd van dit dorp en ik ben blij deze sfeer meegemaakt te hebben Op het straatje achter zijn huis, de pastorie aan de Trompstraat, filoso feerden wij over de reden van zijn heengaan, terwijl zijn "rouw onder tussen zorgde voor en kop koffie, dat er op die piïlle zaterdagmorgen bijzonder goed jn ging. Peinzend keek hij eens naar zijn in het gips gevatte voet, waarop enige namen stonden geschreven, vermoedelijk van zijn vrouw en kinderen. Hij dacht na over de vraagf die wij hem stelden, de vraag waaróm hij dan wegging. "Een dominee wordt beroepen" zegt hij, "er wordt een beroep op hem gedaan, om te komen werken bij hen, die je nodig hebben". Dat strekt echter weer niet zo ver, dat er sprake is van een verplichting - integendeel - er kan een beroep ge daan worden, maar de keuze om daar al dan niet op In te gaan is vol komen vrij. Hier was een zielzorger aan het woord, ook een vader, een echt genoot, waarvan veel afhangt, voor al ook in zijn gezin. Zorgelijk spreekt hij over de kerk, die een monument dreigt te worden, dat mensen alleen maar mooi vinden om naar te kijken, van de buitenkant. Er is een prach tige en goede kern maar er is meer nodig, om het ook de predikant mo gelijk te maken, in stoffelijke maar vooral in geestelijke zin. Dan spreekt ineens de psycholoog ten voeten uit. Hij is dankbaar voor het vele werk wat hij heeft mogen doen. Als dominee of predikant, hoe moet je het eigenlijk noemen, als zielzor ger is waarschijnlijk het beste, denkt hij terug aan mooie en moeilijke mo menten. "Een zielzorger moet een psycholoog zijn, lichaam en geest kan je bij een mens niet scheiden, wel ónderscheiden", zegt hij. Dominee Martèl is geen man die graag op de voorgrond treedt, hij valt niet graag op. Ma.ar hij gaat ook geen moeilijkheden uit de weg. Ve len denken met diep respect en bij zondere waardering aan hem, wan neer hij met diepmenselijke benade ring een oplossing trachtte te bren gen in problemen, die om hun zor gelijkheid onoplosbaar schenen. Hij was een werker, onopvallend, velen hebben geen weet van de zorgen, waarmee hij te maken heeft gekre gen. Dat is dominee Martèl ten voe ten uit. Daar praat hij niet over, mag hij niet over praten. Velen betreuren dan ook zijn ver trek en tijdens de afscheidsdienst van zondag 29 augustus zullen velen van de gereformeerde en hervormde gemeenten aanwezig zijn om hem alle goeds te wensen in de nieuwe wijngaard, waarover hij wordt aan gesteld. TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" KWALITEIT EN SERVICE (het gehele jaar door) Pompplein 3 - Telef. 1203 Bezorging boven 50, DE LAATSTE ECHTE KRUIDENIERSZAAK STOPT In Egmond aan Zee hadden we nog slechts een echte kruidenier, een -ster danwel te verstaan, in de per soon van Annie Eeltink. Met haar 69 jaren mogen we haar gerust An nie noemen, "want dat is altijd zo geweest" zegt ze zelf, "ik hou niet van dat deftige gedoe, ik ben Annie Eeltink, van vroeger af en ook al die 41 jaren dat ik in mijn winkeltje zat". De buurt zal haar missen, dat staat als een paal boven water. "Als je effe gaat zitten, dan zal ik onder tussen koffie zettenzegt ze, wan neer we een praatje komen maken over het stopzetten van haar zaak. En even daarna hoor je in de keuken de koffiebonen kraken in de hand molen, terwijl ze de electrische kof fiemolen, die ze eens cadeau heeft gekregen, rustig in de kast laat lig gen. "Zo zet je de lekkerste koffie" vindt ze en ze heeft nog gelijk ook. Het smaakte naar vroeger, toen de koffie zo gezellig kon staan prutte len op het lichie, terwijl je ondertus sen vaag een "petrolie"-geurtje op kon snuiven. Dochter Ans zit er ook bij, die ver telt, dat ze de vorige dag met het stuur van haar fiets door het raam ging, vandaar die plank ervoor. Maar het is de moeite niet meer, om dat ruit nog te maken, want de 24e augustus hebben de Annies Eeltink het huisje en winkeltje verlaten, om hun intrek te nemen op Prins Hen drikstraat 42 en van daar-uit terug te zien op een tijd, waarin zij bijzon der veel persoonlijk, contact hadden met hun klanten, want iedereen kreeg daar persoonlijk aandacht, en daar mankeert het tegenwoordig wel eens aan. De buurt zal haar missen. "De men sen zijn erg lief voor mij geweest" zegt ze wanneer we weggaan maar zij was het voor haar klanten. Nogd eze maand zal het pandje ver dwijnen, om plaats te maken voor een nieuw stukje Egmond aan Zee. Jammer, maar het moet, WILHELMINASTRAAT 71-73 EGMOND AAN ZEE - TEL. 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1