met de egmonden Slijterij DE POMP Wiliem's Drankensuper Autobedrijf KENNEMERLAND bv contact 977 -1977 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymapleln 2 Egmond aan Zee 1 SEPTEMBER 1976 NUMMER 1261 Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. DOMINEE B. MARTEL NAM AFSCHEID VAN ZIJN KERKGEMEENSCHAP Er was op de zondagmorgen van de 29e augustus tijdens de af- scheidsdienst van dominee Ben Martèl geen plaats meer vrij in de Ned. Herv. Kerk aan de Voorstraat. Honderden belangstellenden van de gereformeerde en hervormde kerk hadden gehoor gegeven aan de op roep van de kerkeraad, deze dienst bij te wonen. De oproep was waar schijnlijk niet nodig geweest, want de spontaniteit, die zich tijdens de ze dienst uitte, getuigde van de ge voelens, die men allen ten opzichte van dominee Martèl heeft. Hier nam een man afscheid, die de geestelijke begeleiding van hen die hem waren toevertrouwd, maar ook van vele anderen zeer ter harte ging. Misschien kwam de waardering daarvoor wel het meest tot uiting in de woorden van het meisje, dat bo ven van het koor hem toeriep: "Do minee, ik maak het kort, hartelijk dank voor de fijne catechisatieles sen en dat is alles". Of uit de woorden van de heer Vigel uit Bergen, die zei, dat hij zich in deze kerk altijd had thuis gevoeld, omdat er een dominee aan het woord was, die hem precies wist te vertel len, hoe hij had te leven; of uit de woorden van een vrouw, die bij ons in de buurt zat: "Meneer, ik vind het verschrikkelijk voor u, dat deze do minee moet missen, ik kom zelf uit Apeldoorn, maar als ik op vakantie ben in Egmond aan Zee, dan ga ik weer echt naar de kerk. Dat ik dit afscheid nu toevallig- moet meema ken". Nee, het stond haar helemaal niet aan en zo dachten velen eV over. Namens de kerkeraad en de her vormde gemeente bracht de heer C. J. Luitjes dank aan dominee Martèl voor alles wat hij voor de Egmonders had gedaan en namens de gerefor meerde en hervormde gemeente bood hij hem een filmkamera aan. Zijn vrouw mocht een plant in ontvangst nemen. Namens de gereformeerde gemeen te sprak de heer J. Kraker, die bij zonder in dominee Martèl zijn oecu menische houding waardeerde. Voor de gereformeerde gemeente beteken de zijn vertrek dan ook een gevoelig verlies. Hij sprak de wens uit, dat het hem in zijn nieuwe gemeente naar wens zou gaan. Tijdens de dienst gaf dominee Martèl aan zijn toehoorders nog een duurzame les mee. Hij sprak de wens "dat men naast de liefde tot God f eerste gebod, gelijk aan dat gebod eikander zou steunen, respekteren en helpen en wel zoveel mogelijk". Na afloop van de dienst kwamen zeer velen naar het Gebouw, om /-m, zijn vrouw en zijn kinderen de 4*id te drukken ten afscheid en om nen geluk te wensen in hun nieuwe omgeving. Dominee Martèl zal zijn intrede doen in de hervormde wijk- gemeente West te Pijnacker op zon dag 12 september, tijdens.de dienst, die om 14.30 uur wordt gehouden in het "Kerkelijk Centrum", Zuid- eindseweg 7 te Delfgauw. KATHINKA LANNOY VIERT VANDAAG 40-JARIG JUBILEUM Vandaag, woensdag 1 september kijkt Kathinka Lannoy terug op 40 jaar muziek in haar leven en daarmee willen wij vertellen, dat muziek sinds haar 19e jaar een van haar middelen van bestaan vormt om het maar eens prozaisch uit te drukken wanneer het gaat om kunst. Gemakkelijk is uit te rekenen hoe jong zij is en dat vindt zij als vrouw een normale zaak. De bijvakken van toen, orgel en piano, zijn nu hoofd zaken geworden maar een andere hoofdzaak in haar leven is schrij ven. Van haar hand zijn reeds vele 'boeken verschenen, dat is algemeen bekend. Vandaag viert zij feest, omdat zij reeds zo'n 40 jaar muziek heeft ge bracht in het leven van anderen en nog steeds heeft zij zo'n 30 leerling en, in een of andere muziekvorm bij haar studeren. Een van haar leer lingen, Maria Schothorst, kwam op 6-jarige leeftijd bij haar en zei, dat ze lerares wilde worden. Ze is het nu en de leerlinge van toen is nu haar vriendin en rivale. Kathinka Lannoy ontvangt leer lingen thuis maar is ook vele dagen weg om in Noord-Holland les te ge ven. In de 22 jaar dat zij in Egmond aan Zee woont, hebben velen van haar onderricht ontvangen en die leerlingen denken daar met dank baarheid aan terug. Zij zullen haar ongetwijfeld willen feliciteren. Dat kan vandaag, want ze is thuis vanaf ongeveer half vijf en men is wel kom. DORPKERN EGMOND AAN ZEE BLIJFT BEHOUDEN Het lag voor de hand, dat het werkstuk van de architect Nico H. Andriessen, die in opdracht van het gemeentebestuur een studie heeft gemaakt van de bebouwing van Egmond aan Zee in haar hui dige vorm en van de ontwikkeling in de toekomst, enige debatten zou uitlokken. Ben Franke stond daar dan ook onmiddellijk mee klaar en vond het werkstuk een nogal mager resultaat, maar verklaarde dat standpunt on middellijk met "zeker als het ligt naast het rapport van de Commissie Verschuur van 1973". "Er hadden al lang doelpunten gescoord kunnen worden" zei hij. Even later zei de heer Verschuur gelukkig te zijn met dit rapport. Hij zei, dat er in 1973 niet voldoende middelen waren en toen ook niet aangedragen konden worden om een en ander te realiseren. De bouw stenen zijn gelijk, "als het rapport van toen was aangepakt, waren we nu verder geweest". Ben Franke vond het rapport niet volledig genoeg, hij mistte een aan tal details over uitvoering van bouw werken, zoals kleuren, erfafschei- dingen, dakkapellen, financiële kon- sekwenties vor de bewoners, terwijl hij, evenals Luitjes, het profiel van de aan te stellen projektleider reeds trachtte te schetsen. Voorzitster mevr. E. M. Jaspars- Schoonebeek vond het helemaal niet op z'n plaats om daar nu al over te praten. De bouwstenen aangedragen in het rapport dienden als uitgangs punt voor de Commissie Herziening Saneringsplan, waarin al die onder delen verder belicht worden, om tenslotte als resultaat daarvan tot een nieuw bestemmingsplan te ko men. Franke en Luitjes wilden op de architect meer druk uitoefenen om snel meer details te verkrijgen, maar wethouder Gravemaker zei, dat pas enkele weken geleden de goedkeu ring binnen was, om het geld daar voor te voteren en vond het daarom niet juist, wanneer niet vaststaat, dat alle werkzaamheden ook betaald kunnen worden. Hij vond tevens, dat Egmond aan Zee nu veel verder was, vaststaat dat de oude kern bewaard blijft, we hebben een jgfiihitect en we kunnen beginnen en^^h al die punten was in 1973 nog 'gëen sprake, vond hij. Luitjes ging met het voorstel van Franke mee, om de projektgroep uit te breiden met de leden van de sa neringscommissie van toen, wat de voorzitster beloofde in studie te ne men. De heer Oud (VVD) was erg geluk kig met het rapport maar wilde vooruitlopend op het definitieve be stemmingsplan reeds nu de mogelijk heid scheppen, door middel van ar tikel 19 procedures, om vergunnin gen af te geven, om per 22 decem ber 1976, de afloop van het voorbe- reidingsbesluit, met het definitieve bestemmingsplan te komen. Maar dat vond de voorzitster een onhaalbare zaak. Na nog enige dis- kussies kon zij tenslotte de hamer laten vallen, waardoor het rapport, dat gaat leiden tot het definitieve bestemmingsplan voor de oude kern van Egmond aan Zee algemeen werd aanvaard. Illegale bouwsels aan Emmastraat niet aanvaard B en W wilde enkele illegale bouwsels aan de Emmastraat 27 en 29 op grond van art. 21 van de wet op de ruimtelijke ordening handhaven, temeer daar de huidige bewoners die niet hebben gebouwd maar de vorige eigenaars. De hui dige bewoners moest de kans ge boden worden een vergunning als nog aan te vragen. Franke was daar tegen, hij vond dat mensen die het eerlijk aanvragen en geen vergunning krijgen, de dupe zijn, terwijl zij die illegaal bouwen de kans hebben een goedkeuring te krijgen. Hij vroeg zich af of de men sen van Bouw- en Woningtoezicht kapabel zijn en vond het gemeente bestuur laks. De voorzitster vond, dat hij het verhaal achterwege had kunnen la ten, als hij mee had willen praten in de commissie terwijl wethouder Gravemaker zei: "We zitten met veel erfenissen van het vorige college. Franke: "Dat is onzin". De raad ging tenslotte niet akkoord met het voor stel van B en W. De PvdA en twee van Gemeentebelangen waren tegen, totaal 6 stemmen. Hondenbelasting wordt 40, Vijftien gulden komt er op het hudige belastingtarief voor de tal rijke aanwezige viervoeters, hond geheten. Het beestje zal er zelf niet van opkijken maar zijn baas moet 40,gaan betalen en daar was Hessel den Boer het niet mee eens. Maar hij kreeg geen steun. Het hondje wordt duur. De huidige exploitant van het busstation/boekhandel wil het ge bouw kopen. Maar de gemeente wil afbreken en daarom was men het niet eens met een extr.a onderhouds- post. Wethouder Damstra zei, dat ingegooide ramen toch hersteld moesten worden en daarom moest er nog zo'n 1000,bij. y In de rondvraag kwamen nog en kele punten aan de orde zoals een vraag naar een dagmarkt gedurende het hele jaar van mevrouw Zwart. Zij zei dat er behoefte aan was. A. Zwart spuide een stuk kritiek over de bestrating en aanleg van parkeer havens rond de tennisbaan, dat vol komen in afwijking bleek te geschie den van de plannen zoals besproken in Openbare Werken. Wethouder Gravemaker zei, dat die afwijkingen op advies van de politie gebeurden, gaf toe dat het nog wel besproken had kunnen worden maar dat de aannemer nu tijd had, waarom het werk onmiddellijk werd aangepakt. I Zwart noemde het een gril van de direkteur van O.W., waartegen wet houder Gravemaker protesteerde. Wethouder Damstra zei, dat de uit voering, hoewel omvangrijker, niets meer kostte. Voorzitster mevrouw Jaspars verwees het debat tenslotte terug naar de Commissie Openbare Werken. Na nog enkele vragen kon zij tenslotte de hamer laten vallen, over deze eerste vergadering na het zomerseizoen, die zij voorzat wegens vakantie van burgemeester Bakker. HOOG WATER woensdag 1 8.3321.06 donderdag 2 9.4422.23 vrijdag 3 11.0923.52 zaterdag 4 12.38 zondag 5 1.1313.51 maandag 6 2.1314.41 dinsdag 7 2.5715.23 woensdag 8 3.3616.00 donderdag 9 4.1316.35 TSJONGE WAT WAS HET WEER GEZELLIG IN ,,'T VAATJE" Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1558 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbonden aan de wijnacademie Bezorging boven 50, gratis WILHELMINASTRAAT 71-73 EGMOND AAN ZEE - TEL. 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1