met de egmonden Gemeentebelangen-Egmond '74 ontdekt land EEN RADIKAAL ANDERE SINT NICOLAASAKTIE KORT NIEUWS I'DICO Makelaardij M-shallstraat SSJEgmond^aanZee. I® EEN EGM0NDSE LEGENDE DA T ,je gymnastiekvereniging Aktief DAT de vijvers te Egmond aan Zee DAT de aktiegroep voor het missie werk vap pater Pepping te Egmond aan de Hoef op donderdag en vrijdag 28 en 29 oktober bloemen gaat verkopen ter ondersteuning van dat werk. De groep DAT DAT vrydag a.s. de grote bliksemaktie DAT DAT DAT DAT DAT Joop Smit en Gerry Zwart uit drankensuper Autobedrijf Kennemerland bv Eipi 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 27 OKTOBER 1976 NUMMER 1269 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee •Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Het lijkt een beetje op de tijd, waarin grote ontdekkingsreizen werden ge maakt, waarin nieuwe contingenten werden ontdekt, op de tijd, toen Columbus in 1492 Amerika ontdekte, nieuw land, nieuwe mogelijkheden. Wat is er aan de hand In Egmond-Binnen komt de oorspronkelijke lijst 4, zich nu noe mend Gemeecntebelangen-Egmond '74, ook bekend als lijst V.d. Ende, tot de ontdekking, dat er in Egmond-Binnen, ten noorden van het bejaardencentrum Heegemunde een strook grond ligt, die eigendom van de gemeente is. Niemand had daar eigenlijk meer aan gedacht, het ligt er al jaren en het is in gebruik bij een bloembollenkweker. Het is wel niet meer de tijd van de ontdekkingsreizen, maar daar ligt wel het ei van Columbus, de oplossing na- menlijk voor het grote vraagstuk van de bejaardenwoningen en woningen voor alleenstaanden. Men vraagt zich nu bij Egmond '74 af, hoe het komt, dat dit stuk grond nooit in diskussie is geweest, wanneer het ging om een oplossing voor bovengenoemd vraagstuk. Er is al zeer veel en zeer lang gespro ken over bouw van dit soort woningen op grond van de heer Mooij. Egmond '74 zegt nu in haar brief aan B en W dat zij vele malen gevraagd heeft naar mogelijke bouw op die grond, maar dat er steeds geantwoord werd, dat de stich- tingskosten daarop te duur zouden zijn terwijl de gemeente anderzijds over geen grond beschikt, om de betreffende woningen elders te realiseren. Egmond '74 is bijzonder teleurge steld, dat de grond, gelegen ten noorden van Heegemunde en die een afmeting heeft van 30 x 120 meter, nooit in de gesprekken is betrokken. Hier kan ge makkelijk een aantal kleine woningen worden gerealiseerd, "temeer" zegt Eg-. mond '74, "omdat het tot nog toe niet doorgaan van zo'n plan bij de heer Mooij, voor velen reeds een diepe te leurstelling is geweest". Egmond '74 zegt, verschillende gevallen te kennen, die gaarne hun grotere woning willen ruilen voor een kleinere, terwijl daar door de doorstroming wordt bevorderd. In de raadsvergadering van 28 nkh vil de fraktie graag weten, hoe het college staat tegenover bouw op die kavel grond; of het college wil onderzoeken, of er voor dat doel gebouwd mag wor den en of het college een kaart wil ver strekken van alle nog onbebouwde gronden in gemeente-eigendom. Wij hebben naar aanleiding van bo venstaande aan wethouder Th. Groot van openbare werken gevraagd, of het college naar aanleiding van de brief aan B en W al iets heeft ondernomen. Dat is inderdaad het geval. De heer Groot zei, dat het stuk grond behoorde bij het plan Dorp West, dat daar zelfs vroeger een school was gepland maar dat inmiddels veel is veranderd. De Prov. Plan. Dienst heeft vroeger aan het eind van de Meidoornlaan ra- dikaal een streep getrokken, de rest hoorde bij Dorp West. Maar toen het gesprek in de commissievergadering over dat stuk grond ter tafel kwam, heeft de heer Groot onmiddellijk kon- takt met de PPD opgenomen, welke instantie niet ongenegen is, het stuk grond een andere bestemming te geven, althans niet rechtstreeks af te laten hangen van de ontwikkeling van ge noemd plan. Het is dan ook niet uitgesloten, dat het stuk grond binnenkort voor de bouw van kleine woningen in gebruik kan worden genomen. Dat het stuk in ge meente-eigendom was, was op de kaar ten wel bekend, maar men kon er, vol gens de vroeger getrokken streep, niets mee doen. De heer Groot hee-ft. nu be pleit, de lijn 30 meter te verleggen. Egmond aan Zee wordt op maandag 1 november verrast met een unieke St. Nicolaasaktie, die niet alleen bijzonder attraktief maar ook uitermate aantrek kelijk zal zijn, omdat vanaf de start tot het eind de spanning er in blijft. Tijdens het verloop van de aktie zullen er vele prijzen beschikbaar zijn, die er elk ogen blik uit kunnen rollen. De ondernemersvereniging stelt deze aktie helemaal in het kader van het löOO-jarig Egmond aan Zee. De Eendracht heeft voor deze gelegenheid in de historie gekeken en daaruit een vergrijsd stukje Egmond aan Zee opgedoken, een oude pentekening, van een stukje derp, dat niet meer be staat. Deze prachtige tekening was het uitgangspunt voor de St. Nicolaasaktie. Hoe gaat het in zijn werk. Welnu, de tekening krijgt u in stukjes en brokjes in de winkels van Egmond aan Zee gratis bij al uw boodschappen in de aan de aktie deelnemende zaken. Deze za ken zijn herkenbaar aan de voor het raam hangende St. Nicolaasaffiches. De stukjes plakt u, door ze alleen nat te maken, op een opplakvel, die u ook weer gratis in alle zaken kunt krijgen. Daarop staat de tekening reeds voor gedrukt in een andere kleur dan de stukjes die u krijgt in de winkels. Als de kaart vol is, dan hebt u een prijs. Makkelijker kan het niet. U zult zien hoe snel het gaat en wat nog mooier is, deze aktie is voor kinderen ook aan trekkelijk, omdat zij graag helpen bij het samenstellen van de prachtige te kening/ T^K.jm? eecnmt Wanneer het: in lang voorbije jaren stormde, en er was een schip in nood de reddingsboot met de roeiers uit moest varen was de belangstelling steeds zeer groot. Tien paarden, grote sterke dieren, gewend aan het zware werk op het strand trokken, aangevuurd door vloeken - razen - tieren die zware boot met brute kracht door 't zand. Maar eens wou het de voerlui niet goed lukken want meneer pastoor stond heel dicht op hun zij de paarden weigerden en steigerden en hadden kwade nukken maar een vloek of zweepslag kon er natuurlijk nu niet bij. Toen ging een voerman naar pastoor en sprak: Eerwaarde, het spijt me, maar U stoort ons bij dit zware werk en als U die arme donders daar op zee wilt helpen redden kunt U beter voor hen gaan bidden, in Uw kerk. Pastoor sprak: Ja mannen, ik heb het begrepen en jullies bedoelingen die snap ik zeker wel. Met een vage glimlach is hij er tussenuit geknepen en toen hadden de voerlui weer vrij spel. Alle leed was nu gauw geleden want na een harde zweepslag en een donderend GVD trokken de paarden, tot de boot in 't water was gereden, 't Is waar gebeurd vroeger op het strand van Egmond aan Zee. W.E. .fflis u dezelfde stukjes hebt, dan is er ook geen man overboord, u haalt er eenvoudig wat opplakvellen bij, want dan krijgt u meer kansen. U kunt de sti^ies ook ruilen met wie dan ook, als u pPbpplakvellen maar vol krijgt. Daar gaat het om. En als u een vel vol heeft, dan gaat u er mee naar Willem's Dran kensuper en u krijgt onmiddellijk uw prijs. Maar let op, bewaar het komplete opplakvel gedurende de hele aktie want er steekt een addertje onder het gras, in gunstige zin dan. Want u kunt met datzelfde vel nog een van de prachtige hoofdprijzen winnen en die kans is er zelfs voor allen, die ook nog geen kom plete tekening bij elkaar hebben ge plakt. Dus onvoltooide tekeningen zijn aan het eind van de aktie ook goud waard, want wat zou u denken van een grandi oze, zeer uitgebreide stereo-installatie met boxen gratis voor niets geinstal- leerd bij u thuis? We noemen er hier maar een maar daar blijft het niet by. Kyk binnenkort in de etalage van WDS en u zult versteld staan van de prijzen. JLees de advertentie in dit blad, daar staat het allemaal nog eens goed be schreven. WIJ VERNEMEN: te Egmond-Binnen op zaterdag 6 no vember onderlinge wedstrijden orga niseert voor de jeugd o.l.v. Mariska Coolegem. De wedstrijden zijn van 9.30 tot 12.00 uur. Er wordt ook veel belang stelling verwacht van de ouders. van "overtollige" eenden zijn ontdaan. Met een groot net zijn de dieren ge vangen en overgebracht naar de Eg- mondermeer en naar vijvers in Heiloo, waar men het pluimvee gemakkelijk kon plaatsen. De twee zwanen op het Eymaplein hebben daardoor wat meer ruimte gekregen. Gemeentewerken heeft daar tevens een hok geplaatst, om de dieren onderdak te bieden, wanneer weersomstandigheden dat noodzakelijk zouden maken. hoopt op hetzelfde grote sukses van vo rig jaar. Tevens wil zij de aandacht vestigen op de oppascentrale voor het zelfde doel. Mocht u een oppas nodig hebben, b"Éblan 2130 (na 18.00 uur). De groep wil^aag nog wat jonge mensen erbij om mee te helpen bij kienavonden, de oppascentrale, kollektes voor o.a. de Memisa, de bloemenverkoop enz. Met meer mensen is het .licht werk. Infor meer eens bij Martien Pepping, tel. na 19.00 uur 1237. de leden van de volleybalvereni ging Rapide te Egmond aan Zee in de komende weken kerstkaarten gaan ver kopen ter ondersteuning van de kas. De vereniging hoopt op veel afnamen en daardoor op veel medewerking. wordt gehouden voor het vluchtelingen werk waarover wij vorige week schre ven. In de in dit blad afgedrukte voor lichtingspagina van de gemeente Eg mond-Binnen, doet burgemeester Bak ker een oproep op de inwoners van Egmond aan Zee en Egmond-Binnen, deze aktie goed te gedenken, met welke vermelding wij nog eens aan de aktie van vrijdagavond hebben herinnerd en naar de oproep hebben verwezen. op zaterdag 20 november Prins Carnaval wordt gekozen in 't Witte Huis te Egmond aan Zee. Dat wordt weer een bijzonder gezellige bijeenkomst. De car navalsvereniging ,,'t Alf Elfie" weet wat feestvieren is. Wilt u daar lid worden, wel dat kan, en jzij die zich voorheen al eens hebben opgegeven maar nog niet toegelaten konden worden omdat de vereniging te omvangrijk werd, laat ook die zich weer opgeven. Het kan bij me vrouw Zwart, Pr. Hendrikstraat 32 of bij A. Visser, P. J. Troelstraweg. Doen, u zult er geen spijt van hebben. de heer W. Timan te Egmond- Binnen zijn funktie als penningmeester van de stichting dorpshuis De Schulp heeft neergelegd. Het bestuur heeft in die opengevallen plaats nog niet kun nen voorzien. Gemeentebelangen "Egmond 74" (voorheen lijst 4) Egmond-Binnen het plan heeft, om vanaf 1 januari maan delijks spreekuur te houden. Over de juiste dag wordt men nog nader ge ïnformeerd. de stichting dorpshuis Egmond- Binnen op 19 november a.s. een dia avond zal geven over de bouw van het dorpshuis. De dia's zijn van geluid voor zien. De avond wordt gehouden - u raadt het al - in het dorphuis, aanvang 8 uur. Egmond aan Zee tijdens de 4e Pettemer Omloop respektievelijk als 3e en 4e ein digden in de tijd van 28.38 en 29.10. vervolg elders in dit blad Pompplein 3 - Telef. 1203 tWllLWM Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. EEN HUIS KOPEN EEN HUIS VERKOPEN EEN HYPOTHEEK Belt u ons even (02206) 2249 Wilhelminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979 IcHRÏSLER SüNBlAM :r

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 1