KOMT ER GRAS OF KOMEN ER HUIZEN? KORT NIEUWS 50 Jaar lief en leed aanleiding tot grooféeesf W. TIMAN NEEMT ONTSLAG ALS RAADSLID Toneelspel in verschillende bedrijven, waarvan het eind nog zoek is "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 3 NOVEMBER 1976 NUMMER 1270 DAT de bloemenverkoop te Egmond aan de Hoef ten bate van het missie werk van pater Pepping het mooie be drag van 953,55 opbracht. Het komi- tee dankt allen, die aan dit resultaat hebben meegewerkt. DAT de Tros op dinsdag 9 novem ber 's middags vanaf 14.00 uur radio- opnamen maakt in café De Klok te Eg- mond aan Zee voor het programma "Van je familie moet het hebben". Op die middag viert het echtpaar P. de Vries en A. C. de Vries-Halff zijn 40- jarig huwelijksfeest in De Klok met een receptie vanaf 16.30 uur. Nu kreeg Mar- ja, hun schoondochter een tijdje terug het idee, om zich op te geven voor ge noemd radioprogramma en zonder er nog een moment aan te denken, komt het bericht, dat de opnamen die middag plaatsvinden. Dat wordt een apart feest, want ook de bekende tenor Willy Ca- ron zal aanwezig zijn, om het echtpaar De Vries-Halff met zijn optreden hulde te brengen. Voordat de receptie begint, zullen de opnamen beëindigd zijn. DAT op zaterdag 6 november het zgn. "Verbeter mee voetbaltournooi" wordt gespeeld te Hoofddorp. Wij von den deze mededeling op onze redaktie- tafel en vroegen ons net af wat wij daar mee hadden te maken, toen ons de naam van de invitator in het oog sprong, nl. Nico H. Andriessen. Na even nadenken wisten we het weer, hij is de architekt, die een uitvoerig rapport maakte over de sanering van oud Eg- mond en het was helemaal duidelijk, toen we zagen, dat die uitnodiging ook verstuurd was aan Gerard Stam, die zeer veel weet te vertellen over en vol is van het behoud van oud Egmond voor nu en later. Jongens, doe je best, laat oud-Egmond het winnen. DAT de kollekte voor de geestelijk gehandicapten in de drie Egmonden het mooie bedrag van 3.012,22 opbracht. Het komitee dank alle gulle gevers voor dit bijzonder fijne resultaat en ook ons als redaktie van het Contact voor het plaatsen van de mededelingen. En dat deden we graag. vepwoLG "Wa 8- Elke Hoever kent het echtpaar Bak- ker-Baltus, we kunnen hier beter zeg gen Jaap Bakker en Afra, al zyn ze 50 jaar getrouwd op woensdag de 10e november en dus al een dagje ouder dan de redakteur van het Contact. Ze staan zo bekend en daarom kunnen hier hun namen best zo gebracht worden. Trouwens, dit bruidspaar is niet oud, ondanks dat ze respektievelijk 81 en 72 jaar zyn. Je kunt met hen lachen en de bruidegom zit nog vol humor. Beiden beschikken over een gezonde visie over het leven en dat kan ook niet anders, als je elkaar al meer dan 50 jaar kent. Ze genieten volop van een rustige oude dag in hun huisje aan de Rusten burg te Egmond aan de Hoef. Ze kijken uit over het bloemenland van Jan de Waard, hoewel de bruidegom zijn le venlang heeft gewerkt bij Valkering. "Van school af werd ik al het land op gejaagd, maar wat hebben we het nu goed" zegt hij tevreden en zijn vrouw is het helemaal met hem eens. En dat is alleen al een reden om feest te vie ren, waarbij ook even terug gekeken wordt naar die vervlogen jaren, waarin het echtpaar Bakker-Baltus ook veel leed heeft moeten doorstaan naast ge lukkig zeer veel lief. "Ik ga alle dagen effe naar mijn tuin tje" zegt Jaap Bakker, "om te kijken hoe het groeit", en daarmee vertelt hij hoe hij en zijn bruid nog volop leven voor alles wat groeit en rondom hen bloeit. Onze hartelijke felicitaties voe gen wij toe aan de vele, die zij onge twijfeld zullen ontvangen. waard om er heen te gaan. denkt u van het volgende: DAT, de muziekvereniging "Eensge zindheid" van Egmond-Binnen op zon dag 7 november op concours gaat naar Sliedrecht. Er worden vele avondlijke uren besteed aan de instuderir^^an de verschillende opdrachten, maar men heeft er bij Eensgezindheid alle ver trouwen in, dat het korps goede resul taten zal boeken. DAT. op vrijdag 12 november in het Rode Hert te Egmond aan de Hoef een klaverjasmarathon wordt gehouden bij gelegenheid van de heropening van de grote zaal. Verenigingen kunnen een of twee kaarters afvaardigen om de eer van hun vereniging hoog te houden of van die van hun sponsors. Alle inlich tingen bij het Rode Hert en let ook even op de adverentie van deze week in dit blad. DAT de kollekte van de Aktie Vluch telingen in Egmond aan Zee heeft op gebracht 3.093,55, in Egmond aan de Hoef 1.300,22 en in Egmond-Binnen 1.418,66. Tesamen dus 5.812,66. Het organisatie-komitee is hiervoor naast de gulle gevers vooral veel dank verschul digd aan de dames en heren koliektan- Na een vrij bewogen raadsperiode, waarin de hoogte- - of zo u wilt diepte punten - voorkwamen tijdens zijn wethouderschap, heeft de heer Timan van de gemeenteraad van Egmond-Binnen besloten, zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Vorige week vermeldden wij reeds, dat hij ook het penningmeester schap van de stichting Dorpshuis heeft opgegeven. De heer Timan ontpopte zich aan vankelijk als een vindingrijk wethou der van financiën, die in allerlei onder delen van de gemeentelijke begroting plukjes geld zag zitten, om de bouw van het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Binnen in de mogelijkheids sfeer te praten. De wijze waarop hij dat deed, streek wel eens in tegen de haren van diverse raadsleden en ook bleek, dat hij zich niet altijd overtuigend kon uitdrukken in het college van B en W. Hij vond tenslotte zelf, dat de samenwerkings sfeer in het college niet dat was, wat hij er van had verwacht en stelde zijn wethouderschap ter beschikking. VEEL MUZIEK IN DE KERK Zondag a.s., aanvang 11.15 uur, zal er in de r.k. kerk te Egmond aan de Hoef veel en goede muziek te beluisteren zijn. Tijdens de misviering t.g.v. het 40- jarig huwelijksjubileum van het echt paar Belleman-van der Molen zal af wisselend opgetreden worden door het gemengde koor "Soli Deo Gloria" en de muziekvereniging "Lamoraal van Eg- mont". Er zal muziek ten gehore wor den gebracht van Mozart, Bach, Webber enz. Het heeft daarna zeer lang geduurd, voor er een opvolger werd gevonden. Tenslotte bracht J. Hopman de oplos sing, door het financieel beheer weer op zich te nemen. De heer Timan heeft een van zijn belangrijkste doel stellingen, de verwezenlijking van een dorpshuis te Egmond-Binnen, in ver vulling zien gaan. Vele uren heeft hij daaraan besteed en waarom hij zich nu uit al die funkties terugtrekt, is ons niet bekend. Zijn plaats in de raad zal worden ingenomen door de heer J. B. Levering. Wie het penningmees terschap van "De Schulp" op zich neemt, is tot nu toe niet bekend. Het gemengde koor o.l.v. A. Aelbers zal de prachtige mis Johannes de Deo van Haydn ten geboren brengen. Ver der zullen enige mooie soli door Vero- nica Koopman-Bras worden gezongen. Het is te verwachten dat, nu er zo'n grote belangstelling voor de gemengde koormuziek blijkt te bestaan, mepig muziekminnaar deze gelegenheid zal benutten om bij dit uniek gebeuren aanwezig te zijn. Zoals bekend is de heer Belleman jarenlang voorzitter van Lamoraal van Egmont geweest. 1 Het stukje grond aan de Prins Bernhardlaan te Egmond aan de Hoef, waarop de bewoners rondom, vorig jaar op eigen kosten boompjes hebben geplant en speelwerktuigen hebben neergezet, is nog steeds aanleiding tot heftige gesprek ken. De bewoners hebben door allerlei petities en eigen daadkracht laten zien, wat ze willen. Het gemeentebestuur heeft de grond echter bestemd voor bebou wing, oorspronkelijk voor openbare voorzieningen, o.a. een school, waaraan later niet zo'n behoefte bleek te zijn en later voor woningen in twee bouwlagen voor zgn. onvolledige gezinnen. Tevens werd meegedeeld, dat er middels een advertentie in het Contact gegadigden werden opgeroepen voor zo'n woning. Een mededeling van B en W bij de raadstukken over de voorbereiding van het praatstuk, dat dan in novem ber in de raad behandeld zou worden, was aanleiding tot vrij heftige disktis- sies, want de raad is over de plannen verdeeld. Zoals bekend gaat C. Belle man de raad verlaten. Hij wilde echter niet eerder weg, alvorens er een be sluit over het omstreden stukje grond was genomen. Hij dacht dan ook, dat het in deze raad tot een besluit zou komen, maai er was geen voorstel, alleen maar een mededeling tot behandeling in novem ber. Hij voelde dit aan als een buiten spel zetten van zijn stem, die hij zou uitbrengen voor groenvoorziening. Zijn stem zou ook beslissend kunnen zijn, daar de verhouding dan 6 voor en 5 tegen zou kunnen worden. Hij vond het voorstel van B en W verre van netjes en wilde het omstreden ter rein alsnog in stemming brengen. Harry Amerika viel hem hierin bij, hoewel hij toch nog wel even liet blij ken, dat hij de aanpak van Belleman wel wat rigoureus vond, maar deson danks kon hij met het voorstel mee gaan. En even daarna liet hij weten, eveneens van mening te zijn, dat het college het voorstel met opzet op schoof, om tenslotte de opvolger van Belleman zijn stem uit te kunnen la te brengen, waardoor de balans weer omsloeg. De wethouders Verstegen en Groot pikten deze beschuldiging niet en gaven fel repliek. Harry Amerika liet zich daardoor niet in 'n hoek drukken en wilde het voorstel alsnog in stem ming brengen. Hij voelde zich sterker, temeer daar burgemeester Bakker ten slotte een van zijn wethouders tot de orde moest roepen, nl. Th. Groot, die zijn stem verhief, op een moment waarop de voorzitter dat. niet wilde. De burgemeester hanteerde een re gel van orde en stelde dat er geen be sluit genomen kon worden, aangezien er geen voorstel op de agenda stond. Dit was zo, maar juist dat verbaasde Belleman en Amerika, aangezien er volgens hen meer dan eens voorstellen waren aangenomen op dezelfde wijze, waartegen géén bezwaren waren. De burgemeester vond het vreemd, dat een raadslid, dat zijn ontslag had ingediend, nog over het voorstel mee wilde praten. Belleman is echter nog raadslid. En uiteindelijk zat daar toch het ei van Columbus, dat ter tafel werd gelegd door J. Apeldoorn, die voor stelde, dat de geloofsbrieven van de heer N. Noort, de opvolger van Belle man, nü niet onderzocht zouden wor den, dat Belleman nog gewoon een maand bleef zitten en in november alsnog zijn stem over het plan Prins Bernhardlaan zou kunnen uitbrengen. En daarmee was men het in meerder heid eens. De oude school aan de Herenweg is leeg en verlaten, omdat de uitbreiding van de school aan de Pr. Marijkestraat nu alle leerlingen kan opnemen. In het leegstaande gebouw zal gemeentewerken worden ondergebracht terwijl er ouk ruimte komt voor de openbare bibliotheek, die in het dorpshuis niet voldoende armslag heeft. Deze bibliotheek krijgt een plaatsje achter in het gebouw. Het ligt tevens in de bedoeling een gemeentelijk informatie-centrum in te richten, waar men o.a. terecht kan over bouw- en bestemmingsplannen en oriëntatie op ander gebied betreffende gemeentelijke aangelegenheden. VERVOLG WIJ VERNEMEN: vrijdag 5 november a.s. een klaverjasdrive wordt gehouden in café Swart te Egmond-Binnen. De baten zijn voor de tamboers en de reddingsbriga de. In dit nummer van het "Contact" staan verschillende advertenties, o.a. in De Meerpaal te Egmond aan Zee, ter wijl volgende week in hotel Beemster- boer te Egmond aan de Hoef een grote kienavond wordt gehouden t.b.v. boks club Pettit met de grote kienmaster Sjaak Deen. Alleen daarom al.de moeite UAI de bouw van het cultureel centrum te Alkmaar, dat in de toe komst een regionale funktie gaat be kleden, gestaag vordert. Om iets meer aan de weet te komen, wat er in de toe komst zoal gaat gebeuren, raden wij u aan zaterdagmiddag eens af te dalen in de bouwput, waarin om 15.30 uur een ensemble van de Alkmaarse muziek school speelt en u kunt dan tevens ken nis maken met de heer J. C. Goedebuur, de direkteur van het centrum. DAT in Huize Heegemunde te Eg mond-Binnen op 12 en 13 november een bazar wordt gehouden van eigen handwerken. De openingstijden zijn van 10-12, 14-17 en 19-21 uur, zaterdag avond is de verloting met vele aftrap ties. Iedereen is welkom. Twee ambitieuze koks van café-restaurant De Boei te Egmond aan Zee staan hier met een smakelijke visschotel, die zij hebben toebereid om te pronken op een tentoonstelling in Utrecht. De beide koks, Peter Vieveen en Kees Maste- ling hebben hun werkstuk, dat hoofdzakelijk bestaat uit kostelijk zeebanket, dat tenslotte voor de deur van Egmond aan Zee en van De Boei rondzwemt, helemaal geënt op de toekomstige viering van het 1000-jarig jubileum van Eg mond aan Zee. Zij hebben hiermee de oorsprong van het vissersdorp willen uitbeelden terwijl zij de toepassing van het zeebanket in allerlei gerechten, die De Boei brengt, tevens willen benadrukken. Op de schaal ziet u een reddings boei afgebeeld, waarop het getal duizend is gespoten.

Contact met de Egmonden | 1976 | | pagina 2