met de egmonden f OUD EGMOND KORT NIEUWS „De Hanswijkertjes" spelen „Tijl en de Toverfluit' onroerend goed of bedrijf iDECO Makelaardij Marshallstraat 55J^q(0220i Autobedrijf Kennemerland bv DAT c DA T de vakanticspreiding ook dit DAT Zondag a.s. 16 januari om 10.00 DAT ,je schietvereniging Pr. Hendrik DAT Henk Apeldoorn, in Egmond- DAT drcwkeisuper DAT DAT de jeugdoperettegroep de Hans wijkertjes te Egmond aan de Hoef op zaterdag en zondag, 15 en 16 januari de romantische kinderoperette "Tijl en de Toverfluit" op de planken brengen in het dorpshuis te Egmond a. d. Hoef. Zie de verdere aankondigingen in dit blad en op de affiches. 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 12 JANUARI 1977 NUMMER 1280 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Een prachtige tekening van de zeer bekende kunstschilder Ronald Koning, die vroeger veel in Egmond aan Zee vertoefde en dan woonde in het houten huis nabü „Zwartendük", waar nu de familie Groot woont. De tekening dateert uit de twintiger jaren en stelt voor Aris Krab en zyn vrouw Jannetje de Groot. Zij overleden respectievelijk op 86- en 91-jarige leeftijd. Jannetje overleed in Beetsterzwaag, al waar zij geëvacueerd was tijdens de oorlogsjaren. Zij werd, evenals haar man, in Egmond aan Zee begraven.. Aris Krab heeft nog op een bomschuit gevaren en werkte later op het land. Vorige week werd hetzelfde echtpaar afgebeeld in de Alkm. Krant, werkend op een landje in duin. Van deze exclusieve tekening werd ons de reproduktie beschikbaar gesteld door hun zoon Klaas Krab, welke 84-jarige krasse Egmonder in de Prins Hendrik-Stichting woont. Hij heeft het origineel van de tekening, dat minstens 1 meter hoog is, nooit gezien. Het werd van Roland Koning gekocht door koningin Willielmina, die begeesterd was door deze markante weer gave van een stel oerdegelijke mensen, in wier gezichten de groeven getekend stonden van een zorgelijk bestaan. Dit is het Egmond aan Zee van vroeger ten voeten uit. Tegen de achtergrond van het oude Egmond aan Zee is dit een uniek plaatje, waarvan het origineel ver moedelijk op paleis Soestdjjk hangt. WIJ VERNEMEN: er een "EGMONDSE AVOND" wordt georganiseerd tijdens de viering van 't 1000-jarig jubileum van Egmond aan Zee. Deze avond zal een typisch Egmonds karakter krijgen, waarvoor veel medewerkers worden gevraagd, die tevens ook meedenken. Elke in- Op zaterdag 15 en zondag 16 januari a.s. is het weer zo ver, dan treedt de jeugdoperettegroep 'De Hanswijkertjes' uit Egmond aan de Hoef in het dorps huis voor het voetlicht met de nieuwe vrolijke operette "Tijl en de Tover fluit". Het is de vijfde operette die een grote groep kinderen gaat spelen en Tiidens de repetitie worden de mintjes on de 1 trezet evenals de vorige keren is er een jaar aan de voorbereiding gewerkt. Het vaste team volwassenen heeft met veel kreativiteit en enthousiasme voor alles gezorgd dat voor een ge slaagde voorstelling nodig is. Meer dan zeventig kostuums zijn ontworpen en gemaakt, zodat het niet alleen een zang en muziekspel maar evenzeer een mooi kijkspel zal worden. De operette werd speciaal voor "De Hanswijkertjes" bewerkt waardoor alle kinderen de gelegenheid krijgen hun talenten te tonen. De grootste wens van de groep is, dat vele volwassenen zul len komen om te genieten van "Tijl en de Toverfluit". Behalve de twee avon den op 15 en 16 januari, staan nog twee speciale jeugdvoorstellingen op het pro gramma. Zondagmiddag 23 januari wordt in "De Vergulde Valk" in Egmond aan Zee gespeeld en zondagmiddag de 30e ja nuari wordt de operette in "De Rusten de Jager" in Bergen opgevoerd. De avondvoorstellingen in het dorpshuis beginnen om 20.00 uur en de matinees op 23 en 30 januari om 2.00 uur. Kaar ten 4,verkrijgbaar bij mevrouw Rem, Herenweg 212, tel. 1380 en in het dorpshuis, telpfnon JM7 CHINEES INDISCH RESTAURANT hunq kwan ty- Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur van ll Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur aan Zee. m (02206) 2249 Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 n IcHRISLER Ml SüNBlAM j breng, hoe klein ook, is belangrijk. Het gaat om het volgende: in Egmond aan Zee zijn veel inwoners, die een bepaal de hobby uitoefenen, o.a. een muziek instrument bespelen, zingen, voordra gen, goochelen, turnen, play-back, uit leven of op een andere manier kreatief bezig zijn en in 'n levendig programma van specifiek Egmondse beweeglijk heid ingepast kunnen worden. Het ge heel wordt gebracht in de sfeer van het Egmond aan Zee van vroeger en nu, met klederdracht en in het decor van zee, strand en duinen, van de vis serij en het badleven en in de sfeer van storm en regen en zomerse warm te. Voelt u de bedoeling van deze a- vond? Wanneer u even denkt: aan dat sfeertje wil ik meewerken, welnu, neem dan even kontakt op met Rong Zwem mer, Zuiderstraat 21, tel. 1141 of met Albert Dekker, Graaf Bernadotteplein 15, telefoon 1163. de trekking van de grote loterij rond het 1000-jarig bestaan van Eg mond aan Zee is uitgesteld tot 31 maart. In de zaken en op andere adressen van Egmond aan Zee waar u de gele kaart voor het raam ziet staan, kunt u de lo ten verkrijgen. U hebt niet alleen kans op een prachtige prijs maar u steunt ook tevens het doel, om van dit jubi leum een gezellig feest te maken. Koop ze maar, 't is altijd goed; jaar weer een groot probleem is. Om alle aanvragen zo goed mogelijk te kun nen informeren, verzoekt de VVV Eg mond aan Zee (en wij nemen aan dat de andere Egmondse WV's dat ook welkom zal zijn) haar leden gemeubi leerd verhuur dringend, de bezetting van de maanden juli en augustus zo spoedig mogelijk aan het kantoor op te geven. uur een gemeenschappelijk hervormd/ gereformeerde dienst plaats vindt in de hervormde kerk te Egmond a. Zee. Voorganger is ds. J. Kila uit Alkmaar. te Egmond aan Zee zaterdag j.1. een bijzonder gezellige feestavond hield in De Klok, waarbij het duo Ben Sierhuis een Egmondlied ten doop hield, waarop enthousiast werd gedanst. De avond werd verder "versierd" door eigen ar tiesten, die groot succes boekten. Wij hebben gehoord, dat hun optreden, dat een goed stuk sfeer in de avond bracht, ook bij anderen de belangstelling heeft getrokken, zodat deze artiesten binnen kort wel meer van zich laten horen (o.a. tijdens de boven omschreven Eg- mond-avond). Binnen "Reus" genoemd, onder welke naam hij eigenlijk beter bekend staat, zaterdag a.s. 65 jaar wordt. Niets bij zonders zult u zeggen maar in dit ge val is dat het wel. Zijn hele leven heeft hij de vrachtrijderij beoefend, welk be drijf hij nu heeft stilgelegd. Dat houdt tevens in, dat er heel wat zullen zijn, die even misgrijpen, wanneer het gaat om een liefdadigheidsvrachtje, dat even vertransporteerd moet worden. Reus stond meestal klaar en daaraan denken velen met dankbaarheid terug. Velen zullen hem de hand drukken en daar aan voegen wij onze felicitatie van harte toe. de brief, die de bewoners in de omgeving van de Tiggellaan te Eg- Pomppleln 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verhonden aan de wijn academie Bezorging boven 50,- gratis over het slordig neerzetten van huisvuil goed is ontvangen. Een bewoner van de Pr. W. Alexanderlaan stuurde als antwoord een nieuwjaarsgroet met de wens voor een goed en schoon 1977. Vele anderen hebben het huisvuil op de gewenste tijd neergezet en tevens keurig verpakt. DAT n het telefoonnummer van de op- pasceptrale te Egmond aan de Hoef is gewijzigd in 3712. U weet dat deze cen trale bestaat uit een aantal jongelui, dat graag bij u komt om een oogje in het zeil te houden, wanneer u er even ongestoord tussenuit wilt. De gulden tjes, die zij daarvoor ontvangen, wor den besteed aan het missiewerk van de Hoever Pater Pepping. Het ene goed- de werk dient het ander. Gemeentebelangen Egmond 74 (lijst 4) in de gemeente Egmond-Binnen iedere laatste dinsdag van de maand spreekuur houdt in het dorpshuis "De Schulp" van 20.30 - 22.00 uur, te be ginnen op 25 januari. woensdag 12 8.32—20.56 donderdag 13 9.24—21.56 vrijdag 14 10.28—23.07 zaterdag 15 11.45—12.20 (dood-tij) zondag 16 0.29—13.00 maandag 17 1.42—14.05 dinsdag 18 2.41—15.01 woensdag 19 3.46—15.52

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1