met de egmonden KORT NIEUWS EGMOND AAN ZEE GAAT FEESTVIEREN sHS- V "JSVer DAT op donderdag en vrijdag, 10 en Autobedrijf Kennemerland bv OPENING NIEUWE BIBLIOTHEEK IN EGMOND AAN ZEE DAT er zondag 30 januari om 10.00 Kermis Hoog water Mode stoffen Oerlemans modestoffen 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 26 JANUARI 1977 NUMMER 1282 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. 11 februari een tweetal Joegoslavische avonden zal worden gehouden in "De Vergulde Valk" te Egmond aan Zee. Tijdens die avonden zal de authentiek Joegoslavische volkskeuken worden "voorgeschoteld" door een echte Joe goslavische kok met de naam Nicolai Ostojic. Gastheren zijn Ad de Wit van het bekende restaurant "De Vergulde Valk" en Jacques Schalkwijk, vinoloog van de wijnacademie, die de originele Joegoslavische wijnen zal uitschenken. Het exclusief Joegoslavisch diner wordt geserveerd vanaf 19.00 uur. Een apart avondje uit betekent nu even de tele foon pakken en 1291 draaien om een tafel te reserveren. SLWiER'J Pompplein 3 - Telef. 1203 drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1858 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 IcHRYSLER 1 ÜMJaJ SUHBIAAt 1 I bovendien verschillende feestelijkheden zullen plaatsvinden waarbij o.a. elke avond het Holland Kwartet zal optre den. Er komen speciale Egmondse avon den met medewerking van alles wat er in Egmond op kreatief gebied leeft, terwijl ook geprobeerd wordt een oud- Egmondse openluchtmaaltyd te houden op het Pompplein. Op het menu staan dan duinpiepertjes, schelvis en mosterd- doop. En alle evenementen zullen sfeer voller worden door de speciale Eg mondse klederdracht, die bij de bevol king steeds meer gestimuleerd wordt te gaan dragen. In dit Contact vindt u dan ook. een uitgebreide beschrijving 20 augustus onmiddellijk aan het kan toor door te geven. van de patronen, bestudeerd en uitge stippeld door een aantal dames, die er nu al mee naar bed gaan en er mee opstaan. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, boekhandel Dekker, Bookshop en drukke rij Belleman. Redaktie Er zit vooruitgang in de bibliotheek voorziening in Egmond aan Zee. Kwam in de zestiger jaren nog elke weck een boekenauto van de Provinciale Biblio theek-Centrale voor enkele uren in Eg mond aan Zee, in de jaren 70 ontstond een uitleenpost in het zijzaaltje van hel O.K. Verenigingsgebouw aan de Julia- nastraat. Met relatief bescheiden mid delen en met de bijna belangeloze me dewerking van een vijftal dames werd in deze beperkte ruimte getracht een groeiend aantal bibliotheekgebruikers tevreden te stellen. In 1975 pakten zich donkere wolken boven het Egmondse bibliotheekwerk samen, toen het gemeentebestuur, door financiële moeilijkheden gedwongen, de subsidie wilde verminderen en do P.B.C. aankondigde te stoppen met het ver strekken van uitleencollecties. Het be stuur van de "Stichting Gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek Egmond aan Zee" legde er het bijltje gelukkig niet bij neer en bleef de belangen van een goede bibliotheekvoorziening ver dedigen en naar thans blijkt met suc ces. Toen in november j.1. de Rabobank in Heiloo een semi-permanent gebouw van 100 m2 te koop aanbood, bleek het gemeentebestuur financieel in staat en van harte bereid om het vereiste be drag van 30.000,op tafel te leggen en besloot binnen twee weken tot aan koop. Gemeentewerken heeft het ge bouw inmiddels al opgetrokken aan de Zuiderstraat naast het Eymaplein. Op 11 februari, 's middags om 4 uur zal de officiële opening van de her nieuwde bibliotheek plaats vinden, ter wijl 's avonds van 7 tot 8 uur, tüdcns het "open huis", de gehele bevolking in de gelegenheid is de Openbare Bi bliotheek te bezichtigen. Het grootste deel van de financiën is besteed aan een met zorg samenge stelde eigen kollektie van 1700 boeken. Voor de aankleding van het gebouw is daardoor bijna geen geld meer be schikbaar. Het Stichtingsbestuur stelt daarom een bijdrage ten behoeve hier van op hoge prijs. Hiervoor kunt u even tueel kontakt opnemen met de secreta resse mevr. Bakker-Wilschut, telefoon 3424 in Egmond aan Zee. WIJ VERNEMEN UA I drumband Van Speyk vrijdag 28 januari a.s. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering zal houden in restau rant "Speeltuin De Egmonden", aan vang 20.00 uur. De drumband zal na afloop van deze vergadering om pl.m. 21.15 uur haar nieuwe uniform presen teren aan de ouders van de leden. Maar ook donateurs en alle andere belang stellenden zijn van harte welkom. uur gemeenschappelijke dienst Herv. Gereformeerd is in de gereformeerde kerk te Egmond aan Zee. Voorganger is ds. S. Euverman uit Alkmaar. DAT de VVV Egmond aan Zee nog maals een'dringend beroep doel op dt leden gemeubileerd verhuur, om hun bezetting vooral voor de periode 2 juli- Het Stichtingsbestuur van "1000 jaar Egmond aan Zee" kreeg vorige week de pers op bezoek. Die werd ontvangen in het ge meentehuis. Gastheer namens het gemeentebestuur was de gemeente-secretaris D. T. den Hartog (links). Naast hem een deel van het Stichtingsbestuur. 16 Juni officiële opening Op donderdag de 16e juni zal dc officiële openingsplechtigheid plaats vinden in de o.k. kerk, waaraan mede werking wordt verleend door o.a. La moraal van Egmont en zo mogelijk ook de gezamenlijke koren. Daarna zal er een grote receptie worden gegeven door het gemeentebestuur in de feesttent, die gebouwd wordt op het oud Agnes- terrein. In die tent zullen allerlei feestelijk heden plaatsvinden, waarbij artiesten van topklasse zullen optreden. Vele Egmondse verenigingen zullen elk op hun gebied een bijdrage leveren aan de feestelijkheden, hetzij op hun terreinen, zoals Egmondia, de handbal enz., hetzij in de feesttent, zoals de gymnastiek vereniging Achilles, de Flierefluiters, de schaakvereniging, ,,'t Alf Elfie", de boksclub, D.E.F.A. enz. Eensgezindheid verzorgt koffieconcerten. Drumband Van Speyk organiseert een groot concours, er komen straat feesten speciaal voor kinderen, terwijl er ook speciale feesten worden geor ganiseerd enwel kosteloos, voor de kin deren en bejaarden. De scholen van Egmond aan Zee organiseren grote schoolfeesten. Dan komt er op het grote parkeer terrein aan zee een kermis, die Egmond aan Zee in een dergelijke omvang nog niet heeft gekend. De belangstelling van de zijde der kermisexploitanten is enorm. Daaromheen organiseert het stichtingsbestuur evenementen, die voor Egmond aan Zee en de hele regio bij zonder aantrekkelijk zullen zijn. Ook de botenvereniging heeft zijn medewerking toegezegd. Op bepaalde avonden zullen alle boten zee kiezen, versierd en verlicht, terwijl gehoopt wordt op de medewerking van de IJ- muider vissers, waar nog vele Egmond se contacten liggen, om te komen tot een show van vissersboten voor de Eg mondse kust. En als de belangstelling voor de ten toonstelling "Van vissersdorp tot bad plaats" voldoende groot is van de zijde der exposanten, dan zal onmiddellijk na de kermis een tweede feesttent wor den opgebouwd op het kermisterrein, waarin niet alleen de expositie maar maandag 31 januari, 's avonds om 19.30 uur de nieuwe brandweerwa gen van de gemeente Egmond-Binnen aan het korps zal worden overgedra gen. Het geschiedt bij jeugdherberg "Klein Rinnegom" alwaar tevens een kleine demonstratie zal worden gegeven en uitleg over de mogelijkheden. In dit verband verwijzen wij ook naar de pa gina Gemeentelijke Voorlichting in dit blad. DAT "1000 jaar Egmond aan Zee" in samenerwking met de "Eendracht" de loterij rond het jubileum nog aan trekkelijker maakt, door op elke 1000 verkochte loten een prijs van 250, beschikbaar te stellen. Bij de op de verschillende adressen verkrijgbare lo ten krijgt u een apart nummer, waarop deze prijs kan vallen. De bedoeling is, dat er elke week getrokken wordt. Koopt dus loten, u kunt er veel mee winnen en u steunt een goed doel. woensdag 26 8.26—20.46 donderdag 27 9.11—21.39 vrijdag 28 10.07—22.41 zaterdag 29 11.16—23.58 (dood-tij) zondag 30 12.33 maandag 31 1.16—13.43 dinsdag 1 2.15—14.31 woensdag 2 2.59—15.12 donderdag 3 3.40—15.52 Konden wij tot nu toe niet veel anders doen in het kader van het duizend jarig bestaan van Egmond aan Zee dan beelden brengen van vroeger, sinds vrijdagmiddag heeft het stichtingsbestuur tijdens een persconferentie op het gemeentehuis het draaiboek opengeslagen, zij het dat er hier en daar nog onbe schreven bladen in voorkomen, die nog om nader invulling vragen. Duidelijk is geworden, dat de maand juni een concentratie krijgt van feestelijkheden, die niet alleen de Egmonders maar ook duizenden uit de regio naar Egmond aan Zee moeten trekken. in legergroen kaky-doorgestikte stof in nieuwe kleuren of andere nieuwe stoffen. ALLES IS ER WEER Maandagmiddag a.s. in café 't Haasje te Egmond-Binnen. Bezorging boven 50,- gratis! GIZELL1G1N Wij zijn vinoloog. verhonden aan «ic wijnucadcmio

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1