KORT NIEUWS ER WAS EENS... 50 Jaar huwe /Ir in Heegemunde Ernstig ongeval kost Piet Hopman het leven Hoog water Albertus Scholder en Kniertje de Groot in 50 jaar lief en leed "Hanswyk" in de vijftiger jaren, met gezicht op de Schoolstraat in Egmond aan de Hoef. In het midden de witte atelicr-boerdery anno 1639, waarin vele generaties kunstschilders woonden en werkten. Gelukkig verkeert dit prach tige monument nog in uitstekende staat. Het wordt nu met veel liefde en zorg bewoond door de weduwe van de schilder Madlener. Het eigenlijke Hanswijk, ingedeeld met kleine boomgaarden en moes- en bloementuintjes, ziet u op de voorgrond. Nu staat op diezelfde plek het Dorps huis van Egmond aan de Hoef. Een ideale plaats. Het lage gebouw stoort niet in de sfeer van het "Beschermd Dorpsgezicht" en het staat waar het hoort: in de kern van het dorp. Ook het moderne rijtje woningen voor be jaarden had geen rustiger plekje kun nen treffen. Een voorbeeld van goede planning en eigentijdse aanpassing. Erj is trouwens van dit gebied nog veel meer te maken. Ideeën te over Misschien kunnen we met z'n allen ons dorp mooi houden en nog mooier maken (Een publikatie van de Stichting "Hart voor Egmond" in samen-1 werking met het "Contact"). "Hanswyk met gezicht op de Schoolstraat anno 1950" O.I.-inkttekening van Bob Denneboom DAT de oud-katholieke Mannenver- eniging Sint Jan op donderdag 10 febr. om 20.00 uur in het oJc. verenigings gebouw een kienavond houdt voor leden en donateurs (met hun wederhelften) ten bate van het Restauratiefonds van voornoemd verenigingsgebouw. Men wordt vriendelijk verzocht prijsjes mee te nemen. Tussen het kienen door zul len enkele films gedraaid worden, die de laatste jaren over een aantal aktivi- teiten van Sint Jan gemaakt zijn, o.a. over het carnaval 1976. DAT zondag 20 februari het grote kindercarnaval in Egmond aan Zee zal plaats vinden. Alle deelnemers kunnen zich tegen 1,per persoon opgeven bij de WV, waarvoor ze tevens een lot ontvangen van 1000 jaar Egmond aan Zee. Hier worden ook de deelname nummers verstrekt. Zoals reeds eerder bekendgemaakt en in de in dit blad geplaatste advertentie vermeld, is voor dit carnaval als motief gekozen de oude stijl ,ook wel de Ot en Sien-stijl ge noemd, waarop weer talrijke variaties en scenes zijn uit te denken, die o.a. passen in de oude sfeer van Egmond aan Zee. Een feestelyk zonnetje scheen door de ramen van het bejaardencentrum Heegemunde te Egmond-Binnen, toen wjj daar even kwamen praten met het echtpaar Verhoogt, met vader Cees en moeder Corrie. We hebben wel gevraagd of we hun voornamen mochten schrij ven en toen moeder Verhoogt daarvan raar opkeek, wisten we dat hel goed was Ze had net de piepers opgeruimd, die ze dagelijks pleegt te schillen, zo'n em mer vol en als er stamppot op het me nu staat, dan schilt zij er een halve emmer bij, want dat schijnt meer te nemen. Zij kan het weten, want vijftig jaar lang heeft ze het al gedaan, zij bracht met haar man tien kinderen groot. We hebben het rijk nu, zegt dit gouden bruidspaar en de verzorging in Heegemunde is uitstekend. Dat werd trouwens daadwerkelijk onderschreven door het kop soep, dat we uit de keuken kregen voorgereden. "Je maak maar 'n kruissie m'n jongen en eet het maar lekker op" zei moeder Verhoogt. De bruidegom, die zijn leven lang schoenen heeft gemaakt, werkt nu de "rotklussies" nog weg voor zijn zoon Gerbrand en onder de tafel lagen schoenen, waar hij alleen nog raad op wist. Dit echtpaar, dat een levenlang zwoegen achter de rug heeft, zit nog niet stil. Beiden voelen zich er lekker bij en zij gaan welgemoed op het feest af, dat wordt gevierd op zondag 13 februari met een kerkdienst om 4 uur in de kerk van St. Adelbert, waarna receptie tot 7 uur in café Swart. Dat het daar druk wordt, zit er dik in. Onze felicitaties Op 16 februari wordt het feest gevierd met alle bewoners van Heegemunde. Gister, dinsdag 8 februari is de 25- jarige Piet Hopman ten grave gedragen op het kerkhof te Egmond aan Zee. Hij kwam om het leven door een ernstig ongeval op de rondweg te Egmond- Binnen, nadat zün auto door gladheid onbestuurbaar werd en met een post auto in aanraking kwam, die van de tegenovergestelde kant naderde. Een zware slag trof rijn familie die een zoon en broer verliest en zijn vele vrienden betreuren het heengaan van een graag gezien mens. Zeer velen heb ben hem de laatste eer bewezen en een zee van bloemen markeert zijn rust plaats, bloemen, waarmee, waarvan en waarvoor hij leefde. De chauffeur van de postauto, de 27- jarige René de Weerdt, afkomstig uit Castricum, werd zwaar gewond in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar opge nomen. Het levensgevaar is momenteel geweken en er is alle hoop op, dat zijn beide benen kunnen worden behouden, zoals ons door de direktie van de pos terijen te Castricum werd meegedeeld. WIJ VERNEMEN D^T het carnaval in de Egmonden reeds wordt voorbereid. Ook in het Contact hebt u vorige week reeds ge lezen, hoe 't Rode Hert te Egmond aan de Hoef dat gaat doen terwijl De Meer paal te Egmond aan Zee deze week melding maakt, hoe men zich daar de feestelijkheden indenkt. Het blijkt, dat het niet beslist nodig is om naar het zuiden te gaan, want zij die denken dat alleen het zuiden carnaval kan vieren, hebben het beslist mis. DAT men woensdag 9 februari (van daag) de gehele dag en 's avonds oud papier kwijt kan in de container, die opgesteld staat bij de De Ruyterschool te Egmond aan Zee. DAT "De Hanswykertjes" veel suc ces oogstten in Schoorl en dat resul teerde in een uitnodiging tot optreden in Schagen, terwijl zij op 13 maart in de Parkschouwburg te Hoorn zullen spelen. DAT de Joegoslavische avonden in "De Vergulde Valk" te Egmond aan Zee zeer veel belangstelling trekken. Gast heer Ad de Wit en vinoloog Jacques Schalkwijk kunnen voor de donderdag avond 10 februari nog enkele personen plaatsen, voor vrijdagavond zijn nage noeg alle tafels bezet. Een telefoontje (1291) en het is geregeld. Men leze de advertentie. DAT er zondag a.s. om 10.00 uur een herv./gereformeerde gezinsdienst is in de gereformeerde kerk te Egmond aan Zee. Voorganger: ds. G. J. Brinkman. Te Egmond-Binnen is er om 10.00 uur dienst in de herv. kerk. Voorganger: de heer L. J. de Ruiter uit Bergen. DAT het Chinees-Indisch restaurant Hung Kwan te Egmond aan de Hoef bij gelegenheid van het Chinees Nieuw jaar (18 februari) een speciale attraktie beschikbaar heeft voor haar bezoekers. Iedereen krijgt een leuke verrassing. De kwaliteit van dit restaurant is ove rigens uitstekend, daarover kunnen velen reeds meepraten. Tijdens de kienavond van handbal Egmond '74 in "De Klok" te Egmond aan Zee werd detrekking gehouden van de extra pryzen die door de onder nemersvereniging 'Eendracht' beschik baar zijn gesteld, t.w. twee waarde bonnen van 250,elk. Daarby waren aanwezig de voorzitter van het stich tingsbestuur, de heer G. Gravemaker en bestuurslid, wethouder G. Damstra. Mevrouw Sloot verrichtte de trekking. De winnende nummers zyn groen 29 en wit 427. Zoals bekend wordt by aan koop van een jubileumlot een extra nummer verstrekt, waarop de extra prijzen vallen. En dat voor hetzelfde geld. Vorige week werd te Egmond aan Zee door de KRO tv-opnamen gemaakt over het leven van strandjutters. De opnamen worden langs de hele Noord hollandse kust genomen en te Egmond aan Zee werd de sfeer van het oude Egmond daaraan toegevoegd. Het pro gramma had niets te maken met het 1000-jarig jubileum maar de ontdek king van de KRO-ploeg, dat dit feest in 1977 plaats vindt, voegde er een aparte dimensie aan toe, die tezyner- tyd in de uitzending tot uitdrukking zal worden gebracht. DAT Gedeputeerde Staten geen toe stemming willen verlenen tot het aan stellen van een onderwijskundige coör dinator voor de schoolbegeleiding in de gemeente Egmond-Binnen. Voor uitlopend op de beslissing, was er reeds een kracht aangesteld in de persoon van mevrouw Veenstra en in de be groting voor 1977 was er een bedrag van 20.000,uitgetrokken. In de on derwijscommissie gaat men zich er nu op beraden welke stappen er genomen moeten worden, om enerzijds zich neer te leggen bij het besluit van GS of an derzijds toch door te zetten. Het ge sprek vindt plaats dinsdag 15 februari om 20.00 uur in het gemeentehuis. DAT de Egmondzeeër Reddinsgbri- gade ouderwets feest gaat vieren op vrijdag 18 februari in De Klok. Afwij kend van al het carnavalgebeuren, dat dan nog in aantocht is, wordt het geen verkleedfeest, "dus geen zorgen over kleding" schrijft het bestuur. Maar zij die iets in willen brengen ter verhoging van de feestvreugde, worden graag met hun ideeën ontvangen. Verloofdes, vriendinnen en vrienden zijn welkom, alleen wel even van te voren opgeven. DAT een aantal leden van Sint Jan vrijdag 11 februari een bezoek brengen aan de Alkmaarse Courant (Ver. Noord hollandse dagbladen). Vertrek vanaf het verenigingsgebouw om 9 uur n.m. precies. Er wordt een beroep op auto bezitters gedaan hun auto's mee te ne men voor het vervoer van autoloze "Sint Janners). Het bezoek aan de Cou rant is gezien de huidige dreiging met eventuele stakingsakties echter voor lopig onder voorbehoud. Bij staking zal het bezoek uiteraard worden uitgesteld. DAT vrijdag 11 februari a.s., 's middags om 4.00 uur het nieuwe bibliotheek noodgebouw te Egmond aan Zee zal worden geopend. Momenteel is men met man en macht bezig de laatste hand aan het interieur te leggen, terwijl de boe ken reeds op hun plaats staan. Vele avondlijke uren heeft men er aan be steed om het zover te krijgen. Men leze ook het speciale artikel in dit blad ge wijd aan het bibliotheekwerk in de Egmonden. DAT tydens de kienavond van hand bal Egmond '74 in De Klok te Egmond aan Zee de trekking heeft plaats ge vonden voor de extra prijzen rond de loterij van 1000 jaar Egmond aan Zee. Er zijn twee prijzen gevallen van 250 gulden elk, die uitgekeerd worden in waardebonnen en beschikbaar gesteld door de ondernemersvereniging Een dracht. De winnende nummers zijn groen 29 en wit 427. U weet het, wan neer u een lot koopt op een van de verkoopadressen, dan krijgt u er een apart nummer bij. Als er 1000 verkocht zijn, volgt de trekking. Profiteert hier van, terwijl uw lot van 1000 jaar Eg mond aan Zee geldig blijft voor de eindtrekking van de hoofdprijzen. Vyftig jaar getrouwd zyn wil zeggen, dat er veel is te vertellen. De 77-jarige Bertus Scholder in "Torenduin" te Eg mond aan Zee kan dat genoeglyk kou- wend doen, terwyl zyn vrouw het nog steeds niet helemaal eens is over het pruimen van haar bruidegom, wat hy al zo'n 60 jaar doet. "Een borreltje smaakt het beste met een pruimpie" zegt hij en laten we eer lijk zijn, hij kan het weten, want hij is de enige in "Torenduin" die pruimt, dus niemand kan dat tegenspreken. Het grootste deel van zijn leven heeft hij getimmerd, hij weet wat je met hout kan doen. Maar uren kan de heer Scholder ver tellen over stropen, hij is momenteel de oudste nog in leven zijnde lichtbak stroper, dat was niet alleen een hobby maar vroeger in de crisisjaren ook een dure plicht om in een karig levenson derhoud te voorzien. En als hij dan tijdens die nachtelijke tochten langs het strand moest schuilen voor zware ha gelbuien met als enige beschutting een strandpaal, dan kon hij, kijkend naar het donkere zwerk, waarlangs dreigen de wolken jaagden en af en toe lich tende sterren of een kille maan zicht baar werden, denken aan alles, aan zijn leven, aan lief en leed. Zelfs kon hij het verdragen, dat in een slag al zijn kameraden weg waren, toen zij met hun trawler voor altijd op zee bleven. Hij wist, als hij naar om hoog keek, dat hij niet alleen was. "Ik zie met dankbaarheid op alles terug" zegt hij, want wat waren er ook veel mooie dingen. "En neem nü, wat heb ben we het goed en de directrice is een schat en ook mevr. Lageveen, wat heb ben die mensen veel voor ons over". En die tevredenheid deelt hij met zijn vrouv^ ,die zich veel beter voelt, sinds zij in "Torenduin" is. Zij kijken op woensdag 16 februari, de dag van hun feest, terug op een bewogen leven en wanner velen met hen even terug zien tijdens de receptie in de koffie kamer van "Torenduin" van 4.00 tot 6.00 uur, dan voegen wij onze felicita ties daar van harte bij. woensdag 9 7.25—19.44 donderdag 10 8.11—20.34 vrijdag 11 8.59—21.29 zaterdag 12 10.03—22.42 zondag 13 11.20 (doodtij) maandag 14 12.54—13.12 dinsdag 15 1.29—13.56 woensdag 16 2.41—15.00 donderdag 17 3.33—15.49

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2