if. zdj) KWAH met de egmonden KORT NIEUWS KARNAVAL IN DE LAGE LANDEN Weer een terugblik op 50 jaren huwelijk Woensdagavond! vandaag) kennismaking met beroepen predikant Tennisakkommodatie in de Gemeente Egmond-Binnen Gevarieerd donateursronrert door Eensgezindheid li Hoog water HUNG Autobedrijf Kennemerland bv 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 23 FEBRUARI 1977 NUMMER 1286 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Het feest is weer gevierd, het is weer wat stiller geworden rond de tap in de verschillende bars en café's, want het geld kan maar een keer uitgegeven worden. De muziek is op een lager vo lume gedraaid en we kunnen weer ho ren wat we zeggen. Velen kijken terug op 'n feest vol plezier en ontspanning, men is er eens lekker tussenuit geweest terwyl alle vormelijkheid voor enkele dagen naar de achtergrond geschoven kon worden. Als men er anders dan anders uit- zag, keek niemand er van op, ver vormde en beschilderde gezichten wa- ren normaal en de meest vreemde ver- schijningen oogstten het grootste suc- ces. Men wees elkaar niet na en voor enkele dagen werd er geleefd zoals men dat eigenlijk wil, lekker vrij zonder dat een ander er wat van zegt. De balans kan worden opgemaakt van enerzijds de ontvangsten en ander zijds de uitgaven van de genoten ontspanning en opgelopen kater, van de plezierige terugblik en de achter gebleven bijsmaak, van beschadigingen en ook van zinloze vernielingen, veroor zaakt door lieden, die het met een an ders goed niet zo scherp zien zitten. En dat die ander met de brokken zit, zal hun een zorg zijn, als zij er maar niet i voor op hoeven draaien. En dat is voor - sommigen ook carnaval. OPTOCHT VIEL BIJNA IN HET WATER Werd de optocht te Egmond aan de Hoef bij stralende weersomstandighe den gehouden - hoewel, dat klinkt ook overdreven, het was koud maar de zon scheen in ieder geval -, te Egmond aan Zee dreigde de hele opzet in het water te vallen, 's Morgens regende het hard en het weer Leek voor 's middags niet veel goeds te voorspellen. En net toen iedereen dacht, dat het niet door zou gaan, besloot de organisatie, na een blik over zee te hebben geworpen, waar enig licht tussen de wolken was waar te nemen, dat het feest toch door moest gaan. En inderdaad werd het droog, maar daarmee was dan ook alles gezegd. Het bleef koud en dat was dan ook de oor zaak van de kleinere deelname. Lamo raal van Egmont en drumband Van Speyk trokken vrolijk musicerend door het dorp en er was voor de honderden toeschouwers veel te zien. Prins Carnaval en zijn raad van Elf troonden, getrokken door Martin Gul, hoog boven alles uit en zagen neer op verschillende oud-Egmondse tafereel tjes en op het vikingschip, dat veel be langstelling trok. Meer dan anders za gen we in oude klederdracht gestoken deelnemers, die een aparte sfeer aan de optocht gaven. Prins Carnaval reikte na afloop op het Pompplein de prijzen uit, terwijl er enkele duizenden oliebollen werden uit gereikt, waardoor steeds een apart sfeertje in de hand wordt gewerkt. De uitslagen: groepen: 1. Vikingen; 2. Eg- mondse familie; 3. Ot en Sien-st'ijl met hoge kinderwagen; paren: 1. Egmonds heden en verleden; 2. bollen wol; 3. marskramers; enkelingen: 1. Corrie van Gorp; 2. laat ons leven; 3. bloemen meisje. Te Egmond aan de Hoef trok even eens een kleurrijke optocht door het dorp, waaraan ook Lamoraal van Eg mont zijn onmisbare medewerking gaf. Hier lag de organisatie in handen van Stichting Jeugdbelangen, die door mid del van loting, waarvoor ook Prins Carnaval zich inspande, 45 prijzen uit deelde. Het Duo X bracht op een voor treffelijke wijze tot een hoogtepunt. Een Egmondse familie, compleet met pony en karretje, waarop enkele kleine derpertjes. Of ze zo terugkeren van 't lankie in doin met een zootje roigte. Of 't onkie links op de foto er ook by hoorde, weten we niet. Dit tafereeltje was waar te nemen tydens de car navalsoptocht te Egmond a. Zee, die nog net tussen de buien door plaats kon vinden. Een gesprek met een echtpaar, dat er al zo'n 50 jaar met elkaar op heeft zitten, is steeds weer een stukje levens ervaring, geen theorie uit een boekje, die meestal niet opgaat, maar het ge wone leven met al zyn zorgen, moeiten en geluk. We spraken met het gouden jaar Antoon Bas en Tryntje Bas-Stam. wonend op de Schinkelstraat nr. 4 te Egmond aan Zee, dat op zaterdag 26 februari feest viert met familie, vrien den en bekenden. De bruidegom vertelde, dat hij oor spronkelijk smid-bankwerker was en vijf jaar bij Jan Bas heeft gewerkt, waarna hij naar Langedijk trok om op een scheepswerf zijn brood te verdie nen. Hier werden Bertus en Jaap ge boren, die als kleine Langedijkertjes in 1932 mee verhuisden naar Egmond aan de Hoef, omdat er op de scheepswerf geen werk meer was. Na drie maanden vestigde de familie Bas zich aan de Schoolstraat te Egmond aan Zee. De heer Bas voelde er niet voor om van de steun te leven en begon met fruit te venten, het begin van de groen te- en fruitzaak, die later aan de Voor straat werd gevestigd, op het punt waar nu de rijwielzaak is van hun zoon Antoon. Het echtpaar heeft zware tijden ge kend, werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en met z'n tweeën. En soms kon er nog geen twaalf gulden huishoudgeld op tafel komen, terwijl de toenmalige drie procent omzetbelasting niet eens verdiend werd, zodat commies Bos hem vroeg, waar hij eigenlijk van leefde. "Van de groente en de aardap pelen in mijn winkel" zei Antoon Bas dan. Bos was gelukkig ook de beroerd ste niet en dat regelde zich dan wel weer. En als hij op de veiling een karretje goedkope bloemkool op de kop had ge tikt, dan moest hij, thuiskomend met zijn vrachtje soms ervaren, dat groen tehandelaren van elders er reeds mee in het dorp liepen te venten. Tel uit je winst. "Maar we leven tevreden" zegt het bruidspaar Bas, "met de gezondheid gaat het vrij goed". "Moeder kijkt niet zo best en ik ben een beetje doof, dus we hebben elkaar niets te verwijten" vult de bruidegom aan. Onze felicitaties voegen wij van harte toe aan de vele, die zij tijdens de re ceptie in "De .Klok" van 5.00 - 7.00 uur zullen ontvangen. En als wij ons niet vergissen hoort de bruidegom bij het oud goud van de brandweer WIJ VERNEMEN DAT de gemeenteraad van Egmond- Binnen vergadert op donderdag 24 fe bruari om 19.30 uur in het dorpshuis te Egmond-Binnen. Gesproken zal o.a. worden over de openbare bibliotheek, de algemene subsidieverordening, het verhuren van een stuk strand voor re- kreatieve doeleinden en het alsnog ne men van een voorbereidingsbesluit voor de dorpskern van Egmond-Binnen. DAT de gemeenteraad van Egmond aan Zee maandag 28 februari vergadert. In de raadsportefeuille liggen mede delingen over een proefafsluiting van de Voorstraat tussen Julianastraat en Westeinde voor de periode van 1 juni tot en met 15 juli van 10.00 uur tot 18.00 uur. De ondernemersvereniging is er niet voor maar het gemeentebestuur wil met deze proefafsluiting nagaan, of er werkelijk nadeel voor de zakenmensen uit voortvloeit. Voorts zal er een stukje grond verkocht worden aan de heer S. Koomen, gelegen aan de Smidstraat. DAT de botenvereniging "De Werf" te Egmond aan Zee 60 meter meer strand ter beschikking krijgt, om de concentratie van de boten te bevorde ren. De totale pachtprijs bedraagt 1550,Dit is een afspraak, gemaakt i.v.m. de verpachting van de stranden aan de Egmondse exploitanten, die voor 1450 strekkende meters een bedrag van 43.500,neertellen. De kampeerver eniging "J. van Speyk" betaalt voor het haar ter beschikking staande stuk strand een bedrag van 45.000, DAT wy vorige week by vergissing ver meldden, dat de zaak van Marion Lief- ting te Egmond-Binnen wegens vakan tie gesloten zou zijn. Dit moet zijn Alleen de schoonheidssalon is gesloten, de kapsalon gaat gewoon door. Het echtpaar Liefting is lekker op een ski vakantie, maar de dames kunnen zich evengoed laten kappen. DAT men by Bakker Brilmode te Egmond aan Zee vanaf heden gratis barometers, hygrometers en thermome ters kan laten afstellen. Dat is goed nieuws voor hen die een tv-weerkursus volgen en voor vele anderen. VERVOLG PpG. Z Dc kerkcraad van de hervormde ge meente en de parochieraad van de gereformeerde kerk van Egmond aan 2ee hebben in hun gekombineerde ver gadering van maandag 14 februari met algemene stemmen een beroep uitge bracht op ds L. Prins, herv. pred. te Vagele-Tollebeek (N.O.P.). Op woens- iag 23 februari a.s. zal ds Prins met onze gemeente kennis komen maken en in een gemeente-avond van half acht tot half negen in de hervormde kerk aan de gemeenteleden zichzelf voor stellen. De consulent, ds van der Schee uit Heiloo, die de beroepingsvergadering voorzat en ook de gemeente-avond hoopt te leiden, raadt u dringend aan in groten getale de gemeente-avond te bezoeken en uw verlangens openhartig aan de beroepen predikant kenbaar te maken, zodat hij een zo duidelijk mo gelijk beeld van de gemeente krijgt. Hopenlijk ziet u hij er een taak in de gemeenten in Egmond aan Zee te ko men dienen, zodat het einde van de vacature in zich komt. Ds J. van der Schee (consulent) Vorig jaar heeft de s.v. Zeevogels, wat haar wensen met betrekking tot de uitbreiding van haar sportcomplex betreft, o.a. ook te kennen gegeven on- dèr haar naam een tennisvereniging te willen oprichten. De gemeente heeft hierop geantwoord dat er van haar kant bereidheid is ie der partikulier initiatief te ondersteu nen om te komen tot een tennisakkom modatie in onze gemeente, mits deze voorziening "self-supporting is". De genen, die hiervoor interesse hebben, wenden zich verder tot de gemeente. Bestuur Zeevogels, P. J. Groot, sekretaris Zaterdag 26 februari a.s. zal de mu ziekvereniging "Eensgezindheid" haar donateursconcert en begunstigers het gebruikelijke jaarlykse concert aan bieden, als dank "voor de onmisbare steun die door Eensgezindheid steeds weer ondervonden wordt", zoals op de uitnodiging staat vermeld. Door het fanfare-orkest o.l.v. Frans Alleman, wordt een aantal originele komposities voor fanfare uitgevoerd, o.a. Choral and Rock-out, waarin de belangrijke drumsolo geslagen zal wor den door Gerard Swart. Maar ook wor den graaggehoorde operafragmenten, o.a. uit Cavalleria Rusticana en Orfeus in de Onderwereld uitgevoerd. Aan het grote orkest vooraf gaat een optreden van het jeugd-orkest, dat o.l.v. zijn nieuwe leraar Theo Bruystens jr. van zijn vordering zal blijk geven. Ook de drumband zal o.l.v. Els Mizee- Sentveld in een korte demonstratie to nen tot welke hoogte instrukteur Cor Verhoogt de Egmondse trommelaars heeft opgevoerd. Tenslotte zal, met me dewerking van het Ritmisch Orkest, tijdens het bekende "gezellig samen zijn" o.l.v. het trio Freddy de Groot het carnaval nog eens dunnetjes worden overgedaan. Het concert vindt plaats in zaal Swart en vangt aan om 8 uur. woensdag 23 7.16—19.30 donderdag 24 7.51—20.09 vrijdag 25 8.30—20.52 zaterdag 26 9.18—21.49 zondag 27 10.18—23.01 maandag 28 11.39—12.20 dinsdag (dood-tij) 1 0.30—13.03 woensdag 2 1.39—14.01 donderdag 3 2.30—14.46 Pompplein 3 - Telef. 1203 WilL'L'EM drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1Ö58 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinolivog. verbonden aan dc wijnacadcmic Bezorging boven 50, CHINEES INDISQH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur Wilhelminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1