Egmondse gemeenteraden vergaderden gezamenlijk Het overlegteam De gezamenlijke politieverordening Huisvesting openbare voorzieningen De recreatieroute KORT NIEUWS Duizend jaar Egmond aan Zee vraagt aandacht voor zakei die nu voorbeeld moeten worden DONDERDAG PREMIERE VAN DE "iFLIEREFLUITERS Derpers naambordjes in de St. Jozefschool te Egmond aan Zee Vorige week opende Els Wittebrood aan de Watertorenweg te Egmond aan Zee haar winkel ,,'t Luifeltje", waarin zy kreatieve garens brengt, wol en handwerkpakketten, hoepcis, ringen, enz. Al bij het binnenkomen wordt men gewaar, dat hier zeer veel ideeën op gedaan kunnen worden om kreatief be zig te zyn. En hebt u geen ideeën, welnu, Els brengt u zo op het goede spoor want de kreatieve sfeer van haar winkel vraagt gewoon om aan de slag te gaan. Voor u haar zaak binnenstapt (ingang Troelstraweg) loopt u onder een Hin delopen luifeltje door en sluit u de deur, dan moet u meteen even naar het schilderwerk kijken. Want toen haar buurvrouw, mevr. Schakel, hoorde dat er een andere deur in moest, pakte zij energiek het pen seel op en toverde die oude deur om in een stijl, waarop men in Hindelopen jaloers kan zijn. Die deur mag er niet meer uit. Op de openingsavond gaf Els al druk adviezen, zoals op de foto, waarop een kreatief inwoonster van Egmond aan Zee zich laat inlichten. Maandagavond speelde de raad van Egmond aan Zee een uitwedstrijd tegen de raad van Egmond-Binnen in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Beide elftallen waren niet kompleet. Van Egmond aan Zee ontbrak links buiten Ben Franke en de rechtshalfspe- ler, zich ook wel links opstellende C. Luitjes. Van Egmond-Binnen ontbrak rechtsachter Jan Hopman en aanvals- spits Jan Apeldoorn. Scheidsrechter burgemeester Bakker zei, dat de ontmoeting voor de tweede keer plaatsvond, een keer zonder pu bliek en deze tweede keer met publiek langs de lijn. Deze puur Egmondse der by trok matig belangstelling, terwijl de wedstrijd hier en daar wel wat lang dradig was. Zo zouden we de hele raadsvergadering, die in het sportge bouw van Egmond aan Hoef werd ge houden, verder kunnen weergeven. Maar de gegevens vragen een andere benadering. Het blijkt dat de de advisering van de minister van volkshuisvesting in zake de samenvoeging van beide ge meenten is afgerond. Er zou door de minister een verzoek aan GS gedaan kunnen worden tot opheffing van beide gemeenten en samenvoeging tot één te bewerken. Op een vraag van J. Oud, of het tijd stip van de gemeenteraadsverkiezingen eventueel beinvloed zou kunnen wor den, antwoordde de voorzitter, dat alles nog wat mistig is, en voorlopig is die mist nog niet opgetrokken. Bob v. d. Ende wil de gegevens van de bespre kingen meer naar de raad toegespeeld zien terwijl mevr. Tabernal de grootst mogelijke aandacht vroeg voor de be langen van de agrariërs. Het viel mevrouw Zwart op, dat in het stuk waar het gaat over de buiten sportvoorzieningen, niet verder meer gesproken werd over voorzieningen in zake tennisvelden. In de sportnota gaat men er vanuit, dat elke kern zijn eigen voorzieningen moet krijgen en wethou der Damstra zei, dat de tennisvereni ging liefst uitbreiding zag binnen de huidige grenzen en dat is vooralsnog niet mogelijk. Harry Amerika moest tot de conclu sie komen, dat BenW eigenlijk nog niet veel meer aan de raad kon overbreng en "dan mooie gedachten", hoewel hij moest opmerken, dat Oud van Egmond aan Zee meer vaste gegevens had over de overbrenging van de kampeerver eniging "Ons Buiten" naar het terrein van Schotvanger en over de vestiging van een tweede tandarts in de Egmon- den. A. Zwart had gehoord, dat Openbare Werken op verschillende onderdelen duurder zou worden, maar dat bleek de voorzitter niet te weten. Wethouder Gravemaker zei, dat de dir. O.W. een opzet had gemaakt, waaruit bfieek dat het, behoudens enkele kleine onderde len, niet duurder werd. Waar het toekomstig beleid in zake de bejaardenoorden betreft, is er sprake van de samenstelling van een gezamenlijke indicatiecommissie en tij dens de duur van deze studie zei me vrouw wethouder Jaspars op een vraag van Oud, kan er nog niet vooruitgelo pen worden op de soort van verple ging die in de Egmonden of in de regio gestalte moet krijgen. Piet Verschuur vond het deel over de Noordlob wat vaag, Op zijn vraag over de "veel tijdbesteding aan de eco nomische uitvoerbaarheid" zei de voor zitter, dat er met uitsluitend woning- wetbouw geen haalbare opzet gemaakt kan worden. Met uitsluitend vrije bouw ook niet, er werd naar een evenwicht gezocht. Het voornemen bestaat de ge zamenlijke commissies ruimtelijke or dening in te zetten. Opvallend vond Verschuur het, dat er met veel duide lijkheid werd gesproken over de golf baan van mevrouw Boterman, terwijl de rest, waar het eigenlijk om gaat, on duidelijk bleef. Beide raden namen de politieverorde ning aan, ondanks de dikwijls gezwol len en onduidelijke taal, die daarin wordt gebezigd en die Harry Amerika als vermakelijke avondlektuur betitel- de. Maar mevrouw Tabernal eiste een wijziging op art. 14 en 104, waar het handelt over het vastzetten van heng sten en stieren. Het kwam er op neer, dat de APV sprak over het aanlijnen van een hengst en dat is ten enenmale onmogelijk, hoewel hier van 'n gebod sprake is. Zij wist de hele raad van Egmond-Binnen inclusief Oud en Damstra achter zich te krijgen. Egmond-Binnen wijzigt dat onderdeel dus. Egmond aan Zee ging niet mee en dat ligt dan ook voor de hand, daar er geen hengsten en stieren voorkomen voor zover bekend. Mevrouw Zwart wil een regeling over de snelheid van boten op zee. De voor zitter zei, dat een en ander is geregeld met de botenvereniging maar deze be zit geen bevoegdheid op politioneel vlak. Dit punt zal nader bestudeerd worden evenals het verschijnsel van de surfplanken, die volgens de huidige ver ordening geen waterdichte erkenning hebben als vaartuig. Verschillende punten passeerden nog de revue, o.a. de openbare toiletten, waarvoor binnenkort een voorziening komt in de oude bushalte aan de Voor straat, over het kamperen en het naakt recreëren ten noorden en ten zuiden van Egmond en over het afbijten of branden van verf, allerlei verboden, die volgens Verschuur en Oud alleen maar moeilijkheden veroorzaken, terwijl ge noemde feiten gebruikelijk zijn danwel steeds meer toenemen. Vor de commissie huisvesting stelde de PvdA van Egmond aan Zee geen kandidaat uit eigen fraktie, maar droeg mevrouw De Jong voor. Zij werd ge kozen met de heer Oud als plaatsver vanger. Egmond-Binnen benoemde J. Levering en als plaatsvervanger de heer Van Els. Zij zullen de toekomstige huisvesting van de gemeentelijke diensten onder de loupe nemen in samenwerking met de beide secretaressen en twee wet houders, van elke gemeente een. Eg mond aan de Hoef komt om zijn cen trale ligging het meest in aanmerking staat er in de nota van de beide col leges. Rond de Egmonden en door de dui nen komt een fietspaden-plan, dat veel waardering kreeg. Er was echter be zwaar van P. Verschuur, op het punt dat er bromfietsen in het zuidelijk duingebied zouden worden toegelaten. Daar kon hij niet in meegaan, evenals de andere raadsleden. A. Zwart tipte de Hoeverweg, die ook in het recreatierouteplan staat opgeno men, als zeer gevaarlijk. Deze materie is reeds aangesneden in de raad van Egmond-Binnen en hierover zijn onder handelingen met het Hoogheemraad gaande. WIJ VERNEMEN DAT de Egmondzeeër Reddingsbrigade voorlopig moet stoppen met het opha len van oud papier. Het bestuur is ie dereen bijzonder dankbaar voor de me dewerking tot nu toe verleend en hoopt binnenkort weer iets hierover te laten horen. DAT by de badmintonclub "De Hane- balken" te Egmond-Binnen nog plaats is voor een aantal jongeren van 10-17 jaar. Donderdagavond 17 maart kunnen zij die met deze mooie sport kennis wil len maken, geheel vrijblijvend van 18.00 tot 19.00 uur een partijtje spelen in het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Bdn- nen. Rackets zijn aanwezig. Wie zich nu als juniorlid wil opgeven, kan zich vervoegen bij T. Oud, Herenweg 28a te Egmond-Binnen, telefoon 1916 of bij P. Ronde, Pr. Irenelaan 54, Egmond aan de Hoef, telefoon 2791. DAT ook de basketbalvereniging le den kan hebben. Wij verwijzen nog even naar het artikeltje in dit blad en vermelden hier nog dat iedereen vanaf 11 jaar zich kan opgeven bij R. West, Abdijlaan 2 of bij mevr. T. Bakker, Fa zantenlaan 9, telefoon 2226. De trai ningen vinden plaats in sporthal "De Schulp". Woensdagmiddag van 1.30 tot 3.30 uur mag je ook komen kijken. DAT van 16-19 maart de jaarlijkse kollekteweek wordt gehouden van het nationaal Rheumafonds enwel in de drie Egmonden. Er bestaat in de Egmonden een zeer aktief komitee, dat weet wat het betekent, om door reuma gehandi capt te zijn. Ook in de Egmonden zijn reumapatiënten. Om het leven van de pl.m. 200.00 Nederlanders, die aan reu ma lijden wat te veraangenamen door middel van veel aangepaste voorzie ningen, wordt er ontzettend veel ge daan maar daar is veel geld voor nodig. Geeft dus met gulle hand en als u mee wilt werken bij de kollekte, neemt u dan even kontakt op met mevr. Lodder, Zeeweg 1, tel. 1713, Egmond aan Zee; mevr. Plat, Kruiskroft 28, tel. 3075 te Egmond-Binnen of mevr. Versteegh, Egmonderstraatweg 18, tel. 1263, Egm. aan de Hoef. DAT de bekende jeugdboekenschry- ver Jaap Terhaar op donderdag 10 mrt. a.s. tijdens een ouderavond in café ,,'t Haasje" te Egmond-Binnen een lezing houdt. Deze uitstekende verteller is o.a. bekend van zijn boeken 'Lotje' en 'Sas- kia en Jeroen'. De avond is voor een ieder vrij toegankelijk. DAT ds. B. Martel, nu woonachtig te Pijnacker, a.s. zondag 13 maart naar Egmond aan Zee komt. Hij zal voor gaan in de dienst in de hervormde kerk 's morgens om 10.00 uur, waarin ook de bediening van de h. Doop zal plaats vinden. Om 10.00 uur is er eveneens dienst in de hervormde kerk te Eg mond-Binnen. Voorganger: ds. E. W. Tuinstra uit Oegstgeest. DAT dameskapsalon Ria van Dam te Egmond aan Zee zaterdag 12 maart a.s. haar salon sluit. Ondertussen wordt de zaak ingrijpend veranderd en bin nenkort geopend als parfumerie en drogisterij, waarover nog een bekend making zal volgen. Herenkapsalon Her man Pronk heeft het initiatief van Ria van Dam overgenomen en opent bin nenkort zijn dameskapsalon waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit blad. En gisteravond heropende groentehandel Jaap en Klara Duin te Egmond aan Zee hun vernieuwde zaak, waarvoor een speciale feestreklame in dit blad staat en wij volgende week iets meer vertellen en om de opsom ming te sluiten: vrijdag a.s. opent dan cing "Hydra" zijn deuren onder de bow lingcentrum "Egmond" aan de Kenne- dy Boulevard. DAT de VVD De Egmonden op vrij dag 11 maart a.s. een openbare verga dering houdt in het dorpshuis te Eg mond aan de Hoef. Zaal om 20.00 uur open. Wim Keja, 2e kamerlid spreekt over "de huidige politieke situatie in Nederland". DAT de organisatie voor de rommel markt te Egmond-Binnen weer in volle gang is. Wilt u uw "rommel" kwijt, bel een van de telefoonnummers verme in de advertentie in dit blad. dat op vrydag 11 maart a.s. een gro te klaverjasdrive wordt georganiseei t.b.v. de jeugd van Zeevogels en Stiel ting Jeugdbelangen in "Het Rode Hert DAT op zaterdag 7 mei de jaarlijks kerkveiling wordt gehouden in 't Rod Hert te Egmond aan de Hoef. De mee werkende verenigingen ontvangen 15° van de netto-opbrengst. De medewerk sters en medewerkers zullen u wee bezoeken. Verdere mededelingen volger Het Stichtingsbestuur, dat zich we kelyks bezig houdt met de voorberei dingen van de festiviteiten, heeft he plan opgevat, om ook een snorrenwed stryd te houden, waarvan het hoogte punt ligt op zaterdag 25 juni, wanneei tijdens een grote Egmondse carnavals avond, waaraan ook ,,'t Alf Elfic" mee werkt, het oordeel wordt uitgesproker over de gekweekte snor. Hoewel wij ons ooit hebben bezij gehouden met de groei van een snoi en de tijdsduur daarvan, is het wel be slist noodzakelijk, dat iedere man, die op dit punt hoge ogen wil gooien, zich onvervaard nu reeds in de strijd werpt, om op de 25e juni met enige kans van slagen in het strijdperk te treden. Waar gaat het om? Welnu, laat- d< snor groeien en vergis u niet bij het scheren, want wekenlange zorg kar daardoor ineens teniet gedaan worden Het gaat om het mooiste model en dal kan klein of groot zijn, recht toe rechl aan of gekruld, een hangsnor of een opstaand exemplaar. Als je erover na denkt, is er veel mogelijk. De organi satoren rekenen op een grote deelna me. Wilt u er meer over weten, neem dan kontakt op met A. Dekker, Graaf Bernadottepl. 15, tel. 1163 of R. Zwem mer, Zuiderstraat 21, telefoon 1141. Het moet voor de spelers van "De Flierefluiters" een vreemde gewaarwor ding zyn, wanneer zij door weer en wind de zaal van Theater Cinema 100(1 binnenstappen en zich dan moeten wa nen op een onbewoond eiland in de Caraïbische Zee. Maar na maandenlang repeteren zijn ze aan deze situatie gewend geraakt. Van dit koude kikkerland naar de tro penzon is voor hen een kwestie van winterjas aan de kapstok en tropen- kledingaan. "Het is bloedheet" horeafl we de regisseur zeggen tegen de ril-1 lende spelers. De regisseur weet van wanten. Hij heeft het stuk tot in de kleinste details uitgtplozenom de men sen die het moeten maken, vakkundig te begeleiden. Kortom, een stel enthousiastelingen, die als beloning voor het repeteren, u een amusante avond bezorgen. Het fraaie programma, speciaal voor deze gelegenheid ontworpen, getuigt van een professionele aanpak. Het is het visite kaartje van een amateur-toneelvereni ging, die ruim dertig lang Egmonders en velen daarbuiten vergast op een avondje uit. En dit gaat weer gebeuren op 10, 11, 16, 17 en 18 maart. "De Flierefluiters" rekent op vijf uit verkochte zalen. Ze is het waard. Van af deze plaats wensen wij deze echte Egmondse vereniging "Toi, toi, toi". Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij de bekende adressen (zie de affiches). SSETt Een initiatief van het onderwijzend personeel. De kinderen hebben naar eigen idee de naambordjes getekend van de Egmondse straten en straatjes, bestaande en reeds tot het verleden be horend. Hier een bordje, dat had moe ten prijken op de "Moskenbiert", maar die bestaat niet meer. In de St. Jozef school komen die plekjes weer tot le ven, door de straatnaambordjes by de gangen en de lokalen, zoals Zuider straat, Pompplein, Gemeentehuis, res taurant "De Klok" (aula), de Blauwe Paal. Duizend jaar Egmond aan Zee krijgt in deze school reeds gestalte. Hartstikke goed

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2