KORT NIEUWS 2 KONINGINNEDAG 1977 U kunt lid worden van opera/operettekoor "Crescendo" DE KAPBERG KAN NOG MEER GEBRUIKEN INGEZONDEN Nou ziet u het zelf... iedere advertentie IN V CONTACT wordt Gelezen INGEZONDEN Bestemmingsplan Kennedy-Bouievard in beslissend stadium CONTACT MET DE EGMONDEN" 20 APRIL 1977 NUMMER 1294 Zaterdag 30 april is weer de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana. Evenals voorgaande jaren heeft het Oranje- comitc van Egmond-Binnen weer een feestdag voor alle schoolgaande kinde ren, zowel de kleuters van de kleuter scholen als ook alle kinderen van de basisscholen. Het feest zal gevierd worden met diverse spelen op het voebalveld van s.v. St. Adelbert. De kinderen die niet in Egmond-Binnen de scholen bezoe ken en toch willen meedoen met de spelen, moeten zich even opgeven bij de heer Steeman, Esdoornlaan 10. Ou ders van kinderen, die nog te klein zijn voor de kleuterschool, kunnen persoon lijk een ballonkaartje afhalen, eveneens bij de heer Steeman. De kinderen die hier in het dorp de scholen bezoeken, zullen een kaartje meekrijgen vanuit hun klassen. Het volledige programma zal in het volgende nummer van het "Contact" worden opgenomen. Wij ho pen op een mooie en gezellige dag voor al onze kinderen. Het bestuur "Crescendo" te Egmond-Binnen wordt als een kerkkoor gezien maar dat is niet helemaal juist. "Crescendo" heeft een kerkkoor, waarvan u lid kunt wor den, u kunt ook kiezen voor het opera/ operette/oratoriumkoor, terwijl u ook van beide lid kunt worden. De koren hebben op aparte dagen repetitie. Als men dus lid wordt van "Crescen do", dan betekent dat niet, dat u ook in de kerk moet zingen, u kiest zelf. Hans Mulder, de leider van het koor, vroeg ons dit nog eens duidelijk mee te delen, waaraan wij graag hebben vol daan. Alle inlichtingen verstrekt Nel Verhoogt-Beentjes, Dom Huybenlaan 23 te Egmond-Binnen, telefoon 2600. Het verdroot Hans Mulder en ande ren, dat er in geen enkel blad, ook niet in het "Contact",' een recensie had ge staan over het voortreffelijk optreden van "Crescendo" tijdens de Eucharis tieviering op Pasen. Het is echter niet gebruikelijk, dat van een Eucharistie viering - geen concert zijnde - verslag wordt gemaakt, wel wanneer die on derdeel uitmaakt van een andere feest viering, en jubileum enz., omdat het gegeven dan anders is. Overigens zing en in vele kerken uitstekende koren, groot en klein en het zou ondoenlijk zijn, om na elke zondag weer een recensie te geven. (Redaktie). Woensdag- en zaterdagmiddag inleveren werkstukken amateurs Zoals bekend gaat Galerie De Kap- berg op Koninginnedag weer open. Om de terugkomst van De Kapberg in Eg- mond te vieren, zal op de 'eerste ten- WIJ VERNEMEN DAT de gymnastiekvereniging Achil- les volgende week dinsdag 26 april en donderdag 28 april weer de jaarlijkse openbare les voor kleuters zal houden. In het verenigingsnieuws wordt er meer over verteld. DAT de bouw- en houtbond NKV afdeling Egmond op vrijdag 22 april een jubileumvergadering houdt in Het Rode Hert te Egmond a.d. Hoef. De bond bestaat 45 jaar, de moeite waard dus om te vieren. De leden worden verwacht met hun vrouwen of verloof den. Tijdens deze avond viert Th. Oort huis zijn 25-jarig jubileum en de heer J. Admiraal zijn 12Vi-jarig lidmaat schap. DAT de gemeenteraad van Egmond aan Zee op maandag 25 april, 's avonds om 8 uur vergadert in het gemeente huis. Voor de Julianastraat nabij het medisch kinderhuis Kerdijk heeft men plannen tot het aanleggen van 26 nieuw parkeerplaatsen in aansluiting op de bestaande parkeerstrook. De kosten be dragen 9750,terwijl er tegenover de percelen 67- 77 drie parkeerplaatsen bijkomen. DAT de raad van Egmond aan Zee een nieuw subsidievoorstel voor de VW zal behandelen. Mede op advies van de commissie Financiën wordt voorgesteld 15.000,uit te trekken. Onlangs be sloot de raad 11.500,te subsidiëren voor 1977, welk bedrag 500,lager lag dan in 1976. Het college is er voor stander van om de subsidie aan de VW voor de toekomst te koppelen aan de eigen inkomsten van de VW, waarover reeds overleg wordt gepleegd. DAT de openbare bibliotheek te Eg mond aan Zee in plaats van het voor dit jaar beschikbaar gestelde subsidie bedrag van 25.500,nu 35.000, zal gaan ontvangen ter opvoering van het boekenbestand, als de raad dit voor stel goedkeurt, maar dat zit er wel in, evenals het voorstel om aan de stich ting "1000 jaar Egmond aan Zee" 7.500,ter beschikking te stellen voor huur van de feesttent. De exploi tatie van het strand gaat in plaats van 219.290,- na 'n correctie nu 227.980,- opbrengen en dat is altijd nog eens 8.690,meer, en dat is een leuk mee vallertje (voor de gemeente dan). DAT de Tiompschool een bedrag van 634,66 zal krijgen, zijnde de herstel- kosten van de voordeur, die bij een inbraak werd vernield en van de schrik- hekken, die het schoolplein van de Trompstraat scheiden. De daders zijn niet gevonden. DAT de raad onlangs het besluit nam, om het benoemen van hoofdleid sters aan B en W te delegeren. De schoolraad is het daar niet helemaal mee eens en wenst inspraak, welk voor stel positief is. De raad zal dan op voor stel van deze schoolraad officieel tct benoeming moeten overgaan en alsdus zal dan ook wel worden besloten. DAT in verband met de eerste h. Communie van 15 kinderen in de r.k. kerk te Egmond aan Zee, de eerste h. Mis op zondag 24 april a.s. zal beginnen om 10.00 uur en de tweede om 11.30 u. DAT er zondag 24 april om 10.00 uur dienst is in de ned. herv. kerk te Eg mond aan Zee, voorganger ds. A. v.d. Bovenkamp uit Alkmaar en dat er te Egmond-Binnen dienst is om 10.00 uur in de ned. herv. kerk met als voorgan ger de heer F. H. Geursen uit Haarlem. DAT sommige berichten verkeerd worden gelezen. Vorige week schreven wij. dat er onderhandelingen gaande zijn over "Het Witte Huis" aan de Voor straat te Egmond aan Zee. Dit bete kent dus, dat er nog niets zeker is over verdere plannen. De heer Foeken yan Het Witte Huis vroeg ons dat nog eens duidelijk te onderstrepen, wat wij bij deze gaarne doen. Als er verannderingen op til zijn, dan krijgen alle vereniging en en klanten daarvan via het Contact bericht. Er zijn wel besprekingen ge weest, maar die zijn nog niet afgerond. DAT de collecte voor de Hartstich ting in Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen 2282,43 opbracht, 'n Prachtig resultaat. Alle gulle gevers en collectanten nogmaals hartelijk dank. DAT de heer C. E. Visser, in Egmond aan Zee ook bekend onder de naam Kees Terluin, zijn schoenmakerij stil legt, na ruim vijftig jaar het edele ambacht van het aloude schoenmakers- gilde te hebben beoefend. De heer Vis ser heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en zijn perceel overgedaan aan café De Boei, die er nog geen vaste plannen mee heeft, hoewel er in eerste instantie wordt gedacht aan de reali sering van o.a. twee winkelpanden, waarbij dan ook de tussenliggende steeg wordt betrokken. Ook is het niet uit gesloten, dat er een Horeca-vestiging komt, hetzij i.v.m. De Boei of zelfstan dig. Het betreffende punt ligt voor de z.g. superstormvloedlijn en dat houdt in, dat ook Rijkswaterstaat in de plannen gemengd wordt. DAT de heer G. Gravemaker jr. van de Zuiderstraat te Egmond aan Zee een schoenmakerszaak begint te Cas- tricum in het nieuwe winkelcentrum Geesterduin nr. 4. Hij heeft daar een bestaande zaak overgenomen. Vanaf de ze plaats wensen wij hem veel succes en dat er net zoveel muziek in zit als in het bekend Ger-en-Rob-duo, waarvan hij het eerste deel is. DAT zondag 24 april a.s. weer jeugd- kapel is in het bijgebouw van de Herv. kerk. DAT de bewoners van de Zuider straat en Schinkelstraat een brief heb ben gericht aan het gemeentebestuur van Egmond aan Zee over de gevaar lijke verkeerssituatie in deze straten, speciaal voor kinderen. De trottoirs zijn te smal en er wordt te snel gereden, terwijl het verkeer zeer frekwent is. Bovendien is er vooral 's avonds en 's nachts veel lawaai door brommers en auto's van vertrekkende gasten uit de café's en bars. Zij doen enige voor stellen, om verbetering in de situatie te krijgen, o.a. verkeersdrempels aan leggen, obstakels zoals bloembakken plaatsen, bochten aanbrengen en even tueel afsluiting voor alle verkeer van 's avonds 20.00 tot 's morgens 06.00 uur. DAT de woningbouwvereniging Eg mond aan Zee op dinsdag 26 april om 20.15 uur haar leden-jaarvergadering houdt in "De Klok". De vereniging telt 600 leden, waarvan er 436 een woning hebben. Voorbereidingen zijn gaande voor de bouw van 18 woningen voor onvolledige gezinnen aan het Dorus Rijkersplein. DAT het NKV De Egmonden in de maand april een propaganda-aktie voert door middel van een folder, waarin de diverse aktiviteiten worden belicht. Het NKV hoopt op een succesvolle toena me van het ledenbestand. DAT de VW Egmond aan de Hoef op maandag 25 april haar jaarlijkse ledenvergadering houdt in het dorps huis, aanvang 20.00 uur. DAT de volleybalvereniging Egm.- Binnen i.o. op donderdag 12 mei a.s. om 20.30 uur haar oprichtingsvergade ring zal houden in "De Schulp" te Eg mond-Binnen. Zij nodigt iedere be langstellende uit. De initiatiefnemers willen eerst een club voor rekreatie- volleybal realiseren, waarna het wel licht mogelijk is volleybal in kompetitie- verband te spelen. Nieuwe leden zijn welkom. Vooral ook jeugdleden (van 13 t.m. 16 jaar. Tevens kunnen gegadigden voor een bestuursfunktie zich schrifte lijk opgeven bij het kontakt-adres: Th. Apeldoorn, Herenweg 40, Egmond-Bin nen. toonstelling van het seizoen uitsluitend werk van Egmondse amateurs worden getoond. We hebben even bij Hélène Nieuwen- burg-Min geinformeerd hoe de belang stelling voor deze tentoonstelling ligt, of zij al werkstukken van amateurs binnen heeft. "Ik heb al het een en an der" vertelde zij. "maar u weet dat de officiële inlevermiddagen aanstaande woensdag- en zaterdagmiddag zijn. Ie dereen is dan van twee tot vijf wel kom om zijn of haar werkstukken te brengen. Dan verwacht ik de grote stroom tekeningen, foto's, aardewerk, schilderijen, nou ja, noem maar op". "Er hebben al heel wat mensen opge beld die me vragen of hun werk ook in aanmerking kan komen. Natuurlijk. Daar gaat het juist om. We willen op deze tentoonstelling eens even laten zien hoeveel talent er wel onder de Egmon- ders schuilt. Laat niemand zijn licht onder de korenmaat stellen. De spelre gels zijn bekend. Elke Egmonder toven de zestien jaar die in zijn vrije tijd iets kreatiefs doet, kan de produkten daar van op de tentoonstelling laten zien. Graag zelfs. Nogmaals: ik hoop dat nie mand valse schaamte heeft. En als le zers denken dat familie en bekenden van hen die op welk kreatief gebied dan ook wat presteren, een duwtje in de rug nodig hebben om woensdag- of za terdagmiddag naar De Kapberg te ko men met hun spullen, laat ze dan dat duwtje geven!" Egmond-Binnen, 17 april 1977 OPEN BRIEF AAN HET N.K.V. AFDELING EGMOND-BINNEN. M(jne Heren, Naar aanleiding van uw huis-aan-huis nieuwsbrief no. 6, welke ik ook in myn brievenbus heb gekregen, zou ik gaarne enkele opmerkingen willen maken. Mag ik u allereerst gelukwensen met uw besluit tot samenwerking met de NKV-afdeling in Egmond aan de Hoef; een verstandig besluit, dat goed past in het kader van de samenvoeging van de Egmonden en dat kan leiden tot een weloverwogen en konstruktief beleid ten behoeve van uw leden in de beide dorpskernen. Bij dat besluit zou een aktieplan passen, dat heeft afgerekend met kreten zoals "harde konfrontatie" en "de vruchten van de machtige vak beweging zult u reeds op uw giro- bank- strookje en in uw arbeidsverhoudingen hebben teruggevonden". Bijna iedereen is het inmiddels wel duidelijk geworden dat de harde konfrontatie van de mach tige vakbeweging zeer wrange vruchten heeft afgeworpen, zowel op de bank rekeningen als in de arbeidsverhou dingen van vele werknemers; ook bij de grootste groep - de niet-vakbonds- leden. Mijn verwondering is echter in hoofd zaak gewekt door één bepaald punt in uw aktieprogram, n.1.: - Het kritisch volgen van welzijnstaken - Citaat: "In de regel zal dit neerkomen op het nauw lettend in de gaten houden wat de ge meentelijke overheid en gemeenteraad al dan niet nalaat te doen". Einde ci taat. Konstruktief meedenken met de ge meentelijke overheid is een goede zaak, los van het feit of dit een taak is van een vakbond. De ware bedoeling van het "Kritisch Volgen" wordt mij echter snel duidelijk bij het verder lezen van het NKV-aktieprogram. Zonder enige vorm van bewijs poogt men op een ach terbakse, bewust onduidelijke manier een niet met name genoemde wethouder van onze gemeente in een kwaad dag licht te stellen met grove insinuaties en stemmingmakerij. NKV - afd. Egmond-Binnen niveau anno 1977. Middels gemeenteraadsver kiezingen in mei 1974 hebben de inwo. ners van Egmond-Binnen hun stem uitgebracht op de vertegenwoordigen! van PvdA, WD, Egmonds Belang, Lijst 4 en de KVP. Politieke partijen die, naar eigen visie en politieke overtui. ging, met een duidelijke verantwoor delijkheid werken aan he^en en toe komst van Egmond-Binnèn; via een wettig demokratisch systeem zijn hun vertegenwoordigers in raad en kollege gekozen ,met een duidelijke verantwoor-; delijkheid waar het hun taken betreft, Een systeem, waarin vele vormen van beroep tegen genomen besluiten mo-| gelijk zijn. Met haar opstelling mist het NKV niet alleen niveau, maar negeert ook volledig de kompetentie en de verant woordelijkheid van onze plaatselijke volksvertegenwoordigers; het lijkt alsof het NKV Egmond-Binnen op een on- demokratische wijze op e stoelen van Gemeenteraad en B en wil gaan zit-! ten. Een opstelling, w .arin de polari-! satie-gedachte de overhand heeft en een weloverwogen mening en zelfs de fei ten geweld aandoet. Het NKV heeft de vrijheid en het recht om een eigen mening te hebben en kenbaar te maken; het NKV heeft echter ook duidelijke verantwoordelijk- heden, zoals het respekteren van de- mokratische spelregels en fantsoensnor- men. Het is mijn hoop, dat het NKV afd. Egmond-Binnen haar dwaling inziet en zich toelegt op het bevorderen van de positieve zaken in onze samenleving; J aan zo'n vakbond hebben veel mensen behoefte. J. F. de Vries Herenweg 26F, Egmond-Binnen. De al sinds jaren omstreden vraag wèl of géén hoogbouw aan de Kennedy- Bouievard zal in de komende weken weer in het nieuws komen. De hoor zitting van de Raad van State over het bestemmingsplan Kennedy-Bouievard zal in Den Haag gehouden worden op maandag 16 mei, 's morgens om 10.00 uur. Juridische adviseurs van de Raad van State hebben de zaak n.1. onderzocht en alle stukken plus het advies van de Minister van R.O. hebben van 7 tot en met 25 maart jj. in Den Haag ter in zage gelegen. Het advies heeft onder de bewoners hoopvolle verwachtingen gewekt, omdat het voor een veel min der intensieve en veel lagere bebou wing pleit. Men gaat zelfs zo ver, dat men een geheel nieuw bestemmings plan adviseert met geschakelde of vrij staande woningen in plaat van flats! Eindelijk begint dan het gezonde ver stand te werken, nadat de lagere over heden, de gemeenteraad van Egmond aan Zee op 25-1-1973 en het College van Gedeputeerde Staten op 9-4-1974 de hoogbou\Vplannen hadden goedge keurd. De Raad en G.S. hebben de hoogbouwplannen destijds terwille van enkele projektontwikkelaars ten behoe ve van tweede woningen willen door drukken, zonder in 't minst met de be langen van de bewoners rekening te houden. Gedurende de afgelopen vier jaren klonken de protesten tegen elke hoog bouw in Egmond aan Zee steeds luider. De hele kwestie is na de gemeenteraads verkiezingen van 1974 in een stroom versnelling gekomen, toen bleek dat de bouw van tweede woningen in plaats van woningen voor de inwoners een politikee aardverschuiving had teweeg gebracht. De plannenmakers van de hoogbouw werden op democratische wijze teruggewezen. De uitslag van de gemeenteraadsver- kiezingen van 1974: 1970 1974 P.v.d.A. 50,7°/o 34,8% 15,9°/o C.D.A. 29,3% 13,4% —10,9% Gemeentebelangen 17,3°/o 30 12,7% V.V.D. 16,8% 16,8% C.P.N. 2,7% De politieke partijen, eindelijk wak ker geschud, zonden kort hierna geza menlijk een adhesiebetuiging aan H.M. de Koningin, waarin zij de bezwaren van de omwonenden tegen hoogbouw krachtig ondersteunden. De politieke partijen hielden hun woord! Op 25-8-'75 nam de raad twee moties aan, die de hoogbouw in Egmond aan Zee dras tisch zou beperken. Hoewel burgemeester A. G. Bakker wanhopige pogingen deed de raadsle den ervan te overtuigen de moties niet aan te nemen, werden deze tenslotte toch aangenomen met 9 stemmen vóór en 2 tegen, n.1. die van de wethouders mevr. E. J. M. M. Jaspars-Schoonebeek (CDA) en W. Gravemaker (Gemeentebe langen). Omdat het College van B en W met uitzondering van wethouder G. G. Dam- stra (VVD) zich niet met de inhoud van de moties kon verenigingen heeft de t Raad op 8-10-1975 op verzoek van het College een motie in andere bewoor dingen, maar met dezelfde inhoud zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Ook het College was toen vóór. Tijdens inzage van de stukken in Den Haag is echter een brief ontdekt van het College van B en W van Egmond aan Zee aan H.M. de Koningin, geda teerd 31-10-1975, waarin zij zich van de inhoud van de laatste motie distan tieert. Dit optreden van het College achter de rug van de Raad om vinden wij het toppunt van het negeren van de meerderheid van de Raad. Intussen vragen wij ons wel af wat de Raad nu gaat doen en wie als ver tegenwoordiger van de gemeente wordt aangewezen om op 16 mei a.s. de hoog bouwplannen te verdedigen. Dat niet één van de voorstanders van hoogbouw hiervoor op de komende raadsvergade ring van 25 april zal worden aangewe zen mogen we toch wel als een vast staand feit aannemen. Dat zijn alle po litieke partijen in Egmond aan Zee toch wel aan de bevolking verplicht G. H. van der Maas, Marhallstr. 49 G. J. Doets, Marshallstraat 93 G. J. Wegkamp, Marshallstraat 95 G. Zwart, Marshallstraat 89 C. K. Vriesman, Marshallstraat 85 G. Zentveld, Marshallstraat 87 K. Pranger, Kennedy-Bouievard 23

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2