met de egmonden Maandag 2 mei 50 jaar drukkerij Belleman en het Contact EGM0NDZEEER REDDINGSBRIGADE IN EIGEN HUIS VOORZITTER JAAP WEIJERS GEHULDIGD NIET 25-JARIG EHBO-JUBILEUNI 30 jaar ijssalon Pravisani STICHTING gmond MELDT ^^Svvt.eh Autobedrijf Kennemerland bv .50 contact 27 APRIL 1977 NUMMER 1295 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Het is op maandag 2 mei a.s. pre cies 50 jaar geleden, dat ons bedrijf, drukkerij Belleman, werd ingeschre ven in de registers van het Koninklijk Nederlands Verbond van Drukkerijen. Daarbij werd de aantekening gemaakt: Boek- en handelsdrukkerij en uitgever van het weekblad "Contact met de Egmonden". Vader Gerardus Belleman begon dus in 1927 zijn bedrijf dat hij niet alleen inzette voor het onderhoud van zijn gezin, maar tevens in dienst stelde van de gemeenschap enwel op een wijze, waarvoor wij nu nog de groot ste bewondering hebben. Zijn strijd vaardigheid en enthousiasme voor alle goede dingen in de Egmonden kwamen tof uiting in zijn artikelen, die vele oudere Egmonders zich nog zullen herinneren. Uit die instelling is het "Contact met de Egmonden" voortgekomen, het blad, dat u nu weer in handen heeft. Wij willen ons feest en naar wij hopen ook een beetje van de Egmonden, binnenkort gaan vie ren, maar wij vinden het nu passend, om met deze mededeling even aan dacht te wijden aan hem, die het eens is begonnen, omdat tussen dit Contact Gerardus Belleman, 1889-1965 en het nummer van de volgende week, de officiële oprichtingsdatum ligt. In het najaar gaan wij extra op dit ju bileum in. Namens allen Gerard Belleman, redacteur/uitgever Een lang op hel verlanglijstje staande wens is zaterdag voor de ERB in ver vulling gegaan bij de opening van de nieuwe loods aan de Julianastraat, ach ter autobedrüf Kennemerland. Burge meester Bakker luidde deze opening buiten in, terwijl enkele spatjes dit ceremonieel dreigden te verstoren. Maar alles ging goed, ook toen de jeep van de reddingsbrigade door de met beschilderde vuilniszakken afge sloten toegang reed en ongehinderd door kon rijden, omdat juist daarvoor een roestige spijker door de gemeen telijk magistraat was verwijderd. Het geringe voorwerp werd door voorzitter Jan Zwart echter zuinig opgeborgen als herinnering aan dat moment, waar bij ook de wethouders mevr. E. M. Jas- pars-Schoonebeek, G. Damstra en W. Gravemaker aanwezig waren. In de riante ruimte, die overigens niet altijd gebruikt zal kunnen worden voor feestelijke bijeenkomsten, voerde namens de bond van strandreddings- brigades de heer J J5. Bisenberger het woord, die aanraadde, vooral goede contacten met het gemeentebestuur te onderhouden, "want" zei hij, "je weet nooit wat het oplevert". Een klok was zijn cadeau. Wil Sevenhuysen, die namens het1 district NW de gelukwensen overbracht, hoopte eens bij de ERB te leren, hoe je zo'n accommodatie op de kop kan tik ken, terwijl pastoor Van de Berg na mens het Rode Kruis de wens uitsprak op een blijvende goede samenwerking, Tijdens een gezellige bijeenkomst in het dorpshuis te Egmond-Binnen werd Jaap Wegers gehuldigd wegens zjjn 25- jarig lidmaatschap van de EHBO, waar van hy sinds 1952 gediplomeerd activist is en sinds 1965 voorzitter. Hem werd de zilveren bondsspeld op de revers be vestigd door burgemeester Bakker, ter wijl zijn vrouw ook in de hulde deelde met bloemen en gezamenlijke cadeaus, waaronder enkele mooie tuinstoelen, die namens de plaatselijke afdeling werden aangeboden. De jubilaris behaalde zijn eerste EHBO-diploma onder leiding van dok ter Moons. Burgemeester Bakker sprak zijn waardering uit voor het enthousias me waarmee de jubilaris zich inzet voor dit heilzame werk in het belang van de gemeenschap. Hij vond dit een huldi ging, waar hij zich van harte mee kon verenigen. Voor de huldiging had hij aan een aantal geslaagden het diploma uitge reikt, terwijl dokter Versteegh de cur sisten dankte voor de grote inzet en het plezierig gehoor, waaruit grote toewij ding sprak. Hij voegde er aan toe, "dat het uit het niets nooit zo geworden was, als voorzitter Weijers zich niet zo had ingespannen". Namens het district bracht de heer Vleugel dank aan dokter Versteegh voor zijn vele lessen, in welke dank hij ook de instructeurs en instructrices betrok. Namens de bond sprak tevens de heer Snels. De heer Den Boer sprak gelukwensen uit namens het Rode Kruis afdeling De Egmonden, waarbij de commandant van de brandweer, de heer A. Druiven zich aansloot. Het was een dankbare voorzitter Weijers, de aanvankelijk wel schrok toen hij de heren van de bond zag rond stappen, maar zich uiteindelijk zonder eerste hulp nodig te hebben, ook niet van Sjoek Hopman-van Balen, die zich overigens voortreffelijk van haar taak kweet, een dankwoord sprak, waaruit de spontaniteit sprak van een "gene raal", die aan het hoofd staat van zijn eerste hulptroepen. De geslaagden zijn: de dames Burger- Hendri, Half-Mooy, Zomerdijk-Onder water, Schotvanger-Bak, Baltus-Buur, Levering-Hout, Levering-Ulrich, Doets- Stunk, De Jager-Schellings, Holstvoogd- de Jager, Baltus-Komen, Pater v.d. Molen, mej. Lek en mej. Boersen; de heren: C. Levering, N. Nijman, K. Stee man, F Nijman, W. Glorie, J. Gozeling, K. Zentveld, T. v.d. Molen, W. van d. Heide, W. Duif, J. v.d. Molen; en van het Rode Kruis-korps "De Egmonden": de heren R. W. van d. Lecq, P. Stam, J. N. Pannekeet, T de Vries; de dames Y Wijker-de Rooy en C. Voorhamme- Brandt. waarvoor hij, om in de koers te blijven, een stuurrad aanbood. De VW, die er van uitging, dat er altijd wel wat te sleutelen is, bood een stuk gereedsschap aan, terwijl De Eendracht financieel een steuntje in de rug gaf. Het lag ook voor de hand, dat voor zitter Jan Zwart, staande op de kist van de reddingsl'ijn, het voorwerp dat al menig keer contact had gelegd tussen de in gevaar verkerende drenkeling en de veilige wal, dankbaar sprak over de lijn, die verbinding legt tussen allen, die elkaar nodig hebben. Hij sprak de wens uit, en hij drukte dat de leden op het hart, dat zij het gebouw nog lang zouden gebruiken in het besef, dat er gewerkt werd met geld van de gemeen schap. HARTVOOR Zoals bekend heeft Hart voor Egmond in een tweetal gebieden in Egmond a.d. Hoef een enquête gehouden om de me ningen cn behoeften te peilen waar het de verkeersmaatregelen en -voorzie ningen betreft. Naar aanleiding van het verheugend grote aantal reacties en de druk be zochte discussie-avonden in het dorps huis op resp. 29 en 30 maart heeft de stichting thans een eerste brief aan de gemeente gericht, die een aantal con crete suggesties en wensen bevat met betrekking tot het gebied Oude Egmon derstraatweg Graaf Dirkplein. Een ruime meerderheid van de bewo ners heeft, door het plaatsen van een handtekening, deze brief ondersteund (Oude Egmonderstraatweg 12 van de 18, Graaf Dirkplein 19 van de 23). De aanbevelingen in de brief bevatten al lereerst maatregelen op korte termijn, om nog vóór het aanstaande seizoen een einde te maken aan de overlast van het doorgaande verkeer langs de Oude Egmonderstraatweg en het sluipverkeer langs het Graaf Dirkplein. Als maat regel op langere termijn wordt op de Oude Egmonderstraatweg gedacht aan de invoering van een volledige woon erf, terwijl voor het Graaf Dirkplein wordt bepleit voor een herinrichting, met voldoende gemarkeerde parkeer plaatsen en speelmogelijkheden voor de kinderen. Hart voor Egmond heeft de gemeen teraad verzocht de brief niet slechts voor kennisgeving aan te nemen, doch haar standpunt zo spoedig mogelijk in een openbare raadsvergadering te be palen. Het ligt in de bedoeling nog deze week een tweede brief, die betrekking heeft op het gebied Julianaweg/Schoolstraat/ Weg naar de Oude Veert/Lamoraalweg, aan de bewoners voor te leggen en ver volgens, eveneens voorzien van hand tekeningen, aan de raad toe te sturen. In april 1947, nu dus dertig jaar ge leden, streek Antonio Pravisani met zün gezin neer in Egmond aan Zee. Hij vestigde zich in het grote witte huis aan de Voorstraat en is daar altijd ge bleven. Zijn Italiaanse IJssalon trok om de bijzonder goede kwaliteit direct al grote belangstelling en die is alleen nog maar groter geworden. Antonio Pravisani werkte reeds in 1930 in Holland, waar hij een beter be staan voor zijn vrouw en vier kinderen hoopte te bereiken. Het Italië van die dagen kende grote armoede, hoewel het in Nederland ook niet bijzonder gun stig was. Zijn ondernemingslust zorgde in ieder geval steeds voor brood op de plank en nadat hij achtereenvolgens eerst in Haarlem en later in Zaandam had gewerkt, zag hij zijn kans in Eg mond aan Zee. Bijzonder veel steun kreeg hij daarbij van zijn kinderen Carla en Dino, dezelf den, die nu nog steeds nijver de ijs- salon drijven. Op de foto, Antonio Pra visani met zijn twee kleinkinderen Fa- bio en Daniela, die wij hier afdrukken, zonder dat hij het weet. Het is al zo lang "IJssalon Pravisani", dat het de moeite waard is, daaraan eens extra aandacht te wijden, temeer daar deze zaak voor Egmond aan Zee en omge ving een begrip is geworden. Onze fe licitaties Pompplein 3 - Telef. 1203 drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij ziji n vinoloog, verbonden i de wijnucadcmie Bezorging boven 50,- eratis CHINEES INDISCH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1