met d Raad Egmond-Binnen had niet zo lang werk d'OUDE CLIPPERLIEP VLOT VAN STAPEL HET NKV HULDIGT JUBILARISSEN KORT NIEUWS "JSÏweïR WERK VAN AMATEURS IN DE KAPBERG van onroerend goed of bedrijf 1 if. tlf ziü) 4S: mAN Autobedrijf Kennemerland bv Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979 contact 4 MEI 1977 NUMMER 1296 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. De besprekingen in de raad van Egmond-Binnen, die in „De Schulp" plaatsvonden, waar vandaan een prachtig uitzicht werd geboden op de kleurrijke bloemenvelden, verliepen in een ver ademend vlot tempo. Wellicht werkten het kleurenspel en de voorjaarsgeuren „mi tigerend", om een uitdrukking van burgemeester Bakker nog eens te gebruiken. Hoe dan ook. Jan Houtenbos kreeg niet eens de tijd om een tweede kop koffie te brengen, terwijl hij ook wel wel eens aan drie koppen is toe gekomen. Jaap de Waard houdt toezicht De raad besloot op voorstel van B en W 'n tedrag van 15000,- uit te trekken voor on- lerhoud van het Noordlobgebied. Dit is no- ,ig, daar Prov. Waterstaat eist, dat stuifga- ten worden gedicht. Harry Amerika wilde echter wel vrije toe gang tot dit gebied, daar het gemeente-ei- gendom is. Het kwam er niet helemaal uit, êwant zei de voorzitter, ,,de dienstdoende (jachtopziener is verzocht toch een oogje in uhet zeil te houden". Dat houdt in, zich ter dege op de hoogte te stellen, want al loopt ltu op de paden, een bekeuring is zo uitgeschre [Openbare basisschool 2 jaar jin gebruik nog niet geopend ,jje raad had geen moeite met enkele begro- .tingsaanvullingen voor de openbare basis school ten oosten van Egmond aan de Hoef, 'daar er een drainage-systeem moest komen Wgens wateroverlast, een hekwerk, een fiet senstalling en een kunstwerk. Op de vraag van Harry Amerika, wanneer deze twee jaar in gebruik zijnde school zal worden geopend, kon de voorzitter geen dui delijk antwoord geven. 215.000,- rioleringskosten voor vier kampeerterreinen ;STa een probleemloos besluit tot aankoop van een zoutstrooier tesamen met Egmond aan Zee, ging de raad ook vlot over tot een raming van een jaarlijkse lastenpost van f 18325,- voor de riolering naar 't Woud. ■Dat kost totaal 719.000,-, waarvan het rijk 396.000,- subsidieert en de gemeente 180.000,- maar de lasten van dit laatste 'bedrag t.w. 18325,- per jaar komen weer |?f>rug, daar het rijk per aansluiting (25 hui den) 733,- uitkeert. Een gemakkelijk, be- 'sluit dus. Voor de vier kampeerterreinen blijft een totaalbedrag van 215.000,- te betalen en dat vond Harry Amerika - zich voorzich tig uitdrukkend - wel wat veel. Wethouder Verstegen dacht, dat het haalbaar was, „maar' zei hij, „als het normale ondernemérsinko daardoor niet haalbaar zou zijn, dan zal een nadere studie moeten worden ge- jmaakt". 'p een vraag van Bob v.d. Ende over de ri- ilering naar Rinnegom zei de voorzitter, lat hiervoor nog geen financiële toezegging (was ontvangen. Perceel aangekocht van Van der Wel ,Het aan de oude Egmonderstraatweg gele gen perceel van Van der Wel, (constructie bedrijf) is door de gemeente aangekocht. Het ligt in de bedoeling dat daar te zijner- tijd woningen worden gebouwd. Van het aankoop bedrag, dat niet nader werd genoemd 80% worden gesubsidieerd. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat er ook 'n winkel komt. Harry Amerika vroeg, om even tuele „verdere wildgroei" van bedrijven al daar tegen te gaan. MevrouwTabernal: de raad kan zelf wel beslissen Helemaal oneens was mevrouw Tabernal het met het voorstel, om een bouwaan- vrage van Th. S. de Hoop, die wilde bou wen aan de Hogedijk, te weigeren. Aanvra ger maakt van veeteelt een zekere hobby en B en W heeft zich laten leiden door een ad vies van de directeur Landinrichting te Haar lem, welk advies zij zeer negatief noemde. „De raad kan zelf wel beslissen" zei zij, daar hebben wij die instantie niet voor nodig". Ze verklaarde niet meer bereid te zijn daad werkelijk nog verder aan dit soort zaken mee te werken. De raad wees o.a. ook een bouw- aanvrage en een beroepschrift af van J. Ge net te Egmond aan Zee, die wilde bouwen aan het Delverspad en het Nachtegalenpad. Zes woningen aan de Pr. Bernhardlaan Aan de Prins Bernhardlaan te Egmond aan de Hoef komen 6 kleine woningen in plaats van vier grotere. De raad honoreerde een aanvraag daarvoor van Coplan. Harry Ame rika verklaarde zich tegen bebouwing van dat terrein te blijven verzetten, maar wilde daarbij aantekenen wel vóór woningbouw te zijn „maar daar is elders ruimte voor". Bob v.d. Ende wilde een besluit, dat de wo ningen voor Egmonders zijn. Van Els steunt dat. Wethouder Verstegen stelde, dat hoe wel er aanvankelijk maar vier woningen zou den komen, nu de voorkeur uit moest gaan naar zes, daar dezelfde ruimte wordt gebruikt Wethouder Groot vindt het belangrijk, dat de woningen in de premiesfeer komen en stelt voor aldus te besluiten, tevens dat ze dan voor Egmonders zijn en als het niet kan dat de gemeente dan wat van de grond be taalt. En dat vindt Bob v.d. Ende duidelijke taal, waar hij helemaal in mee kon gaan, ter wijl Harry Amerika zei, niet anders gedacht te hebben. Vraag en aanbod Bob v.d. Ende gaf wethouder Verstegen een pluim voor de voortreffelijke spórtnota, te- terwijl laatste op zijn vraag antwoordde, dat de PPD de plannen om tennisbanen aan te leggen bij elke dorpskern niet zo best had ontvangen, hoewel het de gemeente niets kost, daar de tennissport self-supporting is. Op een vraag van Piet Bakker zei Verstegen dat de plannen rond de scholenbouw te Eg mond-Binnen precies op schema liggen maar Jan Apeldoorn dacht, dat er op de betref fende grond nog een soort lelie was geplant, die er voorlopig nog niet af was. Harry Amerika wilde dat de politie eens iets deed aan het parkeerprobleem aan de Slot- weg en dat de ombudsman(vrouw) van de PvdA had geconstateerd, dat de bejaarden in de Egmonden niet profiteerden van de doorstromingsregeling bij verhuizing. "Ik wens u behouden vaart" zei de heèr G. Gravemaker, voorzitter van de ondernemersvereniging Eendracht, na openingsrede in d'Oude Clipper, de nieuwe herberg, bar-bistro van Steven en Ria de Jong aan de Smidstraat te Egmond aan Zee. En velen waren ge tuigen van de doop van het midden in het etablissement staande schip, waar tegen de heer Gravemaker een fles champagne te pletter liet slaan. Alvorens hij tot dat moment kwam, schetste hij een stukje historie van het oude Egmond aan Zee, want juist te genover de huidige bistro stond vroeger een scheepswerf, waar de historische bomschuiten werden "gekalefaterd". d'Oude Clipper is een unieke aangele genheid. Het idee van Steven en Ria de Jong werd tijdens een vakantie gebo ren, toen ze ondanks de ontspannende momenten van dat ogenblik aan hun toekomst dachten. Zij hebben een diepgewortelde liefde voor alles wat met schepen heeft te maken, waarmee zij een traditie van vader De Jong voortzetten. Het plan was een, de uitvoering was twee en de realisering werd scheepsrecht, want wat hier van stapel is gelopen, is weerga loos mooi en een knap stuk werk. De in het water liggende clipper herbergt een bar, waaraan het gezellig toeven is en in het kombuis vervaardigt de scheepskok een prima pot, om in scheep- termen te blijven. En dan valt te beta len gage nog alles mee. Het is absoluut een goed idee om daar even scheep te gaan of aan te leggen om wat proviand op te doen, want Steven en Ria de Jong zullen dat voor u wel even schipperen. Goede vaart ZATERDAG 7 MEI A.S. KERKEVEILING IN EGMOND AAN DE HOEF Het oude Egmond moet bewaard blijven, kreten als „meer groen, meer speelruimte" zijn niet van de lucht. Nu in dit artikel gaat het niet om die dingen. Het gaat om een traditie die al meer als 50 jaar oud is: De grote veiling eens per jaar. Zo'n 50 tal jaren geleden kwamen een paar mensen op het idee om bloembollen op te halen bij de bollenkwekers. Die werden dan ter veilig aangeboden en wat gebeurde er: de meeste geschonken bollen werden door de kwekers weer terug gekocht. De opbrengst was voor de kerk. Nu zijn daarin veel veranderingen gekomen. Nog steeds staat de kerk op de eerste plaats maar daarnaast hebben de verschillende verenigingen ook financieel voordeel van dit spektakel. Want het is inmiddels een spektakel geworden waardoor de „Hoe vers" met veel belangstelling naar wordt uitgekeken, het zijn nu niet alleen bloem bollen maar alles wat maar geld op kan brengen wordt verkocht. Voor dit jaar heeft het veiligcomité weer de beschikking over een aantal veilingmeesters die reeds duidelijk hun sporen op dit gebied verdient hebben. Als we de naam van Jan Hopman noemen hoor je het al in de Egmonden, Ja die kan er wat van, en dat is ook zo. Deze kunstemaker zonder meer een zaterdag avond waard, want men spreekt vane en kleine Toon Hermans. De volgende is Henk Belleman, in dit gebeuren niet meer weg te denken. Henk heeft de jaren dat h ij met Jan samen mocht werken erg goed gebruikt, veel dingen, hem op het lijf geschreven heeft hij uitgewerkt tot grote hoogte, kortom een belevenis om hem aan het werk te zien. De derde veilingmeester is debutant Kees Baaij. Wat we daarvan kunnen verwachten is dat hij zal proberen om bij deze twee meesters in het vak niet achter te blijven. Dat kunt U zelf komen beoordelen. Als we ten aanzien van het veilen deze drie mensen beschikbaar hebben moet succes verzekerd zijn. Maar dat is nog niet alles. Het rad van avontuur met prijzen voor en grote en kleine beurs zal net als vorig jaar in handen zijn van Piet Bras. Dan de extra attractie, deze avond zullen drie of vier kandidaten voor het vak veilig- meester een kans krijgen. Een ieder die denkt enkele nummers voor een goede prijs aan de man te kunnen brengen krijgt de gelegenheid. Plaats: Het Rode Hert. Zaal open om 7 uur. Dan kunt u prijzen be zichtigen, en iedere bezoeker ontvangt een gratis lot. Let op!! Dit geldt slechts tot 8 uur. Zij die dus tussen 7 en 8 uur aanwezig zijn krijgen een gratis lot, waarna precies 8.15 de twee prijzen, nl. 2 levensmiddelen pakketten ter waarde van 50,- uitgeloot zullen worden. Helemaal gratis voor niets. De trekking zal verricht door Snip en Snap. Daarna de veiling. Tot ongeveer 12 uur kunt U dan gezellig, onder het genot van een drankje genieten van een stuk spectakel wat het aankijken en meemaken volledig waard zal zijn. Tijdens een feestelijke bijeenkomst van het NKV afd. De Egmonden in café 't Haasje te Egmond-Binnen werden de heren T. v.d. Reep en P. Dekker gede- koreerd met de gouden bondsspeld we gens hun 45 jarig lidmaatschap. Wegens het 25 jarige Lidmaatschap (en langer) ontvingen de volgende heren de zilve ren speld: J. Baltus, G. de Boer, P. Hui- berts, H. Imming, M. Ulaga, A. Min, R. Castricum, A. Wittebrood, P. Abbo (28), F. Sentveld (26), J. Glorie (26), W. Twisk (26) en J. Zentveld (37). Behalve de speld kregen de jubilaris sen een flesje geestrijk vocht cadeau, in welke zelfde hulde de afdtredende bestuursleden P. Simons, M. Zut, J. Le vering en O. Huiberts deelden. De da mes ontvingen bloemen. Bondsvoorzit ter H. Steenbergen was er speciaal voor overgekomen, idie voor de huldiging het grote belang van het bondslidmaatschap aanstipte. Hij dankte de jubilarissen voor hun trouwe lidmaatschap, waar het NKV een krachtige steun in vond. De heer Simons, oud-voorzitter, sprak een dankwoord namens de oud-be stuursleden, speciaal aan het adres van Rinus Zoon, die hij de grootste activist van de afdeling vond. Hij wenste het nieuwe bestuur van de gezamenlijke Egmonden veel succes. Volgende week hopen wij een foto op te nemen van de jubilarissen. WIJ VERNEMEN DAT pastoor C. P. van den Berg in de week van 8 tot 15 mei a.s. als geestelijke verzorger meevaart aan boord van het Rode Kruis hospitaalschip "J. Henry Dunant". Deze boottocht over de Noord- Hollandse wateren gaat van Beverwijk, Staveren, Den Helder, Makkum, Kam pen, Beverwijk. Dat de heer A.Duys, voorheen bedrijfslei der van de Spar-supermarkt te Egmond aan Zee, op 50-jarige leeftijd is overleden. Hij woonde te Hoorn, na ook in Purme- Pompplein 3 - Telef. 1203 WlU'L'EM drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verhonden aan de wijnaendemie Bezorging boven 50, gratis! GEXEIÜ^- rend een soortgelijke zaak te hebben geëxploiteerd. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De heer Duys was tot zijn vertrek uit Egmond aan Zee in 1967 secretaris van de ondernemersvereniging Eendracht, waarvoor hij zeer veel werk h heeft verzet; Dat er een bemoedigend aantal reacties is binnengekomen op het artikel over het muziekonderwijs in de Egmonden, dat wij enkele weken geleden in het Contact opnamen. Maar om een totaal beeld te kunnen krijgen, zult u volgende week een enquête formulier in het Contact afgedrukt vinden, waarop enige vragen worden ge steld. Het is belangrijk, dat u daar even aandacht aan wijdt; Dat er onlangs in de Egmonden een afdeling "Rooie vrouwen" van de PvdA is opgericht. Het is de bedoeling, dat een groep vrouwen gaat praten o.a. over de positie van de vrouw in de maatschappij en om vrouwen politiek bewust te maken. "De politiek bemoeit zich dagelijks met ons, laten wij ons dan met de politiek bemoeien" is een stelregel. Verder wordt gepraat over zaken, die alleen vrouwen aangaan, zo werd ons meegedeeld. Als u belangstelling heeft, gaat u dan woensdag avond naar Julianaweg 23 te Egmond aan de Hoef, tel. 1057; Dat in huize Heegemunde te Egmond-Bin nen op donderdag 5 mei een toneelavond wordt gehouden door het Vrouwengilde van Egmond aan de Hoef. De zaal is open om 7.30 uur, aanvang 8 uur. Ook 65-plus- sers uit de omgeving zijn van harte welkom; Dat de collecte van de Alg. Ver. van Kinderbescherming in Egmond-Binnen en Egmond aan de Hoef het bedrag van 725,88 heeft opgebracht. Namens de organisatie hartelijk dank aan allen; Dat vanaf maandag 9 mei tot 31 mei het Bewijs van Derperschap is te verkrijgen bij de plaatselijke banken te Egmond aan Zee. Dit bewijs geeft vele voordelen tijdens de feestelijkheden en het is gewóón-belangrijk om het te hebben, ook voor later. Men leze ook de advertentie in dit blad. Zorg vooral tijdig pasfoto's te hebben. Jonker maakt ze terwijl u wacht; Dat er zondag a.s. om 10.00 uur dienst in de ned. herv. kerk te Egmond aan Zee. Voorgangster dra. M.W. van Beinum uit Oudorp. Om 10.00 uur is er eveneens dienst te Egmond-Binnen met als voorgan ger de heer S.Euverman uit Alkmaar; (advertentie) Dat ondergenoemd damescomité meedeelt, dat de stof voor de rok van het Oud-Eg- monds costuum momenteel op is. Bij voldoende aanvraag laat men nog een rol komen. Maar dan moet u wel vlug even bellen naar Ria Dekker, tel. 1163; Bets Zwemmer, tel. 1141 of Janny Groen, tel. 3287. Er zijn ook nog patronen; Dat voor het piratendorp, dat een aantal jongens te Egmond aan Zee wil gaan bouwen, hout beschikbaar wordt gesteld door de koninklijke houthandel Eecen bv te Oudkarspel. Het hout wordt al gereser veerd. De jongens kunnen het beste even contact opnemen met Henk Bosman, die woont aan de Zeeweg nr. 14, tel. 2317, want dit buitenkansje kunnen ze zich niet laten ontglippen; "De Kapberg is eigenlek niet meer weg te denken" zei wethouder Cees Verstegen tijdens de opening van de tentoonstelling van werken van Eg- mondse amateurs. En dat waren bemoe digende woorden voor hen die er altijd mee bezig z(jn, o.a. voor Hélène Nieu- wenburg-Min. Wethouder Verstegen schetste de gesprekken, die in het ge meentebestuur hebben plaatsgevonden voor het behoud van De Kapberg, waar bij het karakter zijnde niet op de com mercie gericht, een belangrijk uitgangs punt was. Deze tentoonstelling paste daar hele maal in. Tijdens een heerlijk zonne schijntje, dat in het tuintje achter De Kapberg, zo nabij de Slotkapel anders overkomt als overal elders, werd ook een poppenspel opgevoerd door de echt genoten van de maaksters, Lien de Jong en Joke Wijker. Het spel werd begeleid door mevr. Kraakman op dwarsfluit, welke laatste o.a. gaarne een kamer- muziekgroep wil oprichten, waarom wij hier graag haar adres vermelden: Prin ses Beatrixstraat 57, tel. 3117. De tentoonstelling zelf is de moeite waard en het is interessant te zien, hoeveel creativiteit er schuilt onder mede-inwoners. U kunt er heen elke woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 2-5 uur tot en met 15 mei. C Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even I Uiteraard geheel vrijblijvend. /ïz-. iïlFifP!fS,#ïi xii Marshallstraat 55, Eqmond aan Zee, IDfife'U Makelaardij s (02206) 2249 CHINEES INDISCH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen I Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1