met de egmonden "BIJMACHT EN ONTIJ" BRACHT EGMOND AAN ZEE DE SFEER VAN VROEGER if. tlf 4$: DOMINEE PRINS DEED INTREDE Vanaf Pinksferzalerdag in Egmonds cosfuum PROGRAMMA (UITUURGROCP fff RN CGMOND-BINNCN EGMOND OP Z'N KOP" Begeren, maar dan wel progressief R PPR, lijst 4 Autobedrijf Kennemerland bv Wilhelminastraat 71 -73 Egmond aan Zee 02206-1979 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 25 MEI 1977 NUMMER 1299 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. CHINEES INDISCH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur CHR1SIER SUNBEAM "Dit moet ik thuis vertellen" zei hij, "ik kom met mijn hele gezin, dit moet ik meemaken". Het waren enkele van de enthousiaste reacties, die op het zonnige zondagmor- genstrand te Egmond aan Zee waren te beluisteren. We zouden bijna verge ten nog iets te zeggen over de viswed strijd zelf. Welnu, de sfeer was er he lemaal, alleen de vangst kon wat be ter. Er werden totaal 68 visjes gevang en en dat was niet om over naar huis te schrijven, wel over de perfecte or ganisatie, de goede voorbereiding van de mensen van "Bij Nacht en Ontij" en over de gezelligheid die de vissers in Egmond aan Zee hebben ontmoet. Na afloop werden de uitslagen be kendgemaakt in de zaal van "Speeltuin De Egmonden", waar ook de prijzen werden uitgereikt. Winnaar was W. Versteeg uit Haarlem met 5 stuks; 2. S. Hopman (Egmond aan Zee) 4 stuks; 3. C. Zwart (Egmond aan Zee) 2 stuks; 4. A. v.d. Berg (Beverwijk) 2 stuks; 5. 5. Wagemaker (Egmond aan Zee) 2 st.; 6. D. v/d Bosch (Wormerveer) 2 st.; 7. P. Smit (Amsterdam) 2; 8. Th. Tromp (Castricum) 2; 9. J. van Baden (Alk maar) 2; 10. R. van Luypen (Rotterdam) 2; 11. P. de Jong (Zaandam) 2; 12. Joop Zwart (Egmond aan Zee) 2 stuks. die door "Bij Nacht en Ontij" op het strand wérd georganiseerd bij gelegen heid van het 1000-jarig bestaan, extra sféer bracht. En dat zij daar in geslaagd zijn, dat behoefden we alleen maar te vragen aan de vissers, die ten getale van 161 man sterk hun stekkie hadden gevon den op die zonnige zondagmorgen op het strand van Egmond aan Zee. Ze waren enthousiast en de vrouwen van Egmond aan Zee hebben deze viswed strijd helemaal gemaakt, de gezellige sfeer was er, precies zoals de organi satie het zich had voorgesteld. Overal kwamen de vissers vandaan, zelfs uit Brabant. Dit was een sfeertje, wat zij nog nergens hadden aangetrof fen, dit was Egmond aan Zee leren kennen, zoals zij het zich nooit hadden voorgesteld. Menigeen dacht, dat de oud-Egmondse costuums hier nog de normale dracht was, zij keken er van op toen ze hoorden, dat dit alleen was voortgekomen uit enthousiasme, om daarmee gestalte te geven aan de vie ring van het 1000-jarig bestaan. Een van de vissers zei: "Ik ben hier nog nooit geweest, maar hier kom ik weer terug, dit is een dorp om lief te hebben". Een ander, starend naar het toppie van zijn hengel: "wat een dorp, wat een strand en dan die vrouwen, da's onbetaalbaar meneer, je merkt dat dit dorp leeft". Een hengelaar uit Rotterrdam keek naar zijn vangst van twee visjes en zei, dat die karige vangst hem niet in teresseerde. Wel vroeg hij zich af, hoe het kwam, dat er zoveel saamhorig heid in zo'n dorp kon zijn. Hij dacht dat elke Egmondse vrouw 'n oud-Egmonds costuum had gemaakt. We konden hem vertellen, dat een zeer groot deel van de inwoners dat inderdaad heeft ge daan en dat hij er tijdens de feestelijk heden nog veel meer zou kunnen zien. Op de zonnige zondagmorgen van de 82e mei werd ds L. J. Prins door zyn collega ds J. v.d. Schee tot zielenherder van de hervormde gemeente van Eg mond aan Zee en de gereformeerde ge meente van de Egmonden bevestigd. Op de vraag, die ds V.d. Schee aan de nieuwe dominee stelde, of hy zich ge heel en al zou geven aan het werk waarvoor hy gesteld werd, antwoordde dominee Prins, terwijl hy zich tot de kerk richtte, met een krachtig ja. "Waar ben je aan begonnen" zei ds V.d. Schee in zijn installatierede, waar in hij schetste, hoeveel moed er voor nodig was, om aktief te zijn en er niet tegenop te zien, om in den vreemde, daar waar men niemand kent, met ent housiasme het woord Gods te gaan ver kondigen, achter zich latend, waar men zich thuisvoelt, in een tijd, waarin zo- velen de neiging hebben, om te blijven zitten waar je^zit en je niet te verroe ren. "Waar ben je aan begonnen", woor den die dominee V.d. Schee niet zonder enige humor uitsprak, na een schilde ring gegeven te hebben van Egmond aan Zee. Vele kerkgangers hadden ge hoor gegeven aan de oproep van het kerkbestuur om naar de morgendienst in de hervormde kerk en naar de in- trededienst 's middags in de gerefor meerde kerk te komen, alwaar ds L. J. Prins zijn eerste preek hield. Hij werd daar ook toegesproken door ds Uitenbogaard, ds Firet, de heer Luit jes van de hervormde kerk en door pastoor Stolk van de r.k. parochie, die hem hartelijk welkom heette en hem uitnodigde mee te doen in het oecume nisch gesprek dat in het dorp op gang is. Na afloop drukten velen de hand van ds Prins en zijn echtgenote, waarna het officiële werk is begonnen van deze dominee van de gereformeerde kerk in de Egmonden en de hervormde kerk te Egmond aan Zee. Een zondagmorgen in Egmond a. Zee, ongeveer 8 uur. Uit alle straatjes en steegjes komen groepjes "vissersvrouw en", een mandje onder de arm, waarin een opkikkertje voor de mannen op het strand, die zich daar bezig houden, om een visje boven water te brengen. Op het Pompplein verzamelden zy zich, om de dagelijkse "bekommernissen" door te nemen, om tenslotte, nadat een van hen gezegd had: "zalle we den maar", zeewaarts te gaan, "want de mannen listen wel wat". Het was een sfeertje van vroeger, zo ongeveer moet het gegaan zijn, het enige verschil met toen was, dat de kleding van de vrouwen over het alge meen nieuw is. Hier had het vrouwelijk deel van Egmond aan Zee zich verza meld, dat tijdens de grote viswedstrijd, II Pompplein 3 - Telef. 1203 drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1658 Bezorging boven 50, XSJOSGf- w.vr ,\s het WEER ;;E7.El,UE. i r V\.\TiE" Van Agt, Kruisinga met Den UJyl? Géén gezicht! Op vrijdag 22 juli om 20.00 uur be gint een grote autoped-marathon-race gedurende 24 uur door het centrum van ons dorp, sponsors en deelnemers kun nen zich opgeven aan onderstaand adres. Per team kunnen vier personen meedoen. Wij hopen zo spoedig mo gelijk opgaven te krijgen in verband met de voorbereidingen. Het wordt een heel leuk spektakel. Deze marathon is de hoofdschotel van deze zomer, maar daarnaast zijn andere evenementen gepland, die het geheel spannend en gezellig maken. Zaterdag 23 juli 's morgen om 10.00 uur start de jaarlijkse rommelmarkt t.b.v. Eensge zindheid, deze keer op en rond de Krijt. Zaterdagsmiddags om 13.00 uur grote kortebaan-draverijen op de Herenweg ten noorden van ons dorp. Zondag 24 juli nationale touwtrek wedstrijden. Opgave bij A. Boender maker, Nieuwe Schulpweg. Zondags middags grote trapcarwedstrijden voor de jeugd. Opgave aan onderstaand adres. Leef tijdsgroepen worden nog na der bekend gemaakt. Autobedrijf Ken- nemerland heeft voor iedere deelnemer een echt autostuur beschikbaar, waar men zelf een echte trapcar omheen bouwt. Er zijn voor alle wedstrijden prach tige prijzen. Verder worden de evene menten opgeluisterd met muziek in ver schillende variëteiten. Wij hopen op goed weer, veel deelname en supporters. Nadere berichten volgen t.z.t. in dag en weekbladen. Cultuurgroep Kern Egmond-Binnen "Egmond op z'n kop". G. Weijers, Kloosterweg 7A, Egm.- Binnen, telefoon 3260. Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog \crbonilcn aan <lc uijnai'.ulcmic bestuur stelt het volgende voor: Als u boodschappen gaat doen, gaat wande len, naar de braderie gaat, naar de dag- markt, naar de kerk of andere bijeen komsten, kortom, u voelt zelf wel aan waar het goed staat en dat is in wezen overal en bij elke gelegenheid. En laat het zo zijn, dat iedereen re kenen mag op de mede-ingezetenen, het moet het normale dorpsbeeld wor den. De zakenmensen worden hierbij tevens verzocht mede de sfeer te be palen, door de klanten' te bedienen in de oud-Egmondse sfeer. Hang ook de Het ligt in de bedoeling van het co mité om ook deze zomer weer enkele aktiviteiten te ontplooien in het week end van 22, 23 en 24 juli. 1000-jaar Egmond aan Zee-vlag uit. Deze is verkrijgbaar op het VW-kan- toor. Hebt u het Bewijs van Derper- schap al? Daarvoor kunt u terecht op de banken. In de volgende week zal het officiële programmaboekje het licht zien, waarin een groot aantal festivitei ten worden gebracht. Het feest begint te komen en daarom hier een voorstel van de stichting "Eg mond aan Zee 1000 jaar". Iedere Eg mondse en voor zover mogelyk ook Eg- monder wordt verzocht, om zich vanaf Pinkster-zaterdag te hullen in het oud- Egmondse costuum. Egmond aan Zee moet in de sfeer komen. Prachtige voor proefjes zyn er al geweest en vanaf nu wordt de sfeer er door bepaald. De hele dag? zult u zich afvragen. Als het kan wel, maar het stichtings-

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1