EGMOND AAN ZEE IN FEESTROES KORT NIEUWS "DE ROBBEN HEBBEN EEN HUIS OP HET STRAND EVENEMENTEN m Een moment tijdens de feestavonden, het optreden van De Mounties tijdens de N.M.B.-avond. Wil VKRMMKV DAT de bewoners van het Winkel manplantsoen zich afvragen wie bij Openbare Werken op het idee kwam om bij de vijver een bank te plaatsen tegen een huis, loodrecht onder een paar tele visie-antennes. Aan de door vogels be vuilde tegels zou men kunnen weten, dat niemand er gaat zitten, want de bank begint reeds een wit/zwarte kleur aan te nemen. De bewoners zouden graag zien. dat OW de bank alsnog en kele meters verplaatst, meer naar de vijver toe? DAT tijdens de tentoonstelling, die vrijdag a.s. opent in de feesttent op de Zuid-Boulevard, in de stand van Ben's Boetiek de bekende motorcoureur Frans Sigmans aanwezig zal zijn om handtekeningen uit te delen. DAT de volgenden ztfn geslaagd voor de opleiding helper(ster) 3e klas van het Rode Kruis: de dames J. M. P. de Goe de, E. M. M. de Boer, T. M. Zwaan-van Oosten, M. P. M. Zomerdijk, A. M. M: Zomerdijk, C. Voorhamme-Brandt, P. M. Kok-Lepelaars, C. C. Kruyff-Visser, Y. M. Wijker-de Boer en de heer T. de Vries. De ziektenleer werd gegeven door dokter G. R. Wiemer en de ziekenver zorging door zr. A. Sijbrand. Het exa men werd afgeleid door Spanjes-Wij- nands. DAT de kollekte voor het Rode Kruis in de Egmonden opbracht het bedrag van 4479,64, waarvoor de organisatie allen hartelijk dank zegt. DAT de landjes in duin, waarop in woners het een en ander verbouwen, het ook al moeten ontgelden. Zo werd van het duindalletje van de heer C. Wijker pl.m. 15 meter vlechtgaas ont vreemd, dat tot op heden nog niet is teruggevonden. DAT hotel-restaurant „Sunny Home" aan de Parallelweg te Egmond aan Zee vandaag, woensdag 22 juni een kip-eet- wedstrijd organiseert. Wie in een uur tijds de meeste gebraden kippetjes ver orbert, krijgt een tegoedbon voor een Noors buffet, goed voor 4 personen. Men leze de advertentie in dit blad. DAT de volleybalvereniging „Relax" voor de komende kompetitie wil star ten met en jongens-juniorenteam (13- 18 jaar). Er zijn nog enkele jongens te kort. Belangstellenden kunnen zich op geven bij mevr. A. de Jong, Pr. Irene- laan 22, Egmond aan de Hoef, telefoon 3397. DAT de pupillen 2 van handbalver eniging „Egmond '74" kampioen werd op het veld. Gefeliciteerd. DAT de peuterspeelzaal „De Troeter- tjes" te Egmond-Binnen nog enige kleu ters kan plaatsen. Opgaven per telefoon, Sinds zondag kan de reddingsbrigade „De Robben" op het strand te Egmond- Binnen over een eigen, praktisch inge richte ruimte beschikken. Burgemeester Bakker, die de nieuwe post in gebruik stelde, zei, dat hoewel het uitgangspunt om tot dit gebouw te komen de drei gende gevaren zyn, het toch zin had om de wens uit te spreken, dat de bri gade voor rampen gespaard zou blij ven. Het lag voor de hand, dat goede buur Egmond aan Zee in klederdracht bij deze opening aanwezig was en de kort ste weg was over het strand. De voor zitter van de ERB, Jan Zwart bracht de goede samenwerking tussen beide brigades tot uitdrukking door de over handiging van een stetoscoop. Een blijde voorzitster Nel Wesselingh van „De Robben" dankte allen die aan de totstandkoming van het nieuwe ge bouw hadden meegewerkt, speciaal het gemeentebestuur, waar vandaan het geld kwam, zijnde een bedrag van 74.000,En wie ook met dit nieuwe gebouw bijzonder in zijn schik was, dat is P. v.d. Reep, de man, die jarenlang zich ijverig heeft ingezet voor „De Rob ben", dat o.l.v. het nieuwe bestuur een zeer hoge taakopvatting heeft en waar mee het plezierig is te werken. Gefeli citeerd Robben en veel succes. De vlag wordt gehesen op het moment van de opening. Een opname van de geweldige drukte tijdens de historische optocht. JAAR EGMOND AAN ZEE JAAR EGMOND AAN ZEE Na de officiële opening van "Egmond aan Zee 1000 jaar" heeft het dorp zich in de feestelijkheden gestort, die bijzonder sfeervol verlopen. Was het vrijdag de poppenkast voor de kinderen en 's avonds de beatavond in de grote feesttent, die afgeladen vol was, op zaterdag kwam een van de hoogtepunten,, de historische optocht. Voor dit evenement was geheel Egmond en de wijde regio uitgelopen. Egmond aan Zee was alleen nog te voet of per fiets bereik baar, het dorp zelf zat dicht. Deze ongekende belangstelling was niet voor niets, want de duizenden kijkers hebben volop kunnen genieten van de typisch Eg- mondse historie, die door de straten van Egmond aan Zee trok. Het Stichtings bestuur "Egmond aan Zee 1000 jaar" toonde weer haar visitekaartje aan de duizenden, die waren gekomen om het jubileum mee te vieren. 's Avonds was er de grote artiesten avond met weer een voile tent, mede aangetrokken door verschillende top artiesten, en al viel dan de accordeon van John Woodhouse uit, de avond werd een groot succes, terwijl het vuur werk, waarvoor de avond werd onder broken, wederom zorgde voor een dorp, dat in het donker van de avond ook zwart zag door de tienduizenden, die strandwaarts gingen, waar het door Hotel Bcllevue en Baskin Robbens Ice aangeboden vuurwerk werd afgestoken. De wolken hingen wel wat laag, waar door de schitterende kleuren van de zich hemelwaarts spoedende vuurpijlen soms omfloerst werden waargenomen, maar zelfs daarin zat een zekere roman tiek. We hebben nu toch dat woord laten vallen, het hele feest wordt als- zodanig ervaren en dat kwam ook tot uiting tijdens het koffieconcert zondag morgen, waar honderden getuige waren van het optreden van "Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen. Daar was sfeer en gezelligheid, een optreden voor herha ling vatbaar. En weer 's avonds diende zich een ander hoogtepunt aan, het cabaret, aan geboden door de Ned. Middenstands- bank met alleen topartiesten. Ook deze avond kon "Egmond aan Zee 1000 jaar" aan haar succesvol naar buitentreden toevoegen. De bestuursleden van de Stichting "Egmond aan Zee 1000 jaar", waarvan we geen enkele naam noemen, omdat ze daar geen prijs op stellen, staan in alle bescheidenheid wat be- nummers 2063 of 1642. De peuterspeel zaal begint weer op 15 augustus. DAT de raad van Egmond-Binnen op donderdag 23 juni bijeenkomt in het dorpshuis te Egmond-Binnen. Aan vang 19.30 uur. Het ontwerp-bestem- mingsplan beschermd dorpsgezicht Eg mond aan de Hoef komt ter sprake en het plan voor het terrein verzorgende bedrijven. Tevens de ontwerp-regeling tot samenvoeging van de gemeenten Egmond aan Zee en Egmond-Binnen. DAT de Zeevogels-meisjes voor de tweede keer Noordhollands kampioen zijn, maar om dit voort te kunnen zet ten zoeken zij nog ongeveer 7 meisjes van 8 jaar en ouder. Ook uit Egmond aan Zee zijn van harte welkom. Opge ven Lida Beers, tel. 1700 of Piet Groot, telefoon 1906. DAT vandaag, woensdag 22 juni, van 16.30 tot 18.00 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een keurploegje uit 't Zand (meisjes 10-14 jaar) een demonstratie zal geven in grondgymna- stiek en toestelturnen. Toegang gratis. duusd te kijken van zoveel enthousias me, dat ook op de grote kermismaandag tot uitdrukking kwam bij het Duo Ger en Rob in de feesttent en op de kermis. En over de kermis gesproken, mogen we hier wel even de naam noemen van Cock Braak, die het Stichtingsbestuur als kermisvakman met raad en daad heeft bijgestaan in de opstelling van de grote kermis, die vanavond, woensdag tijdens de braderie u nog met open armen zal ontvangen. We vergaten bij na de bejaardenavond van gisteravond, waaraan behalve door de topartiesten ook werd meegewerkt door de Platte landsvrouwen met een kostelijke sketch over de evacuatie van Egmond a. Zee. Een avond gratis aangeboden door de Stichting "Egmond aan Zee 1000 jaar", terwijl we hieraan toe willen voegen, dat de entreeprijs van alle evenementen zeer laag zijn. DAT pastoor V.d. Berg en zijn gezin zondag j.L afscheid hebben genomen van Egmond aan Zee, tijdens een recep tie in het o.k. verenigingsgebouw, die plaats vond na de plechtige kerkdienst in de o.k. kerk. De familie V.d. Berg mocht vele handen drukken en kadoos in ontvangst nemen, waaronder een komplete stereo-installatie, een kado bijeen gebracht door de gaven van vele parochianen en inwoners van Egmond aan Zee. DAT juffrouw A. v.d. Toorn van de Van Speykschool het onderwijs gaat verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Na 25 jaar in Wormer heeft zij bijna 12 jaar in Eg mond aan Zee de kinderen op de haar eigen wijze de beginselen van het ba sisonderwijs bijgebracht. Verwacht wordt dan ook dat veel oudleerlingen en ouders van de gelegenheid gebruik zullen maken om afscheid van haar te nemen in de haar vertrouwde omge ving, n.L haar lokaal in de V. Speyk school op donderdag 30 juni van 20.30 tot 22.00 uur. JAAR EGMOND AAN ZEE Vanavond woensdag 22 juni: Kermis, de laatste dag. Avondbraderie aan de Voorstraat, Braderieborrel in de feesttent op het AGNESTERREIN vanaf 20.00 uur met de Egmondse groep "Choice", ook wel de Nederlandse "Abba" genoemd. Vrydag 24 juni: 19.00 uur: officiële opening van de ten toonstelling "VAN VISSERSDORP TOT BADPLAATS" naast de feest tent op het parkeerterrein Boulevard- Zuid, einde Voorstraat. Geopend: vrij dag 24 juni om 19.00 uur; zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en van af 19.00 uur; maandag 27 juni: vanaf 19.00 uur; dinsdag 28 juni vanaf 19.00 uur en om 22.00 uur sluiting. Tijdens de tentoonstellingsdagen: (let op, vanaf deze dag parkeerterrein Zuid-Boulevard). Iedere dag om 19.30 uur en bovendien zaterdag en zondag om 15.00 uur zul len er modeshows worden gehouden door de fa. Kruyssen uit Alkmaar. Tijdens de shows optreden van de bekende zangeres Hellen Shepherd. Iedere avond in de feesttent optreden van bekende artiesten, waaronder Rita Hovink (op de eerste avond). Tevens op de eerste avond het eerste Egmond gebeuren: het optreden van het Egmonds Gemengd Koor en het orkest "Scala". Toegang 3,50. Op "Bewijs van Derperschap" gratis. Ie der gezin ontvangt een tentoonstel- lingsspel en wilt u van dat bij zonder leuke spel meer exemplaren hebben, dan kan dat in de standkom- binatie van "Duizend jaar Egmond aan Zee VW". Zaterdag 25 juni: Tentoonstelling (zie boven). Schaaksimultaan, aanvang 13.00 uur in de feesttent. Zomercarnaval, aanvang 20.30 uur, met de carnavalsvereniging ,,'t Alf Elfie" en Peter Veldor and The Rangers, een orkest van klasse. En als er ge noeg snorrenmensen zijn, dan is er ook nog een snorrewedstrijd. „*t Alf Elfie" heet iedereen welkom In de sporthal, 19.00 uur: badgasten- volleybal-tournooi. In "Speeltuin De Egmonden", Sportlaan 2, 20.00 uur: bridgedrive. Zondag 26 juni: Tentoonstelling, zie boven. Koffieconcert in de feesttent met Rob bert en Anja van Lint met Oudhol landse liederen, aanvang 11.30 uur. 16.00 uur: Noorse volksdansgroep in authentieke Noorse klederdracht met een echte Noorse speelman. Tevens optreden om 20115 uur. Om 20.45 uur: Authentieke Egmondse declamatie door de Plattelandsvrouw en: "Hoe Egmond evacueerde". Gast op deze avond: Rob de Nijs en het Holland Kwartet. Maandag 27 juni: Tentoonstelling, zie boven. 20.30 uur: Noorse volksdansgroep. De gehele avond wordt opgeluisterd door het Egmondse orkest "Robert Stanley and the VIPS", afgewisseld door het Holland Kwartet. Dinsdag 28 juni: Tentoonstelling, zie boven. Vanaf 20.30 uur sportavond met turn- demonstraties door 'Achilles' en boks- demonstraties door boksschool 'Pet- tit\ Muziek van het Holland Kwar tet. Woensdag 29 juni: Avondbraderie. en om 19.30 uur opening van de fototentoonstelling "Van München tot Argentië" van Cor Mooy, die wordt gehouden (let op) in de tent op het AGNESTERREIN. Om 19.30 uur lan den drie parachutisten op de Voor straat (als alles goed gaat). De ope ning wordt bijgewoond door John Rep, Willem van Haneghem en Rob Rensenbrink. De tentoonstelling is da gelijks geopend t.m. woensdag 13 juli. In de tent aan de Boulevard-Zuid: 21.00 uur: disco-avond met de fraaie Go-Go-Girls. Een avond, gesponsord door Ben's Boetiek en kledingsbedrijf "Bobos" en donderdag 30 juni: de Erica kapel. Zie daarvoor het vol gende "Contact" en de programma boekjes, die voor iedereen, die er geen heeft, nog verkrijgbaar zullen zijn op de tentoonstelling, die a.s. vrijdag begint.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2