OPENT VANDAAG TENTOONSTEILING "VAN MÜNCHEN TOT ARGENTINIË" SCHAAKSIMULTAAN GROOT SUCCES COR AIOOY Etalagewedstrijd "Egmond aan Zee 1000 Jaar Jeugdviswedstrijd visclub "De Egmonden" VEEL BELANGSTELLING VOOR D.E.F.A. M0DELB00TB0UWERS KORT NIEUWS DUINFIETSTOCHTEN EGMOND AAN ZEE 1000 JAAR" L/C juni iy i iouh Elke Derper kent Cor Mooy en mis schien nog beter zyn foto's. Dagelyks houdt deze bekende persfotograaf zich bezig met foto's voor de krant en z(jn werk is op wereldniveau opgevallen, toen hü in 1974 de World Press Trofee in de wacht sleepte. Deze zelfde Cor opent nu vanavond, woensdag 29 juni, een unieke tentoonstelling in de grote feesttent op het Agnesterrein, waar de Stichting "Egmond aan Zee 1000 jaar" voor hem de tent heeft laten staan om dat mogelyk te maken. Deze tentoonstelling, genaamd "Van München tot Argentinië", die om 19.30 uur zal worden geopend door John Rep, Willem van Haneghem en Rob Rensen- brink en het parachutistenteam Texel, brengt een scala van 230 zeer groot for maat foto's, die de hele gang van het Oranjeteam tijdens de wereldkampioen schappen in beeld brengt. De gehele tent hangt vol onvergetelijke momen ten, die u nog nooit in zo'n groot for maat heeft aanschouwd. Vanaf donderdag 30 juni is iedereen welkom van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur en dat elke dag tot en met 13 juli. Cor, die freelance foto graaf was van 1970 tot 1976, is nu in vaste dient bij de Ver. Noordhollandse Dagbladen. Hij woont aan de Marshall- straat 39 te Egmond aan Zee, waar hij- met zijn gezin zo nu en dan wat rustige momenten hoopt te vinden, die bij ie dereen die in de journalistiek verzeild is geraakt nu eenmaal zeer schaars zijn. Hoewel de etalagewedstrijd niet zo'n grote deelname trok, was het voor de jury, bestaande uit mevrouw T. Martel en de heren P. Verschuur en R. Zwem mer toch een behoorlijke opgave, om uit het aantal smaakvol ingerichte kjjk- vensters een juiste rangorde samen te stellen. Gekeken werd naar de mooiste maar de jury liet ook andere factoren in haar beoordeling een rol spelen, zoals ori ginaliteit en ook het gebruik en de toe passing van verschillende materialen. Als eerste kwam uit de bus garagebe drijf John Zagwijn aan de Pr. Hendrik straat 10. Tweede werd Willem's Dran kensuper, Voorstraat 134 en derde Die renspeciaalzaak C. van Pel, Smidstraat 9. Een eervolle vermelding kregen zui velhandel J. B. Lemmink, sigarenhan- del P. Bes en opticien J. Bakker. Speciale aandacht kreeg Foto Jonker, Voorstraat 135, die op bijzondere wijze Egmond aan Zee 1000 jaar in de be langstelling brengt. Een vermelding waard is de Spar Supermarkt, Voor straat 61, die niet de etalage maar de voorgevel heeft versierd in de sfeer van 1000 jaar Egmond asfa Zee. Hoewel ook niet in het kader pas send van een etalagewedstrijd maar zeker wel in de sfeer van het jubileum feest, mag hier ook de gevel genoemd worden van het huis van de familie Dokier aan de Boulevard-Zuid, waarop met veel licht de viering van het jubi leum wordt gebracht. De door schaakvereniging "De To ren v. Egmond" georganiseerde schaak- simultaan-wedstrijden tegen grootmees ter Jan Hein Donner en de drievoudige Nederlandse kampioen Hans Ree in de feesttent aan de Boulevard-Zuid zjjn voor zowel beide meesters als voor de tachtig tegenstanders een grandioos suk- ses geworden. De heer B. de Mon van schaakvereni ging 0-0-0 uit Alkmaar en de heer J. Kramer van schaakvereniging VW uit Castricum hebben waarschijnlijk één van de mooiste resultaten uit hun i schaakcarrière behaald door Jan Hein I Donner te verslaan, terwijl de remises van de heren J. de Waard, A. Schaaps en Martin Coerts ook een zeer goede prestatie mag worden genoemd. Jammer dat de sterke speler van de "Toren van Egmond", de heer M. P. Ruisdonk, in een pionnen eindspel een tempo tekort kwam. waardoor hij moest capitulereen. Tegen Hans Ree wisten van de veer tig tegenstanders slechts de heer A. Boots van schaakvereniging VVV uit Castricum en de heer M. A. de Haas van schaakververeniging Heerhugo- waard een remise te behalen. Na afloop verklaarden beide mees ters prettig te hebben gespeeld en gaven hun komplimenten aan schaakvereni ging "De Toren van Egmond" voor het bijeen brengen van het maximale aan tal tegenstanders, hetgeen in den lande niet vaak wordt meegemaakt. Het 1000- jarige Egmond aan Zee kan terug zien op een goede zet van de plaatselijke schaakvereniging "De Toren van Eg mond" Hoewel Ben Franke niet gewend is zich gauw schaakmat te laten zetten, moest hü in Ree zjjn meerdere erkennen bij het schaaktoneel tijdens het "Derp-1000- festival", waaraan 80 schakers deelnamen. 100 jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 14 jaar opgekomen om met elkaar te strijden om de ere-plaatsen in de witviswedstrijd. Dit plaatje zouden we nog opnemen Het is de ingang van de Openbare Biblio theek te Egmond aan de Hoef, gelegen aan de achterkant van het voormalige schoolgebouw, waarin nu ook Openbare Werken is gehuisvest. Voor de bibliotheek achterom dus. Aan deze tentoonstelling is ook een wedstrijd verbonden met als prijzen: een eerste prijs van 200,en tweede prijs van 100,en een derde prijs van 50,Het publiek gaat bepalen wie de mooiste boot heeft. Onder het pu bliek dat de winnende boot aanwijst, wordt een levensmiddelenmand t.w.v. 50,verloot. De inschrijving voor de boten is gra tis. Door middel van verzekeringen en nachtwachten worden de bootjes ver zekerd tegen brand, inbraak en vernie lingen. Ook tijdens de tentoonstelling kan niemand aan de boten komen. Hiervoor worden speciale veiligheids maatregelen genomen. Inschrijfformu lieren kunnen worden verkregen bij F. Jansen, 3e Costerberg 15, Egmond aan Zee, tel. 2017; N. Apeldoorn, Fa- zantenln. 16, Egmond-Binnen, tel. 2403. Vol enthousiasme zwierden de snoer tjes te water en weldra kwamen de eerste visjes boven. De controleurs had den de leiding goed in handen en alles verliep volgens plan. Hier en daar moes ten ze te hulp komen om haakjes te verwijderen uit mouwen, broekspijpen of kragen en reparaties te verrichten aan het visgerei. Het was een middag die voor herhaling in aanmerking komt. Er werden in totaal 150 visjes ge vangen. Er waren twee kategorieën waarvan de eerste vijf waren: katego- rie 8-11 jaar: Simon Hopman 10 stuks; Laurie Kareis 7; Andre Steenbeek 6; Michel Krouwels 4; Ivar Wijker 3; ka- tegorie 12-14 jaar: Menno v.d. Woude 16 stuks; Walter v.d. Woude 13; Ronald Fruytier 7; Paul Hopman 6; Peter Schalla 5. Heren controleurs, namens het bestuur nogmaals hartelijk dank voor de assistentie. S. Hopman, secretaris JAAR EGMOND AAN ZEE Op 23 juli gaat de Regionale Foto Expositie van start. Geiyktjjdig daaraan verbonden is er een expositie van mo- delbolen. DEFA stelt alle modelbouw ers in de gelegenheid om hun zo boei ende hobby tentoon te stellen in de De Ruyterschool te Egmond aan Zee. Het zag er zaterdag niet naar uit dat I worden op de Slotgracht, tijdens de het 's middags zo mooi en gezellig zou jeugdviswedstrijd. Er waren zo'n ruim Onrustig als hij is, zag hij zich ge noodzaakt om geheel op eigen initiatief deze unieke tentoonstelling in het 1000- jarige Egmond aan Zee te houden en de primeur te geven. Dat deze tentoonstel ling van grote klasse is, getuigt de aan wezigheid van de wereldvedetten bij de opening. Bovendien zal Cinema 1000 (De Ver gulde Valk" op deze avond (vanavond dus) om 20.00 en 22.00 uur het adem benemende filmverslag in prachtige kleuren brengen van 'Oranje's jacht op wereldgoud". Een film die van het begin tot*het einde boeit. *ij vkrmmi DAT de VVV Egmond aan Zee een beroep doet op haar leden de vrije ka mers aan het bureau op te geven omdat de vakantie NordRhein/Westfalen 7 ju li begint. DAT vanavond, woensdagavond, in Cinema 1000 te Egmond aan Zee de in tussen zeer bekende film "Oranjes jacht op wereldgoud" draait bij gele genheid van de opening van de foto tentoonstelling van Cor Mooy. Voor ver dere gegevens elders in dit blad. DAT gister de eerste paal werd geheid van het nieuw te bouwen gezondheids centrum aan de Pr. Irenelaan te Eg mond aan de Hoef, zulks in opdracht van de heer H. J. van Druten, fisio- en bobaththerapeut. Het ligt in de bedoe ling dat in dit centrum zich ook een tandarts en een mondhygiëniste zullen vestigen. Eind 1977 hoopt men het nieu we gebouw in gebruik te nemen. DAT Gedeputeerde Staten aan de beide Egmondse gemeentebesturen een ontwerpregeling hebben toegezonden over de eenwording van de Egmonden. De gemeenteraad van Egmond-Binnen heeft zich reeds voor de regeling uit gesproken met de kanttekening, dat er wel aandacht besteed moet worden aan het personeelsvraagstuk, dat ongetwij feld gaat spelen. DAT de botenvcreniging tc Egmond aan Zee een kanjerkompetitie houdt, waarbij nagenoeg alle soorten vis wor den gemeten. Als er dus sprake is van een merakels grote vis, dan kan je hem laten opmeten bij dierenspeciaalzaak Van Pel, Smidstraat; H. Dekker, Zee weg 70 of bij T. J. Dekker, Huis ter Duin 1. DAT een der bewoners van de flat aan de Eisen howerstraat ons bericht, dat er tientallen dode bijen liggen, die jongens daar vangen met een "wasknij per". Ze rukken ze op hun gemak poot jes en vleugels uit, gesteund door een van de daar in de buurt wonende ou ders, die zei: "het zijn toch maar wilde bijen". Zo'n ouder zou vleugeltjes moe ten hebben DAT de "heler die niet helen wou" het volgende schreef aan de B&W su permarkt te Egmond a. Zee, alwaar een vlag was gestolen: "Hier heeft u de vlag terug, die door personen weg is gehaald, die het nu niet meer weten. Mocht u een nieuwe vlag gekocht hebben, dan heeft u hier 40,- ter vergoeding. Kunt u in dat geval de vlag voor een goed doel gebruiken? De reddingsbrigade heeft nog geen vlag. Heeft u nog geen vlag gekocht, kunt u dan het bedrag aan genoemde vereniging schenken? Dank". Met zo'n jongens is het goed omgaan (red.). DAT het drumband festival "Van Speyk 14" een spektakel belooft te wor den. Er hebben in totaal 24 korpsen ingeschreven. Het festival, te houden op 28 augustus, begint om 13.00 uur en eindigt met een massaal défilé door Egmond aan Zee. Houders van het "Be wijs van Derperschap" krijgen reduk- tie op de entrees. Natuurlijk staat ook dit evenement in het teken van het 1000-jarig bestaand van Egmond aan Zee. Vanuit de wjjde omgeving bereiken de toerclub "Le Champion" verzoeken om inlichtingen over de a.s. zaterdag in het kader van de festiviteiten "Egmond aan Zee 1000 jaar" te organiseren toe ristische fietstochten door hel Noord - hollandse duinreservaat. Het ziet er dan ook naar uit, dat het een drukte van je welste zal worden by de feesttent op de Boulevard, waar vanaf half tien 's mor gens gestart kan worden voor de afstan den van 25 of 50 kilometer. Het organisatie-comité verwacht ech ter behalve vele buitenstaanders ook zeer vele inwoners van Egmond aan de start, die bij die evenement beslist geen verstek mogen laten gaan. De ritten zijn zodanig samengesteld, dat deze voor iedereen te fietsen zijn. De 25 km.- route loopt vanuit Egmond aan Zee vit de Van Oldenborghweg naar het water gebied bij Castricum om daarna over prachtige bosweggetjes langs-Johanna's Hof en de Staringweg weer terug te gaan naar -Egmond. De 50 wm.-route gaat door hel duin gebied naar Wijk aan Zee en Bever wijk en det op de terugweg o.m. de Kruisberg vanwaar men grandioze uit zichten heeft, aan. De eindkontrule sluit 's middags om 16.00 uur. zodat men ruim voldoende tijd heeft om do ritte:: te volbrengen. Toerclub "Le Champion" heet u allen van harte welkom.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 3