met de egmonden zë) 4$: l^i ZEER VEEL BELANGSTELLING VOOR UITSTEKEND CONCERT Jaap Glas nam afscheid van gemeentewerken Zaterdagmorgen braderie NOG TWEE BRADERIEAVONDEN iüiWAu van onroerend goed of bedrijf 0 Autobedrijf 0 Kennemerland bv HUNG V< 1977 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 17 AUGUSTUS 1977 NUMMER 1311 Uitgave Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Het zal de ervaring geweest zijn van voorgaande jaren en natuurlijk ook de aantrekkingskracht van klinkende namen op solistisch gebied, zoals die van Marco Bakker en Willy Caron, waardoor de Adelbertuskerk te Egmond-Binnen voor het Belcanto-concert, dat vorige week werd gegeven tot aan de laatste plaats bezet was. Het kan ook de bekende naam van 'Eensgezindheid' zijn en het in korte tijd 1 van zich doen sprekende koor 'Crescendo', wie zal het zeggen, maar feit is, dat het nu reeds jaren geleden opgevatte plan tot het houden van deze concerten nog steeds een zeer goed idee was, waarvoor duizenden mensen intussen hun belangstelling hebben getoond. Die waardering kwam het concert t van vorige week waar helemaal toe en terwijl het hier het tweede optreden van 'Crescendo' betreft, - dat wil zeggen tijdens deze concerten - kunnen we stellen, dat de reeds aanwezige muzikaliteit in Egmond Binnen nog steeds aan waarde wint. Dit concert had charme en misschien werd die nog wel geaccentueerd door de toch nog waar te nemen schuchterheid, die het optreden van 'Crescendo' nog wat parten speelde, maar mag het, wanneer je voor de tweede keer voor zo'n groot publiek gaat optreden, met de handicap, dat de mannen stemmen nog lang niet op sterkte zijn, althans niet tegenover het verhoudingsge wijs groot aantal dames, waarvan het stemvolume die van de rrtannen verre overtreft. Dat is moeilijk voor de leider Hans Mulder, maar het is een grote verdienste voor hem, dat hij zijn koor in dit Belcantoconcert op overtuigende wijze pre senteerde. Dat kan ook gezegd worden van Frans alleman, die met zijn 'Eensgezind heid' grote routine aan de dag weet te leggen. En het orkest had het zich niet gemakkelijk gemaakt, ook van het publiek werd veel aandacht vereist bij de uitvoering van de diverse orkestwerken, die soms niet ge makkelijk in het gehoor lagen maar door het orkest met technisch vernuft werden gebracht. Door de vele muziekliefhebbers kon hierveel worden genoten. Het solistisch optreden, afgewisseld door duetten en kwartetten van de solisten, met Annet Andriesen, mezzo-sopraan en Ans Philippo, sopraan, de begeleiding van Hans Broekman en van de vaste koorbege leider Jan Schuyt, waren indrukwekkende bijdragen aan dit zeer goede Belcanto-con cert, dat door een bloemenhulde werd afgesloten, hoewel die weer rede was tot het massale slot in Judex, uitgevoerd door alle medewerkers, waarbij inbegrepen de verrassende presentatie van de jongerenaf deling van 'Crescendo', die in hun kleur rijke kleding een klankvolle toekomst voor het koor belooft. Jaap Glas en Gemeentewerken van Egmond aan Zee hoorden bij elkaar maar eens komt er een tijd van afscheid. Bij Jaap Glas betekende dat een uitroepteken zetten achter 31 jaar trouwe dienst. We hadden graag even bij zijn afscheidsreceptie langs gekomen maar we wisten het niet. Bij hem thuis hebben we daarom even zitten praten over zijn werk bij de gemeente, waar hij vanaf 1965 voorman was met speciale taak: alle werkzaamheden die met het onderhoud van de begraafplaats hadden te maken, de plantsoenen en het sportveld. Jaap Glas kende die onderdelen door en door en dat werd tijdens de afscheids-receptie door burgemeester Bakker en de directeur van Gemeentewerken de heer B. Blokker zeer gewaardeerd. Hij mocht dan ook de zilve ren legpenning van Egmond aan Zee in ontvangst nemen. De heer J.v.d Berg sprak hem toe namens de personeelsverenig ing en overhandigde hem een cadeaubon. Van het gezamenlijke gemeentepersoneel ontving Jaap Glas een boortol, een machi ne waarmee hij ook na zijn pensionering veel kan doen. Na de receptie, die in een gezellige sfeer verliep, vierde de familie Glas met vrienden en bekenden tegelijk zijn 65e verjaardag, met een dinertje in de Vergulde Valk, alwaar zij toch al bijeen waren vanwege de receptie, Gefeliciteerd en nog vele gezonde jaren. Gedurende twee zaterdagen is onder auspi ciën van Egmond aan Zee 1000 jaar een oud hollandse of kunstmarkt gehouden, die beide keren onder zeer goede weersom standigheden zijn verlopen. En dat mag dan als uitzondering gelden op de andere buitengebeuren van het jubileumbestuur, want de maandagavonden op het Pomp- plein treffen het niet zo bijzonder goed, hoewel de laatste keer met het optreden van de 'Troettown Jazzband' er gunstig gezin de weergoden aan het bewind bleken te zijn. En dat was dan mooi meegenomen. Op de beide zaterdagen stonden zo'n 25 stallen op en rond het Pompplein opgesteld terwijl bij diverse stands demonstraties werden gegeven met spinnen, graveren, Delftsblauw schilderen terwijl er ook een iemker aan het werk was. Zijn diverse soorten honing 'uit eigen kwekerij' vonden veel aftrek. Egmond aan Zee beleeft vanavond (woens dag 17 augustus) zijn op één na laatste braderie-avond. Volgende week woensdag 24 augustus dient zich de laatste van dit seizoen al weer aan. Dan is er een serie van dertien avonden achter de rug, die stuk voor stuk zeer veel belangstelling trokken. Zo'n 80 stands staan elke woensdagavond aan de Voorstraat opgesteld, terwiil het Pompplein en 'n deel van de Zuiderstr. er ook bij zijn betrokken. Voor het eerst dit jaar was ook de Smidstraat ingeschakeld, omdat de aldaar gevestigde deelnemers zo dicht mogelijk bij hun eigen zaak willen staan. Door tussenvoeging van verschillen de stands en door het opstellen van een terras voor snackbar De Vuurtoren was het mogelijk ook hier een leuk braderiebeeld te maken, dat veel publiek trekt. Opvallend is dat ondanks het slechte weer van deze zomer, de woensdagavonden over hel algemeen zeer goed weer hebben. Is het overdag soms guur en koud, 's avonds gaat de wind liggen en over het algemeen heerst er een goede temperatuur. In de tien jaar van het bestaan van de Egmondse braderie zijn er slechts drie avonden niet doorge gaan, omdat de weersomstandigheden dat niet toelieten. Een van deze avonden had desondanks wel door kunnen gaan. Het zal nu vijf jaar geleden zijn, toen de organisa tie op een bepaalde woensdag moest beslissen tot het afgelasten van de avond, daar er een zware storm stond. Het was daardoor ook niet mogelijk om op te bouwen. Maar toen de avond aanbrak, was het bladstil, de zon scheen en het was zelfs warm. Maar er was geen tijd meer om de stallen nog neer te zetten. Dit seizoen heeft zich weer gekenmerkt door zeer veel belangstelling, terwijl over het algemeen de koopkracht minder is, hoewel de be vinding daaromtrent uiteen lopen. Ook de omgeving wordt door de Egmondse braderie sterk aangetrokken en menigeen maakt er een gezellig avondje uit van. Het gezellige straatbeeld van Egmond aan Zee oefent grote aantrekkingskracht uit op wijde omgeving en dat houdt in, dat ook de standhouders Egmond's braderie graag bemannen. Door deze activiteiten is het ook mogelijk, dat verschillende Egmondse verenigingen hun kas kunnen aanvullen, Want al slenterend langs de stalletjes kunnen we er o.a. aantreffen vier dames- verenigingen, de Egmondzeeeër Reddins- brigade, het Rode Kruis en de schietvere niging Prins Hendrik. EGMONDIA HOUDT SENIOREN- TOUUNOOI In het kader van 1000 jaar Egmond aan Zee houdt. Egmondia op zondag 21 aug. een voetbaltournooi waarin 12 elftallen zu'len aantreden van de verenigingen Foresters, Zilvermeeuwen, Monnick- endam en Egmondia. Naast de winnaars -prijzen is er voor elk elftal een beker en voor alle deelnemers een vaantje De hooofdprijs werd geschonken door de schaakvereniging „De Toren van Egmond", uit dankbaarheid voor het gebruik van de cantine van Egmondia. Deze prijs wordt mede gesponsord door Tungsram, in samenwerking met Jan Dokter van genoemde vereniging. De toegang is gratis en deze gezellige en sportieve dag begint om 10.00 uur en eindigt om plm. 17.00 uur. Tijdens de wedstrijden wordt een verloting ge houden waarvan de baten bestemd zijn voor de viering van het 40-jarig jubileum van Egmondia in 1979. De familie Wagner uit Neuss (Dld) komt al 25 jaren naar Egmond aan Zee, om hier haar vakantie door te brengen. Het bevalt hen hier uitste kend en momenteel bewonen zij het zomerhuis van de familie H.den Boer aan de Helmlaan 2. De familie Wagner kent Egmon aan Zee goed en zij weet nog dat de pleic waar men nu zit nog duinterrein was. Ondanks de uit breiding van het dorp voelen zij zich hier goed thuis, „omdat het dorp zijn echte karakter heeft bewaard", aldus de familie Wagner. Dit 25-jarig jubileum was voor de VW directrice Machteld Runia aanleiding om de familie Wagner een presentje aan te bieden van het 1000-jarige Eg mond aan Zee en dat werd zeer op prijs gesteld. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belléman. Redaktie Pompplein 3 - Telef. 1203 iWilL'L'EM drankensuper Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbonden aan dc.wijnacndemie Bezorging boven 50, gratis Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. f DPlPfi M i i Marshallstraat 55. Egmond aan Zee. I UE, WU Makelaardij s (02206) 2249 (HRHfR CHTOSfR Wilhelminastraat 71 -73 Effl [fc—ij Egmorid aan Zee 02206-1979 Smmm CHINEES INDISCH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,—. Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1