GESLAAGD "VAN SPEYK" FESTIVAL EGMONDIA NEEMT ALLE OPSTALLEN VAN DE GEMEENTE OVER zomerhuis 86-JARIGE KOMT OM IN ZEE ZAKEN IN DE EGMONDEN ZEGGEN HET MET BLOEMEN TENTOON STELLING KREATIVITEIT JE KAN EN MAG ER NIET OMHEEN AUTOBEDRIJF KENNEMERLAND IN DE RACESPORT KRATERMEER OP HET STRAND MIJN ONTSTEKERS GEVONDEN i: Jongeman, vraagt voor perma nent met ingang van septem ber Tel. 079-217066. (p) Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee: te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie Muziek, kleurrijke kostuums, veel pu bliek en een aarzelende "zomer"-zon waren de ingrediënten voor 'n geslaagd drumband-festival. Hoewel in het be gin van de middag asgrauwe wolken het gemeentelijk sportterrein wat som ber kleurden, moesten deze later toch plaats maken voor een schuchter zo merzonnetje. Een hele geruststelling voor de orga nisatoren, want hoewel een draaiboek Voor de Egmondzeeer Reddingsbriga de was het zaterdag j.1. naast een dag van hard en succesvol werken een zwarte dag, toen om pl.m. 16.30 uur het bericht doorkwam, dat op het zuid- strand twee drenkelingen lagen, die door omstanders uit zee waren ge haald. Een van de drenkelingen was de 86- jarige emeritus-geestelijke pater H. A. van Lier, waarvoor hulp niet meer mocht baten. De bij hem inwonende zuster A. G. Pouwer, 67 jaar, die zich met hem in de op dat moment zeer ge vaarlijke zee had begeven, was er ook slecht aan toe maar bij haar slaagde men er in de ademhaling op gang te houden, terwijl zij direkt naar het zie kenhuis werd vervoerd. De brigade werd geassisteerd door een Duitse arts en een verpleegster, terwijl ook de gewaarschuwde dokter Zuiderveld zeer snel ter plaatse was. Voor het vervoer van de slachtoffers zorgde de reddingsbrigade en strand- exploitant Wijker, die direkt zijn Land rover beschikbaar stelde. De omgeko men geestelijke heeft ruim veertig jaar in Afrika gewerkt, alwaar hij zich bij zonder verdienstelijke heeft gemaakt voor het onderwijs. Hij woonde met 2 zusters in een flat aan de Zeeweg te Egmond aan Zee. De reddingsbrigade moest de mensen herhaaldelijk wijzen op de sterke stroming en heeft op die dag acht keer reddend op moeten tre den voor hen die desondanks de waar schuwingen negeerden. Meer dan eens vragen de leden van de brigade zich af, waarom men de waarschuwingen negeert. Ze worden echt niet voor niets gegeven en dat is nu helaas weer zonneklaar gebleken. Het is voor de brigade niet mogelijk overal tegelijk te zijn, zoals bij boven staand ongeval, maar hiermee wordt wel benadrukt, dat wanneer men zich in zee begeeft, het beslist noodzakelijk is zich ervan te overtuigen, of er ge varen bestaan. En als men twijfelt, blijf er dan uit Verschillende zaken in de Egmonden hebben ingehaakt op een bloemenaktie waarbij zjj wekelijks aan 5 gezinnen zo maar een fraai boeket bloemen gaan aanbieden. Iedereen in de drie Egmon den komt hiervoor in aanmerking zon der enige koopverplichting, dus zo maar een leuk gebaar. Mocht er in de komende maanden een bloemenleverancier bij u op de stoep staan met een bloemetje, denkt u dan niet meteen: "spijtig, dat zal wel voor de buren zijn". De bloemenverrassing kan echt voor u zijn. Deze aktie duurt een jaar lang, zodat 260 gezinnen in het komende jaar verrast worden door on derstaande zaken: "'t Winckeltje", teL 2565; rèisburo „Noordzee", tel. 2122; fa. Desiree baby- en kleuterkleding en dameslingerie, Kerklaan 9, tel. 1980; herenkapsalon Zentveld, uw adres voor parfumeriën en rookartikelen, tel. 1741; schoenhan- del ,,'t Vetertje", telef. 1847; slagerij Swart, Herenweg 56, tel. 1505; café Swart en slijterij, tel. 1601; groenteman Zonneveld, Abdijlaan, tel. 2875; woning inrichting Apeldoorn, tel. 1538; sigaren magazijn J. Twisk, Herenweg 188, tel. 1490; fa. J. A. Kareis bv autobedrijf - Techn. Centrum, tel. 1250-3112-1226; D.A.-drogist Palsma, Voorstraat 98, tel. 1363; Bloemsierkunst A. M. Zentveld, St. Adelbertusweg 27, tel. 2075. Laatst genoemde bloemist bezocgt ook de bloe metjes. voor "bij slechte weersomstandigheden in de sporthal" klaar lag, komt een eve nement als dit, het meest tot zijn recht in de openlucht. Het festival stond in het teken van 1000 jaar Egmond aan Zee, wat vooral tot uiting kwam tijdens het feestelijke défilé, waarbij de drie- en-twintig muziekverenigingen verge zeld werden door kleine derpertjes in klederdracht. Ook ontvingen de korp sen naast de gewonnen trofeeen een fraaie ruiker bloemen in de wapen- Op zaterdagmiddag 3 en zondagmid dag 4 september a.s. zal er in de aula van De Ruyterschool een expositie wor den gehouden van de werkstukken, die tüdens de oudercursus textiel handvaar digheid van voor de zomervakantie zjjn gemaakt. Deze expositie bestaat uit: geknoopte en geweven wandkleden, macramé- stukjes, enz. Tevens bestaat de moge lijkheid met de cursusleidster, mevr. L. de Jong, van gedachten te wisselen en kunnen belangstellenden zich opgeven voor de 2e cursus, die in december van start zal gaan. Bij voldoende belang stelling zal er evenals voor de zomer vakantie een cursus pottenbakken wor den gegeven. Werkstukjes van deze cursus kunt u ook bewonderen tijdens bovengenoemde expositie, waar u zich ook kunt opgeven. De expositie is ge opend van 2 tot 5 uur. Dit is het motto waaronder dit jaar de grote inzamelingsaktie voor de kanker bestrijding wordt gehouden. In de Eg- monden van 28 aug. tot 11 september. Is zo'n kollekte nog wel nodig? Ja. Bitter .nodig zelfs, want buiten het terrein dat wordt bestreken door regeringssubsidies en ziekenfondspakket is er nog zoveel ander werk dat moet worden gedaan. Op basis van gelden die door het KWF ter beschikking worden gesteld, worden onderzoekingen gedaan naar het ont staan van de tientallen verschillende soorten van kanker en naar verbetering van de behandelingsmethoden. Toch blijft het verontrustend dat jaarlijks van de vier landgenoten die overlijden, er een het slachtoffer is van kanker. De ernst van deze zaak wordt gelukkig volledig onderkend door het Nederland se volk. Men wil geven en in de meeste gevallen wil men graag veel geven. Egmond heeft jaarlijks een grote op brengst. Laten wij dit zo houden. Wij kunnen en mogen er niet omheen. Namens het bestuur KWF De Egmonden Het is niet de directeur van auto- bedrüf "Kennemerland", de heer Aad Baltus, die zich in de auto-racesport heeft begeven maar de meer op dat punt bedreven en. gedreven Willem van Leeuwen, een coureur, die op dat ge bied meer bekendheid geniet en vooral na de 7e augustus, toen hjj in zeer goe de positie radend, in 'n bocht kon zien, dat er achter zijn auto vlammen spoten. Brandend reed hij met Simca Rally 2 nog een tijdje door maar moest tenslotte maken dat hij er uit kwam, wilde hij zijn leven niet op het spel zetten. Het vuur was gauw geblust en de wagen is weer helemaal opgeknapt door auto bedrijf "Kennemerland", waardoor Wil lem van Leeuwen wordt gesponsord. Wat bleek? Na een eerdere behande ling van de wagen maakte de plaat werker een fout, waardoor de benzine leiding tijdens het rijden werd bescha digd. Er ontstond lekkage en er viel benzine op de gloeiende hete uitlaat. De gevolgen laten zich raden. Binnenkort hoopt Willem van Leeuwen meer van zich te laten horen met zijn door Aad Baltus gesponsorde Rally 2. kleuren van Egmond en een herinne- ringsmunt van 1000 jaar Egmond aan Zee. Het geluid werd verzorgd door het Rode Kruis Alkmaar terwijl de EHBO- post bemand werd door leden van de Egmondzeeer Reddingsbrigade. De ge hele organisatie was in goede handen van drumband Van Speyk, die kan te rugblikken op een geslaagd drumband- festival. HOOG WATER woensdag 31 6.21—18.45 (springtij) donderdag 1 7.00—19.23 vrijdag 2 7.38—20.00 zaterdag 3 8.17—20.35 zondag 4 8.52—21.12 maandag 5 9.35—22.00 dinsdag 6 10.31—23.02 woensdag 7 11.41—24.00 (doodtij) donderdag 8 1.08—13.20 Vorige week schreven we iets over de "smeerpijp" op het strand, die ge lukkig over het algemeen hemelwater spuit, hoewel er ook het nodige straat- vuil meekomt, waarvan de sporen op het strand goed zichtbaar waren. De hoeveelheid regenwater was groot en met welke kracht het water wordt aan gevoerd, laat deze foto zien. Hoewel de pijp soms ook boven het zand uitsteekt, lag hij er nu diep onder als gevolg van opstuiving en aanvoer van zand door de zee. Maar door de geweldige druk van het hemelwater heeft de buis zich zelf weer ontgraven en rondom is een krater ontstaan, waarin zich een meer tje heeft gevormd met een voor kinde ren gevaarlijke diepte. Inmiddels is het gat weer dicht. Na het raadsbesluit van maandag 5 september kan de voetbalvereniging Egmondia zich büna bezitter noemen van de kantine, kleedkamers, tribune en kassahuisje, die zich op het sport park bevinden. Tot nu toe werd dit alles gehuurd van de gemeente, maar aangezien Egmondia uitbreidingsplan nen heeft en daarvoor subsidie heeft aangevraagd bü het Nederlandse Sport fonds, is het noodzakelijk dat de ver eniging de opstallen in eigen bezit heeft. Na de officiële overdracht, die zal volgen na de goedkeuring van 't raads besluit door GS, zal Egmondia zijn vleugels verder uit kunnen slaan en verbetering kunnen aanbrengen in de bestaande akkommodatie. Alle opstallen worden overgenomen voor een bedrag van 39.000,zijnde boekwaarde van de gebouwen in de gemeentelijke ba lans. Dit bedrag zal door het gemeen tebestuur als renteloos voorschot be schikbaar worden gesteld. Hiermee i< Egmondia er nog niet, want voor df uitbreiding is voorlopig nog eens zo'i 65.000,nodig, voor welk bedrag df gemeente garant gaat staat voor de beJ taling van rente en aflossing aan dd Am robank, waar het geld tegen 81/* "li wordt geleend. Voor Egmondia betekent deze trans aktie, dat de vereniging nu aanspraal mag maken op subsidie van het Neder lands Sportfonds, waardoor het medf mogelijk is, om tot uitbreiding en mo- dernisering van de akkommodatie tt komen. Er is sprake van een voortva rend besluit van het bestuur, dat me* besef voor verantwoord gl ij kheid tot eer dergelijke stap overgaat en het risici neemt, om aan eigen spelers en gasten een zo goed mogelijke service te kunnen verlenen. Op een terreintje aan het Jac. Schol plantsoen te Egmond aan Zee, enkele meters naast een kinderpaviljoen van huize "Jozef", daar waar binnenkort het plan Sportlaan moet verrazen, zijn door spelende kinderen enkele voorwerpen gevonden, die bü nader inzien door de politie en. de intussen gewaarschuwde münopruimingsdienst als ontstekers van landmünen werden herkend. De kinderen hebben zeer verstandig gehandeld, door onmiddellijk naar het politiebureau te hollen, hoewel het nog beter was geweest, de voorwerpen te laten liggen en daarna deskundigen er bij te halen. En dat laatste is iets wat de politie graag onder de aandacht brengt, daar zo'n ontsteker bij ontplof fing ernstige verminking kan veroor zaken. Een van de kinderen bracht zo'n ontsteker n.1. op het bureau. Bij naderi onderzoek bleken er bijna 200 ontste-| eers onder het zand te liggen, zo deel de de politie mee. Van de week nog zal) de mijnopruimingsdienst het hele ter rein, dat inmiddels is afgezet door Ge-; meentewerken, totaal uitkammen. Het Contact was vorige week net ge-| drukt, toen twee rubberboten gevuld met waterdichte paakken hasj 't strand ten noorden van Egmond aan Zee op- gleden. En dat bleek van de twee man nen, die de boot bestuurden een vol slagen misrekening, want de mensen van RÜkswaterstaat roken, direkt lont en waarschuwden de politie, want de on- waarschünlijke verklaring van de twee mannen, dat ze verdwaald waren en ei- genlük naar Texel moesten, klonk watl al te ongeloofwaardig. Hun argwaan bleek gegrond, want de politie bleek met deze vondst een omvangrijke hasj-smokkel op het spoor te zijn gekomen, die zich in allerleij richtingen vertakt. De twee mannen, zijn met elk een pak onder de arm irJ de duinen verdwenen, alwaar zij nog' gesignaleerd werden door jachtopziener De Waard, die hen naar verluidt zonder proces-verbaal de duinen uitwees. De pakken en de boten met de twee motoren zijn met een halftruck overj het strand naar Egmond aan Zee ver-; voerd en alvorens dat geschiedde maak ten wij op het strand bijgaand plaatje van bootje en lading, die in de verbo den handel een miljoenenwaarde had. De hasj is inmiddels verbrand. Van de zijde van de districtsrecherche kon ons voorlopig nog niet worden meegedeeld, of de twee die door de duinen zijn ver dwenen, reeds zijn opgespoord en welke j andere vorderingen er h? het onderzoek zijn gemaakt.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2