GEMEENTE EGMOND AAN ZEE VERKOOP STAATSLOTEN J. TWISK BRANDWEER EGMOND AAN ZEE OPENDE ZIJN DEUREN CORNELIS VISSER 55 JAAR GETROUWD MET LFNA VUIL KERSTKAARTEN m K ANTON PIECK OUDE AMBACHTEN DRUKKERIJ BELLEMAN MMM'ÊmMMMMMWMMMMM "CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 28 SEPTEMBER 1977 NUMMER 1317 Dankbetuiging Hiermede beluigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling en het medeleven ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder en oma Grietje van Duin-Blokker Uw hartelijkheid is voor ons een grote troost. Uit aller naam C. van Duin Egmond-Binnen, september 1977 Nieuwe Schulpweg 2 Dankbetuiging Voor de belangstelling tijdens zijn ziekte en uw bewijs van deelneming welke wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, groot- en over grootvader Jan Borsten betuigen wij aan allen onze welgemeende dank. Het heeft ons veel steun gegeven. C. M. Borsten - Blokker Kinderen en kleinkinderen Egmond aan Zee, september 1977 Prins Hendrik-Stichting, kamer 6 Dankbetuiging Voor de hartelijke blijken van medeleven, ondervonden na het heengaan van onze lieve zuster en tante W. van YVorkum-de Graaff betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam L. en Th. de Graaff Egmond aan Zee, september 1977 (R-22J) Dankbetuiging Langs deze weg willen wij gaarne aan een ieder onze dank betuigen voor de geweldige belangstelling, die wij hebben ondervonden bij de viering van ons 55-jarig huwelijks feest en de 80e verjaardag van de bruid. Ook dank aan het personeel van "Torenduin" voor hun aandeel in het feest en aan café „De Klok" voor de goede verzorging. Nog maals hartelijk dank Fam. C. Visser-Vuil Egmond aan Zee, september 1977 Bejaardencentrum „Torenduin", kamer 307 (R-23) INLEVERING RESTANTEN GIFTIGE BESTRIJDINGSMIDDELEN Burgemeester en wethouders van Egmond aan Zee maken bekend, dat tot 1 november a.s. restanten giftige bestrijdingsmiddelen in geleverd kunnen worden ten kantore van gemeentewerken, Pieter Schotmanstraat 8 te Egmond aan Zee. Egmond aan Zee, 5 oktober 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. G. Bakker, burgemeester D. T. den Hartog, sekretaris MAANDAG AANVANG Herenweg, Egmond aan de Hoef Dagelijks zie je hem op z'n bromfiets het wijde polderland in snorren, om allerlei poststukken op de plaats van bestemming te brengen en die bestem mingen lopen ver uiteen. Het is ook daarom dat Cor de Raadt een PTT- bromfiets berijdt, waarop hy elke dag zo'n vijftig kilometer aflegt over ge baande en ongebaande paden. Op 23 september herdacht hij zijn 40-jarig jubileum, waarbij hem het gouden PTT-insigne werd opgespeld. Mr. J. v.d. Goes sprak de jubilaris en zijn echtgenote toe en overhandigde haar een mooie plant. Hierbij waren tevens aanwezig de heer Visser, direc teur van het postkantoor Castricum en de heren Groefsema en Erkamp van het postkantoor Egmond aan Zee. In de beginjaren deed Cor de Raadt I 44 uur per jaar dienst tegen een belo- ning van 0,40 per uur. Op 10 augus- 1 tus 1946 volgde vaste aanstelling met een gedeeltelijke taak, die uitgroeide tot een volledige dagtaak in 1952. Tij dens een gezellig aperitief werd nog wat gezellig nagepraat, waarna het ju bileum 's avonds in "Het Rode Hert" j met familie, collega's, vrienden en be kenden feestelijk werd overgoten met een drankje en muziek van Ger en Rob. Tijdens een zeer druk bezochte re ceptie mocht Ron Spit bjj gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum uit handen van burgemeester Bakker de zilveren legpenning van de gemeente in ont vangst nemen. De inscriptie luidt: Nee temere, nee timide, welk latyns gezegde niet minder wil zeggen: noch roekeloos, noch vreesachtig, waarmee het gemeen tebestuur van Egmond aan. Zee het op treden van Ron Spit wil omschrijven. Niet alleen de collega's van nu waren aanwezig maar ook vele oudcollega's. Namens het gemeentepersoneel over handigde de heer D. T. den Hartog hem een filmviewer, begeleid met enkele toepas^lijke woorden. Namens de ge meente Egmond-Binnen mocht de ju bilaris uit handen van de heer Th. Broersen een platenbon ontvangen, wel ke muzikale geste door de raad van Egmond aan Zee, vertegenwoordigd door de heer C. J. Luitjes werd aange vuld met een dubbel LP, waarop orgel muziek die door de heer Spit hoog op prijs wordt gesteld. Ook de oud-secre taris, de heer C. Lodder voegde zich onder de rij sprekers, welke felicitatie later nog door vele werd gevolgd tij dens het openbare gedeelte van de re ceptie, die plaatsvond in de zaal van "Speeltuin De Egmonden". Was het vroeger zo, dat een brand weerkorps een besloten gemeenschap was, waar je moeilijk tussen kon ko men, hedentendage zyn de korpsen er meer op uit, om je laten zien. hoe alles in het werk gaat en vandaar dat er in Egmond aan Zee zaterdag j.1. een open brandweerdag was, waarvoor vooral van jeugdzyde zeer veel belangstelling was. De manschappen hadden de materi alen overzichtelijk opgesteld en zij ga ven o.a. demonstraties met de pers luchtmaskers, die zeer belangrijk kun nen zijn bij branden, waar veel over last van rook is of van andere giftige stoffen. De jeugd had tekeningen ge maakt, die met brand en brandweer hadden te maken en tegenwoordig heeft de brandweer ook de snoeptrommel klaar staan om aan de jeugd een ver snapering uit te kunnen delen. 's-Middags om 2 uur werden de spuit- balwedstrijden gehouden om de brand weerwisseltrofee, die na een spannende finale tussen de "De Ruj'terschool", de "St. Jdzefschool" en de "Dr. Schuckink Koolschool" van de laatste overging naar de "St. Jozefschool" doordat Mar- lène Glas zich de beste spuitgast toon de. Ook won zij een taart, die haar werd overhandigd door brandweerman P. de Vries. Bijzonderheid: deze laatste is de an tiquair onder de spuitgasten, gek van oude brandweermaterialen, die hij o.a. bij Electro De Graaff tentoonstelt. Alle deelnemende kinderen kregen een vaan tje van "Egmond aan Zee 1000 jaar". Uitslag van de tekenwedstrijd: 12 jaar en ouder: Anja van Uden, Ton Ver duin, Henk Min; 9-11 jaar: Eduard van Enkhuizen, Marcel van Moorekam, Men- no de Boer, Marco Visser, Eelje Nuyens, Jimmy Homborg, Henri Bergman, Gert v.d. Brandshof, Niels Zwart; 6-8 jaar: Erwin de Boer, Marco Claass, Jurgen van Marion, Carline Hopman, Michel de Waard; kleutergroep: Anneke Knol, Raymond Heinis, Renata Harrack, Ser ge Hoogeboom, Remco de Vries. De prijswinnaars kunnen zich vervoegen bij rijwielspecialist Ant. Bas, Voorstraat te Egmond aan Zee. Het alarmnummer van Egmond aan Zee is 1666 met elkaar vinden "want hij was er bij na nooit' zei Lena, "dus we hadden geen tijd om ruzie te maken". Gedurende zijn vissersbestaan schreef Cees Visser in 46 zakagenda's zijn dagboek, waar van hij nu op 170 vellen zijn levens verhaal heeft uitgewerkt. Binnenkort krijgen we het ter inzage' "Lezen ver ruimt de geest", zegt hij 'en daarom lees ik veel". Het resultaat is zichtbaar. Ge feliciteerd beiden en nog gelukkige ja ren. "Je moet wat om handen hebben" zegt Teun Zwaan, terwyl hy naar een op tafel staand model van een schelpen- kar keek, dat hij met veel geduld heeft gebouwd naar de originele uitvoering, zoals deze wagentjes vroeger de zande rige paden van de Egmonden bereden. Ondertussen moest hij even op adem komen, want te veel inspanning laat zijn gezondheid niet toe, maar rustig knutselen aan een schelpenkar, waar van hij de constructie zonder tekening tot in de kleinste onderdelen kent, om dat hij ze vroeger wel gemaakt heeft, dat doet hem goed, dat verzet de zin nen, daar leef je beter bij. Zijp vrouw Catharina, die wat moeilijk ter been zich voortbeweegt met een looptoes'tel. praat honderduit over het wagentje dat voor ons op tafel staat en als vanzelf komt daarmee de levensgeschiedenis op tafel van dit gouden bruidspaar, dat vroeger voor een deel in haar levens onderhoud voorzag met het rijden van vrachtjes langs Egmonds paden en door de duinen. Teun werd geboren in een huisje aan de overkant van de weg, vanuit hun huis kijk je naar de plek, waar eens vier huisjes stonden maar die verdwij nen moesten, toen daar de spoorlijn naar Egmond aan Zee werd aangelegd, die overigens in 1935 weer werd op gebroken. Altijd hebben ze op het hui dige plekje gewoond, de plek heet ,,'t Zwaantje", want er wonen meer Zwaan tjes, vandaar. Dit bruidspaar kijkt nu terug op 50 jaar lief en leed, dat voor hen beiden was weggelegd, direct al in het begin, toen ze elkaar leerden kennen, want ze "geloofden verschillend" en dat kon vroeger niet, zo dacht men toen. Maar dit huwelijk beleeft nu zijn 50ste ver jaardag, het kon dus wel. Van harte gefeliciteeerd en vele hartelijke erva ringen op uw gouden feest en tijdens de receptie op dinsdag 4 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in "Speeltuin De Eg monden". Op de plaats waar eens 'Duin en Dal' stond is, nadat het terrein byna vier jaar braak heeft gelegen na de brand in december 1973, in enkele dagen tyds een gebouw verrezen, dat eerst voor- gefabriceerd is. De betonnen fundering was reeds van tevoren gestort. Nog deze week zullen de muren ge metseld worden. Het nieuwe gebouw omvat een dorpscafé met bar en aan sluitend een zaal, een slijterij en het woonhuis. Op de bovenverdieping be vinden zich een viertal slaapkamers en een badkamer. Alle leidingen voor electriciteit enz. zijn in de dubbele wan den reeds aanwezig. Het nieuwe bedrijf, waarvan nog niet zeker is of het weer "Duin en Dal" gaat heten, wordt begin november opgeleverd, waarna de heer E. Zwart het begin december in gebruik hoopt te nemen. Vorige week bracht Willem Wijker zyn bruid Bea Broer per boot naar het gemeente huis. Willem is lid van de Egmondzecër Reddingsbrigade. Op de foto helpt hy zyn bruid over de reling om vervolgens met haar in het huwelijksbootje te stappen. De boot was door de ERB feestelijk versierd. Als dit zonnige gebeuren symbolisch is voor hun toekomst, dan ziet het er goed uit. We wensen beiden een goede vaart 't Is al weer vyf jaar geleden, dat wjj bij hetzelfde echtpaar in het bejaarden centrum "Torenduin" binnenstapten voor een praatje en een plaatje. Toen waren Cees Visser en Lena Vuil 50 jaar getrouwd, maar nu kreeg het feest een extra tintje, want de bruid werd 80 jaar en daarop is gewacht, om ook het 55-jarig jubileum te vieren. 't Is dan ook wel de moeite waard, temeer als je bedenkt, dat de bruidegom er niet tegenop ziet, om de ramen van zijn flatje in "Torenduin" op driehoog te lappen, aan de buitenkant. Dan staat hij op het raamkozijn met een lange luiwagen in zijn hand en dat gaat uit stekend. De glazenwasser doet het ook, daar niet van, maar als hij weg is, komt er harde wind, en dan is alles voor niets geweest. Daarom doet Visser het tus sendoor zelf nog maar. Cees Visser, die vanaf zijn elfde jaar van zijn naam ook zijn beroep maakte, ging in 1910 naar zee, in het jaar toen burgemeester Eyma naar Egmond aan Zee kwam. Hij kwam uit een gezin met 13 kinderen en moest helpen de kost verdienen. Zijn vader moest meer dan eens voor de rechter verschijnen, om dat hij zijn zoon aan de leerplicht ont trok. Dan kreeg hij een'boete van 10,-- of zes dagen. En dan ging de man 6 dagen zitten, want 10,was een te hoog bedrag. Het echtpaar Visser woonde 35 jaar in de Schinkelstraat, kon het altijd goed De nieuwe kollekties zijn uit! Grote keuze Onder andere: SS Mi en nog veel meer. ■DE on TEL. 17.01 - 1783 jg

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 2