met de egmonden KORT NIEUWS ijl zé) 4$; KWAN BOUWZUSTER MARIE GIOVANNI VERLAAT EGMOND AAN ZEE OUDGEDIENDEN ZAGEN EGMOND AAN ZEE TERUG lasiKSi drankensuper "JjSvvïER HUNG Autobedrijf Kennemerland bv contact 5 OKTOBER 1977 NUMMER 1318 Uitgave Drukkerij Belleman B'.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-f201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Haar taak hier is volbracht, haar hulp is elders nodig en dus gaat zü weer. 't Is kort en bondig gezegd maar het is de werkelijkheid over zuster Marie Giovanni, een grootse zuster van de Kleine Zusters van St. Jozef, zoals haar orde gedoopt is. Negen jaar geleden kwam zü naar Egmond aan Zee. Het was in 1968 toen zij hier neerstreek met de speciale opdracht ,om van het oude St. Agnes, het nu verdwenen bejaardgebouw aan de Voorstraat, weei een voor bejaarden, goed te bewonen huis te maken. Maar al spoedig zag haar "timmermansoog" dat er niet zoveel meer mee was te beginnen, althans niet voor het doel, waarvoor het tot die tijd in gebruik was. Het was er best gezellig en zij voelde zich er weldra thuis. Daar ging het niet om, maar om van het oude gebouw nog iets zinnigs te maken, zonder dat het een nieuw gebouw zou gaan kosten, daarin zag zij niet veel kans. Marie Giovanni en het bestuur van het St. Agnes-huis waren het er al I spoedig over eens, dat er een geheel nieuw gebouw moest komen. De eerste besprekingen werden geopend, het oude gebouw werd verkocht aan de gemeen- Ite en in ruil daarvoor werd de grond voor een geheel nieuw en modern huis I aangekocht aan de zuidkant van het dorp. I In die onderhandelingssfeer werd Marie Giovanni voorzitster van het bouwcomité, want was zij het niet, die I zojuist uit Heerlen was gekomen, na aldaar dezelfde funktie bekleed te heb- ben tijdens de bouw van het grootste ziekenhuis met de kapaciteit van 900 bedden? Dit was de vrouw die men no dig had, zij wist van wanten. Er tussen- door was zij nog een half jaar zieken huis-directrice geweest, want het schijnt dat zij voor alles geknipt is. I En toch is haar eenvoudige instelling: dienstbaar zijn aan de mensheid, dat heeft zij eenmaal beloofd, zo zou zij haar leven inrichten, al zou zij die taak moeten volbrengen onder de meest moeilijke omstandigheden. Voor haar werd die taak vertaald in een zakelijk, kreatief en doortastend optreden en zij begreep al gauw, dat zij zich daarin ook bijzonder dienstbaar kon maken. Dat heeft men ondervonden tijdens de bouw van Huize Agnes, het nieuwe gebouw, dat inmiddels al weer bijna drie jaar in bedrijf is. En we hebben maar even met de bewoners te praten om te weten, dat het daar goed toeven is. Zuster Marie Giovanni kent elke steen van het gebouw, elk hoekje is haar toevertrouwd en er is haast geen spijker verwerkt zonder dat zij gezien heeft, of die er recht of krom in werd geslagen. Wie zou er beter tot direc- trice kunnen worden benoemd over een gebouw met een dergelijke omvang? Marie Giovanni. Als de dag van gister herinnert zij zich de verhuizing van de Voorstraat naar de Rooseveltstraat 1 en het inhalen van de eerste bewoner, Piet v.d. Pol. En in die drie jaar onder haar direc tie heeft zij een fijne sfeer weten te scheppen in het nieuwe huis, waarin iedereen zich thuis voelt. Zij houdt van gezelligheid, zij vindt dat iedereen recht heeft op een goed tehuis en daar voor doet ze haar uiterste best. Haar strengheid uit zich in soepelheid maar daarom komt het zo gemakkelijk over. Zij is zelf sfeer, een sfeervolle vrouw. Ze weet niet dat we dit allemaal schrij ven, ze zou het ons met een glimlach verbieden. WEER BOUWZUSTER Maar Marie Giovanni gaat Egmond aan Zee, waaraan zü haar hart heeft verpand, weer verlaten. Haar hulp is nodig bü de bouw van een inrichting voor zwakzinnigen, die verbonden wordt aan de achtste medische facul teit te Maastricht, een tehuis voor 300 personen. Bovendien is haar taak de zorg over de zusterhuizen van haar congregatie in de hele kuststreek van Nederland. Zij zal zich daarom vestigen in Eind hoven, om van daaruit alle punten ge makkelijker te kunnen bereiken. Zij neemt met pijn in het hart afscheid van Egmond aan Zee en van de bewoners, haar medezusters en het personeel van huize Agnes maar zij gaat. Zij wordt opgevolgd door zuster Bernardi. Op woensdag 12 oktober neemt zij afscheid, 's morgens van de bewoners en 's avonds vanaf 19.30 uur hoopt zü nog verschillende bekenden uit het dorp de hand te kunnen drukken. Daarover geven de zusters van Huize Agnes apart bericht in een advertentie in dit num mer van het "Contact". De mobilisatiedagen van de jaren '39- '40 herleefden zaterdag in Egmond aan Zee, toen er 25 oud-militairen neerstre ken in restaurant "De Klok", om daar de kennismaking met elkaar nog eens te hernieuwen en om tevens weer wat te zien van het Egmond aan Zee van toen, waarin zü met strozakken liepen te sjouwen en schuttersputjes moesten graven in de duinen, afgewisseld door het vullen van zakken met zand, waar van in Egmond aan Zee voldoende voorraad was. Ondertussen werd er zo eens rond gekeken en menig soldaat vond in Egmond aan Zee een gezellig huisje van aanloop, om daar de avond- lÜ'ke uurtjes door te brengen. Dat tijdelijk thuis vonden zij niet alleen bij de burgers van Egmond aan Zee maar ook café "De Boei", toen nog van Piet v.d. Pol, was een goed in de markt liggend punt en voor de 25 oud soldaten was het dan ook een pure ver rassing, toen tijdens deze reünie ook Piet v.d. Pol op kwam dagen, die mo menteel in Huize Agnes woont. Het lag voor de hand, dat er weer sterke verhalen ter tafel kwamen, die al dan niet aangedikt de revue passeer den. De organisator, de heer J. Koning uit Schoorl had zijn handen vol maar kreeg veel voldoening van zijn werk. Een van de reünisten draaide een oude film, die hij zelf in de mobilisatiedagen had opgenomen. Het verleden kwam weer tot leven, ook toen 's middags de dames van de Plattelandsvrouwen hun "evacuatielied" weer ten tonele brach ten. Dat was een groot succes. Het stichtingsbestuur "Egmond aan Zee 1000 jaar" was ook present. De heer G. Gravemaker, algemeen voor zitter van de stichting, haaide enige herinneringen op, waarna de reünisten het jubileumvaantje kregen aangeboden en een door de Rabobank beschikbaar gestelde pentekening van het oude Pompplein, waarop het Antoniushuis staat afgebeeld, het huis waarin de militairen van toen gelegerd waren. De ze plaat werd uitgegeven door de Ra bobank bij gelegenheid van het 1000- jarig bestaan van Egmond aan Zee. De vraag ernaar was zo groot, dat besloten werd nog een kleine hoeveelheid aan te maken, waardoor het mogelijk was deze geste te doen. Tijdens de reünie hebben verschil lende Egmonders hun oude huisgenoten weer ontmoet, zodat tijdens een gezel lig borreluurtje allerlei herinneringen over tafel kwamen. Er wordt aan ge dacht, om de reünie over drie jaar weer te herhalen, wanneer het 40 jaar ge leden zal zijn, dat deze militairen in Egmond aan Zee waren gelegerd. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie TT YFRNEMEN DAT iv< dit "Contact" een gezamenlijke gemeentelijke voorlichting is opge nomen van de gemeenten Egmond- 1939. Mobilisatie. Op het Pompplein poseren de soldaten van toen, de reünisten, van nu, met hun pasgevulde strozakken. Zü werden bü het vullen daarvan üverig geholpen door de Egmondse jeugd. Binnen en Egmond aan Zee. Het stuk handelt over het bouwbeleid in de Egmonden tot 1995 en is een uittrek sel van de bouwnota, die vanaf heden voor eenieder ter inzage ligt. Boven dien worden er voorlichtingsavonden gegeven. Tevens wordt in de gemeen telijke voorlichting gesproken over het onderzoek naar baarmoederhals kanker. DAT "Lamoraal van Egmont" op za terdag en zondag, 8 en 9 oktober a.s. in en om het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een gezellige najaars braderie houdt. Het belooft een nog groter spektakel te worden dan vorig jaar. De braderie begint beide dagen om 14.00 uur en het end is zoek. DAT de Nationale Kollekte voor de geestelijk gehandicapten in de Eg monden zal plaatsvinden van 10 t.m. 16 oktober. Wederom zullen de kol- lektanten bij u aanbellen. Vorig jaar heeft u geweldig gesteund. Mag er weer op u worden gerekend? Er wordt uitsluitend met bussen gekol- lekteerd. DAT morgen, donderdag 6 oktober, 's middags om 2 uur, aan de nieuwe o.l. school aan de Prins Alexander- laan te Egmond aan de Hoef, die zoals bekend reeds enige jaren in ge bruik is, een naam gegeven zal wor den. Deze officiële naamgeving zal tegelijk in openingssfeer geschieden, daar de nieuwe school, waarvoor meester Gorter in 1974 de eerste steen heeft gelegd, nog niet officieel is ge opend. De school ligt nog steeds in een woestijnachtig gebied als gevolg van de voorbereidingen, die in een vroeg stadium reeds zijn gemaakt voor de realisering van plan Slot II. Ook daarvoor zal binnenkort het werk aanvangen. (vervolg pagina 5 HOOG WATER woensdag 5 8.49—21.13 donderdag 6 9.53—22.26 vrijdag 7 11.11—23.52 (dood-tij) zaterdag 8 12.39 zondag 9 1.09—13.38 maandag 10 1.58—14.23 dinsdag 11 2.39—15.00 woensdag 12 3.16—15.36 donderdag 13 3.54—16.14 Pompplein 3 - Telef. 1203 Voorstraat 134 - Telef. 1658 Verkoop van Kuyper Vieux, de Vieux met de Franse brandy en ook de Kuyper export jonge jenever. Wij zijn vinoloog, verbonden aan dc wijnacadcmic Bezorging boven 50, gratis! gezellig^. CHINEES INDISCH RESTAURANT Heel Egmond is blij met het Chinees-restaurant "Hung Kwan", Slotweg 3 te Egmond a. de Hoef. leder die er een maal heeft gegeten, zegt: "HUNG KWAN", DIE KAN ER WAT VAN Complete lunch vanaf 7,Dinerkeuze uit 129 gerechten, ook voor afhalen Geopend van 12.00 uur tot 22.00 uur Wilhelminastraat 71-73 Egmond aan Zee 02206-1979

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1