met de egmonden DRUKKERIJ BELLEMAN EN HET "CONTACT MET DE EGMONDEN" 50 JAAR 1000 JAAR EGMOND AAN ZEE contact 977 - 7 DECEMBER 1977 NUMMER 1327 Uitgave Drukkerij Belleman B'.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. In 1927 begon Gerardus Belleman sr zijn drukkerij "De Egmonden" Voor dat hij voor zichzelf begon, werkte hij o.a. bij de toenmalige drukkerij Holman, die gevestigd was aan de Weg naar de Oude Veert. De crisisjaren van toen brachten ook voor hem grote zorgen met zich mee en het was een waagstuk om een zaak te beginnen. Voor een kleinigheid nam hij wat materialen van genoemd bedrijf over, waaronder een oude "snel"pers met handinleg en een snijmachine, waarmee door omwonende boeren hout was gesneden en dat ging niet. Het is daarom, dat wij op deze pagina ook de aloude handzetkast afbeelden. Voor velen nostalgie maar in de meeste drukkerijen nog onmisbaar materiaal. Op de letterbak liggen de zethaak en zijn stenen pijpje als onafscheidelijk attribuut. De kat "ouwe snor" hield hem jaren gezelschap en was steeds op de letterkast te vinden. We hebben hem er weer op gezet. De herinnering aan toen is veel waard, hoe zorgelijk dat verleden ook was. Ook daarom blijft het verleden voor ons heden. Wat wél hout sneed was zijn initiatief tot oprichting van het "Contact met de Egmonden", dat hij zelf schreef en redigeerde, met de hand zette, dikwijls zonder dat er een geschreven tekst voor hem lag en tenslotte drukte hij het, om het daarna met de hand te vouwen en het later soms ook nog te bezorgen. Wat dat betekende, laat zich niet in kort bestek beschrijven. We hebben er de diepste bewondering voor, dat hij dit allemaal in z'n eentje presteerde. De rust die er uit spreekt, kennen we niet meer. Daarom keken we terug, om in de onrust van deze tijd een rustpunt te hebben bij ons gouden feest, dat zijn oorsprong vond in 1927 en waarop wij tot ver na 1977 hopen voort te bouwen. G. A. BELLEMAN EN MEDEWERKERS Er is veel veranderd en toch ook weer niet. Het "Contact" is groter geworden, dat wel, moderne technische hulpmiddelen deden ook bij drukkerij Belleman hun intrede, het blad wordt nu geheel machinaal en gedeeltelijk ^'lMS ook fotografisch gezet en in offset gedrukt. gelegenheid van ons 50-jarig jubileum De redactie is ook in eigen beheer gebleven, inclusief de journalistieke werkzaamheden. De foto's zijn eigen opnamen, het ontwikkelen en afdrukken doen we ook in eigen bedrijf. geven wij een receptie op vrijdag 9 december 1977, 's avonds van 19.30-22.00 uur, in restaurant "De Klok", Pompplein te Egmond aan Zee. In al die jaren was het "Contact" een spreekbuis Egmond aan de Hoef, voor velen en wij prijzen ons gelukkig, dat we tot nu toe in staat zijn geweest. Egmonderstraatweg 5 om het steeds weer te laten verschijnen. Dankbaar zijn we dan ook voor de inzet van onze nijvere medewerkers, zonder wie het niet mogelijk zou zijn. Dankbaar ook jegens alle Egmonders, die het blad op prijs stellen en dankbaar voor de waardering van onze adverteerders, die hun activiteiten niet alleen in belangrijke mate doeltreffend ondersteund weten maar tevens ons in staat stellen, het "Contact" te maken. Behalve het "Contact", dat wekelijks aandacht vraagt, maken we dagelijks drukwerk in alle kleuren, in zowel hoogdruk als offset, van een visitekaartje tot een krant, van zeer kleine aantallen tot duizenden stuks. We doen alles zelf, zoals vader Belleman dat vroeger deed, het ging toen alleen anders, hoewel het verleden niet voorbij is. Integendeel, veel blijft werkelijkheid, maar veel wordt ook herinnering, die evenwel kostbaar is. Het blad volgt het wel en wee van de Egmonden, geeft het weer, probeert te stimuleren, ondersteunt verenigingsactiviteiten en geeft aan eenieder de mogelijkheid, om zijn mening te uiten, instemmend of kritisch. Egmond aan Zee, Burg. Eymaplein 2

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 1