7 DECEMBER 1977 NUMMER 1327 Het vuur vrat zich snel een weg door de dubbele dakbedekking naar de oost kant van de hal. Het was niet meer te stuiten, ondanks de geweldige hoeveel heid water, die in de vlammen werd gespoten. Door de verstikkende rook was het ook niet mogelijk de brand haard te naderen. Op de foto, die ge nomen werd van achter het zwembad, de brandende sporthal. Door nathouden van het zwembad, probeerde men dit deel te redden, maar het vuur vrat zich onzichtbaar een weg en wat men ook deed, alles was tevergeefs en machte loos moest men toezien, hoe ook het prachtige zwembad een prooi van de vlammen werd. Om pl.m. 07.45 uur bezweek onder donderend geraas het eens zo machtige bouwwerk. Het dak stortte in en sleep te in een inferno van vuur de oostgevel van de sporthal met zich mee. De bran dende massa overdekte het achter de hal liggende pad, vanwaar we kort daarvoor foto 2 maakten. Het hek van het Egmondia-sportveld werd op dat punt totaal vernield. Het doel is blijven staan tussen de totale ontreddering. Zelfs het net was nog aanwezig. Er omheen niets anders dan een rokende massa bouwmateriaal, waarvan letterlijk niets meer goed is. De alles verzengende vuurzee heeft zijn werk gedaan en liet dit sinistere geheel over, waarbjj de doelpalen schril afste ken. Brandweercommandant Cees Blaau- boer overziet het slagveld, waar zijn mannen nog bezig zijn met de nablus- singswerkzaamheden, die bijna de hele dag in beslag namen.

Contact met de Egmonden | 1977 | | pagina 3