met de egmonden KORT NIEUWS RAAD AKKOORD MET SLOT II MAAR NIET VAN HARTE GROOTS CARNAVALSFEEST VOOR DE JEUGD VAN EGMOND AAN DE HOEF KINDERCARNAVAL TE EGMOND AAN ZEE Uw eigen reisbureau dicht bij huis REISBUREAU zéér verzorgde zonvakanties ZUSTER FLAVIANA 50 JAAR IN KLOOSTER 1 FEBRUARI 1978 NUMMER 1335 Uitgave Drukkerij Belleman B'.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarktr Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie contact De raad van Egmond-Binnen is in meerderheid meegegaan met het college voorstel, waarin de overeenkomst geregeld wordt tussen de gemeente en Co- plan b.v. voor de bouw van Slot II, waar zoals bekend in een periode van drie tot zes jaar 189 woningen moeten verrijzen. De heren Amerika en Van Els konden zich niet met het voorstel verenigen en wilden het college weer naar de onderhandelingstafel sturen. De andere raadsleden waren voor maar Bob. v.d. Ende o.a. zei: "We moeten wel, wat hebben we om te onderhande- len?" „Een bos veren". Mevrouw Tabernal: „WD niet gelukkig met overeen komst en had bedenkingen tegen erfdienstbaarheden". Jan Apeldoorn: "Wij voelen ons als raad belabberd, Coplan heeft de gemeente gechanteerd". Uit bovenstaande is af te leiden, dat de overeenkomst nog verschillende drempels heeft, waar niet gemakkelijk overheen, gestapt werd, maar de woning nood als levensgroot schrikbeeld deed de raad "ja" tegen het plan zeggen, ter wijl de algemene opinie tegen de hou ding van Coplan was. Bob v.d. Ende was het helemaal niet eens met het lage percentage woning wetwoningen en wijtte dit aan de ver keerde grondpolitiek van de gemeente. Hij drong aan op een juiste verdeling van de woningen, "waarbij niet Coplan maar de gemeente de belangrijkste be slissingen had te nemen". Zijn fraktde- genoot Albert Kramer vond dat de commissie financiën een grote verant woording op de schouders werd gescho ven, daar er geen gegevens waren over de financiële gevolgen. Nog feller kwam Harry Amerika uit de hoek en zei, dat het college het toe wijzingsbeleid niet uit handen móg geven. "De toezegging van alle woning en moet onder supervisie van het col lege blijven", met welke opdracht hij het college weer aan het onderhandelen wilde zetten, daar hij "stellig de indruk had, dat Coplan hierop ingaat." "Zou zij er niet op ingaan, dan ziet Coplan materieel voordeel" zei hij, "maar daar geloof ik vooralsnog niet in". Kritisch was hij ook, omdat er in tien jaar onderhandelen geen woningbouw had plaatsgevonden, terwijl het woning type nu stedebouwkundig achterhaald was. "Het is vlak-na-oorlogse bouw in de grote steden". Harry Amerika ver volgde "De onderhandelingen gaan over de ruggen van de toekomstige be woners, hebben bovendien niet dót op geleverd, hooguit heeft Coplan niet in alles zijn zin gekregen." Bovendien vond hij, "dat geld en alleen geld voor de mooiste plekjes in het plan zorgt." Mevrouw Tabernal (VVD) was er wel van overtuigd, dat de woningen in goede handen komen, hoewel zij bedenkingen had tegen de erfdienstbaarheden en betreurde het, dat de raad daarbij niet ingeschakeld was. "Maar hoewel hier en daar moeilijk verteerbaar", achtte zij "geen enkel onderdeel in de over eenkomst onaanvaardbaar" en wenste om het belang van de nieuwe woningen het voorstel te ondersteunen. Jan Apeldoorn zag er reden tot vreug de in, dat er nu eindelijk woningen kwamen maar de manier waarop maak te, dat de raad zich "belabberd" voelde. Voor het college had hij respect, voor Coplan niet. "Die heeft de gemeente wel geschanteerd en heeft het poot stijf gehouden". We zouden als de PvdA willen zeggen niet akkoord te gaan, maar gezien die woningnood doen we dat wel. Hij adviseerde zo spoedig mo gelijk onder de bewoners reklame te maken zodat binnen drie maanden be kend is wie de gegadigden zijn, daar de gemeente binnen die termijn wél toe wijzingsbevoegd is. In zijn antwoord kon burgemeester Bakker opgelucht constateren, dat de raad akkoord zou gaan. Over de toe wijzing zei hij: "De premie- en koop woningen blijven drie maanden aan het college maar daarna is Coplan toch verplicht aan inwoners te verkopen". De toewijzing van de ww-woningen is geen discussiepunt. "Er is natuurlijk veel belangstelling voor de woningwet en premiewoningen en als de belang stelling het aanbod overtreft, zal een puntensysteem worden ingesteld. "De publikaties worden volgende week ge- I leze week) en we hopen dat vele vrfumigzoekenden hierop in zullen, spe len". Bovendien zei hij: "De inspraak van de toekomstige bewoners is vol doende gewaarborgd". Het Leek er op, dat nu alles doorge- as maar niets was minder waar. Kramer betreurde het dat er nergens werd gesproken over woning en in de "beschutte sfeer", een veel goedkoper soort woning, waaraan ook behoefte is. Harry Amerika wist, dat Coplan op onderhandelingsgebied niet sympathiek bekend stond, wist ook, dat er met Coplan niet viel te praten en dat "Coplan anders het hele plan zou laten vallen". Dat was de sfeer van de gesprekken. Hij gaf de moed op om "de raad enige verantwoordelijkheid op de schouders te laten nemen", waarmee hij bedoelde, dat het college terug moest naar de onderhandelingen, daarbij het de WD verwijtend. waardoor mevrouw Taber nal ever"a*£^yzei"Ik voel het verwijt van Am£?ffc?f, maar de WD is niet be reid om te stagneren". Wethoudfai Theo Groot, die deze keer slecht bij stem was, beloofdedat de procedure .voor gegadigden direct ge start zot^^Nen, "zodat we over drie maanden- zijn met ons huiswerk en tegen Cop.an kunnen zeggen: "Kom maar met je kontrakten, dan vullen wij ze wel in". Joop Levering besloot de gesprekken met zijn constatering, dat de huizen typen niet van vlak na maar zelfs van voor de oorlog waren. Hij had op de tekeningen gezien, dat de ingang van het toilet in type III in de kamer uitkwam, andere typen geen ventilatie hadden en geen afzuigmogelijkheden in de keuken. De voorzitter zei, dat Bouw- en Woningtoezicht hierin het laatste woord had. WU VERNEMEN DAT de raad van Egmond-Binnen lang durig stil stond bij de wachtgeldre geling van wethouders, die actueel was geworden, o.a. door het vertrek van wethouder Verstegen, die het burgemeestersambt van Vledder heeft aanvaard. Het reglement hierop bleek voor sommige raadsleden voor ver schillende uitleg vatbaar en strookte niet helemaal met het collegevoor stel. Een punt, dat sterk in het per soonlijk vlak verzandde, waarom wij er niet verder op ingaan; DAT er weer een voorbereidingsbesluit is genomen over het plan Dorp West en Luilaantje, beide te Egmond-Bin nen, "dit om ongewenste ontwikke lingen te voorkomen". Daarvan was mevrouw Tabernal nog niet zo zeker, aangezien artikel 19 toch ongewenste ontwikkelingen zou toe laten. Vol gens haar kwamen er in het ontwerp zelfs gebouwen voor met een goot- hoogte van acht meter en zelfs nog meer. De voorzitter zei, dat toepas sing van artikel 19 niet mogelijk was, terwijl wethouder Groot zei, dat er dan eerst een plan moest zijn, voor dat er iets gebouwd zou kunnen wor den; Zaterdag 4 februari a.s. groots car navalsfeest voor de jeugd van Egmond aan de Hoef. Kaarten voor de optocht en de feestmiddag in de zaal kunnen zaterdagmorgen van 10.00-12.00 uur af gehaald worden in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Kosten 1, Verzamelen op het plein van de St. Jozefschool, Marijkelaan 1 om 13.30 uur. De optocht wordt voorafgegaan door muziekvereniging "Lamoraal van Eg- mont". Van 14.00 - 16.00 uur is er een feestmiddag in het dorpshuis. De hele middag zowel tijdens de optocht als in de zaal heeft Viktor III met zijn Raad van Elf (De Groene Kakatoes) de lei ding. Eventuele inlichtingen zijn te ver krijgen bij mevrouw R. Noteboom, Pr. Marijkelaan 2, telefoon 2387. Zondag 5 februari a.s. zal het kinder carnaval plaatsvinden te Egmond aan Zee. De start is vanaf het Dorus Rjj- kersplein, alwaar de opstelling begint vanaf 2 uur 's middags. Vertrek om half drie. Medewerking wordt verleend door Drumband Van Speyk, Lamoraal van Egmont en door de carnavalsvereniging 't Alf Elf ie, die Prins Cees met zjjn Raad van Elf afvaardigt. De route loopt via de Voorstraat door de tuin van de Prins Hendrik-Stichting naar de Pieter Schotmanstraat en van daar weer terug naar het Pompplein, alwaar de prijsuitreiking volgt. Hier worden de deelnemende kinderen ook getrakteerd. HOOG WATER woensdag 1 9.17—21.48 donderdag 2 10.20—22.58 vrijdag 3 11.36—12.20 (dood-tij) zaterdag 4 0.24—13.02 zondag 5 1.4414.09 maandag 6 2.42—15.04 dinsdag 7 3.40—15.56 woensdag 8 4.27—16.40 donderdag 9 5.09—17.21 DAT Jorrit Jorritsma, ex-wereldkam- pioen junioren schaatsen en ook deel uitgemaakt hebbend van de kern ploeg in de tijd van Ard Schenk en Kees Verkerk, in "De Klok" te Eg mond aan Zee op donderdag 2 fiebr. om 20.00 uur een lezing komt houden voor de trimploeg van dit etablisse ment. Andere hardlopers en trimmers zijn ook van harte welkom op deze vrij toegankelijke avond. Jorrit Jor ritsma is trainer van de Canadese kernploeg en hoe hij dat versiert, zal hij misschien ook vertellen; (Vervolg pagina 3). Waar u ook heen wilt, ter land, ter zee of in de lucht, met onze vakkundige begeleiding komt u op de juiste bestemming. VRAAGT ONZE ZOMERGIDSEN Gratis Schipholservice Voorstraat 117 NOORDZEE Egmond aan Zee Telefoon 2122 Een gesprek met een zuster, die zich 50 jaar lang ingezet heeft voor anderen, verloopt anders dan btf een jubileum van een gelijk aantal jaren in welke soort dan ook. Met zuster Flaviana in Huize Agnes te Egmond aan Zee, die op donderdag 2 februari haar gouden professicfeest viert, was dat ook zo. Ze vindt haar leven zo'n vanzelfspre kendheid, dat je je afvraagt, waarover je eigenlijk moet praten. Maar het zit hem waarschijnlijk in het gewone, dat je over zo'n blijmoedige type wel een boek vol kan schrijven. Ze zegt zelf, "da.t gewone hier hé, dat is zo mooi, ik woon hier nu drie jaar en ik kreeg hart voor Egmond aan Zee". Ze vindt hier iets terug van de intieme sfeer, die zij vroeger in haar geboorteplaats Worm er aantrof waar ze als Catharina Butter 74 jaar geleden het Levenslicht zag als telg uit een gezin met tien kin deren. Toen zij op 22-jarige leeftijd in het klooster trad, was haar zuster kwaad maar lVs jaar later volgde zij ook. Ze zat er nu ook bij als zuster Guntram. Zuster Flaviana heeft haar leven lang gezorgd als huismoeder voor zeer grote gezinnen, in dit geval bejaarden en veel jongeren, voor welke Laatsten zij een moeder verving in alle noden. Wenu, als je nu met zo'n vrouw praat, dan voel je zondermeer aan, dat deze vrouw als "vervangende" moeder op handen gedragen moet zijn. En dat is een feest waard op donderdag a.s., wanneer alle bewoners met haar na de mis van 9.30 uur aan een gezellig koppie met een gebakje gaan zitten. We zouden er bij willen zijn. Van harte gefeliciteerd

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1