PLAN SPORTLAAN HUIZENVERDELING DOOR DE RAAD INGEZONDEN OUDERS KNAPPEN SCHOOL OP WACHTMEESTER HENDRIK RIEZEBOS 'CONTACT MET DE EGMONDEN' 3 1 FEBRUARI 1978 NUMMER 1335 Het werkstuk van het college van BenW over de verdeling van de huizen in plan Sportlaan is gedegen huiswerk geweest, want de raad' heeft zich in alle onderdelen achter de opzet gesteld, zij het dat er enkele nuance-verschillen waren in opvattingen over urgentie in de verschillende groepen van belang hebbenden. Maar de toebedeelde aantallen, zoals in het voorstel vervat en zoals wij die vorige week reeds vermeldden, zijn niet veranderd. We zullen proberen in kort bestek een overzicht te geven van de gesprekken over de woningver deling van plan Sportlaan, dat in zekere zin een unieke behandeling kreeg in een openbare raadsvergadering, waarbij de belanghebbenden zelf de gang van zaken konden waarnemen, hoewel er niet voor allen plaats was. De fraktievoorzitter Franke (PvdA). Oud (VVD) en Den Boer'(Gemeentebe langen) betuigden hun instemming met de openbare behandeling en met de opzet, zoals die voor hen lag, maar "dat er moeilijk eensluidende argumen ten aangevoerd kunnen worden" (Fran ke); "dat 33 jaar na de oorlog nog een verloting met nieten moet plaatsvin den" (Oud); en. Den Boer: "Er moet nog een moeilik stukje van de legpuzzel ingepast worden". En naar dat moeilijke stukje werd tot ongeveer half twaalf gezocht, terwijl de raad daarna nog in comité ging, om te kijken of het wel goed paste. Toewijzing aan aanvragers uit Woningwetwoningen Het aantal aanvragen is 42, het voor stel luidde aan 41 toewijzen. Daarover was iedereen het eens, daar de vrij komende woningen onmiddellijk weer beschikbaar komen aan Egmondse in gezetenen tegen betrekkelijk lage hu ren. De grip op deze huizen blijft vol ledig bij de gemeente i.s.w. met de W oningbouw veren igin g. Toewijzing aan aanvragers uit gemeentelijke huurwoningen: Aantal aanvragen 5. Ook hier ieder een akkoord. Toewijzing aan aanvragers van eigenaren uit het rehabilitatiegcbied Aantal aanvragen 11, voorgesteld 5 toe te wijzen. Franke verklaarde aan vankelijk tegen te moeten zijn, aange zien men de woningen wel eens duur zou kunnen verkopen. Hij stelde voor alle 11 mee te laten Loten en aan de gelukkigen de voorwaarden op te leg gen, dat zij hun woning tegen een re delijke prijs aan een Egmonder ver kochten. Dat is ook het collegevoorstel, waarmede ook Oud het eens was, die tevens voorstelde om een taxatie te la ten maken door taxateurs van de ei genaars en van de gemeente. Daarmee ging men akkoord. Aan eigenaars van huizen buiten het rehabilitatiegebied zijn geen toewijzingen gedaan. Toewijzing aan aanvragers van huurders particuliere woningen: Aantal aanvragen 9, voorgesteld 5 toe te wijzen. Hiermee ging men akkoord maar de vrijkomende woningen moeten aan Egmonders komen (Franke) en Oud wil de mensen die afvallen op de re servelijst, voor het geval er gegadigden voor Sportlaan zich terugtrekken. Dit geldt ook voor de volgende categorieën, zoals verder blijkt; Toewijzing aan aanvragers van zomerhuisbewoners: Dit was een minder eenvoudig gege ven. Het aantal aanvragen is 44, voor gesteld toe te wijzen 18. Na controle van de lijst van aanvragers waren er 33 van de 44 overgebleven, aangezien de anderen geen Egmonders waren. Ben Franke was er tegen om in deze cate gorie loting toe te passen daar hier sprake was van zeer schrijnende ge vallen, die voorrang moesten krijgen op hen die pas getrouwd zijtn en geen kinderen hebben. Sommigen wonen al meer dan vijf jaar in een zomerhuis te gen dikwijls absurd hoge prijzen. Hij wilde hier geen toevalstreffers. Hij stel de voor de urgentielijst samen te stel len op huwelijksdatum, dat vólgens hem het meest redelijke beeld gaf. Toewijzing aan aanvragers bewoners uit bedrijfssector: Aantal aanvragen 5, toewijzingsvoor- stel 2. Een aanvrager woont in eigen dom, de ander huurt. Men was het met de toewijzing eens, mits het vrijkomen de deel aan het bedrijf werd toege voegd. Toewijzing aanvragers niet-gehuwden: Aantal aanvragers 33, voorstel tot toewijzing 3. De lijst is teruggebracht naar 27. Franke is het ook hier niet eens met lotangsysteem, aangezien ie mand van 18 jaar de gelukkige kan zijn. Wil deze woningen tevens over hevelen naar de spijtoptanten. Het col lege deed een leeftijdsvoorstel, een wo ning voor hen die nog geen 30 jaar zijn, een voor de groep van 30 tot 40 jaar en een boven de 40. Mevrouw De Jong stelde voor vanaf 25 jaar, waarmee men akkoord ging. Oud wilde toch voorrang geven aan de groep die trouwplannen heeft, daar deze anders buiten de boot dreigt te vallen, waarop Franke zei: "Als we een ruime woningmarkt hadden graag, maar dat is nu juist het probleem" Den Boer legde nog de nadruk op de econ. gebondenheid. Tenslotte stemming over het voorstel Franke om de groep naar de spijtoptanten over te hevelen maar dat haalde het niet. Toewijzing aanvragers spijtoptanten; (in de huursector) Aantal aanvragen 15, toewijzingsvoor- stel 2. Oorspronkelijk waren er in deze kategorie 30 aanvragen. Men was het eens met de toewijzing van BenW. Zij die een eigen huis bewonen buiten de gemeente worden in staat geacht zich zelf een woning in deze gemeente te verwerven. Over de toewijzing aan de twee on derwijzeressen en aan de chef financiën zei Franke, dat zij bij hun aanstelling keiharde eisen stelden, terwijl anderen die clat niet deden nu moeten wachten. Ook hier tenslotte akkoord. Wanneer gegadigden zich terugtrekken, zal de verdeelsleutel worden toegepast op ba sis van het collegevoorstel, zij het dat in dat systeem wel de toewijzing wordt gedaan aan een volgende gegadigde .vallend in dezelfde groep. Oud wilde de lijst' ook eerst kritisch bekijken maar wilde wel loting, aan gezien pasgetrouwden ook een kans op een huis moeten hebben. "Anders krij gen we de situatie dat je eerst getrouwd moet zijn en kinderen moet hebben, wil je voor een huis in aanmerking ko men, terwijl het zo zou moeten zijn, dat een jong stel eerst een huis krijgt, om dan te kunnen trouwen". Den Boer zag wel iets in beide meningen. Na een samenvatting door wethouder Damstra kwam het voorstel van Franke in stem ming, dat het niet haalde, 5 tegen 4 stemmen. De lijst zal echter wel nog kritisch worden bekeken, waarna Loting volgt en de reservelijst wordt opgesteld. VERVOLG KORT NIEUWS van pag. 1: DAT er op 3 februari a.s. een kien- avond wordt gehouden om 19.30 uur in het dorpshuis "De Schulp" te Eg- mond-Binnen. De baten zijn voor de B.C. Egmond. Zie ook elders in dit blad; DAT de siertuinenvereniging op dins dag 7 februari aa een Lezing houdt over "het leven der bijen", waarbij tevens enige films worden vertoond, getiteld: "dansen voor het leven" en "het zonnevolk". De zaal van de r.k. parochie aan de Wilihelminastraat 14 te Egmond aan Zee is daartoe geopend om 20.00 uur en de avond begint om 20.15 uur. Toegang gratis met intro- ducees; DAT Siem Visser van dc Pieter Schot manstraat te Egmond aan Zee bin nenkort 40 jaar werkzaam is bij het gasbedrijf, eerst te Egmond aan Zee, later bij de Gasvoorziening Kop Nrd.- Holland. Deze bescheiden man, die alles van gas weet maar niets van pu blicatie wil weten, laat staan van een foto, zal toch binnenkort gehuldigd worden waarbij hij nu misschien ook de taart krijgt, die hem bij zijn 25-jarig ambtsjubileum door het ge meentebestuur beloofd werd; DAT elke le donderdag van de maand "n container klaar staat bij de Sint Jozefschool te Egmond aan de Hoef voor de oud-papier-aktie t.b.v. deze school; DAT bakker Adrie van Niekerk te Eg mond aan Zee tot examinator is be noemd van de Stichting Vakopleiding Brood- en Banketbakkerij. Voor Adrie een veelbetekende uitverkiezing en een bewijs, dat hij zijn vak tot in de puntjes verstaat; DAT de vereniging voor Openbaar On derwijs een belangrijke bijeenkomst organiseert op donderdag 9 februari om 20.00 uur in hotel Beemsterboer, Herenweg 175 te Egmond aan de Hoef. Na een inleiding door een V.O.O.-me dewerker is er gelegenheid tot dis cussie over aktuele onderwerpen be treffende het openbaar onderwijs in het algemeen en dat van de drie Eg- monden in het bijzonder; DAT er vorige week b(j diverse inwo ners van Egmond aan Zee een pam flet werd bezorgd met "de stem van Willem, Hessel en Truus", zoals dat in de kop stond. Voor de duidelijk heid, dit drietal vertegenwoordigd de groep Gemeentebelangen in de raad. De ontvangers van het pamflet dach ten aanvankelijk met een vroege uit gave van een verkiezdngsfolder te doen te hebben maar uit informatie bij bovengenoemden bleek, dat zij er niets van weten. Wie dan de sa mensteller is, blijft tot nu toe onbe kend. Noch de ontvangers van het stuk noch de raadsleden van Ge meentebelangen begrijpen iets van de opzet, zodat het eventuele doel van de anonieme afzender alleen maar heeft gekost zonder er iets mee te bereiken. Met open vizier iets onder nemen is toch altijd beter; DAT de oppascentrale, waarvan de op brengst bestemd was voor het missie werk van pater Pepping in Brasilië, bij gebrek aan medewerkers heeft opgehouden te bestaan. Dat betreurt de aktiegroep zeer, maar wil eenieder die er in het verleden gebruik van heeft gemaakt en vooral hen, die hun vrije tijd beschikbaar stelden, vanaf deze plaats voor hun medewerking hartelijk danken; DAT de Rabo-bank "De Egmonden" een internationale jeugdprijsvraag brengt in deze drie dorpen onder het motto "Ontdek Europa". De neder- landse jeugd krijgt de opdracht een werkstuk te maken over de Holland se molen. Er kunnen vluchten ge wonnen worden boven Europa en boven de Nederlandse molens. De advertentie in dit blad vertelt er meer over; DAT Appie van Dam bar ,,'t Vaatje" van de heer W. Reemst aan de Zui derstraat te Egmond aan Zee heeft overgenomen. Appie werkte tot voor kort bij bar „Old Inn" van Joop Blok aan de Voorstraat; DAT het Egmonds Gemengd koor te Egmond aan Zee op donderdag a.s. geen repetitie heeft; DAT de jeugdherberg Klein Rinnegom zondag j.I. zeer veel belangstellenden heeft getrokken, toen daar een open dag werd gehouden. Voor vele Eg monders was het gebouw nieuw, zij hebben er door kunnen dwalen en op de vele vragen gaven de heer en mevrouw Romeijn antwoord. Tijdens een gezellig glaasje werden doel en werkwijze doorgepraat, terwijl alle vertrekken van het gebouw konden worden bezichtigd; NOGMAALS ONROEREND-GOED BELASTING De reakties op het ingezonden stuk van vorige week, betreffende de on- roerend-goed belasting, zijn dermate groot en getuigen van zo'n hevige ver ontrusting over het beleid van de ge meenteraad in deze, dat wij, op advies van de Consumentenbond besloten heb ben, 'n gezamenlijk bezwaarschrift bij de gemeenteraad in te dienen. Hand tekeningen worden deze week verza meld. U kunt zich telefonisch of per soonlijk melden op de volgende adres sen: B. van Duin, Pr. Bemhardstraat 26, tel. 2833; C. van Duin, Roosevelt- straat 40, tel. 2140. In de Trompschool te Egmond aan Zee is 's avonds veel aktiviteit waar te nemen. Een aantal ouders heeft de han den uit de mouwen gestoken en is een drachtig aan het werk gegaan, om dc lokalen, waarin hun kinderen dagelijks vertoeven, van een nieuw verfje te voorzien. Er wordt noest gearbeid en het gaat er lekker gezellig toe, want in een goede sfeer worden de beste re sultaten bereikt. De lokalen waren reeds lang aan een opknapbeurt toe maar de beschikbare geldmiddelen zouden ook aan andere nuttige schoolbenodigdheden besteed kunnen worden, waarom in de ouder- commissde het idee werd geboren, om zelf de verfkwast en het schuurpapier Tijdens het afscheid van wachtmeester H. Riezebos, dat te Egmond aan de Hoef in het dorpshuis plaatsvond, was zeer veel politie op de been, niet om verwachte wanordelijkheden het hoofd te bieden maar om een zeer gewaardeerd collega uit te wuiven, die zo'n 33 jaar in deze contreien een stuk "sociaal werk" had verricht, zoals burgemeester Bakker zich uitdrukte. "Wij nemen afscheid van onze eerste sociale werker" zei hij, daarmee het optreden van de heer Riezebos typerend, die niet alleen bij zijn collega's maar ook in de Egmonden algemeen wordt gewaardeerd. Elk fanatiek optreden was de heer Riezebos vreemd, zijn gemoedelijkheid was een goede waarborg voor een soms noodzakelijk ingrijpen, waarmee hij on gewild een voorbeeld stelde aan zijn jongere collega's, die pas komen kijken en het soms al heel goed denkend te weten. De adjudant Struys onder streepte dat nog eens, door een uit de hand gelopen Nieuwjaarsnacht te schet sen, waarbij enkele woorden van Rie zebos voldoende waren om de rust te herstellen. ONDERSCHEIDEN Overste J. Stokreef,, wnd. districts commandant, schetste de loopbaan van de scheidende politieman, die voordat hij in dit vak stapte, in de bloemen zijn brood zou gaan verdienen. Maar het. liep anders, 't Is een goed mens det van bloemen houdt en met die in stelling kwam hij in 1947 naar Egmond aan de Hoef, vanwaar hij nooit meer vertrokken is. Daar de heer Riezebos bijna 40 jaar in dienst was, kon overste Stokreef mededeling doen van zijn onderschei ding in de orde van Oranje Nassau, waarvan hem de versierselen in zilver werden opgespeld door burgemeester Bakker. Namens de personeelsvereniging werd ook het woord gevoerd, terwijl wacht meester Nannes, met wie Ome Hendrik Riezebos, zoals hij door 'zijn collega's werd genoemd, het langst had samen gewerkt, hem bedankte voor zijn col legialiteit^ Alle felicitaties gingen ver gezeld van geschenken, terwijl mevr. Riezebos verschillende keren met bloe men in de hulde werd betrokken. Na mens de beide gemeenten bood burge meester Bakker een wekker-radio aan. ter hand te nemen. Een enthousiaste groep ouders was daar meteen voor in en er werd een "ploegendienst" inge steld, waardoor per week een lokaal onderhanden genomen kon worden. Veel geld wordt zo bespaard. De ouders en onderwijzers, die alle maal hun schouders onder het werk zetten, ontvangen veel steun van schil der Arie Breed, die zijn materialen en adviezen ter beschikking stelt. School leider Jan Mesu houdt toezicht en werkt ook daadwerkelijk mee, hoewel ieder zijn vak, een schilder gaat tenslotte ook niet in een emmer verf staan. Per week hoopt men een lokaal onder handen te nemen, zodat na drie weken het karwei geklaard is.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 3