met de egmonden I KORT NIEUWS ANDRE ZEGVELD DOOR MGR. ZWARTKRUIS GEWÜD TOT ABT -I contact 22 FEBRUARI 1978 NUMMER 1338 Uitgave Drukkerij Belleman B*.V. Egmonderstraatweg 5 Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen: 26 ct. per m.m. Bij kontrakt belangrijke reduktie. MOEDER BELLEMAN GING VAN ONS HEEN Even bekroop ons het gevoel alleen te zijn, toen moeder van ons heenging. Twee maanden ge leden was zij nog het stralend middelpunt tijdens de viering van fons 50-jarig jubileum. Nu is zij niet meer. Zij is van ons heengegaan en we voelden ons even alleen. Maar ook nu weer waren er zeer velen die met ons meeleefden en aanvoelden, dat zo'n moeder ver liezen zwaar valt. We zijn dus niet alleen. Met dankbaarheid gedenken wij haar als de vrouw, die steeds het middelpunt was voor ons, haar kinderen en kleinkinderen. Maar zij was dat ook voor vele anderen. Haar zorg voor ons en voor hen die in zorgen zaten, maakte haar een toevlucht voor velen. Wij zijn dankbaar dat we zo'n moeder hadden. Moge zij gelukkig zijn. Haar kinderen WIJ VERNEMEN DAT de Minisnoepmarkt van de heer en mevrouw Piet aan de Noorder straat te Egmond aan Zee uit zijn jasje is gegroeid, met het gevolg dat er een ruimer zittend pakje moest worden aangemeten. De naast de win kel zich bevindende woonkamer is nu ook ingeschakeld om het uitge breide assortiment te kunnen brengen en deze totale uitbreiding heeft aan de zaak groot perspectief gegeven. Op woensdag 22 februari kunt u de geheel vernieuwde zaak komen be kijken 's avonds van 19.30-21.30 uur. Men leze de advertentie in dit blald voor de openingsreklam.es; DAT de vorige week geplaatste mede deling tot oprichting van nog een car navalsvereniging in Egmond aan Zee veel reacties heeft losgeslagen. Het gevolg is, dat verschillenden zich reeds hebben gemeld en anderen zich op kunnen geven bij café-bar ,,'t Vlack", of bij Rinus de Groot, Berg straat 43 of bij P. Hoppener, Mont- gomerystraat 19. De coach is Sjaak Deen, waar suggesties voor een naam ingeleverd kunnen worden. DAT voor belangstellenden de moge lijkheid bestaat deel te nemen aan de demonstraties tegen de uitbreiding van uraniumverrijkingsfabriek te Al melo op zaterdag 4 maart. Aan dit gebeuren wordt door velen meege werkt, w.o. Frits Lambrechts, Bots, Proloog, het Noordhollands Work shoporkest, Kladderadatsch en vele anderen. Deze vreedzame demonstra tie ondervindt alle steun van het ge meentebestuur en de politie van Al melo, zo schrijft ons het comité. U kunt per bus meegaan tegen de kosten van 15,per persoon en u kunt zich opgeven tot 26 februari per te lefoon nr. 3543 ('s avonds); DAT de gemeenteraad van Egm.-Blnnen op donderdag 23 februari o.a. gaat pralen over de vervanging van de persluchtapparatuur van het brand weercorps. Tevens wordt de instal latie dan uitgebreid en aangepast aan de apparatuur, zoals die door corpsen in de omgeving wordt igebruikt, zodat in voorkomende gevallen o.a. uitwis seling van cylinders mogelijk is. Bij de agenda ligt ook een boekwerkje met reacties op de bouwnota, die te gelijkertijd zullen worden besproken. De vergadering begint om 19.30 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef; DAT de gemeenteraad van Egmond a. Zee op maandag 27 februari om 20.00 uur gaat praten over de verplaatsing van de weekmarkt van het Dorus Rijkersplein naar het plein aan de Zuiderstraat, achter het Burg. Eyma plein, aangezien er welhaast zeker gebouwd gaat worden aan het Dorus Rijkersplein. B en W iacht dit plein de beste vervangende plaats, wegens de nabijheid van het winkelcentrum. Ook komt de reconstructie van het Pompplein aan de orde. Alvorens de raad zich daarover buigt, zal er een instructie-avond worden gehouden op Vervolg pagina 3 De Abdy van Egmond heeft weer een abt. Het is pater André Zegveld, die hoewel reeds gekozen op 7 januari j.1. door het kapittel van de abdü onder voorzitterschap van de abt van de St. Paulusabdü van Oosterhout, vorige week woensdag de 15e februari door Mgr. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem officieel in deze waardigheid werd bevestigd door het overreiken van de ring en het boek met de regels van St. Benedictus, die de grondslagen vor men voor het kloosterleven van de mon niken van Egmond. Op de vraag van de bisschop antwoordde André Zegveld deze regels te zullen onderhouden en ter naleving voor te houden. De indrukwekkende plechtigheid, die door velen werd bijgewoond, vond plaats in de abdijkerk tijdens de eucharistieviering. Door de hoge go tische vensters werd de plechtigheid door een schrale winterse zon belicht, terwijl de gregoriaanse gezangen op klonken tussen de sobere kerkmuren. Egmond heeft weer een abt, de veer tigste in rechtstreekse opvolging sinds de stichting van de abdij in het jaar 950. Niet alleen een traditie maar ze ker ook een rijke historie van Egmond en wijde omgeving zet zich hiermee voort, terwijl het rustpunt, de Abdij van Egmond, in de loop der jaren door velen opgezocht, zich zal blijven mani festeren. Hoewel, de woorden van Mgr. Zwart kruis: "Een abdij is geen ommuurd paradijsje van rust en zekerheid", we zen ook op een ander aspect van het bestaan van de Abdij van Egmond. Want speciaal over het monnikenleven zei hij: "Men gaat niet naar het klooster om rust te zoeken, 't is eerder een strijd, want je neemt jezelf mee". Hij ver volgde: "De regel van Benedictus is hierbij behulpzaam". Mgr. Zwa^^iis zei verder: "De ervaring van het ^.«os- ter is de ervaring van de mensheid, de abt is een gewoon mens zoals een bisschop niet meer is dan een ander mens". "Acht de ander hoger dan uzelf'. Mgr. Zwartkruis ging tenslotte buiten het protocol en daarin paste zijn woor den helemaal: "Ik heb u zo hard nodig als een therapie voor een ingeslapen kerk en samenleving". Abt André Zegveld richtte zich aan het eind van de plechtigheid met een dankwoord tot de aanwezigen waarin hü zei zich volledig in te willen zetten voor allen met wie hij samenwerkt. Speciaal richtte hü zich tot Mgr.' G. A. van Kleef, bisschop van de o.k. kerk van Haarlem, in wiens aanwezigheid hü het symbool zag van een streven naar eenheid terwjjl hü de wens uit sprak, zonder zich te willen verliezen in diepgaaned theologische beschouw ingen, dat de onderlinge goede ver standhouding voor de toekomst rüke 'ruchten zou gaan dragen. Na afloop van de plechtigheid wenste de vele aanwezigen de nieuwe abt ge-. luk. Daartie stond hij in de oostelijke kloostergang, temidden van zijn familie. André Zegveld werd geboren te Rijs wijk op 23 december 1944. Na zijn gym nasiale studies trad hij in bij de bene dictijnen te Egmond-Binnen waar hij, op 9 mei 1965 zijn geloften aflegde. Hij ontving de priesterwijding op 26 au gustus 1973. Abt André Zegveld is de opvolger van de onlangs overleden abt, pater A. v.d. Wielen. HOOG WATER woensdag 22 4.02—16.10 donderdag 23 4.33—16.41 vrijdag 24 503—17.11 zaterdag 25 5.33—17.43 (springtij) zondag 26 6.07—18.19 maandag 27 6.43—18.58 dinsdag 28 7.22—19.41 woensdag 1 8.0520.29 donderdag 2 8.5421.24 IJs, wat sneeuw, een oude ruine en de omgeving van de Slotgracht in de Hoef, het zün dekorstukken voor een gezellig toneel, waarin de spelers op gladde üzers zich snel verplaatsen en een. boeiend schouwspel brengen, waar aan ze onbewust meedoen, 't Is nog niet helemaal ouderwets, want dan hoort de "koek en zopie"-tent er bü en het di aai-orgel van Braak en de geu ren van chocolademelk moet je op kun nen snuiven. Misschien komt dat ook nog.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1