TENNIS-PERIKELEN INGEZONDEN INGEZONDEN y.V. ST. ADELBERT ZIT OM SPEELRUIMTE TE SPRINGEN AANBIEDING BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN VERLENGDE ZEEWEG CONTACT MET DE EGMONDEN" 2 22 FEBRUARI 197B NUMMFR 1338 Nog is het winter en niemand denkt er over om huiten even fyn een partij tje te gaan tennissen maar er wordt wel aan gedacht. Men maakt zich zelfs grote zorgen bij de tennisclub "Hoge- dijk", een vereniging met reeds hon derden leden maar zonder velden. Vorige week plaatsten we ons artikel de aanleg van tennisbanen op de oudé* Zeevogelsterreinen te Egmond a. cl. Hoef. Maar de T.C. Ho gedij k is reeds lang in onderhandeling met de gemeen te over een aantal tennisbanen op het huidige Zeevogels complex aan de Ho ge! ijk en heeft van het gemeentebe stuur verschillende toezegggingen ge kregen, die inhouden dat de banen er tijdig - april 1978 - zullen liggen. Het voorlopig bestuur van de TC Ho- gedijk heeft de oprichting van haar vereniging verder uitgewerkt en dé in schrijving voor het lidmaatschap open gesteld. Besprekingen volgde met de aannemer "Oranjewoud" en aanmelding bij de KNLTB volgde. Het oorspron kelijk ontwerp van "Oranjewoud" is ondertussen gewijzigd en daarmee heeft het bestuur van de tennisclub en dat van Zeevogels zich akkoord verklaard. Mondeling werd overeengekomen, dat de kosten van aanleg voor de TC Ho- gedij k zouden zijn, zij het met gemeen tegarantie. Alles leek geregeld. OPEN BRIEF Het bestuur van de tennisclub is nu echter zeer verontrust, daar tot op he den nog geen enkele vordering gemaakt schijnt te zyn voor de aanleg van de banen. In een open brief spreekt zy haar ongerustheid daarover uit. Deze brief is gericht aan de raadsleden van de gemeente Egmond-Binnen, in ver band met de raadsvergadering van donderdag a.s. Het bestuur "meent de verantwoor ding voor de verdere gang van zaken bij het gemeentebestuur c.q. de gemeen^ teraad te moeten leggen, omdat Wij afW bestuur eenvoudigweg niet in de positie verkeren de gedane toezeggingen tegen over onze leden waar te maken, tenzij op korte termijn alsnog adekwate be leidsmaatregelen tot afrondende be^^ sprekingen zullen leiden". Aldus eeflHj der laatste opmerkingen in de brief van de tennisclub aan de Hogedijk. ER IS TWEE TON UITGETROKKEN Gemeentesecretaris Broersen vertelde ons desgevraagd, dat in oktober 1977 door de raad een principebesluit werd genomen tot aanleg van de banen met inachtneming van de wensen van Zee vogels. Van die zijde werden bezwaren aangevoerd waar het de ligging van de banen betreft i.v.m. de aanleg van een extra veld. Het gevolg was, dat er naar een alternatief moest worden ge zocht, waarvan het plan zojuist gereed is gekomen. In de begroting 1978 is rekening ge houden met twee ton voor de aanleg, maar over de beschikbaarstelling daar van moet de raad nog een besluit ne men, terwijl daarna de goedkeuring van GS nog moet worden gegeven. Hoewel de vereniging streeft naar self-suppor- ting, moet worden voorkomen, dat de club in een elitaire sfeer raakt, zei de heer Broersen, zodat de financiering van het geheel toch nog een nadere bestudering behoeft. ud en vervallen staat het "Zeehuis" aso rle Boulevard te Egmond aan Zee. Het gebouw heeft afgedaan, er is byna niets meer heel. eeft de tand des tycis reeds veel aan getast, op dit punt doen zware stormen daar niet voor onder, terwijl de zilte zeelucht ook haar verwerende werking heeft. En als de jeugd in de gaten krijgt, dat ouderen er al helemaal geen gat in zien, dan is een welgemikte "en door een der ruiten een aardige score in een overigens twijfelachtig tijdverdrijf. Binnenkort gaat het pand geheel ver dwijnen. Het is het roemloos einde van wat eens een gezondheidshuis was voor zoge noemde bleekneusjes, terwijl het pand ook nog hotelgasten heeft geherbergd onder de heer Bouma. Op dit plekje komt een nieuwe hoog bouw, hoewel daarover het laatste woord nog wel niet gesproken zal zijn. vi>v; i Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Bedaktle DE VERLENGING VAN DE ZEEWEG Ca. 550 mensen hebben na de huis- aan-huisaktie in Egmond aan de Hoef een bezwaarschrift van de "aktiegroep met bezwaren tegen de verlenging van de Heilooër Zeeweg" ondertekend. Bo vendien tekenden nog eens 150 mensen In Egmond aan Zee, 100 in Egmond- Binnen en 50 uit andere plaatsen. De groep is blij, dat zo veel mensen de bezwaren delen. Van deze plaats willen we alle inwoners voor hun mede werking dank zeggen. Dinsdag 21 fe bruari werden de bezwaarschriften om 10.00 uur 's morgens op het gemeente huis overhandigd. Tenslotte willen we nog even kort ingaan op een tweetal ingezonden brie ven in dit blad (Contact met de Egmon- den 15 februari 1978, p. 8). Dhr. B. Wittebrood wil de aktiegroep laten strijden voor beveiiliginig van de geplande weg. Dat ga je volgens ons echter pas doen, als je vindt, dat die weg nut heeft en er moet komen. In ons bezwaarschrift betogen we nu juist, dat de verlenging verkeerstechnisch een geringe oplossing biedt. We vinden het verder volstrekt onjuist, dat de be staande (ook door ons steeds erkende!) onveiligheid ails argument voor de ver lenging van de Heilooër Zeeweg wordt gebruikt. Ten eerste had je dan toch mogen verwachten, dat het niet nodig zou zijn, dat een aktiegroep voor de veiligheid zou moeten strijden! Ten tweede: Ook als de verlengde Zeeweg er zou komen, zou de toestand langs de Nieuwe Egmonderstraatweg verbe terd moeten worden (o.a. door de aan leg van een tweede fietspad naar Eg mond aanZee, zoals bij onze alterna tieven staat vermeld). Wat de reaktie van dhr. K. Pranger betreft: volgens ons heeft hij weinig van ons bezwaarschrift begrepen, zo hij er al kennis van heeft genomen. Het is een illusie te menen, dat met de komst van de verlengde Heilooër Zeeweg op eens alle verkeersproblemen opgelost zouden zijn. Het is geen toverweg. In ons bezwaarschrift zijn we uitvoerig ingegaan op verkeers- en vedligheids- aspekten. Pas na zorgvuldige afweging van voor- en nadelen hebben we tot onze aktie besloten. We beschouwen ons dan ook niet als 'n vreemdsoortig conservatief egoïstische, blindelings milieubescherming nastrevende groep, zoals dhr. Pranger ons meent te moe ten kwalificeren. De ca. 850 onderte kende bezwaarschriften sterken ons in die overtuiging. Met een tip van dhr. Pranger waren we bijzonder blij: Hij adviseerde: "Stel u eerst goed op de hoogte". Zijn stukje is zo nog mede aanleiding geweest voor vele mensen hun handtekening te zetten, nadat zij kennis hadden genomen van ons be waarschrift. De aktiegroep met bezwaren tegen de verlenging van de Heilooër Zeeweg. Egmond aan Zee, 16-2-1978 DE ZEEWEG Reaktie op de ingezonden stukken van Wittebrood en Pranger inzake de verlengde Zeeweg. (Van redaktiewege ingekort). In het stuk van Wittebrood wordt gesuggereerd dat verlenging van de Zeeweg tot minder doden en gewonden op de Egmonderstraatweg zal leiden. Met een beroep op het medeleven van verschillende families wordt een za kelijke argumentatie uit de weg ge gaan. Het is een illusie te menen dat de verkeersveiligheid toeneemt met de aanleg van de verlengde Zeeweg. De verkeersdeskundige spreekt van een verhoging van de aantrekkelijkheid van Egmond aan Zee als toeristenoord. Dat betekent een toename van ver keersdrukte en ongelukken. Wittebrood zou met de aktiegroep tegen aanleg moeten zijn. Dat Pranger stelt dait de welvaart van Egmonders te danken is aan het toe risme is wat al te simpel. Iemand in dat verband voor egoïst uitmaken heeft louter een manipulatief doel. Aan toe risme ontleent slechts een deel van de Egmonders zijn bestaan, o.a. hoteliers, appartementen-verhuurders, voor een deel: caféhouders en kleinere winke liers. Kamerverhuur is hoogstens als bijverdienste te bestempelen. Binnen de toeristensektor kunnen belangentegenstellingen bestaan. Aan de nadelen kan je het argument ont lenen om die aanleg van de Zeeweg niet te laten doorgaan. Pranger noemt als nadeel het verkeer (zie ook onder Wit tebrood). Een betere afwikkeling daar van leidt tot een - in zijn ogen: wel kome - toename van het toerisme. Ech ter stelt Pranger zich niet de vraag of dat dag- of verblijfsrekreanten zullen zijn. De aanleg van de Zeeweg zou best wel eens in het vlees kunnen snijden van de verblijfsrekreatde. Een ander nadeel van toerisme is ook het vandalisme 'dat ermee gepaard gaat. Beperking daarvan is alleen mogelijk door grenzen te stellen aan het toeris me, bijv. door het niet verlengen van de Zeeweg. Een ander nadeel dat volgt uit de aantrekkelijkheid van het dorp voor het toerisme is de stijging van prijzen van woningen. Hoeveel "genie ters van welvaart door toerisme" heb ben Egmond al verlaten, wegens gebrek aan goedkope woningen? Hoeveel Eg monders zijn niet genoodzaakt tot ver huur om hun hypotheek te kunnen in lossen? Een aanleg van de verlengde Zeeweg zal die tendens tot prijsstijging door toename van de "aantrekkelijk heid" bevestigen zoniet versterken. Wittebrood vindt dat de aktiegroep over lijken gaat, Pranger dat ze Eg monders weer in armoede wil dompe len. Beiden manipuleren ze daarmee de lezers van hun stuk. De aktiegroep betoogt namelijk dat het vóór de ver keersveiligheid, vóór het natuurlijk milieu en - in mindere mate - vóór de grenzen aan het toerisme goed is tégen de aanjeg te zijn. Ben Braak Pr. Beaitrixstraat 4, Egmond aan Zee. 't Is opvallend dat verschillende brief schrijvers tot nu toe zwijgen over de onhoudbare verkeerssituatie in Egmond aan Zee, terwijl het mede dóérom gaat. Egmond aan Zee moet af van de ver schillende uitlaatgassen van een uren lange file en de mensen die naar zee willen, moeten de gelegenheid daartoe toch hebben. Hoe wordt dóór over ge dacht? Redaktie Ons .-irtikel in het "Contact" van vo rige weeft over de tennisvelden op het oude Zecvogelsterrein, waarin ook ge er» ken werd over het huidige Zeevo gelsterrein heeft by de v.v. St. Adelbert de volgende reactie losgemaakt: Het hoofdartikel in het "Contact met Ie Egmonden" van 15 februari j.1. be treffende de aanleg van tennisvelden, met name de zin: "Maar zegt Jan Spren keling, daar Is de gemeente nu weer op teruggekomen, we krygen nu het veld direct naast het hoofdveld" (3e kolom onderaan) heeft verontrusting gewekt by het bestuur van de s.v. St. Adelbert. Reden voor het bestuur om nog eens haar wensen en toekomstplannen op een rijtje te zetten. De s.v. St Adelbert beschikt over twee speelvelden. Zoals reeds in de 'C oncept-nota buitensportvoorziening en" is aangegeven wordt 1 speelveld op 6 a 8 teams een als meest juiste norm aangenomen. Onze vereniging telt thans 24 elftallen. Onze wens om te komen tot spoedige uitbreiding met één speel veld achten we dan ook volkomen ge rechtvaardigd. 2. De's.v. St. Adelbert heeft een be trekkelijk klein terrein tot haar be schikking voor trainingsdoeleinden. Niet zelden wordt er op dit ene veld voor twee verschillende groepen getraind. Bovendien is de driehoekige vorm on gunstig, zeker als bij de training een partijtje wordt gespeeld. Onze wens om te komen tot spoedige uitbreiding van de trainingsaccomimoda- ti achten we dan ook volkomen ge rechtvaardigd. 3. De s.v. St. Adelbert heeft ook een afdeling meisjes- ey damesvoetbal, thans 4 elftallen. Dit brengt met zich mee, dat het aantal kleedruimten moet worden uitgebreid. Het bestuur heeft inmiddels opdracht gegeven hiervoor een bouwtekening te maken. 4. Naast deze uitbreiding acht het bestuur ook een uitbreiding van de kan tine noodzakelijk. Verbouw en aanbouw van het huidige clubgebouw is derhalve noodzakelijk. Aangezien een houten clubgebouw veel onderhoud vraagt, streeft het bestuur naar een stenen ge bouw. Gelet op bovengenoemde noodzakelijk heden en wensen komt het bestuur tot het volgende wensenpakket: 1. Aankoop door de gemeente van het gehele perceel B 822 met een totale oppervlakte van ongeveer 5 ha. op een zo kort mogelijke termijn. 2. Het aanleggen van een speelveld en een trainingsveld op de uitbreiding aan de oostzijde van het huidige com plex op een zo kort mogelijke termijn. H. Beukers, voorzitter D. Lont, secretaris 3. Indien de onder 1. genoemde aan koop is geëffectueerd zijn we niet meer gebonden aan de eis van het P.W.N., dat het clubgebouw in hout moet zijn uitgevoerd. We kunnen dan reeds, ui teraard met uw toestemming, de uit breiding van de kleedruimten in steen uitvoeren en de latere verbouw even eens in steen. Dit onderstreept nog eens de dringende wens onder 1. geuit. Terugkomend op het artikel in het "Contact met de Egmonden" stelt het bestuur van de s.v. St. Adelbert, dat, indien er prioriteiten moeten worden gesteld t.a.v. uitbreiding van speelvel den, de uitbreiding bij onze vereniging de hoogste prioriteit dient te hebben, aangezien de v..v. Zeevogels reeds de beschikking heeft over 3 speelvelden, terwijl het ledenbestand vergelijkbaar is met dat van s.v. St. Adelbert. Gezien het grote belang, clat het be stuur hecht aan dit schrijven hebben wij gemeend hiervan afschriften te moe ten zenden aan alle leden van de ge meenteraad en onze leden hiervan in kennis te moeten stellen door publi catie in ons clubblad en in het "Con tact met de Egmonden". Met de meeste hoogachting, Het bestuur van s.v. St. Adelbert, tot de aktie had besloten. Hij beklem toonde, dat zij er beslist niet op uit waren om het college te "pesten", maar dat zij vanuit de eerlijke overtuiging handelden, dat de aanleg van de weg niet noodzakelijk was. Hij zei, dat de groep dan ook bijzon der blij was, dat zoveel mensen de be zwaren volledig deelden. Hij eindigde met de woordspeling: "Waar een wil is, is geen weg". Vervolgens werd sa men met de bezwaarschriften een foto van het betreffende gebied overhandigd. Dhr. Broersen zei de foto een mooi plaatsje te zullen geven en hij gaf de verzekering, dat het college de bezwa ren zorgvuldig zou bestuderen. Dhr. Cees Olsthoorn sprak namens de groep een kort woordje. Hij legde er de nadruk op, dat de groep pas na rijp beraad (o.a. een gesprek met bur gemeester -en wethouders) en zorgvul dige afweging van voor- en nadelen Gemeentesecretaris Th. Broersen met de "zwaar"-wegende doos met 900 be zwaarschriften tegen de aanleg van de verlengde Zeeweg. Op deze foto de weg, liggend in het land, omgrensd door de Tydverdryfs- laan ten zuiden en door de Egmonder straatweg ten noorden, komend vanuit Egmond aan Zee, de Van Oldenborgh- weg kruisend en op de voorgrond de Herenweg, om tenslotte te vervolgen langs de bestaande Zeeweg naar Heiloo. Dinsdag 21 februari om 10.00 uur bood een aantal leden van de aktiegroep te gen de doortrekking van de Heilooër Zeeweg naar Egmond aan Zee aan de gemeentesecretaris Th. Broersen, de ruim 900 ondertekende bezwaarschrif ten. 527 Mensen tekenden in Egmond aan de Hoef na een. huis-aan-huisaktie. Verder zetten 156 mensen in Egmond aan Zee, 149 in Egmond-Binnen en 90 uit andere plaatsen hun handtekening.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2