KORT NIEUWS TENNISVELDEN AAN DE HOGEDIJK IN RAADSVERGADERING EGMOND-BINNEN INGEZONDEN DEINING OM GRONDPRIJZEN SPORTLAAN "EENSGEZINDHEID" HULDIGDE JUBILARISSEN TIJDENS DONATEURSCONCERT "UIT MET PAS 65" "CONTACT MET DE EGMONDEN" 1 1 MAART 1978 NUMMER 1339 WIJ VERNEMEN Terwijl de wethouder Hopman en de raadsleden Apeldoorn en Kramer af wezig waren, begon de gemeenteraad van Egmond-Binnen aan de afwerking van een dertiental op de agenda voorkomende onderwerpen. Niet de inhoud van de agenda zou de meeste gespreksstof opleveren, maar diverse aan de raadsleden gerichte brieven over de nog aan te leggen tennisvelden aan de Hogedijk. Deze brieven waren voor de heer Van der Ende aanleiding direct aan het begin van de vergadering een punt van orde te stellen om als eerste hierover te kunnen spreken. Hij kreeg die gelegenheid zij het voordat de rond vraag een aanvang zou nemen. De mededeling van burgemeester A. G. Bakker, dat op de dag van deze raadsvergadering de Tweede Kamer het wetsontwerp tot samenvoeging van de beide Egmond-genieenten op de rol had staan wekte voor het verdere verloop van de vergadering de indruk dat het allemaal niet meer zo hoefde. De behandeling van de bouw nota onderging tenminste het lot niet meer vastgesteld te worden, maar werd voor kennisgeving aangenomen. De Raad van de nieuwe gemeente Egmond mag er aanstonds misschien een histo rische waarde aan toekennen. Jammer voor het vele werk, dat ook aan deze nota ten grondslag zal gelegen hebben. Desondanks vroeg de heer Amerika, gesteund door Van der Ende, te zijner- tijd een vertegenwoordiging uit de Raad aan te wijzen bij de toewijzing van de woningen in plan Slot II. Een plan ove rigens waarvoor veel meer aanvragen zijn binnengekomen dan er woningen te verdelen zijn. Ter geruststelling werd aangevoerd dat niet alle aanvragers als serieuze gegadigden moeten worden be schouwd. De noodzaak tot het verkopen van een paar stukjes grond aan de ge meente Egmond aan Zee werd in dit stadium niet goed begrepen en weinig zinvol geacht. Met name mevr. Tabernal zag deze transactie niet zo zitten, terwijl de heer Amerika sprak over wegschenken ter vermijding van overdrachtskosten etc. Volgens de voorzitter kon dit echter niet. Waarom werd niet zo duidelijk. De Raad besloot toen maar tot verkoop over te gaan. Hierna was het de beurt aan de heer Van der Ende, die de door de raads leden ontvangen brieven aan de orde stelde en wilde weten hoe de gang van zaken nu eigenlek was rond de aanleg van de tennisvelden aan de Hogedijk. Met het aanhalen van diverse priori teitennota's en toezeggingen en het niet nakomen daarvan vroeg hjj het college van B&W om uitleg. Bij monde van wethouder Bakker werd uitgelegd waardoor de vertraging was ontstaan. De indruk werd gewekt, dat de voetbalvereniging Zeevogels, door het oorspronkelijke plan van aan leg te amenderen, de grote boosdoener was. Mevr. Tabernal was het hier niet mee eens en de heer Amerika dacht eerder aan een procedurefout bij het Met dit voorstel, dat door raadslid Jaap Oud ter bespreking werd gesteld, werd het Collegevoorstel teruggewezen. Tegen het voorstel Damstra stemden mevrouw De Jong, de voor dit agenda punt als voorzitster optredende mevr. Jaspars en de heren Luitjes en wethou der W. Gravemaker. Franke vroeg zich af, nu hij een me ningsverschil in het College consta teerde. of dit politieke gevolgen zou hebben, m.a.w. of de houding van de WD t.o.v. dit College zou veranderen, als het voorstel van Damstra het niet zou halen. Daar werd niet rechtstreeks op geantwoord. Luitjes vindt het een onverantwoord voorstel, want door de vrije kavels te verhogen, worden de Drie leden van "Eensgezindheid", t.w. Cor Zentveld, Aad Baltus en Cor Lute werden door voorzitter Herman Admi raal gehuldigd wegens hun resp. 25- jarig lidmaatschap, terwijl Cees Lute er zelfs al 40 jaar op heeft zitten. "Dat Eensgezindheid dit jaar 65 jaar bestaat komt o.a. door mensen als deze drie" zei hij. Als dank en erkenning voor hun verenigingstrouw kregen de beide 25-jarige jubilarissen de zilveren KNF- speld terwijl Cees Lute met goud werd gedecoreerd. Cees beheert ook al 25 jaar de pen ningen en tot nu toe heeft men daar geen betere voor gevonden. Aan vice- voorzitter Joop Zonneveld viel de eer te beurt om de decoraties op te spelden en de dames van de jubilarissen werden met bloemen in de hulde betrokken. De huldiging van deze jubilarissen kon niet muzikaler omlijst worden. Begon de avond met de toekomst van het corps, het jeugdorkest o.l.v. Nico HOOG WATER woensdag 1 8.05—20.29 donderdag 2 8.54—21.24 vrijdag 3 9.57—22.39 zaterdag 4 11.20—23.59 (dood-tij) zondag 5 12.56—13.20 maandag 6 1.37—14.02 dinsdag 7 2.35—14.56 woensdag 8 3.25—15.42 donderdag 9 4.08—16.25 college. Hij wilde duidelijk van het college horen, dat de afspraak "was wel met de wensen van Zeevogels re kening te houden, maar dat dit de uit voering van de plannen tot aanleg van tennisvelden niet zou vertragen". Nu lijkt het erop, aldus de heer Ame rika, dat eerst aan Zeevogels is gedacht en daarna pas aan de tennisvereniging Hogedijk. Hij vond dit geen juiste gang van zaken. Duidelijk werd, dat er op 1 april a.s. niet aan de Hogedijk geten nist kan worden. Mevr. Tabernal zag ze zelfs deze zomer daar nog niet tennis sen. Zij vroeg of er bezwaarschriften te gen het plan Hogedijk waren binnen gekomen. Volgens de voorzitter nog niet, maar het hele plan moet nog in procedure komen en dan zijn bezwaar schriften natuurlijk niet denkbeeldig. "Men kan tegenwoordig niets meer doen zonder dat er bezwaar gemaakt wordt", verzuchtte de voorzitter. Het enige resultaat, dat de Raad uit deze discussie haalde was de toezegging voor een gecombineerde vergadering van de commissie sport/cultuur/recre atie en financiën op 6 maart a.s. De verdere behandeling van de tennisplan- nen zou dan in de raadsvergadering van 16 maart d.a.v. een vervolg kunnen krijgen. De heer Van Els wilde toch nog wel even kwijt, dat hij zich ge- ergerd had aan de opmerking van de voorzitter van Zeevogels in het inter view in het "Contact", waarin deze had gezegd, dat de tennisvereniging Hoge dijk maar beter bij de heer Tervoort kon gaan tennissen. Pit laatste heeft de heer Sprenkeling niet gezegd en dat stond ook niet in het artikel. Redactie). kansen van eventuele Egmondse gega digden geblokkeerd. Na een schorsing van een half uur zei Franke, dat zijn fractie met het VVD- voorstel mee zou gaan, waarover Oud zich zeer verheugde. Mevrouw Jaspars bracht toen het voorstel van Damstra in stemming met genoemd gevolg. De grondprijzen voor de vrije kavels be dragen nu in de categorie 1 190, per m2 145,categorie 2 200, per m2 155,categorie 3 215, per m2 165,De grondprijzen van de premiekoopwoningen, die in de se rie Al (tussenwoningen) variëren van 13.000,tot 16.000,worden nu met 2500,verlaagd. Duinmeijer, die met vaart en verve op treden werd gevolgd door de rytmi- sche groep o.l.v. Marijke Sentveld, die de o.l.v. Cor Verhoogt ingestudeerde marsen door haar mensen vlot liet slaan. Het orkest o.l.v. Frans Alleman bracht hiema het traditionele concert, waarvan elk onderdeel door de diri gent werd toegelicht en dat wordt al tijd als een welkome aanvulling erva ren. Het orkest gaf al musicerend een staaltje van haar kunnen, waaruit bleek, dat het de fanfareleden vooral tijdens de voorbereiding van dit dona teursconcert ernst geweest is. Het pu bliek heeft een prachtige muziekavond beleefd. De romantiek van deze avon den is o.a. dat men het met ijverige amateurs te doen heeft, die door eens gezinde bundeling van krachten tot goede prestaties komen. En in het ge val van "Eensgezindheid" is dat al 65 jaren lang. Houden zo Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktle DAT de meisjes van de v.v. Zeevogels zijn begonnen met een proefkompe- titie. Er is echter dringend behoefte aan pl.m. 5 meisjes van 10 tot 14 jaar om het team draaiende te houden. Heb je belangstelling voor voetbal voor meisjes? Bel dan meteen Trudy Hopman, tel. 1550 en ze zal je er alles over vertellen; DAT wü onder de foto van het te slopen Zeehuis te Egmona aan Zee, zoals wij die vorige week plaatsten, volgens het gemeentebestuur een verkeerde re dactie gaven met de zin "dat het laat ste woord hierover nog niet was ge sproken" en wij doelden daarbij op de geplande hoogbouw op die plek. Want de vergunning is reeds afge geven. Inderdaad kwam het niet dui delijk over. We bedoelden, dat de bouw van de flat op dat punt wel eens problemen in de hand kan werken, omdat daardoor een gevaarlijke wind- sleuf ontstaat, die voor de daarachter liggende gebouwen wel eens proble men op zou kunnen leveren bij zwaar stormweer. De praktijk is bekend; DAT slagerij Jan Komen te Egmond aan Zee tijdens een vakwedstrijd de eerste prijs wegsleepte voor zijn beste leverworst. Zijn klanten weten dus, dat hun goede smaak ook landelijk aandacht trekt. De "Slavakta", een slagersvaktentoonstelling, trekt deel nemers uit geheel Europa, en om daartussen op te vallen, moet je van goede huizen komen. Gefeliciteerd Jan, ik kom eerdaags een plakkie worst halen; DAT we nog meer van die hele beste vakmensen in de Egmonden hebben. Regelmatig horen we over bakkerij De Haan te Egmond-Binnen, een doorknede bakker die zoon Tim alles over gedesemd en ongedesemd brood en over alle variëteiten daartussen heeft verteld. Tim presteerde het om het certificaat met drie sterren te be halen met zijn door hem gebakken brood. De keuring vond thuis plaats. Het drie-sterren certificaat is de hoogste onderscheiding. Brood dus om zonder beleg in te bijten. Profi ciat Tim; DAT de voetbalvereniging Egmondia op vrijdag 3 maart een grote open klaverjasdrive houdt in de kantine op het veld. Er is tevens een grote verloting. Men leze de advertentie in dit blad voor de opgaven; DAT de bloedafname van het Rode Kruis een groot succes werd. HetÉtffc stuur is de 158 donors uit EgmNE aan Zee en de 121 uit Egmond-Binnen zeer dankbaar; DAT de tennisclub "Hogedijk" een twee tal voorlichtingsbijeenkomsten hcK met tennisleraar Ben Hamberg ir.^^i dorpshuis De Schulp te Egmond-Bin nen. Voor junioren is dat op woens dag 8 maart om 15.00 uur en voor senioren op vrijdag 10 maart om 20.00 uur; DAT de biljartwedstrijd van De Krom me Keu tegen De Meerpaal in tegen stelling tot eerdere berichten niet op 1 maart maar op donderdag 2 maart plaatsvindt in De Meerpaal te Eg mond aan Zee, Egmond, 22 februari 1978 DE ZEEWEG Geachte redaktie, Naar aanleiding van de diverse me ningen betreffende de verlenging van de Zeeweg, waaronder ook een van ons plaatste, voelen wij ons gedrongen toch nog enige commentaren te geven. 1. Wij hebben duidelijk gesproken over de onhoudbare toestand op krui singen, de onbereikbaarheid van het strand en het gevaar voor overstekende bejaarden. Het moet toch bekend zijn dat het huidige verkeers-aanbod in Eg mond aan Zee in deze vorm niet meer te handhaven is. 2. Het overgrote deel der handte keningen onder het bezwaarschrift van de aktiegroep komt uit De Hoef. Dit is onvoorstelbaar, daar juist hier een grote verkeersverbetering kan worden gerealiseerd. Het lijkt ons een slecht georganiseerde aktie met verdraaide voorlichting. De heer Pranger heeft met zijn betoog gelijk. 3. De heer Wittebrood geeft een juiste informatie aangaande verkeers slachtoffers. Het is ontstellend dit ma nipuleren te noemen. De heer Braak getuigt van grote onvolwassenheid. Ook wij hebben in de vier jaren, dat wij aan de Voorstraat wonen tde vrees door de regelmatig plaatsvindende ongelukken ervaren. Wij willen nogmaals stellen en velen met ons, hoewel wij niet zoveel tijd hebben voor acties als de jeugdigen op de foto, dat wij het een zeer goed en democratisch verkeersbeleid van de gemeente vinden. Misschien krijgen wij eens een milieu-vriendelijke atmosfeer en wilt u ook voor ons actie voeren. Laat dus niet één straat het verkeers- gelag betalen, dat is kortzichtig. Ook danken wij de redactie van het "Contact" voor de plaatsing en de juiste slotvraag in het blad van 22-2-1978. Hoogachtend, D. J. van den Berg P. C. Groot Voorstraat, Egmond aan Zee De Raad van Egmond aan Zee nam door stemming een minderheldsvoorstel aan van wethouder Damstra, inhoudende de grondprijzen van de zes vrije grondkavels met een totaalbedrag van 171.720,te verhogen deze meeropbrengst 115.000,in mindering te brengen op de grondï^^n van 46 tussenwoningen in plan Sportlaan. Dat betekent 2500,per grondkavel. De rest, een bedrag van 56.720,werd gereserveerd om de bouw van de daarna nog te bouwen 10 woningen voor dezelfde prijs te laten plaatsvinden als de binnenkort te bouwen 84. De Minisnoepmarkt van Cor en Alie Piet aan de Noorderstraat te Egmond aan Zee trok tijdens de opening veel belangstelling. En dat was terecht want in weinig tijds is hier een bijzonder gezellig interieur getimmerd, waarin de 1001 kleurrijke artikelen in al hun aromatische variëteiten smaakvol tot hun recht komen. Met gebruikmaking van veel hout is het idee van de marktkraam uit gewerkt, een sfeer waarin Cor en Alie Piet zich al jaren thuisvoelen. Het is een eigen idee dat met eigen krachten is uitgevoerd. Daar nemen we ons petje voor af. Succes VOOR BEJAARDEN DIE ZICH JONG GENOEG VOELEN Een berichtje voor de bejaarde be woners van Egmond aan Zee, Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen Sinds een paar maanden is op het WV-bureau te Egmond aan Zee Ide "UIT MET PAS 65"-krant gratis ver krijgbaar. Deze twee maandelijkse uit gave van het Nationaal Bureau voor Toerisme, in samenwerking met het Centraal Bureau PAS 65 (Ministerie van CRM) staat vol met tips, trips en wetenswaardigheden. Ook is er een UIT-KALENDER in de krant opgeno men waarin de aandacht wordt geves tigd op beurzen, tentoonstellingen, kunst- en antiekmarkten enz. enz. In de "UIT MET PAS 65"-krant van februari/maart staat bijvoorbeeld een speciale aanbieding voor de 60-jarigen en ouderen. Op Walcheren in de pro vincie Zeeland bieden een zestal hotels gratis logies aan. De maaltijden moeten natuurlijk wel betaald worden evenals de deelname aan eventuele excursies. Van het 8-daagse arrangement kap ge bruik gemaakt worden tot eind juni en vanaf half augustus tot eind decem ber. De Stichting "UIT BOVEN 60", die zich ten doel stelt verzorgde reizen te organiseren voor ouderen die weinig reiservaring hebben, bieden een aantal 8-daagse reizen in Nederland aan. "Op voettocht door Zeist" is een door de VW Zeist uitgestippelde wandelroute, die voert langs vele bezienswaardig heden in Zeist, waaronder het SLOT ZEIST dat zeker een bezoek waard is. Dit was zomaar een losse greep uit de krant. Echter de vermelding van allerlei attracties maken deze krant ook voor de jongere mensen interessant. Ie dereen kan dan ook de "UIT MET PAS 65"-krant bij het VW-bureau aan de Voorstraat te Egmond aan Zee gratis ophalen. We kunnen ons voorstellen dat er bejaarden zijn die wel graag de krant willen hebben, maar niet in staat zijn deze op te halen. Dan sturen we u de krant toe. Geeft u zich op bij het WV-bureau, tel. 1362 of 2371, dan krijgt u de krant éénmaal per 2 maanden. ,,'t Zwinfje", voorheen har ,,'t Vaatje" aan de Zuiderstraat opende vorige week, nadat Appie van Dam de zaak van Wim Reemst had overgenomen. Appie heeft dat niet zomaar gedaan, want een grondige verbouw maakte van ,,'t Zwintje" een bar, waar het gezellig toeven is. De voorzitter van de "Eendracht", de heer G. Gravemaker tapte deze avond het eerste pilsje voor het talrijke bezoek, dat de nieuwe exploitant kwam feliciteren. Veel succes Om moeder schaap met haar vier. zwarte lammeren goed op het plaatje te krij gen, moet je wat geduld oefenen want van poseren zullen ze nooit iets weten. Gelukkig, want de foto, die wij namen bij de familie V.d. Woude aan de Rin- negommerlaan zou minder leuk geweest zijn. Meestal brengt een schaap twee lammeren ter wereld, ons zwarte schaap op de foto verdubbeld dit aantal en is (sch)apetrots. Het voorjaar dient zich weer aan, jong leven in de wei, het begint weer groen te worden, de natuur gaat z'n gang. Wat 'n geluk! En als jc tussen zo'n dartel viertal zit, vergeet je alles om je heen. En dat kan soms veel waard zijn.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2