EGMOND EEN IN VERSCHEIDENHEID POLITIE-VARIA "CONTACT MET DE EGMONDEN" 1 5 JULI 1978 NUMMER 1357 Na afloop van het Slotgrachtfestival ging men naar Egmond aan Zee waar op het strand om precies 0.00 uur van de eerste en op de tweede juli een knallend vuurwerk deze eerste dag van de ge meente Egmond besloot. Egmond". De heren Wetfers en De Waard houden zich ermee bezig onder het toeziend oog van de heer Both, di- rekteur gemeentewerken van toen nog Egmond-Binnen. De naamborden voor de drie dorps kernen werden vernieuwd. Op de grens van Egmond aan Zee Egmond aan den Hoef verdween het oude bord, waarvoor in de plaats een vrijwel identiek bord kwam maar daaraan toegevoegd "Gem. Op verschillende manieren werd in de drie Eginondse dorpskernen uiting gege ven aan de eenwording van de gemeente- Er was besloten om deze historische gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij te laten gaan en niet af te doen met alleen een 'administratieve ingreep, die overigens op de diverse gemeentelijke kantoren zeker geen kleinigheid betekende. Integendeel verschillende ambtenaren moeten nog volkomen wennen aan hun nieuwe omstandigheden, hoewel de bevolking daar van uiterlijk niets merkt en zeker niet wanneer men niet gewend is om veel in een gemeentehuis te komen. Maar voor alles naar wens draait, is er een belangrijke hoeveelheid water langs Egmonds kust gestroomd en tot er sprake is van het be trekken van één nieuw gemeentehuis, zijn we wéér enkele jaren verder. Hieronder geven we enkele indrukken van de uiterlijke gebeurtenissen inhoudende gereedschap ter waarde van 1200,De eigenaar van de gereed schapskist kon een half uur na de dief stal zijn eigendom al weer in ontvangst nemen. Tegen de twee Alkmaarse jong ens werd proces-verbaal opgemaakt terzake diefstal en vernieling. De at tente getuige hartelijk dank. Alleen kunnen we het niet af. Elke vorm van hulp is altijd welkom. Dat het seizoen is aangevangen is een bekend feit. Ook voor autokrakers is het seizoen echter begonnen. Op 1 juli vermiste een vrouw uit Wormer- veer goederen ter waarde van 360, uit haar auto. De daders kwamen in de auto door een tochtraampje te for ceren. Ook op 2 juli was het raak. Een vijf tal autobezitters togen naar het bureau om aangifte te doen. Van drie auto's had men getracht de kontaktsloten door te verbinden. Dit gelukte niet maar men veroorzaakte wel een schade van on geveer 1900,Uit een vierde auto werd een autocassetterecorder ter waarde van 120,gestolen. De vijfde auto werd geheel leeggehaald. Paspoor ten, geld, cheques en persoonlijke goe deren ter waarde van 2500,waren de buit van de krakers. Hieruit blijkt dat het belangrijk is tóch vooral niets in auto's te laten liggen. Laat geen "visitekaartje" achter in uw auto. Bjj een aanrijding zondagmiddag te Egmond aan den Hoef weiden drie au to's, waarvan een zwaar, beschadigd. Een automobilist moest plotseling rem men, een tweede auto. remde ook maar de derde kon niet tijdig remmen en reed tegen de achterzijde van de twee de auto, welke op zijn beurt weer tegen de achterzijde van de eerste auto werd gedrukt. Moraal: rijdt met nat weer niet vlak achter elkaar. Houdt afstand. In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 juli in de nachtelijke uurtjes, hebben een viertal brooddronken Egmondzeeër jongens die dachten met zijn vieren wel sterk genoeg te zijn, onder het uiten vaq loze kreten, zoals 'jullie zijn Nazi's' en \ve moeten jullie allemaal opruimen', te Egmond aan Zee een groepje Duitse toeristen gemolesteerd en mishandeld. Op een werkelijke "Nazi"-achtige wijze werden do argeloze toeristen afféèran-1 seld. De namen van de daders zijn be kend. De politie van de gemeente Egmond Te Egmond-Binnen baadde de Abdjj van Egmond in een zee van licht, waar mee de bakermat werd verlicht van het ene Egmond, zoals zich dat vroeger heeft gevormd. De rust om de abdij, liggend tussen het donkere en contras terende geboomte, waardoor de wind zün spel speelde, was indrukwekkend Van de doorrijders na de aanrijding, waarover vorige week werd geschreven, is ook de derde bekend. Een proces verbaal zal worden opgemaakt. Onbekenden hebben in de nacht van 25 op 26 juni getracht in te breken in de snackbar "De Driesprong" aan de Sportlaan te Egmond aan Zee. Ze had den er echter niet op gerekend dat er nu een beveiliging is aangebracht. Het alarm ging over en de politie kwam ter plaatse. De daders waren echter al ge vlogen. De politiespreuk voor juli, augustus en september luidtLaat de politie niet alleen werken". Een inwoner van Egmond aan Zee nam deze spreuk al eerder ter harte. Toen hij zag dat twee jongens op 29 juni in de nachtelijke uren een ruit van bookshop "Rondo" stuktrapte, aarzelde hij niet en belde de politie. Op aanwijzingen van de ge tuige konden de twee daders op het Pompplein te Egmond aan Zee door de politie worden gevat. Daarbij bleek dat een van de knapen ook nog een gereed schapskist uit een auto hadden gestolen, en maakte ons stil, toen wjj tegen, het middernachtelijk uur bijgaand plaatje maakte. band later samen optrad met het orkest oJ.v. Frans Alleman. Een Zaanse kara- tegroep, aangevuld met een Egmondse afdeling, gaf hier eveneens een demon stratie, terwijl daarna het kleurrijk op treden volgde van de jazzballetgroep van de gymnastiekvereniging "Spirit" 0.1.v. mevrouw Kastanje. Een optreden veelbelovend voor de toekomst. Tijdens de gracieuze bewegingen op de klankkleurrijke sound van "I'm singing in the rain" was er de natuur lijke begeleiding van een regenbuitje, dat ophield na afloop van dit succes vol optreden en de inleiding werd tot de licht- en watershow van de beide Egmondse brandweerkorpsen. De gloed vol verlichte waterstralen, begeleid door Strauszklanken leidde het einde In. van een sfeervol en geslaagd op treden van de samenwerkende vereni gingen. De verlichting van de Slotgracht bracht sfeer aan dit geheel. Zaterdagavond waren de weersom standigheden gelukkig goed en velen gingen naar de Slotgracht, om daar "Lamoraal van Egmont" te horen, dat in de stemmige omgeving een concert gaf. Een geluidsinstallatie zorgde voor een goede weergave. De Slotkapel was feeëriek verlicht en kwam tussen de donkere bomen schit terend in beeld. Op een der bastions gaf ook de drumband onder leiding van Rita Belleman een show terwijl de

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 2