met de egmonden ifKêMOGfllD s-% EGMONDAANZEEZATVOL BELCANTO CONCERTTE EGMOND-BINNEN Kort Nieuws Hoog water De vakantie is voorbij ANDREZENTVELD contact 2 AUGUSTUS 1978 NUMMER 1361 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Opmaak en layout: Gerard Belleman Jan de Raadt Jaap Eeltink ■■i Aan de Boulevard stonden de doorgangen volgeparkeerd. Dit plaatje maakten we maandag. Het zyn natuurlijk uitzonderlyke om standigheden maar als we bedenken dat het aantal auto's zich nog steeds uitbreidt, dat het bezoek aan de shran- den eerder toe- als afneemt en dat de populariteit van het openbaar vervoer door de grote stagnaties steeds meer wordt teruggedrongen, dan kan men zich afvragen, waar het in de toekomst heengaat met een badplaats als Egmond aan Zee. Zondag j.1. was nagenoeg elk vrij plekje door een auto bezet. Parkeer- voorschriften hebben geen enkele zin, aangezien ze toch niet worden opge volgd, of liever gezegd, de mogelijkheid om zich eraan te houden ontbreekt vol komen. Om niet fout te parkeren was de enige uitweg om Egmond aan Zee I moeilijkheden niet te overzien. We kunnen overal voor en overal tegen fl^Pzijn, maar feit is wel, dat er wat moet gebeuren. te verlaten, hoewel zelfs dót moeilijk was. Het openbaar vervoer moest in de loop van de dag tijdelijk van de weg genomen worden, omdat het onmo gelijk was om langs de smalle door gangen te rijden, terwij sommige boch ten helemaal niet meer waren te ne men. Door het massale bezoek aan de bad plaats nemen de kansen op ongevallen toe. Wanneer echter een ambulance te hulp zou moeten worden geroepen of stel dat de brandweer snel ergens ter plaatse zou moeten zijn, dan zijn de Het bezoek aan strand en zee kan niemand ontzegd worden. Het openbaar vervoer kan onmogelijk in zo'n massaal vervoer voorzien. Er zal ruimte moeten "komen, of er wordt zó lang gewacht totdat het kalf verdronken is. Hoe die ruimte moet worden gecreëerd, daar over is al veel gesproken. Velen zijn voor en velen zijn tegen extra parkeer ruimte maar toch kunnen we er op den duur niet onderuit, ook al is het maar alleen voor het seizoen. Het jaarlijks Belcanto-concert te Eg- mond-Binnen begint onze aandacht weer te vragen. Voor ons ligt het programma, dat op vrijdag 18 augustus zal worden uitgevoerd in de St. Adelbertuskerk te Egmond-Binnen. Daarbij springt on middellijk in het oog dat het organise rende Eensgezindheid niets aan het toe val heeft overgelaten, want de deelname van solisten, als de bariton Marco Bak ker, de tenor Nico Boer, de sopraan Henny May en de mezzo-sopraan An- nett Andriesen, geeft aan dit program ma weer de nodige kleur. Het fanfare-korps "Eensgezindheid" ontbreekt vanzelfsprekend ook niet op het appèl terwijl het plaatselijk dames- en herenkoor Crescendo ook weer van zich zal doen horen. Het uit te voeren programma zal goed in het gehoor lig gen, want hierin lezen wij werken, die genoegzaam bekend zijnde, zeer popu lair zijn. Van Vivaldi zal het Gloria worden uitgevoerd, waarna van Stolz het Adieu mein kleiner Gardeoffizier zal worden vertolkt. Delen uit II Trovatore van Zeiler zullen worden gevolgd door delen uit Der Vögelhandler, waarna het or kest het Divertissement Espagnole ten gehore brengt. Met de aria Champagne uit Don Giovanni wordt het programma voor de pauze besloten. Na de pauze staan werken op het programma waarvan de titels voor zich zelf spreken, o.a. De Parelvissers, Aida, Die Zauberflöte, La Gioconda, Atilla, Carmen, Der Zigeunerbaron, en wan neer de delen daaruit hebben weer klonken, zal de finale worden ingezet met wederom een zeer bekend onder deel uit Der Zigeunerbaron, de Einzugs- marsch, waarbij massaal wordt opgetre den door orkest, koor, sopraan, alt, te nor en bariton, terwijl de namen van bovengenoemde solisten daarbij mede borg staan voor een subliem slot van een zeer aantrekkelijk concert. Het ver dient aanbeveling zich spoedig van kaarten te voorzien bij de bekende ver koopadressen, die op de affiches ver meld staan. HENNY MAY sopraan ANNETT ANDRIESEN mezzo-sopraan MARCO BAKKER bariton WIJ VERNEMEN DAT het zondag overstelpend druk was aan het Egmondse strand. Voor velen was het echter te warm, en die ver kozen dan ook een schaduwrijk plek je. Maar het weer was te lang slecht geweest om er nu niet rijkelijk van te gaan profiteren en duizenden maak ten dan ook van de gelegenheid ge bruik om van zon en zee te genieten. De weg naar Egmond aan Zee stond al vroeg vol met auto's en nu was er zelfs sprake van filevorming naar de badplaats toe. Omdat de vele duizen den strandbezoekers er schijnbaar niet over dachten om vroeg naar huis te gaan, viel het 's middags en 's a- vonds wat de verkeersdrukte betreft mee. Natuurlijk was er sprake van filevorming maar het ging allemaal geleidelijker, zodat het verkeer be trekkelijk snel kon worden afgevoerd. Het bleef tót ver in de avond druk, men had geen haast; DAT op donderdag 3 en vrijdag 4 au gustus een grote rommelmarkt wordt gehouden in het oJc verenigingsge bouw te Egmond aan Zee Zoals be kend bestaat het o.k. gebouw 50 jaar en bij gelegenheid daarvan wordt er een gezellig evenement gehouden in het jubilerende verenigingsgebouw, dat staat aan de Juloanastraat 5. Er zijn vast nog wel spullen onder de derpers die voor deze rommelmarkt in aanmerking komen. Welnu, deze kunt u kwijt bij mevrouw Broek, Trompenbergstraat 2, tel. 2369 en als u wat grotere waar heeft, belt u dan even G. Gul, tel. 1555, dan komt hij het bij u weghalen. Het organiserend comité heeft er zeer veel aan en u bei^Ket kwijt. Doet u het? Dan helpt u feest mede slagen. Er zijn ook veei attrakties, waaronder een rad van avontuur, fancy fair en noem maar op. Het feest begint om -100 uur en duurt de hele avond; DAT^^^' reddingsbrigaden langs de Eg mondse kust weer druk werk hadden. Te Egmond aan Zee waren ondanks de geweldige drukte gelukkig geen reddingsakties nodig. Het publiek was over het algemeen voorzichtig, wat niet overbodig was vanwege de vrij sterke oostelijke wind. Wel moest de brigade herhaaldelijk in aktie komen voor de windsurfers. Deze sport neemt een grote vlucht maar velen zijn nog onbedreven. Door de zee-ingaande stroming zagen velen geen kans om terug te komen, zodat de brigade her haaldelijk er op uittrok, om een aan tal surfers op te halen. In tegenstel ling tot wat men zou verwachten, was het aantal vondelingen gering. De enkelen die hun ouders kwijt waren, waren daarmee weer gauw herenigd. EHBO-werk was er genoeg, omdat verschillende strandbezoekers er geen been inzien, om glas en glasscherven achteloos op het strand achter te la ten. Het gevolg was, dat verschillen den zich moesten laten verbinden. Ook de veel voorkomende kwallenbeten kwamen weer voor; DAT een bekend oud-Egmond-Binner donderdag a.s. meedoet in de Willem Ruys t.v.-show. Het is Jan de Goede, die vele jaren in Egmond-Binnen heeft gewoond en nu woonachtig is te Beverwijk. Veel inwoners van Eg mond-Binnen zullen hem dan ook herkennen in deze show, wanneer men het tenminste de moeite waard vindt om naar dat spel te kijken; DAT het foto-herinneringsboek van het 1000-jarig jubileum van Egmond aan Zee voor heen die vooruit besteld hebben verkrijgbaar is bij de Ned. Middenstandsbank voor alle andere geïnteresseerden bij de VW, boek handel Dekker en bij Foto Jonker; DAT het komende weekend Egmond op z'n kop staat in Egmond-Binnen. Gingen wij daar vorige week uitge breid op in, nu noemen wij de pro grammapunten. nog even in vogel vlucht: vrijdag 4 augustus, 19.00 uur: biervatrollen, start en finish Abdij laan; 19.45 uur: paalklimmen; 20.30 uur. hardlopen, na afloop steltlopen; 22.00 uur: skilopen; zaterdag 5 augus tus. 13.00 uur kortebaankdraverijen op de Herenweg; 19.00 uur ringsteken op speciale fietsen; 19.45 uur strijd op een met zeepsop glibberig glad ge spoten schans; voorts allerlei spelen boven een zwembad, waarbij natuur lijk de nodige verrassingen zijn te verwachten. Zondag 6 augustus: 12.00 uur concert door de Boerenkapel aan de Abdijlaan en om 14.00 uur. ook aan de Abdijlaan, de zeepkistenrace voor de hele Egmondse jeugd. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie; DAT het menig Egmonder zal interes seren, dat er in het visserij museum te Het komende weekend staat Eg mond-Binnen helemaal op z'n kop. Een tienkamp a la "Spel zonder gren zen" maakt de Ahdijlaan en omgeving onveilig maar hoogst interssant. Vrij dag begint het en daarna is het eind voorlopig zoek. En wat er allemaal gaat gebeuren kunt u lezen in het "Contact" van vorige week en in de advertenties opgenomen in dit num mer. Weer begonnen met frisse moed met een grote sortering BLOEMEN EN PLANTEN BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binnen Vlaardingen een tentoonstelling wordt gehouden onder de naam "Vlagver toon". Op deze tentoonstelling zijn veel wetenswaardigheden van de Noordzeevisserij te zien, waarbij het speciaal gaat om vlaggen en merken, die vroeger bij de Noordzeevisserij bekend waren. De "vlaggenkaart Van Bom" is voor deze tentoonstelling spe ciaal weer uitgegeven en aldaar ver krijgbaar. Daarop staan de diverse vlaggen, merken en wimpels weer gegeven, ook van die in Egmond aan Zee in gebruik waren. Op de kaart staan van reders uit Egmond aan Zee 16 afbeeldingen opgenomen. In het begeleidende boekje, waaruit we onze gegevens putten, staan een aantal vlaggen opgenomen o.a. uit het ge meente-archief van Zandvoort. Daar bij worden namen vermeld die hier ook bekend zijn, zoals Groen, Van der Schinkel en (K.) Zwemmer; DAT er kan worden ingeschreven voor deelname aan het timmerdorp, dat te Egmond aan Zee van de grond gaat komen door ijverig timmer-zaag- en schaafwerk van de mannelijke- en vrouwelijke jeugd. Dat laatste is be langrijk, het is de bedoeling, dat ook meisjes gaan deelnemen aan dit eve nement. Dus meisjes, laat jullie man nelijke rivalen zien wat je kunt, want tenslotte is het zo, dat vrouwen door hun emancipatie (wat dat is vraag je maar aan je ouders) overal toe in staat zijn. Ga even bij de VW langs om je op te geven. Het timmerdorp gaat maandag 7 augustus beginnen, 's mor gens om 9.00 uur. Het wordt er erg gezellig en van alle werkzaamheden zullen films worden opgenomen, zo dat je je later weer terug kunt zien op de bouw van timmerdorp 1978 onder de naam "Hollywood aan Zee"; woensdag 2 4.01—16.26 donderdag 3 4.36—17.01 vrijdag 4 5.11—17.36 zaterdag 5 5.44—18.10 zondag 6 6.17—18.40 (springtij) maandag 7 6.48—19.13 dinsdag 8 7.23—19.46 woensdag 9 7.56—20.19 donderdag 10 8.35—20.59 Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee: te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktle

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1