met de egmonden Vrijdag het Belcanto-concert te Egmond-Binnen ar* Nachtelijke zoekaktie naar Cos Sloot Hollywood aan Zee" kreeg een vurig einde Kort Nieuws Doet u mee De nieuwe oogst droogbloemen A.M.ZENTVELD "MEMENT0-M0RI" EGMOND AAN ZEE contact 16 AUGUSTUS 1978 NUMMER 1363 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Opmaak en layout: Gerard Belleman Jan de Raadt Jaap Eeltink mssmmmmm Gemengd Koor "Crescendo" Vrijdagavond zal de St. Adelbertuskerk te Egmond-Binnen weer het decor zy'n van het traditionele Belcanto-concert, zoals dat elk jaar te Egmond-Binnen wordt ge geven. Aan dit concert werken solisten van naam mee, o.a. Marco Bakker, Henny May, Annett Andriesen en Nico Boer. Verder zal "Eensgezindheid" en het gemengd koor "Crescendo", resp. o.l.v. Frans Alleman en Hans Mulder, voor zover de gezond heid van de laatste dit toelaat, aan dit muzikaal evenement hun medewerking ver lenen. Aan de vleugel zien we ook een bekende naam, Hans Broekman, terwyl ook Jan Schuyt steeds meer aan het muzikaal firmament begint op te lichten. Velen duizenden hebben in de voor gaande jaren reeds van deze concerten kunnen genieten en het jaarlijks terug kerend Belcanto-optreden heeft eigen lijk geen aanbeveling nodig. Dankzij de inspanningen van de muziekvereni ging "Eensgezindheid" is het steeds weer mogelijk om dit Belcanto-concert te brengen. Wat eens schuchter is begonnen als een uitproberen, een onderzoek naar de belangstelling voor een gebeuren op dit niveau, daar is door de loop der ja ren een duidelijk antwoord op verkre gen. Het Belcanto-concert is een schot in de roos, de belangstelling is gedu rende al de jaren dat het .plaatsvindt steeds weer overweldigend. En dat zal nu ook weer zijn. Men kan zich nog van kaarten voorzien op de bekende verkoopadressen (zie de affi ches) en voor zover nog voorradig aan de kerk. Het conert begint 's avond om 20.00 uur precies. In de nacht van maandag op dinsdag 15 augustus was het boven. Egmond aan Zee vrij rumoerig door een zoekaktie per helikopter van de rijksdienst, die was ingeschakeld door de plaatselijke politiepost, nadat het bericht was bin nengekomen, dat de 62-jarige Cos Sloot van de Julianastraat te Egmond a. Zee niet was teruggekeerd uit de noorddui nen, waar hij bramen was gaan pluk ken. Men vreesde dat hem een ongeluk was overkomen. Hij zou om pl.m. 20.00 uur thuis zijn maar hij kwam ook ver na dat tijdstip niet opdagen. Men be sefte, dat het ondanks inschakeling van meer politiemensen, zoeken naar een naald in een hooiberg zou worden. Ook werd er een politiehond ingeschakeld terwijl de inmiddels boven Egmond ver schenen helikopter met grote zoeklich ten het duingebied afzocht. Om drie uur 's nachts kwam het be richt, dat Cos thuis was gekomen. Het bleek dat hij tijdens het bramenzoeken niet goed was geworden, waarom hij was gaan rusten in een keetje in het Zwane- vlak, alwaar hij buiten bewustzijn moet zijn geraakt. Vermoedelijk mede door het lawaai van de helikopter, die zoals Later bLeek, vlak boven hem heeft ge hangen, is hij weer bij zijn positieven gekomen, waarna hij over de zeeduinen is geklommen en via het strand naar Egmond aan Zee is teruggelopen. Ach teraf heeft de bemanning van cle heli kopter hem daar zien lopen, niet ver moedend dat hij dat was. Bij de speur- akitie waren tien politiemensen betrok ken. ff Enkele honderden kinderen hebben dankzjj de inspanningen van een aantal mensen een prachtige week beleefd tijdens het in elkaar spijkeren van hun eigen dorp "Holly wood aan Zee". Maandagmorgen werden de eerste spijkers al dan niet met overleg in het hout gedreven en voor de week om was, hebben de jonge timmeraars er dui zenden verwerkt. De leiders hadden gezorgd voor een grote hoeveelheid spijkers, want de praktijk had geleerd, dat er op een spijker meer of minder niet werd gekeken. De bouwwerkjes die in de duinpan aan de Wiardi Beekmanlaan aldus verrezen, waren dan ook onverwoestbaar. Een grote hoeveelheid hout werd door le jongens en meisjes van het timmer- dorp zo goed en zo kwaad als dat mo gelijk was, op maat gezaagd, om het te verwerken in hun bouwsel, uat meestal onverwachte vormen aannam, naarmate het vordeitie. Maar de kleine bouw- fcakkertjes hadden alle vrijheid, bestek £n tekening hadden ze niet, ze hadden daar nog nooit van gehoord. De gigan tische stapel hout slonk zienderogen en de meesten hadden geen twee dagen nodig, om hun bouwwerk te voleinden. FILM, BRADERIE EN PANNEKOEKEN Voor de leiding betekende dat, dat de jeugd op een andere manier moest worden beziggehouden, maar ook daar was op gerekend. Er was een complete pannekoekmaaltijd georganiseerd. Daar voor was de medewerking van de moe ders nodig en dat was een overweldi gend succes. Nagenoeg iedere moeder had wel een aantal pannekoeken in haar eigen keuken toebereid en toen het maai eenmaal aanbrak, konden de jonge bouwvakkers, ondanks hun hongerver- wekkende arbeid, de grote hoeveelheid niet aan. Menig pannekoekje zal dan ook aan de vogeltjes gevoerd zijn. Verschillende ouders hebben de ver richtingen van het nijvere volkje op de film vastgelegd en als alles volgens plan WIJ VERNEMEN DAT sanitair-installatiebedryf Wesse- lingh te Egmond aan Zee op donder dag 17 augustus, 's avonds om 19.00 uur een baderie opent. Lees goed, baderie met één r, want die ene let ter meer of minder brengt een on waarschijnlijk groot verschil met zich mee. Staat vóór de zaak van Wesse- lingh ook elke week de braderie voor de deur, dat zou voor Piet Wesseldngh wel eens het filosofisch uitgangspunt geweest kunnen zijn, om het ook te gaan doen, maar dan in zijn winkel. En om niet helemaal dezelfde naam te gebruiken, heeft hij een letter weg gelaten en zie daar, er ontstond een woord, dat alles met baden en bad kamers van doen heeft, helemaal de sfeer dus van zijn zaak. Een baderie, waarin men zich tot in de kleinste details kan orienteren1 op de inrich ting van een badkamer. En wanneer we de reklame in dit blad serieus ne men, en waarom zou u niet, dan wordt de badkamer "een van de be langrijkste woonkamers in het huis". Er is dus alles voor om eens bij Piet Wesselingh langs te gaan, hij weet als vakman zeer veel te vertellen over het bad van de toekomst, waarvoor hij alles in voorraad heeft vanaf de leiding met de kraan tot en met de afvoer. Wat daar tussen zit is on waarschijnlijk veel; DAT de Gereformeerde en Hervormde gemeente a.s. zondag 20 augustus weer hun eerste gezamenlijke dienst zullen hebben in de Hervormde kerk. Aanvang 10.00 uur; voorganger: ds. L. J. Prins; DAT Jos Gozeling, werkzaam bij auto bedrijf John Zagwijn, geslaagd is voor het BOVAG-diploma 2e mon teur. Van deze jongen hebben we on langs ook al eens vermeld, toen hij hoge ogen gooide tijdens een lande lijke be roepenmanifestatie; DAT de bewoners van de Prins Hen drik-Stichting hun jaarlijkse uitstap je maken op donderdag 24 augustus. De bestemming is dit jaar West-Fries land, met name "De Streek". Het wordt een gekombineerde bus-boot tocht. Was er vorig jaar aan boord van de boot wat weinig ruimte, nu zal dat euvel zich niet meer voor doen, daar men met de grootte van het gezelschap voldoende rekening zal houden. In Medemblik zal het stoom machine-museum worden bezocht, waarna de lunch gebruikt wordt aan boord van het M.S. "Stad Enkhuizen" in de Oosterhaven. In de "Nadorst" te Westblokker wordt het diner op gediend. Dit wordt een bijzonder aan trekkelijk uitje; DAT het bekende Egmondse duo "Dou blé X", in de privésfeer ook wel Ben Sierhuis en Gerard Rasch geheten, op zaterdag 19 augustus weer hun in strumenten bewerken in Bowling Eg mond aan de Kennedy Boulevard. Hun eclatante muzikale hoogstandjes vragen om een aparte beschrijving maar dat zou te vervoeren. Gewoon heengaan, dan kunt uzelf ondervin den wat wij bedoelen; DAT u in dit "Contact" ook een ad vertentie vindt van "Het Witte Huis" aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Velen hebben de goede sfeer daar al geproefd en herbergier Ha genbeek laat niets aan het toeval over om zijn gasten gezelligheid te bieden. Zomaar daar even van genieten kan geen kwaad. U moet het eens doen. U zult opkijken van het interieur; DAT café ,,'t Vlack" van Engel Zwart aan de Julianastraat ook steeds be kende klanken naar binnen haalt, om het zijn bezoekers naar de zin te ma ken. In zijn aankondiging kunt u dat allemaal lezen. Niet achteloos aan voorbij gaan, een keertje lekker uit is goed voor een mens; DAT "De Meerpaal" aan de Zuider- straat steeds weer inhaakt op andere gezellige toestanden in het dorp. De braderie is zo'n avond, waarop het daar altijd gezellig is. Trouwens, u kunt er meerdere beren genieten van zomaar een avond in een lekker bruin café; DAT In de week van 21-26 augustus weer de jaarlijkse kollekte wordt ge houden voor „Sonnevanck" en „Zon negloren". Deze tehuizen zijn speciaal ingericht op de bestrijding van de TBC. „Een ziekte niet meer van deze tijd" denkt u misschien. Vergist u zich niet, jaarlijks worden er nog zo'n 2500 nieuwe gevallen gekonsta- teerd. Uw steun is dus nog dubbel en dwars nodig; DAT op zondag 20 augustus 's avonds om 19.30 uur de Telestars spelen op het terrein van Egmondia. Bekende namen treffen we in de opstelling aan, zoals die van Coen Moulijn, Dick van Dijk, Frans Bouwmeester, Theo van Duivenbode, Gert Bals, Schrij vers, Kreyermaat enz. Dat kan een mooi wedstrijd worden. verloojg^zal daarvan later het een en ander^^zien zijn. Door de zorg van de ondernemersvereniging waren in het duindal tussen de bouwsels een aantal kramen neergezet, waarop de jeugd zelf voor de nodige handel zorgde. De ^^>nd van deze heuse dorpsbra derie bijzonder gezellig, daar vele beLangëstellenden voor een drukke han del zorgde. De jeugd kweet zich met grote inzet van zijn taak, want tenslotte was een deel van de opbrengst voor de bestrijding van de onkosten van hun eigen dorp. Hun burgemeester, Hesseltje den Boer, vond dat zijn onderdanen zich goed van hun taak hadden gekwe ten. HET DORP GING IN VLAMMEN OP Vrijdagavond kwam het onvermijde lijke einde van het dorp. Maar ook dat werd met spanning tegemoet gezien, ondanks dat het hele dorp in vlammen opging. Een groot aantal belangstellen den was op de been toen om 7 uur de vlam er inging. Een verzengende vuur zee was tenslotte het einde van een bijzonder succesvolle timmerweek. De brandweer hield een oogje in het zeil door met enkele stralen de omgeving van het timmerdorp nat te houden. De organisatie werd door de ouders van de deelnemende kinderen geprezen voor hun onbaatzuchtige werk, waar door zij aan honderden kinderen een bijzonder plezierige week had bezorgd, een prestatie die wij hierbij gaarne nog eens onderstrepen. Binnenkort, op woensdag 23 augnstus, nemen wij een hele pagina advertentie op ten behoeve van de aktie van het Koningin Wilhelminafonds, dat zich inspant voor de kankerbestrijding. Deze pagina nemen wij totaal voor onze rekening, het kost het fonds dus niets. Het Koningin Wilhelminafonds stelt echter iedereen in de gelegenheid, om een deeltje van die kosten mede te dragen, die wij maken. U kunt dus als medesponsor optreden. We stellen het ons zo voor: De pagina verschijnt in ieder geval en wel op woensdag 23 augustus. Kosten voor de kankerbestrijding nihil. Elke partikulier en elke zakenman kan in de kosten bij dragen, vrijwillig. Mocht het bedrag van de advertentiekosten worden over schreden, dan wordt dat overschot over gemaakt naar het Koningin Wilhelmi nafonds, plus 100,die wij de adver tentie minder laten kosten. Alle namen van hen die iets hebben bijgedragen, worden onder de adver tentie vermeld. U treedt dan tegelijk als aanbevelende voor de aktie op. Be dragen worden niet genoemd. Ter ver antwoording zal het totaalbedrag via de Rabobank bekend worden gemaakt, waarop u kunt bijdragen, op het spe ciale nummer 3157.52.300 t.n.v. "Contact met de Egmonden" Graag alleen bij dragen op de bank, dus niet contant. In het kort komt het hierop neer: De kankerbestrijding krijgt de adver tentiepagina voor niets, deze is in prin cipe totaal voor onze rekening. Met uw bijdrage neemt u een deel van onze kosten over. Waarom doen wij dat Welnu, de slogan van het fonds zegt het duidelijk: Gelukkig als we er maar één keer per jaar aan hoeven te denken; Kankerbestrijding, je kan en mag er niet omheen. IS WEER VOORRADIG BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binnen Autorijles Elke Egmonder lest alleen maar bij een EGMONDSE RIJSCHOOL VAMOR-AUTORUSCHOOL "DE EGMONDEN" NOG GEEN LID DE ONDERLINGE BEGRAFENISVERENIGING Verzorging van Crematies en Begrafenissen. aangesloten bij het Nederlands Verbond van Uitvaart verenigingen, zal u dan gaarne als lid van haar vereni ging willen bijschrijven. Nadere informaties IV. de Lange, Egmond aan Zee, tel. 2541 en 2143. Plantsoenstraat 20. (R-44F)

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1