met de egmonden w Profielschets van de te benoemen burgemeester van de gemeente Egmond Ontwikkeling Slot II baart zorgen Engel Visser de koning te rijk met zijn wagen Koningin Wilhelmina Fonds Kort Nieuws Bosjes gedroogde bloemen A.M.ZENTVELD contact 30 AUGUSTUS 1978 NUMMER 1365 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Opmaak en layout: Gerard Belleman Jan de Raadt Jaap Eeltink In de raadsvergadering van donderdag 24 augustus j.1. hebben de gemeente raadsleden van de gemeente Egmond hun wensen bekend gemaakt ten aanzien van de nieuw te benoemen burgemeester van onze gemeente. De Commissaris van de Koningin, de heer R. de Wit, was hiervoor speciaal naar Egmond gekomen, „want" zo zei hij, „de Commissaris van de Koningin speelt in de procedure een belangrijke rol". Hij moet een voordracht van ten minste 2 kandidaten doen aan de minister van binnenlandse zaken, die uiteindelijk dan een beslissing neemt. De Commissaris van de Koningin se- lekteert de binnengekomen sollicitaties, vandaar de grote waarde, die hü hecht te aan de wensen van de raadsleden, vooral als die eensluidend zijn. Hü kon mededelen dat er 35 sollicitaties waren binnengekomen. „Daarmee erkent men dé aantrekkelükheid van de gemeente Egmond om er als burgemeester te werken". Burgemeester A. G. Bakker: Wie wordt zijn opvolger De profielschets en een beschouwing over'de gemeente wordt naar alle kan didaten gezonden. Als nestor van de rajad sprak de heer Chr. Luitjes de wensen van de gehele raad uit Het moet iemand zijn met bestuur lijke ervaring, bij voorkeur op ge meentelijk of provinciaal bestuur. De nieuw te benoemen burgemeester dient niet afkomstig te zijn uit de Egmonden, direct of indirect, en niet uit de naaste omgeving, o De raad zag graag dat de nieuwe burgemeester bij voorkeur 2 ambts termijnen kan volmaken. Van de nieuwe burgemees* wordt verwacht dat hij zich, ondermeer, aktief zal opstellen met betrekking tot een beleidsmatige meerjarenplan ning. Er wordt van hem verwacht dat hij /zij bereid is zowel de openheid als de openbaarheid met kracht te be vorderen. Voor wat betreft de inspraak van de bevolking zal de nieuwe burgemees ter stimulerend moeten optreden, o Het maakt de gemeenteraadsleden niet uit of het een mannelijke of vrouwelijke burgemeester zal worden. Hij/zij dient aandacht te hebben Voor de kleine en kleinschalige problemen, dit in verband met de specifieke struktuur van de drie woonkernen. Hij/zij dient het verlangen van de in woners van de drie kernen tot be houd van de eigen identiteit van elk der kernen te respecteren, o De raad staat afwijzend tegenover een combinatie van het burgemeester schap met het lidmaatschap van Pro vinciale Staten, Eerste of Tweede Ka mer. Openbaar en bijzonder onderwijs dient hij op gelijke wijze en onbe vooroordeeld te benaderen. Hij/zij zal bijeenkomsten en verga deringen soepel en efficiënt leiden. Na deze gezamenlijke profielschets kreeg elke fraktie nog de gelegenheid zü" büzondere wensen kenbaar te ma ken. Met uitzondering van de partij Gemeentebelangen vond iedere partij het redelijk als de nieuwe burgemeester uit haar partij te voorschijn kwam, zij het natuurlijk ieder om een andere re den Mevr. S. Zwart (P.v.d.A.): „Gezien de uitlatingen van de minister zijn onze verwachtingen niet hooggespannen". EEN P.v.d.A.-BURGEMEESTER P.v.d.A.: De verkiezingen na de sa menvoeging, waarbij de P.v.d.A. als grootste partij uit de bus kwam, hebben een ander politiek denkpatroon aan getoond. „Wij vinden, dat dit er voor pleit, een P.v.d.A.-burgemeester te be noemen". Mevr. S. Zwart haalde nog wel even uit naar minister H. Wiegel: „De Mi nister van Binnenlandse Zaken, de heer Wiegel vindt het zelfs nog te democra tisch om een profielschets te geven van een toekomstige burgemeester, want hij liet zich eind juli in een AVRO-radio- programma nogal laatdunkend uit over deze zogenaamde inspraak van een gemeenteraad". In de provincies Noord- en Zuid- Holland zal de P.v.d.A. burgemeesters- funkties moeten inleveren, aldus de heer Wiegel in bovengenoemd program ma. „Gezien de uitlatingen van de mi nister zijn onze verwachtingen niet hooggespannen", aldus mevr. S. Zwart. zeker politiek bezien, als redelijk kan worden gezien". Het C.D.A. ziet dan ook zeer duidelijk1 een burgemeester met C.D.A.-signatuur, mede gezien de vestiging van 4 kloos terorden. Met de Abdij bestaan nog steeds goede kontakten, welke zeker niet door of onderbroken mogen worden door één man die geheel onkundig of afwijzend t.o.v. de geloofsleer en de kerk staat". Th. Groot (C.D.A.) „Gerechtvaardigd dat de nieuwe burgemeester uit C.D.A.-kring komt". EEN C.D.A.-BURGEMEESTER Het CD.A. vond het bij monde van fraktievoorzitter Th. Groot, gerecht vaardigd dat de nieuwe burgemeester uit C.D.A.-kring zou voortkomen. Hij gaf aan 50% van de bevolking is R.K., 10% Pr. Chr., 20% O.K. en 20% geen geloof. In de regio Kennemerland zijn de laatste jaren burgemeesters benoemd van andere signatuur, zodat onze wens R. Tabernal (V.V.D.) „De V.V.D. vindt dat het best een V.V.D.-burgemeester mag worden EEN V.V.D.-BURGEMEESTER De V.V.D. vond dat het best een V.V.D.-.burgemeester mocht worden „Het is bekend dat de V.V.D. een beetje achterop is geraakt, zowel landelijk als in deze provincie, en dat er gestreefd wordt deze achterstand te verkleinen. Wij mogen daarom verwachten dat de Kroon, bij de keuze van de nieuwe burgemeester van Egmond, deze achter stand mede in overweging zal willen nemen" "'dus fraktievoorzitter de heer TaberrjjÉK Voor de heer B. v.d. Ende maakte het niet uit wat voor politieke kleur de nieuwe burgemeester had, als hij het bouwbeleid maar bevorderde. De Co ünissaris van de Koningin, de heer R. de Wit, zei blü te zün met de hem aangeboden profielschets en nu genoeg huiswerk te hebben om deze zaak grondig te bestuderen, om van daar uit een voordracht te kunnen ma ken. Hü zei nog al deze aanbevelingen serieus te nemen. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van Gedeputeerde Staten van Haarlem ontspon zich in de laatst ge houden raadsvergadering een stevige diskussie. „Wat is er n.1. aan de hand"? Door G.S. is goedkeuring onthouden aan Plan Slot II. Het College van B en W had hierop onmiddellük gereageerd door een gesprek te houden met G.S. op maandag 21 augustus. De wethouder van Ruimtelijke Orde ning, mevr. E. Jaspars, kon dan ook in de raadsvergadering van donderdag j.1. verslag doen van dit gesprek, waar bij o.a. Gedeputeerde v.d. Knoop aan wezig was. Gebleken was dat de moeilijkheden vooral lagen in de woningdifferenbiiatie, wat wil zeggen te weinig woningen in de sociale sektpr en te veel in de vrije sektor. Planologisch had men ook wel wat bezwaren, maar daar viel nog wel over te praten. In de raadsvergadering werd afge sproken, dat er een ambtelijke werk groep in het leven geroepen zou worden om te trachten met elkaar uit de pro blemen te komen om de toekomstige bewoners zo snel mogelijk aan een wo ning te helpen. Alle frakties waren niet gelukkig met het beleid van G.S., waarbij de heer J. Oud het zo zei: „Ik zit met de heer v.d. Knoop in de knoop". J. Oud (V.VJD.): „Ik zit met de heer vd. Knoop in de knoop". I Bij het binnenstappen in Engel z'n kamer in de Prins Hendrik-Stichting was het eerste welkom: „Zo joi, ben je daar, ik docht al, weer blijft die luizebos nou, ik mot de loitjes nodig bedankep maar jij kwam maar niet". „D'r staat gewoon een kloit goud voor de deer". En daarmee bedoelde Engel zijn elektrische invalidewagentje, dat hem door toedoen en zorg van o.a. gemeentewege beschikbaar is gesteld. Hij is er gelukkig mee, de koning te rijk. Was het aanvankelijk even wennen en maakte hij de gangen van de Prins Hendrik-Stichting ongewild onveilig, nu gaat hij er ai mee om, alsof hij nooit anders heeft gedaan. Donderdag 24 augustus j.1. ontvingen wij nog enkele giften voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Het totaalbedrag is nu gestegen tot 190, Er werd bijgedragen door K. J. Struijs, A. Dekker en P. Dekker. Goed, soms staat het apparaat in z'n achteruit als het de bedoeling is om vooruit te gaan, maar daar komen nu niet bepaald persoonlijke ongelukken van. Alleen, moet er nog een oplossing komen om er mee naar buiten te gaan, „want die draaideer mot dubbelt" zegt Engel, „en dan mot je manouvreren as de pest om precies voor 't gaatje te konnne". „As er nou-ers van de twintig die deer zitte *n paar effe elpe, maar nee oor, 't interesseert d'er loi niks". ZO'N GEBOUW VRAAGT OM VOORZIENINGEN We laten Engel zo nog een tijdje aan het woord. De direktie heeft gezegd, dat als er verbouwd wordt, die deuren eruit gaan. „Later docht ik" zegt Engel, „ik ben stom geweest, ik had nog effe motte vragen, of die deeren er pas in- kornme, as alle vier de vleugels ver bouwd zijn, want dan oeft 't voor mij niet meer". „Ik ben nou al 76 Hij weet eigenlijk niet precies wie er nu voor het wagentje heeft gezorgd. Hij was eens op een avond geweest voor invaliden, waar verteld werd hoe je aan zo'n wagentje kon komen, maar dat had niets uitgehaald, dat is al 25 jaar geleden Maar daar ontmoette hij zoveel invalide mensen, „daarbij voelde ik me 'n Goliath". „Maar ik begon al slechter te lopen" zegt Engel, „ik wier zo moet as de doivel, het gong niet goed met me, ik kon niet naar Jan van ons en naar Jaap, De Klok heb 'k de laaste drie jaar niet gezien en De Werf ook niet". „En toen kwam er ien die zei, we hebben een wagentje voor je, wist ik veel van wa gentjes af". „Nou wist ik dat de gemeente er vier had gegeven maar een week later kwam er 'n brief uit de stad, dat ik gekeurd most warden voor 'n electrisch kar retje". Engel dacht: „ik moet 't die man zeggen, want die weet niks van die karretjes van de gemeente af, dus ik zei t em". Toen zegt die dokter: ,,'t minste wat jij hebben mot is 'n karretje van vijf doizend gilden". „Toen viel ik elegaar bewisteloos". En nou staat is daar, een juweel van een wagentje, waarmee Engel snel uit de voeten kan. „Ik most er wel an wen- ne" zegt Engel, „want as je die endel niet loslaat, vliegt is overal doorheen". „En als ik de linkerkant op mot, dan mot ik dat linker lichie lete brande en as ik zo knipperlichten heen gaat, dan mot ik achterom kijke en dat valt niet mee". Kortom, er moet eigenlijk nog een spiegeltje op. GEEN BLIJER MENS TE VINDEN „D'r is gien blijer mens as ik" zegt Engel, „ik mot al die Loi van de ge meente en al die are artelijk bedanken maar dat doet jij wel effe voor me". En dat doen we bij deze graag voor Engel. „Ik heb nog zo'n ding gekregen om op de weg te gaan" zegt Engel. Het blijkt een verzekeringskaart te zijn, maar de mogelijkheden om op de weg te komen, moeten wel verbeteren. WIJ VERNEMEN DAT met vuur spelende kinderen nabij de o.l. school de Boswaid te Egmond aan de Hoef een gevaarlijk spelletje speelden, daar het daar groeiende droge gewas vlam kan vatten. On danks waarschuwingen gingen zij er mee door met het genoemde gevolg. Een oppervlak van pl.m. 15 m ging in vlammen op. Enkele mensen van gemeentewerken hebben het vuur ge blust, terwijl de inmiddels gewaar schuwde brandweer niet behoefde op te treden; DAT twee meisjes in Egmond aan Zee een peuterspeelzaal willen beginnen maar zij vragen zich af of er belang stelling voor is. Daarom vragen zij reakties van geïnteresseerde moeders, die dan kunnen bellen naar telefoon nummer 072-111264; DAT in de Egmonden weer Judo- en Yoga-kursussen kunnen worden ge volgd. De lessen worden gegeven in "De Schulp" te Egmond-Binnen en in "De Wering", het voormalige kin derhuis Jozef te Egmond aan Zee. Ondertussen zijn de lessen begonnen en het is het beste om bij de betref fende gebouwen te informeren op welke dagen en uren deze worden gegeven. Jong en oud kan meedoen; RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT de kollekte voor de TBC-bestrü- ding uitgaande van Sonnevv.nck en Zonnegloren in Egmond aan de Hoef 779,82 heeft opgebracht. Aan allen, die meegewerkt hebben om dit mooie resultaat (4% meer dan vorig jaar) te bereiken wordt hartelijk dank ge zegd; DAT Cinema 1000 als donderdagavond special in petto heeft de bekroonde film "La vie devant soi" (Een heel leven voor je) met in de hoofdrol Si- mone Signoret als Madame Rosa. Het Parool over deze film: Signoret weergaloos in aangrijpende film"; De Telegraaf: „Briljante rol van Simone Signoret"; N.R.C.: „Indrukwekkende rol vam Simone Signoret"; "Contact met de Egmonden": „Dit mag u niet missen"; om op te hangen, vanaf 2.50 BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binnen DAT a.s. zondagmiddag om 2 uur in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef een jeugdconcert zal plaatsvinden. Dit is een herhaling van 25 juni 1.1. De dirigent Frans Alleman zal uit leg geven en er is tevens gelegen heid om de instrumenten te bekijken en te bespelen; DAT op vrüdag 1 september a.s. de Evenementencommissie van Egmondia in de kantine een klaverjasdrive or ganiseert met een grote verlating. Zie ook advertentie in dit blad; DAT in café Swart te Egmond-Binnen een klaverjasdrive organissert t.b.v. St. Adelbert op vrijdag 1 september. Zie ook advertentie; DAT in plaats van de houten uitkük- toren te Egmond aan Zee, welke door vandalen is omgehakt, nu op don derdag 31 'augustus a.s. een stalen toren wordt geplaatst. Het karwei zal de giehele dag in beslag nemen. Het "Verenigingsnieuws" en de "Agenda" staan deze week op-pagina 4

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1