met de egmonden Egmond aan Zee heeft weer een uitkijktoren Lichtjesconcert door "Lamoraal van Egmont" Kort Nieuws Pannenbier in Sportlaan 100 soorten DROOGBLOEMEN A.M.ZENTVELD Hoog water Ingezonden Egmondse vrouwen willen weten waar ze aan toe zijn contact 13 SEPTEMBER 1978 NUMMER 1367 Uitgave: Drukkerij Bellemail B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Opmaak en layout: Gerard Belleman Jan de Raadt Jaap Eeltink Boven op het duin aan de Sportlaan te Egmond aan Zee prijkt weer een nieuwe uitkijktoren. We hebben het en kele jaren zonder moeten doen, want de vorige toren werd omgehakt Die oude toren was van hout. De nieuwe konstruktie is van staal, zodat er wel iets anders voor komt küken hoe wel, toen men de eerste onderdelen van de nieuwe toren had vastgeschroefd bleek de volgende morgen, dat de moe ren weer waren losgedraaid. Men heeft toen besloten om alle moeren, schroe ven en bouten vast te lassen. De nieuwe toren is 1Vt meter hoger dan de oude en heeft een uikijkhoogte (inklusief de gemiddelde lichaamslengte) van 9 meter, waarbij dan de hoogte van het duin komt en dat is op dat punt bijzonder hoog. De toren is door Jan Hendriks van Gemeentewerken in sa menwerking met het konstruktiebedrijf Van der Wel te Egmond aan de Hoef ontworpen. Het materiaal is duurzaam verzinkt staal, aan elkaar bevestigd met roest vrij stalen bouten. Met een kraan zijn de onderdelen omhoog getakeld tot 47 meter hoogte, de laatste 20 meter moes ten de onderdelen omhoog gesjouwd worden, waarna ze werden gemonteerd op een inmiddels gereed gekomen be tonnen fundering. Met vijf mensen van Gemeentewerken Egmond en enkele mensen van konstruktiebedrijf Van der Wel heeft men de hele zaak in tijd van een week in elkaar geschroefd. Het resultaat is, dat mede dankzij dit noeste stukje handwerk Egmond weer een uitkijktoren rijk is, waar vanaf men een prachtige gezicht heeft over het Egmondse gebied. Opvallend is, dat de nieuwe toren, hoewel hoger dan de oude, van<j^de weg nagenoeg niet zichtbaar is. |p vindt zijn oorzaak in de inmid dels hoger gegroeid zijnde bomen, die meer de ruimte kregen, nadat andere bomen in de omgeving waren verwij derd. Op het bovenste platvorm is een bank geplaatst, zodat vermoeide klim- me-'"^aar even uit kunnen puffen. Aanstaande zaterdag 16 september wordt bü het invallen van de duisternis omstreeks 20.30 uur, de muren van de Slotgracht-ruinc te Egmond aan de Hoef door middel van kaarsjes verlicht. Het zal. evenals vorig jaar, tezamen met de verlichte Slotkapel aan deze omgeving een feerieke aanblik geven. Om ieder in de gelegenheid te stellen van dit bijzondere schouwspel te genie ten, zal de Slotweg voor het verkeer gesloten zijn. Om de gezelligheid tijdens dit gebeuren te verhogen, marcheert de muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" door het dorp, waarna een promenade-concert wordt gegeven. De concertplaats is tegenover de Slot gracht op het voorplein van "Kleuter- .Slot", de vroegere openbare school. De keuze van deze plaats is niet toevallig. In deze school namelijk werd in het jaar 1904 de muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" opgericht. Op deze plaats, de bakermat van de vereniging, zal "Lamoraal van Egmont" de zomercon- certen besluiten en gaat zich voorberei den op de aktiviteiten van 1979, welke zich grotendeels om het 75-jarig jubi leum van deze vereniging zullen af spelen. WI J VERNEMEN DAT biljartclub De Meerpaal op woens dag 13 september met een nieuwe kompetitie begint, waaraan heren en dames mee kunnen doen. Niet zo gek. als u bedenkt dat vorig jaar een van de deelnemende dames in de prijzen viel. Biljarten is niet alleen meer voor heren, dames kunnen er ook wat van. Dat kunt u in De Meerpaal ervaren. Lees de advertentie in dit blad; DAT de repetities van het Egmonds Koor te Egmond aan Zee weer be ginnen op donderdag 14 september in Het Gebouw van de Ned.-Herv. kerk. Nieuwe leden, vooral heren, zijn van harte welkom. Geeft u zich dus op of ga eens bij de repetitie langs; DAT op 28 oktober weer de grote Adel- bertveiling wordt gehouden in Eg- mond-Binnen. Vele Adelbert-leden zullen weer aktief zijn om dit gebeu ren te laten slagen, want de vereni ging kan de opbrengst best gebrui ken; Aan de Sportlaan hebben de eerste huizen de hoogste top bereikt en vanaf dit hoogte keken de bouwvakkers dor stig uit naar enig geestrijk vocht, dat er weldra aankwam. Want het bestuur van de bouwvereniging Sportlaan vond het bereiken van die hoogte eveneens een vreugdevolle mijlpaal. Menig flesje werd onitkroond en zon der overigens zelf de hoogte te krijgen, vierden bouwers en opdrachtgevers in een gezelig sfeertje het bereikte tussen resultaat. Hoewel pannenbier geheten, werd het gedronken, terwijl er nog geen dakpan te bekennen was. Of er dón weer een kratje aangesleept wordt, Is ons niet bekend. DAT de verenigingsbladen, die tijdens de zomermaanden tijdelijk uit de pu bliciteit waren teruggetrokken, weer verschijnen. We halen er zo nu en dan wat uit voor publikatie in het Con tact, omdat sommige interne mede delingen ook voor heel Egmond be langrijk kunnen zijn, zoals de veiling, die Adelbert gaat houden. De eerste uitgebreide Zeevogel van dit seizoen behandelt veel wetenswaardigheden voor de leden. Het is een nummer om te bewaren, want er staan veel zaken in vermeld, die voor alle leden belangrijk zijn en voor het gehele voetbalseizoen gelden. De redaktie doet z'n uiterste best om kopie aan te trekken uit de leden. En dat ver zoek willen wij met deze mededeling en in het Contact gaarne ondersteu nen. De aparte sfeer van een goed clubblad is voor een vereniging van Levensbelang; RESTAURANT ITALIANO Vella Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten In een sfeervolle omgeving". DAT de bouwexploitatic Wilma, die zo als bekend een plan heeft ingediend voor de bebouwing van 't duin, waar op nu (nog) het voormalig kinder tehuis "Juliarta" staat, binnenkort weer een gjB'ek zal hebben met het gemeen tebéSmu r. Het gesprek is op verzoek van Wilma. Zoals bekend, werd er vorig jaar een voorbered- dingsbesluit genomen, toen bekend werd dat het met dit kindertehuis een aflopende zaak was. Om te voor komen, dat-^A ongewenste bebouwing zou plaatsrlRrfien, nam de raad het besluit, dat de bestemming kinder tehuizen bleef. Kort daarop diende Wilma, die het terrein ondertussen had gekocht, een bouwplan in voor een gigantisch hotel- en appartemen tenplan. Het voorbereidingsbesluit, dat voor een jaar geldt, dient nu, wil men de bestemming handhaven, her nieuwd te worden of er dient een bestemmingsplan te komen. Men was het in de Commissie Ruimtelijke Or dening niet helemaal met elkaar eens, met het gevolg dat een en ander werd opgeschort. Men wil de mogelijkheden voor Wilma niet helemaal afsnijden, hoewel men van de andere kant ook geen massale bebouwing wenst, zoals uit het ingediende plan blijkt. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat in de komende raadsvergadering van eind deze maand toch nog een voor bereidingsbesluit zal worden genomen, alhoewel niet is uitgesloten, dat er voor die tijd een nieuw plan op tafel ligt; MEER DAN EN VOORDELIG Dinsdags gesloten BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binneri DAT Hans Mulder, rijschoolhouder en dirigent van "Crescendo" te Egmond- Binnen voorlopig, zeer waarschijnlijk voor de tijd van 1 jaar in het zieken huis is opgenomen. Zijn rijschool wordt voortgezet door Nel Verhoogt, Dom Huybenlaan 23, tel. 2600, Eg- mond-Binnen. Ger Kelder te Castri- cum zal de lessen verzorgen; DAT Bloemenmagazijn "Nimmer Dor" van de heer J. Schuit te Egmond aan Zee is verkocht, naar verluidt weer aan een bloemenhandel. Wanneer de ze nieuwe zaak zich zal vestigen is nog niet bekend; Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker. Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee: te Egmond-Binnen bij: Gaarthuis Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie woensdag 13 2.11—14.45 donderdag 14 3.10—15.36 vrijdag 15 3.55—16.18 zaterdag. 16 4.39—17.01 zondag 17 5.2117.40 maandag 18 5.59—18.18 (spring-tij) dinsdag 19 6.38—18.55 woensdag 20 7.18—19.34 donderdag 21 7.58—20.12 DAT van 25 september tot 1 oktober de kollekte plaatsvindt ten bate van de Nierstichting. Van harte aanbevolen, daar met dit geld veel nierpatienten geholpen kunnen worden, die o.a. blij ven leven bij de gratie van de nier dialyse, waaraan zij zich soms 2 tot 3 keer per week moeten onderwerpen. Er moeten mogelijkheden in het land bijkomen om te voorkomen, dat nier patienten daarvoor al te grote reizen moeten maken. En daarvoor is uw geld nodig en uw hulp. Geeft u zich op als kollektant bij mevr. Ria Noteboom, Pr. Marijkelaan 2 te Eg mond aan de Hoef, tel. 2387, dan be gint u met de eerste goede aanzet; DAT in de week van 18-24 september het Prinses Beatrixfonds bij u aan klopt. Dit fonds houdt zich bezig met de bestrijding van de kinderverlam ming, een urgente zaak, waaraan we niets hebben toe te voegen. Alleen dit er is geld voor nodig maar ook dót wist u al. Betaal een stukje van uw eigen gezondheid en u zult be merken dat u er helemaal niet op achteruit gaat. DAT de zondagsschool te Egmond aan de Hoef vanaf heden weer elke zon dagmorgen plaatsvindt van 10.00-11.00 U' in de Oude Pastorie, S Lot weg 9. Kkwleren van Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen kunnen er aan deelnemen, ze worden bezig gehouden met zingen, knutselen, vertellingen enz.; Geachte redaktie, Het artikeltje over de vervuiling van het "Nachtegalenpad" was mij (en ho pelijk vele anderen) uit het hart ge grepen. Bedankt. De foto geeft echter bij lange na niet duidelijk te zien hoe erg het in werkelijkheid is. Zonde en jammerDe situatie is bedroevend. Zou het nu echt zó moeilijk zijn die troep ergens te deponeren waar de vuil nis/grof vuil-wagen langs komt. Hetzelfde geldt ook voor de Egmon derstraatweg nabij de Van Oldenborgh- weg. Ook daar begint men vuil neer te gooien. U zou iedere week wel een dergelijke foto kunnen plaatsen. Des noods zonder tekst. Gré Lampe Graaf Dirkplein 20, Egmond ad. Hoef. Enkele Egmondse vrouwen willen de mogelijkheid onderzoeken om in janu ari in Egmond V.OJS.-kursussen vrouwen oriënteren zich in de samen leving) te starten. Veel vrouwen hebben namelijk het gevoel: dat de maatschappij zo in gewikkeld is; dat het gezin heel an ders is dan vroeger; dat man en kinderen zoveel problemen mee naar huis brengendat politiek zo moeilijk te doorzien is; dat er zoveel op je afkomt waar je je machteloos tegen over voelt; dat er zoveel beslist wordt buiten je om. Daarom worden door de Culturele Raad Noord-Holland in steeds meer plaatsen deze kursussen georganiseerd. Programma-onderwerpen kunnen bij voorbeeld zijn vrouw als partner rolverdeling tussen man en vrouw; het werk van man en vrouw; wat kies je voor je geld?; wat doe je als je er alleen voor komt te staan?, vrouw als opvoedster: de vrouw in het gezin; vrouw en opvoeding; ouders en school; vrouw als burger: politiek in Neder land; wat gebeurt er op het gemeen tehuis; hoe lees je de krant? De kursus is bedoeld voor vrouwen van alle leeftijden. Wie belangstelling heeft kan bellen: nrs. 3113 - 4102 - 3543.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1