met de egmonden Sporthal en zwembad naderen voltooiing Gemeente Egmond gaat sekretaris kiezen Kort Nieuws Egmondia breidde zijn huis uit Grote najaarsbraderie '78 Hoog water DROOGBLOEMEN A.M.ZENTVELD onroerend goed of bedrijf I contact 20 SEPTEMBER 1978 - NUMMF R 1368 Uitgave: Drukkerij Helleman B.V. Egniondcrst ra ;i twog 5 15)34 AA Ei-mond aan do Hoof Tol of non 02206-1201 Burg. Eymaploin 2 1931 GC Egmond aan Zoo Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke roduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman De machinekamer komt aan. Het sportcentrum Egmond, onder wel ke nieuwe naam het in aanbouw zijnde sportcomplex te Egmond aan Zee bin nenkort gaat draaien, begint vorm te krijgen. De dakdekkers doen er alles aan om het complex zo spoedig mogelijk waterdicht te krügen. Tot 's avonds 9 uur kan men ze nog op het dak aan treffen terwijl de zaterdag ook in het werkschema is opgenomen. Want zo lang het hele bouwwerk nog niet droog is, kan er nog geen af werking plaatsvinden. Vorige week zijn op enkele diepladers en zware trailers de diverse machines aangevoerd en en kele uren daarna waren ze door zware kranen op hun plaats gezet. STREEFDATUM VOOR SCHOLEN 15 OKTOBER Het stichtingsbestuur streeft ernaar, dat de sporthal op 15 oktober door de scholen in gebruik kan worden geno men. Het betreft dan de grote hal en de kleine sportzaal, waarvan misschien op dat moment nog niet alle kleedka mers bruikbaar zijn. Het heeft echter te maken met de teldatum, die voor de scholen geldt, waardoor per 15 oktober een officiële opgave van het aantal leer lingen moet worden gedaan in verband met de rijksgeregelde vergoeding. Als er niet al te veel storm en regen komt. is de gestelde datum haalbaar. Het. zwembad zal ongeveer half no vember klaar kunnen zijn. In ieder ge val is de officiële opening vastgesteld op vrijdag 1 december, 's morgens om 10.30 uur. Dit is een historische datum, want dan is het precies een jaar gele den, dat het hele complex op 1 december 1977 afbrandde. De commissaris van de koningin, de heer R. de Wit zal de ope ning verrichten. En 's middags zal er open huis zijn tot pl.m. 18.00 uur. Op zaterdag 2 december start dan weer het eerste Egmondse zaalvoetbal- tournooi terwijl de zwemhal de hele dag open is voor een gratis baantje. Ook open huis dus. De eerstvolgende raadsvergadering van de gemeente Egmond zal plaats vinden op maandag 25 september a.s., 's avonds om 20.00 uur in de jeugdher berg "Klein Rinnegom'' te Rinnegom. Op die avond zal de raad een beslissing nemen over de aanstelling van een ge- meentesekretaris, welke funktie mo menteel tijdelijk wordt vervuld door de heer Th. Broersen, oud-gemeentesekre- tarïs van Egmond-Binnen. Zijn kollega D. T. den Hartog van de voormalige ge meente Egmond aan Zee staat sinds de eenwording per 1 juli j.1. op wachtgeld. Beiden hebben zich kandidaat gesteld voor een definitieve aanstelling terwijl het grootste deel van de raad de voor keur heeft gegeven aan de keuze van een sekretaris uit deze twee kandida ten. Er zijn dus geen andere sollicitan ten opgeroepen. Intern heeft men zich ook niet beraden over voorkeur voor een der kandidaten zodat de volgorde op de voordracht uitsluitend is bepaald door de plaats in het alfabet van de eerste letter van de familienaam van de heer Broersen en de heer Den Har tog. Voor de dorpskern Egmond aan Zee zal een nieuw voorbereidings besluit worden genomen. Zoals bekend heeft de oude raad van Egmond aan Zee op 30 januari nog een besluit genomen voor de oude dorpskern naar de uit gangspunten van de knelpuntennota. Hieronder viel niet het gebied omslo ten door de Trompstraat, Wilhelmina- straat en Prins Hendrikstraat, waarvoor verouderde voorschriften golden. Nu zal voor beide gebieden, dus het renovatiegebied oude dorpskern en ge noemd omgrenst gebied één besluit ge nomen worden. Voorts zal er een voor- bereidingsbesluit genomen worden om trent de percelen Emmastraat 23, 25, 27 en 29, waardoor de moeilijkheid, die sinds 1975 zijn ontstaan rond de erf- bebouwing van perceel 25 tot het ver leden gaan behoren. Voorts zal er een bestemmingsplan "Kindertehuizen" worden vastgesteld, om te voorkomen dat er ongewenste bebouwing zal plaatsvinden, zolang er log geen vaste plannen bestaan voor ie bebouwing van o.a. het terrein, waar op nu nog het kindertehuis "Juliana" staat. Het bestemmingsplan omvat ook de andere kindertehuizen, daar het te gelijk enige zaken regelt, die met die tehtiizen hebben te maken. In Egmond aan de Hoef is de zang vereniging "Horizon" in oprichting. De ze vereniging komt voort uit "De Hans- wijkertjes" en bestaat uit leden, die voor deze kinderoperettegroep de leef tijdsgrens hebben overschreden. Zij wil len zich verenigen in de nieuwe zang groep "Horizon" en alszodanig zullen zij een startsubsidie ontvangen van 1500,en de gemeente geeft een garantie voor de eerste opvoering van nog eens 1500, VERGADERING ZOU IN EGMOND AAN ZEE PLAATSVINDEN Volgens afspraak zou deze raadsver gadering in Egmond aan Zee worden gehouden, aangezien de raadsvergade ringen bü toerbeurt in de drie dorps kernen zullen plaatsvinden. Het bleek echter, dat er op 25 september geen "geschikte en representatieve" gelegen heid voorhanden was, zoals de agenda verhaalt, terwijl ook de beide dorps huizen bezet bleken te zijn. Er is toen onderdak gevonden in de jeugdherberg "Klein Rinnegom". Uit bovenstaande kunnen we conclu deren, dat de gemeente zelf woning zoekende geworden is. RESTAURANT ITALIANO ^ELLA ^glOSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving" Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker, Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaart hu is Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktie WIJ VERNEMEN DAT cp donderdag 21 september dc be- jaardensoos te Egmond aan Zee weer begint. Zoals bekend is de soos voor ieder bejaarde of voor iedereen die jonger is maar reeds gepensioneerd is en prijs stelt op een gezellige middag. Welnu, dat kan in het o.k. verenigings gebouw aan de Julianastraat 5, don derdag as. dus om half twee. Ieder een is welkom; DAT het bezwaar van de Stichting Sporthal te Egmond aan Zee tegen de bouw van tien woningen op het parkeerterrein van het sportcomplex door Gedeputeerde Staten ongegrond is verklaard. Zoals bekend is hierover onlangs een hoorzitting gehouden te Haarlem. Het Stichtingsbestuur is niet tegen de bouw van de tien woningen maar wel tegen de bouw op genoemde plaats in verband met de parkeer ruimte rond het complex. Zij stelt zich op het standpunt, dat er in de omgeving voldoende ruimte is om de bouw van de tien woningen te doen plaatsvinden. De gemeente stelt, dat er verspreid in de omgeving voldoende parkeerruimte is. Hoe het verdere ver loop in deze zaak is, zal nog nader worden bezien. Zowel het Stichtings bestuur als het gemeentebestuur ho pen tot een voor beide partijen aan vaardbare oplossing te komen; DAT de klaverjasvereniging Het Witte Huis te Egmond aan Zee op donder dag nog wat leden kan plaatsen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad; DAT op maandag 25, vrijdag 29 en za terdag 30 september het Van Speyk- bilj art^,^-vnooi zal plaatsvinden in 't Witte s. Bekende deelnemers tre den rond het groene laken aan, zo dat op spannende wedstrijden gere kend kan worden; DAT de^yoetbalvereniging Egmondia op vriv 22 september a.s. ^een grote klaverjas drive houdt in de kantine op het sportpark. Er is tevens een ver loting met aantrekkelijke prijzen aan verbonden. Vooropgave kan geschieden bij Jan Schut. Verdere bijzonderheden geeft de advertentie in dit blad; DAT er door een groep zomerhuisbe woners een brief gericht schijnt te zijn aan het gemeentebestuur, waarin wordt aangedrongen op een beter woningbeleid. Er wordt, ook weer naar het schijnt, zelfs gesproken over een bezetting van een gemeentehuis. Aldus is in een der in deze regio verschijnen de dagbladen vermeld. Bij het Con tact is een dergelijke brief of afschrift daarvan niet binnengekomen. Ook bij het gemeentehuis is er geen brief ont vangen. Op onze vraag hiervoor zei de gemeeentesecretaris, de heer Th. Broersen, dat het gemeentebestuur het ook uit de krant had moeten verne men maar dat er verder niets van bekend is, noch wie dan wel de even tuele afzenders zouden zijn. Hij voegde er echter aan toe, dat men te allen tijde welkom is, waarbij hij niet een bezetting van het gemeentehuis be doeld zal hebben maar een gezond ge sprek; DAT het Cinema 1000 wederom geluld is een donderdagavond-special te brengen. "L'une Chante 1'autre pas" van Agnès Varda. Na "Lions Love" en "Le Bonheur" nu haar nieuwe mees terwerk, dat geen enkele vrouw mag missen en waar je als man verbaasd over kan zijn. Donderdagavond om 20.30 uur. Zie ook de advertentie; DAT op vrijdag 20 september, 's avonds om 20.00 uur de tentoonstelling "Lof der zotheid" zal worden geopend in "De Kapberg" te Egmond aan de Hoef. Hans Woestenburg, schrijver van een monografie over de zeldzame kunste naar Luis Fileer zal de tentoonstelling inleiden. Openingstijdenwoensdag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en vrijdag bovendien van 19.00-21.30 uur; DAT het plaatselijk comité van het Ko ningin Wilhelminafomds ten bate van de kankerbestrijding bijzonder ver heugd is over de opbrengst van de kollekte, die in Egmond-Binnen 1809,37 opbracht, terwijl 60 nieuwe leden zich opgaven; de opbrengst in Egmond aan de Hoef was 2132,92 en te Egmond aan Zee 4538,36, een to taalbedrag derhalve van 8480,65. De comitéleden, mevr. A.M. Nijman-Groot, mevr. Abink en zr. Sijbrand zijn zeer erkentelijk voor de onbaatzuchtige medewerking; DAT een bluseenheid van de gemeente Egmond, samengesteld uit leden van de beide korpsen tijdens wedstrijden van de kring Alkmaar een derde prijs wonnen. De eenheid stond onder lei ding van bevelvoerder A. Tromp die de prijs van de jury, die 138'/se pnt. toekende, in ontvangst nam. Er namen acht korpsen deel. De voetbalvereniging Egmondia heeft als sinds jaar en dag zijn domicilie aan de voet van Egmonds duinen. Het prachtige sportpark ligt er malsgroen bu en alleen daarom zou het pas be ginnende voetbalseizoen veelbelovend kunnen zijn. Maar daarmee alleen is een voetbalvereniging er niet. Een goede geoefendheid va., de spe lers is een van de belangrijkste voor waarden om een virtuoos spelletje voet bal op de groene grasmat te kunnen leggen. En toch is dat ook niet alteen zaligmakend, want wanneer een ver eniging niet beschikt over een bezield bestuur, dan kunnen de resultaten ook tegen de paal afstuiten, dan wordt fi guurlijk gesproken het doel niet bereikt, waarvoor een voetbalvereniging mede bestaat: een sfeervolle vereniging, waar bij de aangesloten leden zich thuis voe len. Van het bestuur hangt alles af, alle onderdelen de vereniging betreffend verdienen volledig aandacht en een van die belanrijke punten is een goede behuizing. Daaraan ontbrak het, Eg mondia kon soms zijn eigen mensen niet voldoende onderdak bieden, laat staan zijn gasten, en dde hoor je ten slotte het beste te geven, al zou het alleen maar om een goede indruk gaan. Het kwam niet zelden voor, dat de gast- voetballers zich moesten verkleden in de kleedruimten, waarin de spullen lagen van een ander elftal, dat op dat moment op het groene laken rond dar telde. Voor het bestuur was dat een grote verantwoordelijkheid, want er was geen voldoende controle uit te oefenen. De gasten sprakenmeer dan eens daar over hun onts®p-ming uit, kortom er was sprake van een onduldbare situ atie. Uitbreiding was noodzakelijk en dat kost geld. Wanneer we daarover de heer H. J. Scjflfc^made horen praten, dan koon je .tegeftXrertijd tot de ontdek king, dat een voetbalvereniging, ook al beweegt die zich slechts op het amateu ristisch voetbaltoneel, niet zonder za kelijkheid kan. Welnu, aan die zakelijk heid heeft het niet ontbroken. Vorig jaar nam Egmondia de opstal len van de gemeente over en dat opende tegelijk de mogelijkheid om naar uit breiding uit te zien, zij het tegen grote financiële offers. Maar het eerste re kensommetje, waarop er natuurlijk nog vele volgde, wees uit, dat een uitbrei ding tot de mogelijkheden hoordé. Met aannemer Jan Peetoom kwam men tot een compromis. De subsidies waarop een voetbalver eniging ka.n rekenen van gemeente, provincie en het sportfonds waren een welkome aanvulling op het benodigde kapitaal, een banklening vulde het grootste gat op en dankzij de doe-het- zself-werkzaamheden van een twaalftal leden en de steun van de gemeente kwam alles voor elkaar. Een riante bestuurskamer, waarin ook vergaderd wordt, werd aan de oude, kleine ruimte toegevoegd. De keuken kreeg veel meer armslag, enkele riante scheidsrechterskamers kunnen aan ar biters worden aangeboden terwijl het aantal kleedkamers nu zes ruimten om vat. En als de handbal toevallig niet speelt, kan Egmondia zelfs over acht kleedkamers beschikken. Het geheel is van een fris verfje voor zien, ook door de leden zelf, terwijl ook het electrische gedeelte door eigen krachten werd aangebracht. In alle kleedruimten zijn praktische douche- en wasmogelijkheden en alles gezellig betegeld. Het ligt voor de hand, dat het bestuur bijzonder trots is op de uitge breide akkommodatie. Het is zelfs mo gelijk, dat kleine verenigingen, die om hun geringe omvang geen zaal kunnen gebruiken, van de akkommodatie van Egmondia gebruik kunnen maken. Eg mondia staat er goed voor, de basis is uitstekend en laten we hopen, dat zich dat in de doelpunten tot uitdrukking laat brengen. De uitgebreide akkommodatie. Nog groter is dit jaar de opzet van de najaarsbraderie in het 2e weekend van oktober in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Vooral met textiel komen wij extra voor de dag. Iedere bezoeker zal zich met bewondering afvragen Hoe krijgen ze dat voor elkaar? Ook voor de andere evenementen legden wij beslag op kostbare prijzen die u voor weinig geld in uw bezit kunt krijgen. Nog 'n paar weekjes en het gonst weer in het dorpshuis van bedrij vigheid. Neemt vooral zondagsmiddags uw kinderen mee. Voor hen hebben wij Iets aparts. Nogmaals een verzoek aan alle in woners: Geef ons uw niet meer te ge bruiken goederen, spaar uw boeken, we halen e.e.a. graag op. Bel desnoods even, tel.nrs. 1329 - 1381 - 3879. Comité Braderie 1978 woensdag 20 7.04—19.25 donderdag 21 7.44—20.65 vrijdag 22 8.28—20.47 zaterdag 23 9.09—21.31 zondag 24 10.00—22.26 maandag 25 11.05—23.38 dinsdag 26 12.55— 0.54 (dood-tij) woensdag 27 1.50—13.20 donderdag 28 2.21—14.55 Leuke opgemaakte stukjes van HOLLANDSE Ook bosjes om op te hangen. Meer dan 100 soorten en voordelig Dinsdags gesloten BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binnen Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur van Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Uilfn ÜDnil DU Mdrshdllstrost 55 (02206} 2249 mftMLAAnUII Dl Egmond aan Zee Postbus 7_1

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1