met de Th. P. Broersen sekretaris van Egmphd Guus Sengers zag Abraham Kort Nieuws DROOGBLOEMEN AM.ZENTVELD 15.000ste in Jeugdherberg "Klein Rinnei fleester ging trouwen met Astrid Hoogwater contact 27 SEPTEMBER 1978 NUMMER 1369 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:' Gerard Belleman Tijdens de maandag gehouden raads vergadering in de jeugdherberg "Klein Rinnegom" is de heer Th. P. Broersen tot gemeente-sekretaris gekozen. By de eerste stemming bleken 8 stemmen op hem zyn uitgebracht. Zyn kollega van voorheen de gemeente Egmond aan Zee, D. T. den Hartog, verzamelde 6 stem men. Het raadslid C. J. Luitjes was niet aanwezig. Alvorens de stemming plaatsvond, ontstond er nog een felle diskussie. Th. Groot hekelde de houding van de PvdA, die een brief aan de kandidaten had ge stuurd, waarin weid meegedeeld, dat er een politieke keuze zou worden ge maakt. Mevr. Zwart zei, dat de PvdA daartoe gedwongen was, omdat de heer Tabernal van de VVD gezegd had, dat er met die achtergrond gestemd zou worden. Deze verklaarde echter, dat uitgangspunt nadrukkelijk teruggeno men te hebben. Van te voren was overeengekomen, dat er voor de keuze niet de normale procedure was gekozen, aangezien de kandidaten voldoende bekend waren. Nadere kontakten met de twee rivalen zouden dan ook uitblijven. Desondanks bleek de PvdA een brief gericht te heb ben aan de kandidaten, waarin een stemverklaring was opgenomen. Deze houding werd door de andere partijen niet in dank afgenomen. Wethouder Amerika betreurde de dis kussie, waarop Tabemal zei: "Uw kan didaat stond vast", welke bewering door Amerika als een "aantijging" werd opgevat. Hij dacht zich "gedwongen te zien zelfs een andere keuze te moeten dnen. Deze diskussie was de stekelige in leiding tot de stemming, die kort daar op in het voordeel van de heer Broersen uitviel. In de loop van de avond mocht hij reeds vele felicitaties thuis ontvan gen, waaronder die van zijn rivaal de heer Den Hartog. Bedde kandidaten wa ren niet op de vergadering aanwezig. Vorige week kwam er een enthousiast groepje leerlingen van "De Boswaid", de openbare basisschool te Egmond aan de Hoef, met het verzoek bjj gaand stuk je te willen plaatsen in het "Contact". Ze waren zó begaan meft het lot van vogels en allerlei andere dieren, dat ze er graag wel iets voor wilden betalen. Maar dat hoeft niet, we vermelden hun aktiviteiiten graag, daar is het "Con tact" voor. We hebben meteen maar even een foto van de meisjes gemaakt, om hun verzoek, dat wij onderstaand plaatsen, kracht bij te zetten. Hier komt het ATTENTIE Op 10 oktober as. wordt er een bazar gehouden voor de ouder avond in de o.l. school "De Boswaid", Pr. Willem Alexanderlaan 2, Egmond aan de Hoef. De opbrengst is ten bate van Vogel centrum "De Horst". De ba zar is voor de kinderen van 15.00 tot 16.00 uur en voor de ouders en oud leerlingen van 18.30 tot 20.00 uur. Er worden singeltjes, hand gewerkte spul letjes en nog veel meer verkocht. Komt allen Namens de Egmondse natuurclub, Sandra Koopman Als je lid van de Egmondse brand weer bent en tijdens dat lidmaatschap bereik je de 50-jarige leeftijd, dan kan dat niet ongemerkt voorbij gaan. Guus Sengers te Egmond aan de Hoef heeft dat ook ondervonden. Hat middernachtelijk uur had nog niet geslagen, of daar doemde uit het duister een niet onbekend gezelschap op voor zijn huis, er werd een brand weerman uitgeladen, die voor Abram fungeerde en even Later stond het fi guur in het voortuintje, in brandweer tenue, compleet met helm en om zijn nek een fles, waarin zeer waarschijnlijk geen bluswater zat. Guus kwam aan de weet dat hij 50 jaar was geworden, want dat laat een goed brandweerman niet over zijn kant gaan. Zijn gezin spant zich elke week in voor een precieze bezorging van het "Contact" in Egmond aan de Hoef en vandaar ook hier onze felicitaties. WIJ VERNEMEPC DAT de raad van Egmond het spoor bijster dreigt te raken in het net van bestemmingsplannetjes en voorberei- dingsbesluiten, waarin de ontwikke ling van de Egmonden wordt beschre ven. Dat bleek, toen er een voor be rei- dingsbesluit genomen moest worden voor een deeltje Egmond aan Zee, 'omsloten door de Trompstraat, Wil- helminastraat en Pr. Hendrikstraat. Wethouder mevr. Jaspars beloofde op verzoek van de raad zo spoedig mo gelijk met een overzichtskaart te ko men, waarop alles duidelijk wordt aangegeven. Er zijn momenteel zo'n 17 bestemmingsplannen; DAT Jan Apeldoorn plan Slot II in de rondvraag ter tafel bracht, terwijl hij verwonderd was dat er ondanks de sombere krantenberichten in de raad helemaal geen mededelingen werden gedaan. Wethouder mevr. Jaspars zei, dat de situatie niet zo rooskleurig was. De voor haar nieuwe materie had haar reeds druk bezig gehouden. Op dit moment bleek er nog niets afgerond te kunnen worden, temeer daar de nieuwe voorstellen van Co- plan inhielden, dat de goedkopere premiewoningen duurder moesten worden en daarbij stond de gemeente niet te juichen. In overleg met Gede puteerde V.d. Knoop werd nu een weg bewandeld, die misschien wel enkele maanden tijd zou vragen maar zou voorkomen, dat het plan helemaal afgekeurd zou worden, waardoor de situatie van 6 jaar terug weer zou onstaan. Mevr. Jaspars zei verder, dat het College alles doet wat mo gelijk is in samenwerking met de Commissie Ruimtelijk Ordening; RESTAURANT ITALIANO ELLA %&OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". DAT er op zondag 1 oktober, 's avonds om 7.00 uur een brugdienst wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk te Egmond aan Zee. In deze dienst staat de vrede centraal: Het thema is: "Help in godsnaam het wantrou wen de wereld uit". Alle jongeren zijn welkom. Na afloop is er discus sie over het ontwerp. "Ga in vredes naam heen", om met de organisatoren te praten; DAT de visclub "By Nacht en Onty" haar jaarvergadering houdt op don derdag 28 september in "De Klok", aanvang 20.00 uur. Er zal op deze avond ook over suggesties gepraat worden i.vm. de visreis. Op zondag 1 oktober is er een wedstrijd met visclub "De Egmonden". Verzamelen bij Lido om 7.30 uur ,de wedstrijd is van 08.00-10.00 uur. Voor pieren wordt gezorgd. De kompetitie begint op zondag 29 oktober; Leuke opgemaakte stukjes van HOLLANDSE Ook bosjes om op te hangen. Meer dan 100 soorten en voordelig Dinsdags gesloten BLÖEMSiERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binneri DAT WV "Egmond aan Zee" haar le den verzoekt i.vjn. de jaarafsluiting 1977-1978, de LID-bonnen zo spoedig mogelijk voor uitbetaling bij het buro in te leveren. Indien bonnen zoek geraakt zijn ontvangt het VVV-buro daarover graag omgaand telefonisch bericht; DAT de bekende Egmondse motorcros ser Willem Gouda zondag j.1. triomfen oogstte te Castricum, alwaar hij kam pioen werd in een veld van sterke renners; DAT de heer S. Zuurbier uit Egmond- Binnen bij landbouwtrekkerwedstrijd- den in de Flevopolder tweede is ge worden in de nationale kampioen schappen met zijn zelfgebouwde trek ker; DAT de bejaardenbowlingclub te Eg mond aan Zee weer begint op maan dag 2 oktober; DAT tennisclub "Egmond" a.s. zondag als afsluiting van het seizoen een bel- toumooi organiseert. Voor verdere Jeugdherberg "Klein Rinnegom" heeft sinds dat het huis in februari weer zyn deuren opende, na een uitbreiding te hébben ondergaan, voor het eerst in de gesphiedenis van zyn bestaan, de vyf- tiendliizendste bezoeker geboekt. Dit is een record. In de voorgaande jaren was dit aantal niet mogelyk. Wanneer er per jaar 14.000 werden geboekt, dan was dat al veel. Maar door de uitbreiding zijn er drie vergaderzalen bij gekomen en dat maakt het mogelijk, dat de overkapaciteit van overnachtingsmogelijkheden, zoals die voorheen bestond, nu volledig kan wor den benut. Maakte vroeger een groep gebruik van de eetzaal, tevens verga derzaal* Jen was het niet mogelijk nog andere 'jBppen op te nemen en slaap vertrekken bleven leeg. Door de bouwwerkzaa-r>eden heeft he^tehui^^eruim^^^geei^^aster^op kunnen nemen. Dat had tot gevolg, dat er aanvankelijk 1600 boekingen minder waren dan vorig jaar. Maar na de her opening werd deze achterstand zo snel ingelopen, dat reeds op de 22e septem ber van dit jaar de 15000e bezoeker ge boekt kon worden. Dat betekende een feestelijk mijlpaal en voor de beheerder Johan Romeijn was dit een overtuigende aanleiding om dit sukses niet zonder meer voorbij te laten gaan. Vrijdagavond had hij de Christelijke basisschool "Kompas" uit Heerhugowaard tussen de muren en bij die groep was de leerling Clay Bises- wan, die hij als 15000e had ingeschre ven. Clay werd boven op een stoel ge plaatst en mocht een prachitig boek in ontvangst nemen. Met verwonderde ogen nam hij zijn cadeau in ontvangst terwijl zijn vriendjes allen een herinne ringstegel ontvingen. 4 '*V v-. - v. .rtttr- Voor de leerlingen van de St. Jozef school te Egmond aan Zee deed zich een byzondere dag voor, toen meester George Langedyk in het huwelyk trad met Astrid Ranzyn. Meester Langedyk staat er by zyn leerlingen goed op. En toen hy op zekere dag aan "zyn" kin deren vertelde, dat hy besloten was om te gaan trouwen, toen glunderden alle gezichtjes, want dat betekende feest. En het is ook een fieest geworden. Want toen meester George zijn bruid naar de kerk begeleidde, stond daar een feestelijk geklede kinderschaar informatie verwijzen wij u naar het verenigingsnieuws DAT Egmond Stars deelneemt aan een grote regionale klubaktae. Vanaf maandag 2 oktober verkopen de leden loten ó/l,25 per stuk. Er is een prij zenpakket van totaal 35,0001—, waaronder een hoofdprijs van 14 da gen Spanje voor het gehele gezin. Elke koper krijgt bovendien op ver toon van het lot 1,korting op een krat Amstelbier bij Willem's Dran kensuper. Het lot is dus gauw terug verdiend. Egmond Stars rekent op u; DAT er na de publikatie over de V.O.S.- kursus heel wat reakties zijn binnen gekomen, zodat de kursus in januari van start gaat. De organisatie is van de Kulturele Raad Noord-Holland. De kursus gaat ove^ allerlei zaken waar vrouwen mee te maken hebben, zo wel In het gezin als in de samen leving. Een kursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten van éen ochtend per week. Voor speelruimte en oppas voor de kinderen wordt gezorgd. Meer in formatie kunt u verkrijgen op de te lefoonnummers 3113 - 4102 - 3543; DAT a.s. vrydag de gehele morgen de papiercontainer $al staan bij de Van Speykschool a. d. Past. v. Kleefstraat te Egmond aan Zee. De opbrengst van het oud papier zal voor vele aktivi- teiten op de school bestemd zijn. klaar met versierde bogen, waaronder het bruidspaar door moest lopen naar de trappen van heit kerkportaal. En in de kerk waren ze er allemaal getuigen van, toen hun meester "ja" zei tegen Astrid. De meester "met het gouden hoofd" was getrouwd, want hij was het die met een welgerichte kopbal zijn "Fo- resters" voor degradatie behoedde. As trid doet in sportiviteit niet voor hem onder, want haar naam klinkt lang niet onbekend in de tumiwereld. Het lag dan ook voor de hand, dat de 's avonds ge houden receptie in "De Klok" zeer druk werd bezocht, niet alleen door de ouders van zijn leerlingen maar ook door velen uit de sportwereld van bruidegom en bruid, terwijl de samenwerking tussen de Egmondse scholen tot uitdrukking kwam door de aanwezigheid van vele collega's van drie andere basisscholen. Gefeliciteerd en veel geluk woensdag 28 2.21—14.55 donderdag 29 3.17—15.42 vrijdag 30 3.5&—16.15 zaterdag 1 3.29—15.47 zondag 2 4.01—16.18 maandag 3 4.32—16.48 dinsdag 4 5.0217.20 (spring-tij) woensdag 5 6.37—17.56 donderdag 6 7.14—18.31 Zomerhuisbewoners kunnen het "Contact" gratis afhalen bij: Foto Jonker, Boekhandel Dekker. Bookshop, VVV-kan- toor te Egmond aan Zee; te Egmond-Binnen bij: Gaart hu is Supermarkt, Apeldoorn Zelf bediening en bij café St. Adel- bert; en te Egmond a.d. Hoef bij Drukkerij Belleman. Redaktle

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1