met de egmonden art apart art apart Waterschap "Het Lange Rond" lapt behoud van milieu aan zijn laars Stichting Sporthal Egmond trekt bezwaar in Kort Nieuws "MEMENT0-M0RI" EGMOND AAN ZEE PORTABLE RADIO DEGRAAFFELECTRA Boordwerktuigkundige P. v.d. Braber 20.000 vlieguren 3 kamerplanten voor 10.- A.M.ZENTVELD contact 11 OKTOBER 1978 NUMMER 1371 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief: losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard BeLleman Omwille van het'aanbrengen van een nieuw rooster in het watergemaal aan de Zeeweg naar Heiloo, gaf het Water schap "Het Lange Rond" opdracht tot het leegpompen van de tochtsloot, die aangesloten is op de aan de Zeeweg liggende vijver (bij de kleine brug). Het gevolg was, dat er honderden grote en kleine karpers, witvissen enz. lagen te zieltogen in de modderige bodem. Een aantal jongens kon het niet aanzien en probeerde te redden wat te redden viel, door de vissen over te brengen naar een aan de overkant liggende sloot, maar zy konden niet voorkomen, dat er vele vissen in de modder omkwamen. De maatregel van dit waterschap, waaraan we notabene nog betalen ook, kunnen we niet anders betitelen dan als een grof schandaal. Een domme en gewetenloze maatregel van mensen, die van het behoud van het milièu hele maal niets meer begrypen. (verkort bericht) De tien huizen, die op het parkeer terrein by de sporthal zyn geprojec teerd, komen er, aangezien de Stichting Sporthal Egmond heeft besloten, even als de heer P. L. Zwart, om de bezwa ren tegen de bouw op die plaats niet voor de Kroon te brengen. Beide bezwaarden hadden niet de bedoeling de huizenbouw tegen te hou den, maar zagen zich genoodzaakt te protesteren tegen de bouw op het par keerterrein. Elke kans op uitbreiding naar die kant is weg. Bovendien stelt het bestuur, zal er voor de toekomstige bewoners veel geluidsoverlast ontstaan, aangezien de huizen te dicht op de sporthal komen. WIJ VERNEMEN DAT de bouw van plan Sportlaan zeer snelle vorderingen maakt. Hoewel er in de "ruwbouw" een achterstand van veertien dagen is ontstaan, ligt het wel in de lijn der verwachtingen, dat een aantal toekomstige bewoners de jaarwisseling in hun nieuwe woning en kunnen vieren. Het bestuur van de vereniging "Sportlaan" heeft haar handen vol werk met besprekingen met de bouwondernemer, de gemeen te enz., zoals ons van hun kant werd meegedeeld. Om alle leden optimaal van alle informatie te voorzien, be legt het bestuur een vergadering op woensdag 25 oktober a.s. in "Speel tuin De Egmonden", aanvang 20.00 uur; DAT er ten bate van de v.v. St. Adel- bert te Egmond-Binnen een klaver- jasdrive zal plaatsvinden op vrijdag 13 oktober a.s., aanvang 20.00 uur in café Swart. Iedereen kan meedoen; DAT op vrydag 13 oktober a.s. de offi ciële opening zal plaatsvinden van het scholencomplex te Egmond-Bin nen. Tijdstip 16.00 uur. Officieel zal burgemeester Bakker de openings plechtigheid inleiden maar de eigen lijke ceremonie zal verricht worden door twee leerlingen, een van de o.l. school en een van de r.k. school, die beiden de namen in de voorgevel zullen onthullen, die luiden voor het r.k. gedeelte "De Windhoek" en voor het openbaar gedeelte "De Zonne- hoek". De genodigden kunnen vanaf 14.00 uur de aktiviteiten van de kin deren op de school reeds waarnemen. Zaterdag 14 oktober is er open huis voor iedereen, die oog en belangstel ling heeft voor het onderwijs en voor de wijze waarop dat in deze tijd ge schied. De ouders van nu zullen in dit moderne complex opkijken van de veranderingen, die zich hebben voltrokken en zich nog voortzetten sinds de tijd, dat zij zelf de klaslo kalen bevolkten. In dit blad is een advertentie opgenomen qiet een uit nodiging voor de bezichtiging; DAT reisbureau "Noordzee" van Piet en Atie Kareis aan de Voorstraat te Egmond aan Zee, tijdelijk is geves tigd aan de overzijde in de Italiaanse ijssalon van Pravisani. Het is niet om speciaal reklame te maken voor rei zen naar Italië, hoewel zij daarover ook honderduit kunnen vertellen, maar de verhuizing heeft te maken met een verbouw en uitbreiding van hun vestiging op het hoekje van de Bakkerstraat, die na een aantal maan den zijn deuren weer zal openen in een riante ruimte; DAT de peuterspeelzaal te Egmond aan de Hoef vanaf heden in het bezit is van telefoon, nummer 4331; RESTAURANT ITALIANO tyEL'LA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". NOG GEEN LID DE ONDERLINGE BEGRAFENISVERENIGING Verzorging van Crematies en Begrafenissen. aangesloten bij het Nederlands Verbond van Uitvaart verenigingen, zal u dan gaarne als lid van haar vereni ging willen bijschrijven. Nadere informaties W. de Lange, Egmond aan Zee, tel. 2541 en 2143. Plantsoenstraat 20. (R-44F) adviesprijs 168,- ONZE PRIJS alleen zaterdag Duinstraat 2 - Egmond aan Zee Telefoon 1093 DAT tenniscentrum "Wimraenum" aan de Herenweg 266 te Egmond aan de Hoef een volle week gratis tennissen aanbiedt voor iedereen, die daar zin in heeft. De twaalf prachtige banen van dit centrum zijn gelegen op het voormalige Zeevogelsveld. De reeds eerdere gereedgekomen banen hebben gedurende de afgelopen maanden reeds veel belangstelling getrokken. Nu is het complex uitgebreid tot 12 banen met daarbij een aparte oefen- baan. Iedereen, kenner of niet, kan een balletje komen slaan en kennis maken met dit nieuwe tenniscentrum, dat gratis bespeeld mag worden van 15 t.m. 22 oktober. Na die datum kan er gedurende het gehele herfst- en winterseizoen getennist worden voor 10,per baanuur. Men leze ook de advertentie in dit blad; DAT het Art Apart weer eens is gelukt iets bijzonder te organiseren. Van 14 t.m. 28 oktober wordt er in de zaak aan het Achterom 1 namelijk een maritieme expositie georganiseerd met in het middelpunt de aquarellen met maritieme afbeeldingen van de heer A. M. Oudes. Als we kijken naar hetgeen de heer Oudes op hst papier weet te toveren, mag het op Te Egmond aan dc Hoef woont een man, die het laag by de grond niet zo ziet zitten. Hij zoekt het meestal hoger op, want zyn werkterrein bevindt zich in de lucht, in de machtige KLM Dou- glas DC-10 machines. Rustig wonend aan de Pr. Beatrixlaan 33, waar niets doet vermoeden, dat de daar domicilie houdende heer P. v.d. Braber het meest al van grote hoogte bekykt, ziet hij uit op de historische omgeving van dc Slotgracht en de pitoreske slotkapel. Deze rustig ogende man is boord werktuigkundige en weet als zodanig alles van vliegtuigen af. Zijn grote kennis van het ingewikkelde instru mentarium van de moderne luchtgigan- ten staat geheel in dienst van de veilig heid van alle passagiers, die zich aan boord van de luchtreizen naar elders spoeden. Twintig duizend vlieguren heeft hij er nu opzitten. Daarbij realiseer je je, dat het vliegverkeer bovenmate veilig is en daarover kan de heer Van den Braber meepraten. Nadenkend over de enkele vlieguren, die wij, als passagier wel te verstaan, daar tegenover kunnen stellen, is zijn rekord van grote hoogte en het ligt dan ook voor de hand, dat zo'n prestatie ook bij de KLM niet on gemerkt voorbij gaat. In hel KLM-hoofdkwartier te Am stelveen werd hem door de president- direkteur van de KLM, drs. S. Orlan- dini de gouden speld met twee bril janten op de revers gespeld, welke huldiging met een hartelijke handdruk Drs. S. Orlandini speldt de onder scheiding op by de heer P. v.d. Braber. werd bezegeld. Aan die hulde voegen wij gaarne onze felicitaties toe. z'n minsit opzienbarend zijn, dat dit pas de eerste maal is - nagelaten en kele publikaties in het maandblad "De Elauwe Wimpel" - dat hij het publiek de gelegenheid geeft zijn werk te zien en te kopen. Om alles in de maritieme sfeer te houden heeft Art Apart ook een grote kollektie authentieke scheepsbenodigdheden en scheepsmodellen bij elkaar gezocht, die tegen bijzonder scherpe prijzen verkocht worden. Om kort te gaan I echt de moeite waard om er eens naar toe te gaan; DAT de B&W supermarkt te Egmond aan Zee, zich verheugend over de grote belangstelling voor haar zaak, eigenlijk een beetje omhoog raakt. Want wat blijkt nu? De klanten 1 voorzier. zich daar niet alleen van de benodigde leeftocht maar ook van een middel om al die artikelen naar huis te kunnen transporteren, waarvoor nijver gebruik gemaakt wordt van de plastic winkelmandjes. Dat kan men zich bij B&W goed voorstellen maar het levert wel problemen op, wan neer men ze vergeet terug te brengen. Daarom een vriendelijk verzoek van de daar werkende kruideniers en -sters: wilt u het mandje weer mee brengen en als u er de volgende keer mee zit, welnu, dan is er nog wel een draagtasje; DAT een "op hol geslagen" paard za- zaterdagmiddag in Egmond aan Zee enige consternatie veroorzaakte. In dolle draf galoppeerde het dier met achter zich een wagen, vanaf de Ju- laniastraat dwars de Voorstraat over en vervolgde zijn ongeremde vaart over het Burg. Eymaplein, kruiste de Zuiderstraat om daarna zijn wagen door de nauwe Torenstraat te sleu ren, waar een auto werd beschadigd. Tenslotte kwam het dier tot stilstand in het tuintje van de familie Hop man, na een hekje vernield te heb ben. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor; Grote sortering droogbloemen Dinsdags gesloten BLOEMSIERKUNST Telefoon 2075 St.Albertsweg 27-Egmond-Binneri DAT er gewerkt wordt aan de oprich ting van een VIDO-groep (Vrouwen In De Overgang) in Egmond. Het doel van de VIDO-groep is vrouwen bij elkaar te brengen, die elkaar bijstaan in deze periode, die door verschillende oorzaken zeer bewogen kan zijn. Ie der rond de 50 jaar die belangstelling heeft kan bellen, telefoon 2608 of 1513; DAT er zich langs de Egmondse wegen tijdens de met mooi weer gezegende zondag levensgevaarlijke situaties voordeden, speciaal langs de Heren weg naar Bergen, alwaar in het begin geen fietspad is. De op de weg rij dende fietsers, vaders en moeders met kinderen, stonden doodsangsten uit, wanneer voorbij rijdende auto's hun voor hun rijdende kroost op een haar na passeerden. Even verder op is er wel een fietspad, dat om zijn geringe breedte evenveel gevaren oplevert. De Herenweg is vanaf Egmond de j enige weg en het enige fietspad rich ting Bergen. Pas vanaf Karei Wijker (Gasterij 't Woud) is er een fietspad door de duinen, waar het zondermeer veilig fietsen is. Het wordt de hoogste tijd, dat er een fietspad door de dui nen vanaf Elgmond naar Bergen komt. alle lieve konijntjes en fazanten "ten spijt, die zich er overigens minder van aan zullen trekken dan sommige milieuhygiënisten. Wachten tot het figuurlijke kalf verdronken is, lijkt ons weinig of helemaal geen zin te hebben. Bovendien zullen vele ouders de hemel danken, wanneer ze ook het levensgevaarlijke fietspad van Eg mond aan Zee naar Egmond aan de Hoef dan kunnen mijden; DAT ecovorige week abusievelijk de naai"tennisvereniging "Egmond" werd gebruikt onder een foto, waarop de aanleg van de banen aan de Hoge- - dijk werd uitgebeeld. Maar. er bestaat- geen tennisvereniging "Egmond". De banen zullen in de toekomst gebruikt wordpn door de T.C. "Hogedijk". We hadoS1*1' het kunnen weten, maar er ontgaat ons ook wel eens wat; DAT met ingang van 16 oktober de openingstijden van het postkantoor te Egmond aan de Hoef als volgt zijn van maandag t.m. vrijdag van 10.30 tot 12.30 en van 16.30 tot 18.00 uur; DAT op dinsdag 17 oktober a.s. de jaar vergadering plaatsvindt van- de wo- ningbouwver. "Egmond aan Zee" in het o.k. verenigingsgebouw aan de Julianastraat nr. 5, aanvang 20.15 uur. J. Visser, P. Schotsmanstraat 19, zal i.v.m. zijn leeftijd uit het bestuur tre den, J Zwart, Jac. Scholplantsoen 6 volgt hem op. De vereniging telt 800 leden, waarvan er 436 een woning huren, terwijl aan 35 leden een wo ning kon worden toegewezen. Het bestuur betreurt het, dat er nog steeds niet gebouwd kan worden aan het Dorus Rijkersplein, aangezien de cur- veprijs te laag is. Een bouwer kan het alleen, zegt het bestuur, wanneer hij daar omheen enkele woningen kan bouwen in de vrije sector. Het bestuur weet tot nu toe ook niet, of er w.w.- woningen gebouwd kunnen worden op het voormalige Agnesterrein. organiseert van 14 t/m 28 oktober een verkoopexpositie van de buitengewoon goede aquarellen met martieme afbeeldingen van A. M. Oudes. Om helemaal in de maritieme sfeer te blijven hebben we een grote kollektie authentieke scheepsbenodigdheden bij elkaar gezocht en bieden die tegen zeer scherpe prijzen aan. Bijv. zo'n cardanisch opgehangen scheepsbarometer. Ook zijn er weer enkele scheepsmodellen, o.a. de Bomschuit, de Friese Tjalk en de Zuiderzeebott( Natuurlijk is er nog veel meer dan wat hier genoemd staat, neem alleen al onze kollektie scheepsklokken en barometers. Om hier een indruk van te krijgen kunt u toch het beste eens komen kijken, tot ziens. Achterom 1 - Egmond aan Zee

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 1