zonder woorden... vrijdag 1 december (preries 1 jaar na de,brand) heropening St. Nicolaas feestelijk ingehaald Fr£is Alleman draagt dirigeerstok over "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 22 NOVEMBER 1978 NUMMER 1377 De kinderen van Egmond aan Zee hebben St. Nicolaas weer in levende lijve mogen aanschouwen. Gelukkig, hij is er weer, ondanks het weer en de harde wind. Geëscorteerd door een vijftiental van zijn zwarte knechten begaf hij zich, hoog op zijn witte schimmel gezeten, door Egmonds straten naar het Pompplein, alwaar hij werd toegesproken door loco-burgemeester Harry Amerika en door de sekre- taris van de ondernemersvereniging. Sint Nicolaas bleek óók wensen te hebben, die in de harde wind weliswaar voor een groot deel verloren gingen maar aan de heer Amerika duidelijk overkwamen, namenlijk dat Egmondia zo graag ook een veldverlichting wil, net zoals de collega's in Egmond aan de Hoef en Egmond-Binnen. Bovendien wenste hij de voorzitter van de "Een dracht", de heer G. Gravemaker van harte sterkte en beterschap. "Lamoraal van Egmont" en drumband "Van Speyk" begeleidden de feestelijke stoet door Egmonds straten en na de ontvangst op het Pompplein trokken de honderden kinderen naar de Prins Hendrik-Stichting, alwaar onder lei ding van Poop Wiegers een kinderpro gramma werd gegeven, dat een groot succes werd. En toen daar ook ten slotte St. Nicolaas kwam, toegezongen door de honderden kinderen, waarbij zelfs Ab Glas moeite had om er met zijn muziek bovenuit te komen, toen was het feest compleet. Voor de wat oudere kinderen was er een filmprogramma in "Cinema 1000" en ook deze zaal was evenals die van de Prins Hendrik-Stichting tot de laat ste plaats bezet. De intocht van St. Nicolaas is op waardige wijze gevierd, dankzij de in zet van velen, waaronder de binnen kort 40 jaar bestaande voetbalvereni ging Egmondia, die niets aan het toeval overliet. De ondernemersvereniging "Eendracht" is hen bijzonder dankbaar en heeft veel waardering voor de prima organisatie. Ook bijzonder veel dank aan de fa milie Bout, manege Groot, de LR/PC "Princeruiters", die weliswaar niet vol ledig kon uitkomen maar een prachtige escorte vormde, drumband 'Van Speyk', "Lamoraal van Egmont", Martin Gul, Poop Wiegers voor zijn inzet bij het kinderprogramma, Ab Glas voor zijn begeleiding, de direktie van de Prins Hendrik-Stichting voor het beschikbaar stellen van de zaal en verdere akkom- modatie en last but nat least mevrouw Wijker van de Emmastraat en de zusters van de Karmel, die met hun naaldkunst een grote bijdrage aan het welslagen leverden. Si -'Z... J Tüdens het najaarsconcert van mu ziekvereniging "Eensgezindheid" te Eg mond-Binnen op zaterdag 25 november a.s. in café Swart, zal de heer Alleman de dirigeerstok overdragen aan de nieuwe dirigent, de heei Karei Bruin uit Alkmaar. De heer Alleman heeft "Eensgezindheid" vanaf september 1968 tot en met augustus 1978 als dirigent geleid. Onder zijn leiding heeft het Egmondse fanfare-orkest tal van hoogtepunten be leefd. Aan federatieve concoursen werd onder zijn leiding 7 maal deelgenomen met evenzovele keren een le prijs, waarvan een zelfs met lof van de jury en dat in de hoogste afdeling, de vaan delafdeling. Tal van concerten werden in de periode dat Frans Alleman de direktie voerde als hoogtepunten erva ren. Daar zijn de bekende "Belcanto concerten" goede voorbeelden van. De heer Alleman heeft op eigen ver zoek zijn funktie als dirigent neerge legd i.v.m. drukke werkzaamheden. Zijn opvolger is de 33-jarige Karei Bruin, muziekdocent aan de muziekpedago- gische academie in Alkmaar, tevens aan het muzieklyceum in Hilversum en op de muziekscholen in Alkmaar en Bever wijk. De heer Bruin, saxofonist en in dat vak ook lesgevend, is tevens diri gent van muziekvereniging "Apollo" uit Noord-Scharwoude en leider van de Big-Band Alkmaar. Het bestuur hoopt in hem een waar dig vervanger te hebben gevonden, al is het voor de orkestleden wel even wennen, nadat er 10 jaar lang een diri gent als Frans Alleman de "scepter" heeft gezwaaid. Op zaterdag a.s zal Frans Alleman zijn corps nog leiden tijdens de uitvoering van "Engeland vaarders" en de "The Phantom Bri gade", waarna hij definitief de leiding overgeeft aan Karei Bruin. VERVOLG KjORT NIEUWS DAT er op donderdag 21 december door de vijf koren van Egmond een kerst- zangdienst zal worden gehouden in de sporthal te Egmond a. Zee. Houdt u nu reeds rekening met dit unieke gebeuren. Traditioneel zal ook "La moraal van Egmont" zijn medewer king verlenen; DAT er op zondag a.s. weer een strand- loop wordt gehouden, georganiseerd door de kerngroep Zaanstreek. Af standen 2, 4 en 10 kilometer. De start is bij de hoofdafgang te Egmond aan Zee en de inschrijving is in het bow lingcentrum. Start 10.30 uur; DAT Rita Belleman te Egmond aan de Hoef met lof is geslaagd voor het praktijkdiploma stenografie. Het exa men werd te Amsterdam afgenomen; DAT de v.v. Egmondia. ondanks de voorbereidingen van hun 40-jarig ju bileum en de St. Nicolaas-drukte, toch nog kans heeft gezien om voor de gehandicapte sportmensen een bedrag van 1744,61 in Egmond aan Zee bij elkaar te collecteren; DAT de oudercommissies van dc Bos- waid kleuter- en lagere school te Egmond aan den Hoef hebben be sloten gezamenlijk te vergaderen en deze vergaderingen evenals vorig jaar openbaar te houden voor geinteres- seerde ouders. Vanaf heden zullen de aankondigingen van de vergadering plaatsvinden in de "AGENDA"-ru- briek van ons blad. Belangstellenden kunnen na de aankondiging op de school terecht voor de agenda van de vergadering; DAT op zaterdag een Zeevogels-pupil- lentournooi van start gaat, waarvoor de aftrap wordt gedaan door de 93- jarige heer Jan Burger, de oudste in woner van Egmond aan den Hoef. Dat is. een opmerkelijk feit maar deze vitale heer zit er niet mee. Hij zal eens laten zien waartoe hij nog in staat is. We hopen erbij te zijn; DAT er nog een uniek St. Nicolaas- kadootje is te verkrijgen in de Eg mondse boekhandel, enwel het foto boek van het 1000-jarige Egmond aan Zee. We vermelden dit, maar zeggen er tevens bij dat de voorraad beperkt is. Weest u er dus snel bij; DAT slagerij Arie Heddes te Egmond aan den Hoef door het Centraal In stituut voor voedingsonderzoek TNO te Zeist voor vier van zijn produkten twee zilveren en twee bronzen me dailles kreeg toegekend. Dat is een hele prestatie; DAT de opbrengst van de Nationale Kollekte Geestelijke Gehandicapten in de Egmonden totaal 3418,27 is. Te Egmond-Binnen werd 882,52 opgehaald, te Egmond aan den Hoef 1048,89 en te Egmond aan Zee 1486,86; DAT de toneelvereniging "Spiegel" te Egmond-Binnen zeer veel belangstel ling heeft getrokken voor de drie op voeringen van het blijspel "Hooi koorts". Dat is een grandioze pres tatie van deze springlevende toneel vereniging, die het in zijn mars heeft, om ondanks de concurrentie door vele vermaaksmogelij kheden rondom, de volle aandacht op zich te trekken. Het meer dan 25 jaar bestaande "Spiegel" heeft door de loop der jaren bewezen en nu nu ook weer met deze opvoe ring van "Hooikoorts" een belangrijke bijdrage te leveren aan de culturele aktiviteiten van Egmond; DAT over de St. Nicolaasaktie te Eg mond aan den Hoef speciale mede delingen worden gedaan in de adver tentie in dit nummer, 't Is goed om daar even op te letten.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 3