APRIL MEI JUNI JULI AUGUSTUS SEPTEMBER OKTOBER NOVEMBER DECEMBER "CONTACT MET DE EGMONDEN" 3 27 DECEMBER 1978 NUMMER 1382 Vervolg pagina 1 HET GEBEURDE IN EGMOND '78 In die maand overleed dominee Roobol, die vanaf 1920 tot 1957 predikant was van de N.H. Kerk te Egmond aan Zee. We lezen ook dat de toneelvereniging "Spiegel" 25 jaar bestaat en ondertus sen is het Er wordt een "stuurgroep" benoemd, om de eenwording van de Egmonden voor te bereiden en de Egmondzeeër Reddingsbrigade bestaat 50 jaar. Bak kerij Burgmeijer opent zijn nieuwe zaak en in Plan Sportlaan stort burgemees ter Bakker het eerste beton voor de bouw van 84 woningen. Oud-schipper van de reddingsboot Hendrik Visser ontvangt een koninklij ke onderscheiding. Vanaf de Vassy- BouLevard zoeven tientallen wagentjes tijdens een grote zeepkistenrace en F. v.d. Net is al 40 jaar bij Veltkamp. De Jeugdherberg "Klein Rinnegom" opent zijn uitbreiding en te Egmond aan Zee doet "La Bella Costa" zSjÜ1 deuren open evenals ,,'t Keldertje" van Nel van Pel. Te Egmond aan de Hoef opent kap salon Bout een zaak en ondertussen verschijnen de eerste reklames voor de op-handen zijnde gemeenteraadsverkie zingen in het "Contact" om één raad te kiezen voor één Egmond, welke verkie zingen op 31 mei plaatsvinden. En on dertussen heeft Leo Bakker zijn slagerij te Egmond-Binnen geopend, terwijl op het strand een prachtig jacht vastloopt tijdens een stormachlge nacht. In deze zomermaand weten we wie ons gaan vertegenwoordigen in de raad van Egmond, terwijl ondertussen het Pompplein een nieuw gezicht heeft ge kregen. De braderie draait al weer en galerie "Cathalijntje" opent aan de Voorstraat om niet lang daarna weer te sluiten, ,,'t Witte Huis" present een nieuwe bar en op het Sportcentrum Egmond wordt de vlag op het hoogste punt gehesen. De nieuwe wethouders zijn gekozen, waarbij een politieke schermutseling plaatsvond rond de benoeming van de derde wethouder en de toen nog aparte gemeentebesturen gaan verhuizen met hun hele hebben en houwen om het voortaan samen te gaan doen. En voor het 1 juli is staan we voor een piepklein nieuw winkeltje aan de Noorderstraat, ,,'t Olstertje" genaamd, zijn we getuigen van de opening van de "Vijf Pinnen" onder Bowling Eg mond en horen we de laatste raads vergaderingen aan van de twee aparte gemeenten. En met het afscheid van juni nemen we ook afscheid van mees ter A. v.d. Steen, die jarenlang voor de klas stond in Egmond aan Zee en zich tot zijn heengaan inspande voor het bej aardenwerk. Egmond is één en dat is met veel ge druis naar buitenuit getreden. De eer ste raadsvergadering vindt plaats in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef. Op het strand spoelt olie aan maar geluk kig is dat snel opgeruimd. En nadat er brand was bij de gebr. Van Dam, de winkeliers te Egmond aan Zee moppe ren over het afsluiten van de Voorstraat en op "De Kolle" een Jeu de Boules- ban wordt geopend, spoeden we naar waar we zien dat een bootje op zee, de "Orca" genaamd, nogal wat beroe ring verwekte, aangezien er al dan niet noodsignalen waren gegeven. Cor Mooy brengt zijn boek "Topper Oranje" uit en Egmond-Binnen staat op z'n kop, terwijl daar ook twee oud-inwoners hun priesterjubileum vieren. In Egmond aan Zee vindt een nach telijke zoekaktie plaats naar Cos Sloot en het Timmerdorp zet veel jeugdigen aan het werk. Piet Wesselingh opent zijn "Baderie" en de raad houdt zich bezig met een profielschets van de nieuwe burgemeester. Ook lezen we dat het Belcanto-concert te Egmond-Binnen een succes werd en in EEN IJSBERG OP HET EYMAPLEIN „Wat zeggen we" schijnen de twee zwanen op de vijver aan het Burg. Eymaplein tegen elkaar te zeggen. „Kouwe boel hè". Het opspuitende water van de fontein bevriest en vormt een ijsberg, die 'steeds hoger wordt. De vijver is dichtgevroren en dat betekent voor de watervogels geen. gemakkelijke tijd. Koud zullen ze het niet hebben, hongerig zijn ze wel. Maar gelukkig strooien voorbijgangers af en toe brood, zodat ze niet van hon ger om zullen komen. Bovendien zorgt gemeentewerken ook voor voedsel, aangezien een van de in de nabijheid wonende Egmonders daarvoor van voor raad wordt voorzien. Maar als u oud brood hebt, dan weet u waar het dankbaar wordt ontvangen, door de watervogels op het Eymaplein en ook door die op het Winkelman- plantsoen. wordt" de nieuwe school betrokken door de leerlingen van het bijzonder en o; ^.baar onderwijs en de kleuter schol- jPlEgmond aan Zee heeft zijn uit kijktoren terug en in Plan Sportlaan wordt een pintje genomen wegens het bereiken van het hoogste punt van de eerste huizen. Egmondia heeft haar akkommodatie uitgebreid en de jeugdherberg "Klein Rinnegom" boekt zijn 15.000e overnach ting. Th. Broers en wordt door de nieuwe raad officieel tot gemeentesecretaris van Egmond gekozen en aan de Hogedijk zijn de tennisvelden in aanleg. v «BiBk Ook de tien huizen aan de Sportlaan, waartegen nog bezwaren waren, mogen er komen. Te Egmond-Binnen werd de nieuwe kombinatieschool geopend, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling ging. Te Egmond aan Zee traden Jan en Cees Zwart uit het be stuur van de E.R.B. na er 25 jaar zit ting in gehad te hebben. Ondertussen is de sporthal bij de scholen reeds in gebruik. Ook in deze maand nam burgemeester Bakker af scheid, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op de af- scheidsdag ontvangt hij een koninklijke onderscheiding uit handen van de com missaris van de koningin, terwijl hij 's middags zi^V laatste raadsvergade ring voorzit. een andere raadsver gadering woÈcid hevig gediscussieerd over Plan Slot II, dat nog steeds niet van de grond is. In deze maand neemt de oud-gemeen tesecretaris D. T. den Hartog officieel afscheid, daar hij door de eenwording zijn funktie als beëeindigd moest be schouwen. "Lamoraal van Egmont" be haalt een prachtig resultaat in de Stads gehoorzaal te Leiden. Te Egmond aan Zee wordt Prins Jan I tot de carna valsprins van het jaar gekozen en in de Egmonden verschijnt St. Nicolaas al weer ten tonele. Pastoor Blom van de O.K. Kerk viert zijn 25-jarig priesterfeest en wethouder Damstra draait officieel de knop om voor de Zeevogelsveldverlichting. Frans Alleman geeft de dirigeerstok van "Eensgezindheid" over aan Karei Bruin. En de 93-jarige Jan Burger verricht de aftrap voor een pupillentournooi. En dan breekt aan Op de eerste dag wordt het totaal nieuwe sportcomplex te Egmond aan Zee heropend door de commissaris van de koningin, R. de Wit. De volgende dag mogen alle kinderen van Egmond vrij zwemmen, Egmond heeft weer zijn sportcomplex. En een week daarna le zen we de aankondiging van een grote kerstzangavond in de sporthal, waar van we in deze uitgave nog een indruk hopen op te nemen. De directeur van gemeentewerken, B. Blokker neemt af scheid. Dit was 1978 in vogelvlucht. We zjjn ons ervan bewust, dat er nog vele an dere gebeurtenissen zijn, voor de een zeer belangrijk en voor de ander weer iets minder. We hebben getracht om het afgelopen jaar nog eens te belichten en verschillende dingen te herbeleven, want alles wat is gebeurd, zal een basis ztjn voor de toekomst. DIT WAS EGMOND 1978, WIJ WENSEN U VEEL GELUK IN 1979.

Contact met de Egmonden | 1978 | | pagina 3