met d gmonden SLEUTEL VOOR SLOT II GEVONDEN? ...of past hij nog niet? De nieuwe burgemeester van Egmond heet Jan Kingma ^JWRTNHEUWSj Nieuwe gemeentelijke belastingregels wij vernemen I Wij ruimen op l de helft van de prijs j A.M. ZENTVELD Hoog water contact 7 FEBRUARI 1979 NUMMER 1388 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Geragd Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink „Een amateuristische aanfluiting" en „een schandalige zaak", zo kwalificeer de de heer Th. Groot tijdens de open bare vergadering de kommissie ruim telijke ordening het nieuwe plan SLOT II dat op voorstel van de toenmalige gemeente Egmond-Binnen en zoals ter vergadering bleek onder aandrang van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) ter vervanging van het vorige plan was ontworpen. Resultaat: 100.000,kosten extra, een jaar lang onthouden woongenot aan de woningzoekenden en positief in het totale plan 21 (een-en-twintig) wo ningen meer. Kommissielid W. Gravemaker vond dait de prijsverhoging en de verloren tijd de meer-opbrengst van genoemde woningen teniet deed. Ook de leden mevr. S. Zwart en J. Oud hadden wei nig positieve woorden voor het plano logische hoogstandje dat door Groot hobbidsme werd genoemd van iemand, die zich waar wil maken als stede- bouwkundige. Hij toonde zich te meer verontwaar digd omdat naar zijn verklaring de goedkeuring van Volkshuisvesting reeds binnen was op het eerdere plan (plan ning 189 huizen). Het nieuwe plan brengt volgens Groot de uitbreidings mogelijkheden van de o.l. lagere school in gevaar terwijl het hele plan op tech nische punten gestolen is van "Stad en Landschap", aldus de heer Groot. Mevr. E. Jaspars als voorzitter van de vergadering bewoog de leden tot goedkeuring van het nieuwe ontwerp na onder meer te hebben opgemerkt dat het oude plan volgens de heer V.d. Knoop van de PPD niet in het beleid paste van de provinciale dienst. TWINTIG GEWONE WONINGEN AAN KENNEDY BOULEVARD De Havezathe b.v. te Rotterdam gaat aan de Kennedy-Boulevard 20 eenge zinswoningen bouwen alsmede 3 patio bungalows en 8 woningen voor kleine of onvolledige gezinnen, tenminste als het aan de Commissie RO ligt. Hoewel het plan afwijkingen vertoont op het bestemmingsplan voor dit gebied was men het eens met voorzitter mevrouw Jaspars dat de kleine afwijkingen ter zake een uitvoering van het ter tafel liggende plan niet in de weg mochten staan. Jaap Oud sputterde aanvankelijk te gen omdat hij van mening was dat een (vervolg op pagina 2) Hier zal Slot II eens moeten ver rijzen. Maar met welk plan het ge meentebestuur ook kwam, het pro vinciaal bestuur haalde zijn ambtelijk rode potlood er doorheen, daarmede de woningnood in Egmond volkomen negerend. Bij Koninklijk Besluit d.d. 5 febru ari 1979 nr. 4 is tot burgemeester van Egmond met ingang van 1 maart '79 benoemd, de heer J. Kingma, nu nog de gekombineerde funktie van burge meester/ gemeentesekretaris vervul lend te Gouderak bij Gouda. De heer Kingma is 52 jaar en lid van de PvdA. Sinds 1972 is de heer Kingma werk zaam in zijn huidige gemeente en hij was voordien gemeentesekretaris te 's-Gravendeel. De familie Kingma kent deze streek goed, want als lief hebber van zee, strand, duinen en pol derlandschap bracht het gezin regel matig haar vakantie in Groet-Schporl door. Egmond was dan een favoriet doel tijdens hun fietstochtjes. De heer King ma is van geboorte een Fries. Hij is bijzonder gelukkig met zijn benoe ming, „hoewel" zei zijn vrouw, „we nog niet welen waar we kunnen wo- "nen". In ieder geval gaat met deze benoeming een wens van het gezin Kingma, om nog eens bij zee, strand en duinen te wonen, nu in vervulling. RESTAURANT ITALIANO OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving". die om 8.30 uur begint. Evenals voor de verloting die avond zijn er zeer aantrekkelijke prijzen te winnen; DAT de visclub "Bij Nacht en Ontij" te Egmond aan Zee op zaterdag 10 fe bruari 's avonds van 19.00 - 21.00 uur een viswedstrijd houdt, die meetelt voor de kanjerkompetiitie, niet dus voor de viskompetitie. Er zijn reeds twee wedstrijden uitgesteld als gevolg van de ijs- en sneeuwtoestanden op het strand. Let goed op de tijd, op de eerste convocatie stond een verkeerde tijd vermeld. De juiste tijd is van 19.00 - 21.00 uur. Inschrijfgeld is voor deze wedstrijd niet van toepassing; DAT er op woensdag 7 februari (van daag dus) een lezing met dia's wordt gehouden door het rijksinstituut voor visserij-onderzoek te IJmuiden. De voordracht is bijzonder boeiend en aangezien er veel belangstelling wordt verwacht voor deze in het o.k. ver enigingsgebouw te houden bijeen komst, zijn introducees in beperkte mate welkom. Leden van "Bij Nacht en Ontij" gaan in ieder geval voor. Aanvang 20.00 uur; DAT, om nog even bjj de visclub te blijven, er een grote kien/verloting avond wordt georganiseerd in 't Vlack op zaterdag 17 februari, waarvoor veel prijzen beschikbaar zijn. Een avondje om alvast in de kijkert te houden DAT het carnaval in de Egmonden er weer onmiskenbaar aan staat te ko men en als we de diverse aankondi gingen, die nu reeds op ons kantoor binnenstromen, bezien, dan liegen de plannen er niet om. Hier een aan kondiging van de boten-, vis- en schietvereniging, die gezamenlijk een avond houden met verplicht kostuum ln café De Klok op maandag 26 fe bruari; DAT 'n groep jongeren van de KNCGV op zaterdag 10 februari a.s. een spel en speurmiddag houdt voor jongens en meisjes van 10 tot 13 jaar nabij de jeugdherberg "Klein Rinnegom". De middag is helemaal gratis en wordt gehouden van 2 tot 5 uur. Ook voor drinken wordt gezorgd (zonder kos ten) terwijl het bij slecht weer toch doorgaat. Alle kinderen kunnen mee doen; DAT er vrijdag a.s. in café 't Vlack een open klaverjasdrive wordt gehouden, DAT er op donderdag 8 februari om 20.00 uur een lezing wordt gehouden in het dorpshuis te Egmond a.d. Hoef over TM-techniek (transcedente me ditatie). De heer B. G. Godijn zal de lezing houden, de toegang is vrij en het begint om 20.00 uur; (vervolg pagina 2) Bij ons is afgeprijsd de gehele voorraad Engels en Italiaans AARDEWERK met opgelegde J rozen eriz., waarvan veel voor 'i BLOEMSIERKUNST PlN-SPASSGeSLOTevj'. Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen We gaan hier niet uitwijden over de gemeentelijke belastingmaatregelen, zo als die vorige week door de raad van Egmond zjjn vastgesteld. Deze uitge breide materie wordt in dit "Contact" uit en te na door de gemeente zelf uit de doeken gedaan, maar het ljjkt ons wel goed om er met onderstaand kort overzicht naar te verwijzen. De door de raad vastgestelde belas tingverordening omvat de volgende be lastingheffingen REINIG INGSRECHTEN - het tarief is gekoppeld aan het aantal bewoners van een perceel, zoals in Egmond-Bin nen voorheen gebruikelijk. In Egmond aan Zee was dat voorheen op basis van de gebouwde opbrengst. Het container- tarief is vastgesteld op een vast bedrag, t.w7/ 850,voor welk bedrag de con tainer 1 keer per week gedurende het gehele jaar geledigd wordt. RIOOLRECHTEN - deze worden ge heven van hen, die profijt hebben van de gemeentelijke riolering, en dat be tekent van de bewoners/gebruikers van de woning. In beide gemeenten werd het rioolrecht voorheen geheven van de eigenaar van de woning. HONDENBELASTING - deze be draagt 44,per hond per jaar, het tarief dat in Egmond-Binnen reeds gold. In Egmond aan Zee was dat 40, ONROERENDGOEDBELASTING - ge bruikers van het onroerend goed beta len 1,75 per 3.000,waarde, de ei genaars 4,90. Hier is voor Egmond- Binnen sprake van een verhoging, voor Egmond aan Zee daarentegen een ver laging. TOERISTENBELASTING - per over nachting wordt 0,55 gerekend en dat betekent voor beide Egmonden een stij- ging van 5 cent. Bij de voorheffing (zg. forfaitair tarief) zakt Egmond aan Zee aanmerkelijk, dat wordt per bed per jaar 22,50 (was 30,De andere Egmonden stijgen van 17,per bed naar 22,50. Voor kampeerterreinen wordt het tarief 110,per receatie- onderkomen. Verder worden er mededelingen ge daan over de woonforensenbelasting en de wy'ze van aanslagheffing en beta ling. Al deze zaken worden uitgebreid uit de doeken gedaan op pagina 3 in dit "Contact". aanwezig waren, alwaar hij voorheen ook werkzaam is geweest. Onder hen was ook dominee L. Prins en echtgenote. Onder de aan wezigen zagen wij tevens een depu tatie van de zusters Carmelitessen, pastoor G. Blom van de o.k. kerk en echtgenote, pastoor Tromp van de r.k. kerk te Egmond aan de Hoef en Dominee F. E. v.d. Zee heeft af scheid genomen, na zich gedurende zeven jaren ingezet te hebben voor het wel en wee van de hervormde gemeente c.a. te Egmond-Binnen. Velen waren gekomen naar de af- scheidsdienst, die plaats vond in de Slotkapel, waarbij ook verschillende gemeenteleden van Egmond aan Zee pater V.d. Drift van de St. Adelbert- abdij te Egmond-Binnen. Na de dienst drukten velen domi nee Van der Zee en echtgenote de hand ten afscheid, waarbij het echt paar behalve de goede wensen ver schillende stoffelijke blijken van sym pathie in ontvangst mocht nemen. woensdag 7 ri O donderdag 8 1.45—14.09 vrijdag 9 2.40—14.55 zaterdag 10 3.23—15.35 zondag 11 4.01—16.10 maandag 12 4.34—16.42 dinsdag 13 5.05—17.13 woensdag 14 5.35—17.42 (spring-tij) donderdag 15 6.05—18.14

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1