met de egmonden mm Karnaval in de Egmonden a^mm Egmond-Binnen: Egmond a.d. Hoef: Egmond aan Zee: Rinnegom: "Lamoraal van Egmont" op z'n best tijdens donateursconcert Karnavalsoptocht in Egmond aan Zee 'Lamoraal" op L.P. Gemeente raad vergadert Rode Kruis nieuws Kinderkarnaval in Egmond a.d. Hoef Opbrengst St. Nicolaasaktie overgedragen aan Egmondia J^ORTNIEUWS^ wij vernemen Alleen op maandagavond 26 februari j LAMOKMI VAK contact 21 FEBRUARI 1979 NUMMER 1390 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Ad verten tie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:' Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink De komende week staan ook de Eg monden in het teken van karnaval. Om u te helpen bq de keuze van uw plaats van karnavalsviering, geven wy u hier onder een overzicht van de mogelyk- heden. 23 februari bejaardentehuis Heege- munde; 27 februari: café Nic. Tervoort m.m.v. Duo Matthé. 24 februari: kinderkarnaval voor de jeugd van Egmond a. d. Hoef. Zie bericht van de Sticht. Jeugdbelangen in dit blad; 24 februari: café Beemsterboer, karna- valsvereniging "De Doorzakkers" met muziek van "De Musketiers"; 25 en 26 februari: café ,,'t Rode Hert", muziek Duo Dick Huis; Zowel bij café Beemsterboer als bij „'t Rode Hert" is Prins Willem I met zijn Raad van Elf aanwezig. 25 februari: Karnavalsoptocht '«mid dags 2 uur; De Meerpaal25 febr.muziek Goud van Oud; 26 febr.: muziek The Rodeo Boys; 27 febr.: 10 uur eerste dreun; Bowling Centrum: 25 en 26 februari; Paal 38: 25 en 26 febr.: muziek Duo Ab Glas; 27 febr.: 10.00 uur eerste dreun; Café ,,'t Vlack": 26 febr.: muziek The Parttimers o.l.v. Wil Buiter; 27 febr.: 10.00 uur eerste dreun; Het Witte Huis: 24 febr.: met bekend duo; 26 febr.: besloten met de Coun try Boys; De Kooperen Visch: 25 febr.: van 17.00 tot 19.00 uur m.m.v. Prins Willem I en zijn Raad van Elf; 26 febr: muziek Duo Dick Huis; Old Inn: het gehele weekend; Restaurant Lie's Garden: 26 febr.: mu ziek Duo Janssen en Duyff. Ringobar: maandagavond 26 februari. Voor verdere bijzonderheden omtrent al deze karnavalsvieringen verwyzen wy u naar de advertenties in dit blad. Prins Jan de Eerste van Egmond aan Zee zal op zondag 25 februari a.s. de sleutel van karnavalvierend Egmond aan Zee in ontvangst komen nemen. De eerstvolgende paar dagen zal hij zich "heerser" over het dorp Egmond mogen noemen en heeft het huidige gemeentebestuur niets meer te vertel len. Ter ere van dit feit heeft onderne mersvereniging "Eendracht" een kar navalsoptocht georganiseerd die start op het Dorus Rijkersplein. Voor de beste en meest originele verklede groepen, paren en andere figuren zijn er prach tige prijzen te winnen. De optocht start om 2 uur vanaf het plein en trekt, onder begeleiding van Lamoraal van Egmont en drumband J. C. J. van Speyk door het dorp naar het Pompplein. Tijdens de optocht zal de jury bekijken wie er in aanmerking komen voor een prijs. In verband met de kou zal de bijeenkomst op het Pomp plein zo kort mogelijk worden gehou den. In het volgende "Contact" worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Aan de kinderen wordt op de scholen een deelnemerskaart uitgereikt. Bij het startpunt zullen echter ook nog kaar ten te krijgen zijn. Traditiegetrouw zullen de warme oliebollen voor de deelnemertjes weer klaar staan. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van "Lamoraal van Egmont" zal er binnenkort van deze muziekvereni ging een langspeelplaat worden opge nomen, die half juni in de platenwin kels zal liggen. Om het de Egmonders makkelyker te maken aan een exem plaar te komen, zal er door Lamoraal een vóórverkoop worden gehouden. Leden van het orkest zullen in de bebouwde kom van Egmond a. d. Hoef van 26» februari tot 9 maart huis aan huis coupons verkopen. De LP zal in de winkels 20 gulden gaan kosten, maar door middel van deze voorverkoop kan men 2,50 uitsparen. Het nummer van de coupon is tevens een lotnummer, waarmee prachtige prijzen te winnen cijn. Belangstellenden die wél een .coupon willen hebben maar niet door Lamoraal worden bezocht, kunnen terecht bij de volgende adressen: A. Belleman, Heren weg 219, Egmond a.d. Hoef; mevr. N. Sellink-de Vries, Noorderstraat 5, Eg- nond aan Zee; P. Oorthuis, Huisweid 13 te Egmond-Binnen. De Egmondse gemeenteraad zal op maandagavond 26 februari vergaderen in het dorpshuis "De Schulp" te Eg mond-Binnen. Op deze vergadering zal men zich onder andere buigen over een nieuw voorbereidingsbesluit voor de gebieden Dorp-West en Luilaantje, een tweede herziening van het bestemmingsplan Slot I en een voorbereidingsbesluit voor het gebied begrensd door de He renweg en de Oude en Nieuwe Eg monderstraatweg. Verder zal men nog praten over de aanvraag van de Stich ting Katholiek Onderwijs over de ver vanging van leerlingensets van de St. Jozefschool te Egmond aan Zee. Het Rode Kruis in de Egmonden zal op 22 februari a.s. een bloed-afname- avond organiseren van 19.00 tot 21.00 uur. In Egmond aan Zee gebeurt dit in de De Ruyterschool, terwijl voor Eg mond-Binnen het Hummelhonk aan 't Kerkplein hiervoor beschikbaar is. Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar kan zonder bezwaar wat bloed afstaan, nog geen halve liter. In dien u zelf gezond bent, is het dan niet voor de hand liggend, dat u uw dank baarheid toont door éénmaal per jaar bloed af te staan. Dankzij u donor kun nen er grote maag-, long-, hart- en vaatoperaties uitgevoerd worden. Om aan de landelijke vraag te kun nen voldoen zijn er meer dan 600.000 donaties nodig. Daarom is er brood nodig bloed nodig. Rode Kruis afd. De Egmonden STICHTING JEUGDBELANGEN EGMOND AAN DE HOÉF Zaterdag 24 februari a.s. kinderkar naval voor de jeugd van Egmond a. d. Hoef. Programma: 11-12 uur: gelegen heid om kaarten te kopen voor het feest in het dorpshuis a 1,13.30 u.: start optocht vanaf St. Jozefschool, Pr. Ma- rijkelaan 1; 14 - pl.m. 16 uur: feest in het dorp ..huis. Medewerking wordt ver- lend door "Lamoraal van Egmont" en karnavalsvereniging "De Groene Kaka- toe". Dinsdag 13 februari j.I. werd door de voorzitter van de ondernemersver. "Eendracht", de heer G. Gravemaker, aan de voorzitter van Egmondia, de heer J. Dekker, een goed gevulde en veloppe overhandigd waarin de op brengst van de St. Nicolaasaktie 1978, welk feest door beide verenigingen in Egmond aan Zee is georganiseerd. Deze overdracht had een feestelijk karakter, het was de eerste officiële daad van dit jaar van de heer Grave maker, die, hoewel nog niet helemaal hersteld van zijn ziekte, het niet kon nalaten weer aktief deel te nemen in het gebeuren van Egmond aan Zee. De voorzitter van Egmondia nam het geld in grote dank aan, dat zal worden aangewend om het jubileumfeest van Egmondia te financieren, dat straks in mei zal plaatsvinden. Muziek en nog eens muziek klonk zaterdagavond in de byna volle zaal van het dorpshuis te Egmond a.d. Hoef. De voorzitter van het 75 jaar jubile rende "Lamoraal", Rinus Druiven, was verheugd de vele donateurs en relaties van de vereniging te kunnen verwel komen. „Wij zijn verrast over de gro'te op komst, temeer daar de wegen hier naar toe niet uitnodigen". Met deze dona teursconcert luidde "Lamoraal" haar feestjaar in. De voorzitter kondigde in zijn openingswoord al een reeks van festiviteiten aan, welke in verschillende fases in de loop van het jaar gevierd zullen worden. „Wij willen een voorbeeld van huise lijkheid geven", aldus de heer Druiven. „Dat is hét karakter van "Lamoraal", huiselijkheid en gezelligheid gepaard gaande met een flinke studie, waardoor men tot topprestaties komt". Het pro gramma begon met het optreden van de drumband o.l.v. instrukteur Piet Oorthuis. Hij liét stijl en ritme horen waarin hij vooral in "Tromvaria", een kompositie van hemzelf, zijn fantasie had laten werken. De show van de drumband werd keurig uitgevoerd on der leiding van Rita Belleman. De dirigent van het orkest Frans Al leman zette het concert in met de mars "Jubelklange". Men dacht niet meer aan sneeuw en vorst. De warme muzi kale tonen van "Lamoraal" brachten de toehoorders in een lentestemming mede door de Spaanse muziek, "Twee Spaanse dansen" van Morioz Moskows- ky, arr. van Frans Aleman. Het klasse solowerk van trompetist Leo Stam was een van de vele muzikale hoogtepunten in het concert. ^Na het concert trad de "Kleine Ka- y" op o.l.v. Martin Wittebrood. "La moraal kent geen muzikale grenzen. Naar deze kleine kapel za'ten de aan wezigen met genoegen te luisteren. Aan het slot van de avond luidde men het karnaval in. Prins Willem I met zijn fead van Elf deed zijn eerste entree VW het dorpshuis. Het publiek werd er onmiddellijk #bij betrokken, zodat de karnavalsvereniging "De Doorzakkers" voor een feestelijk einde zorgde. De voorzitter van "Lamoraal van Egmont" werd na het donateursconcert als eerste geridderd door Prins Willem I in de orde van de "Doorzakkers". DAT de door de weersomstandigheden afgelaste raadsvergadering van 14 februari thans gehouden wordt op maandag 26 februari, 's avonds om half acht in "De Schulp" te Egmond- Binnen; DAT de installatie van de nieuwe bur gemeester zal plaatsvinden tijdens een buitgengewone raadsvergadering welke gehouden zal worden op vrij dag 2 maart a.s., 's middags om half vier in het dorpshuis "De Schulp" te Egmond-Binnen. Deze vergadering is slechts voor genodigden toeganke lijk. Van 17.00 tot 18.30 uur bestaat voor iedereen gelegenheid met de nieuwe burgemeester en zijn echt genote kennis te maken; DAT er op woensdagavond 28 februari 's avonds om zeven uur een instruk- tiefilm zal worden gehouden in de Zeevogelskantine aan de Hogedijk. Deze film is bestemd voor de B en C-junioren, jeugdleiders en trainers; DAT op 22 februari a.s., 's avonds van 19.00 tol 21.00 uur een bloedafname- avond wordt gehouden door het Rode Kruis afd. De Egmonden. In Egmond aan Zee kunt u hiervoor terecht in de De Ruj'terschool en in Egmond- Binnen in 'het Hummelhonk aan het Kerkplein; DAT de Egmondzeeër Reddingsbrigade niet alleen in de zomer aktief blijkt te zijn, maar ook nog in de winter. Zo was het, door de barre weers omstandigheden deze week voor een ambulance niet mogelijk Egmond te bereiken en werd er een beroep ge daan op de ERB. Eén patiënt werd 's morgens veilig in het ziekenhuis afgeleverd, terwijl de ERB 's middags weer in aktie kwam voor een vrouw die naar de kraamafdeling moest worden gebracht en vlak na aan komst een gezonde zoon ter wereld bracht. Iemand die in nood een be roep zal doen op de ERB, zal niet tevergeefs aankloppen; DAT de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde afd. De Egmon den, weer een bloemschikkursus or ganiseert. De heer J. L. Stiensma uit Alkmaar zal de kursus, die op don derdag 8 maart om 8 uur in Het Rode Hert begint, verzorgen. Voor verdere inlichtingen kunt u de volgende num mers bellen: 2777 of 2330; DAT dezelfde maatschappij voor haar leden van 20 tot en met 25 mei een reisje naar Engeland op het pro gramma heeft staan. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot de excursiecommissie, telefoon 072- 333523; DAT in bejaardentehuis 'Heeegemunde' op vrijdag 23 februari a.s. karnaval wordt gevierd. De avond is ook toe gankelijk voor 65+ers uit het dorp; DAT de Nederlandse Christelyke Vrou wenbond voor haar maandelijkse bijeenkomst die dit keer op dinsdag 27 februari zal worden gehouden, mevr. Laren uit Wijdenes heeft uit genodigd. Mevrouw Laren zal ver tellingen, rijmpjes en liedjes in het Weslfries ten gehore brengen. De avond, die tevens jaarvergadering is, zal om 8 uur in de Gereformeerde Kerk beginnen; DAT in het Bowlingcentrum Egmond ook karnaval zal worden gevierd. Op zondag 25 februari zal er een spe ciale bowling-feestavond voor feest vierders ouder dan 50 jaar. Op maan dagavond 26 februari wordt er een Moonlight-bowling-avond waarop prachtige prijzen te winnen zijn, ge houden. Voor de beide avonden kunt u zich nu reeds opgeven; DAT de Plattelandsvrouwen in Egmond tijdens een bijeenkomst enkele leden van de vereniging die bijzonder ak tief zijn geweest, in de bloemetjes hebben gezet. De bijeenkomst stond trouwens helemaal in het teken van de bloemen. Mevr. Van de Kommes uitAlkmaar vertelde de dames na melijk wat interessante dingen over RESTAURANT ITALIANO SDELLA OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezel lig uit eten in een sfeervolle omgeving" de Hindelooper schilderkunst. De volgende Plattelandsvrouwenbijeen komst wordt gehouden op maandag 26 februari; DAT muziekvereniging "Eensgezind heid" te Egmond-Binnen op zaterdag 3 maart in zaal Swart een donateurs- concert zal geven. Het concert begint om 8 uur. Tijdens de pauze zullen veel mooie prijzen worden verloot; DAT de oud-papier aktie van de Van Speykstraat te Egmond aan Zee niet door gaat; DAT de kinderen van de Van Speyk- school vrijdag op school karnaval gaan vieren. De school wordt volgezet met allemaal kraampjes en het feest duurt de hele dag; DAT enkele clubleden van Bowling Egmond een Huisvrouwentournooi willen organiseren op een door de weekse middag in- de maand maart. Inlichtingen telefoon 2286 (Bowling) tussen 10 en 17 uur; DAT de lente toch van plan is gewoon te beginnen op de datum die hiervoor is aangewezen. (v.h. Sea Palace) van 20.00 tot 01.00 uur. j ALS EERSTE CHINEZEN IN NEDERLAND willen wij samen met U een bijzondere karnavalsavond vieren. Muzikale medewerking van de Europese kampioen hammond-orgel Janssen, die voor U speelt in het komt met uw Duo Janssen en Duyff j vereniging of Die avond geen gelegenheid om te eten in het restaurant, wel om eten af te halen. karna valsgroepi •fjÉ'esreru'IQ

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1