met de egmonden Regio Muziekfestival te Egmond aan de Hoef uwmimkh iMt VA I "uzitR mmm JJCORTJJIEUWS^ wij vernemen De "Hanswijkertjes" brachten "De Dochter van de Sheik" Wij zijn weer met frisse moed begonnen A.M.ZENTVELD "Cinema 1000" donderdag-special Koninginnedag 1979 Egmond aan Zee Reuma-kollekte Ingezonden Hoog water goed of bedrijf 1 contact 14 MAART 1979 NUMMER 1393 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's:" Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Dat er muziek in dit jubileumjaar zit, heeft de jubilerende vereniging "Lamoraal van Egmont" reeds vroeg- tüdig bekend gemaakt en ook reeds bewezen met haar donateursconcert, dat by velen nog welluidend naklinkt. Nog zün die tonen niet verstorven, of "La moraal" kondigt het volgende jubileum- gebeuren aan Het Regio Muziekfesti val, dat op zaterdag 17 maart in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef zijn toonladders zal schrijven, waaraan be halve door "Lamoraal van Egmont" wordt deelgenomen door "Bergens Har monie", "Soli Deo Gloria" uit Alkmaar, "Caecilia" uit Heiloo en natuurlijk "Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen. .'.Sri Elke korps zal gedurende een half uur eigen keuzenummers ten gehore brengen. Hoewel "Lamoraal" dit jaar het spel met muziek wint, zal het korps buiten mededinging deelnemen, want de eer is nu aan de gasten, die zullen "strijden" - voorzover je daarvan kunt spreken bij een gezellig muziekfesti val - om de wisselbeker. Het publiek is hierbij niet alleen toe hoorder, maar is aktief bij het gebeuren betrokken met haar beoordeling, door het simpelweg uitbrengen van een plaat singscijfer. Dit Regio Muziekfestival is niet alleen een muzikaal gezelligheidsfeest, het is tevens een avond, waarop het publiek steeds meer betrokken raakt bij het ju bileum van "Lamoraal van Egmont", dat zijn hoogtepunt in mei zal beleven. Na afloop bal met het duo "Doublé X". Aanvang van het festival om 19.30 uur, dorpshuis open om 19.00 uur. Entree 3,donateurs 2,(kaart meene men). Er zijn nog LP-coupons voor de "Lamoraal"-langspeelplaat. Zolang de voorraad strekt zullen ze deze avond worden aangeboden. DAT Gerard Apeldoorn Motors zyn zaak heeft verplaatst van de Hogeweg, waar hij sinds september 1977 was gevestigd, naar de Adelbertusweg te Egmond-Binnen. Door de grotere ruimte die nu tot zijn beschikking staat, heeft Gerard zijn assortiment motoren en alles wat daarbij hoort, aanzienlijk kunnen uitbreiden. Achter de showroom bevindt zich dé werk plaats waar monteur Ab Bakker de aan zijn zorgen toevertrouwde twee- wielers optimaal kan onderhouden en repareren; DAT de VVV Egmond aan Zee de leden verzoekt, om opgave van de beschik bare kamers in de periodes 13-16 april, 19-22 april, 22-25 april, 28 april- 1 mei en eventueel 4-6 mei voor de voorjaarsbusreizen. Tevens gaarne opgave van beschikbare gemeubileer de akkommodaties voor de periode eind maart tot midden april. De le den die reeds opgave hebben gedaan, behoeven zich niet meer te melden, daar hun vermelding reeds verwerkt is; DAT ,,'t Luifeltje" van Els Wittebrood aan de Watertorenweg te Egmond a. Zee een verbouw heeft ondergaan, waardoor aanmerkelijk meer ruimte is geschapen. Zeer veel nieuwe stof fen hebben daardoor een plaatsje kunnen krijgen, waaronder ook rib- velours in allerei prachtige tinten. Doe-het-zelvers onder de vrouwen zullen er hun hart op kunnen halen. Kijk maar eens in de advertentie in dit "Contact"; DAT voor dat gedeelte van Egmond, dat het "Contact" reeds dinsdagavond in de bus heeft, het belangrijk is te weten, dat er op 13 maart een ver gadering van de commissie financiën is (was) in het raadhuis te Egmond aan de Hoef, aanvang 19.30 uur. We hadden het vorige week willen ver melden, maar de aankondiging was net te laat. Er wordt (werd) o.a. ge sproken over een aanvullend krediet voor het scholencomplex te Egmond- Binnen, waarvan de stichtingskosten het oorspronkelijke begrotingsbedrag, waarop het fiat werd gegeven, met 300.000,hebben overschre den; DAT de plaatselijke Party van de Ar beid i.s.m. het Gewest op zaterdag 17 maart een koffie-bijeenkomst houdt in "De Klok" te Egmond aan Zee, aanvang 10.00 uur. Ook niet-leden zijn er welkom terwijl voor kinder opvang wordt gezorgd. Sprekers zijn: Cees Korver, Prov. Staten; Bert Stam, voorz. Gewest; Aad Kosto, lid Tweede Kamer; Ali Coops, vert. Rooie Vrouw en; Guido ten Berge, voorz. federatie en Dick den Hartog, bestuurslid fede ratie DAT op donderdag 30 maart het eerste blok huizen van Plan Sportlaan op geleverd zal worden. Het tweede blok volgt veertien dagen later. In de rea lisering van de huizen is mede als gevolg van de winterstop veel stag natie opgetreden. Voor de toekomstige bewoners is het te hopen, dat de bouw nu geen andere stagnatie meer oploopt, aangezien sommigen ook ge rekend hebben op eventueel zomer- verhuur; DAT Siem en Annie Boersen aan de Peperstraat 22 te Egmond-Binnen op vrijdag 16 maart om 16.00 uur hun geheel hersteld rijwiel- en brommer- bedrijf weer officieel in gebruik gaan nemen. Burgemeester Kingma zal dit feit bezegelen door de heropening voor zijn rekening te nemen. In dit "Con tact" vertelt een advertentie meer over dit voor de familie Boersen be langrijke moment; DAT de Alg. Ned. Bond voor Bejaarden (A.N.B.O.) uw aandacht vraagt, waar voor verschillende mensen uit Toren- duin en Huize Agnes zich inspannen. In dit "Contact" vertellen zij meer over hun streven, dat voor velen van af 55 jaar belangrijk is; Zaterdag- en zondagavond j.1. voerde de "Hanswükertjes" de kinderoperette "De Dochter van de Sheik" ten tonele in het dorpshuis te Egmond aan d. Hoef. Het was indertyd de eerste kinder operette die de "Hanswükertjes" op voerden en daarom was het wel leuk om deze operette weer eens uit de kast te halen, maar nu geheel anders ge; speeld door de nieuwe generatie "Hans- wykertjes". De "Hanswijkertjes" namen zaterdag tevens officieel afscheid van de heer A_ Aelbers, die o.a. een van de oprich ters van de "Hanswijkertjes" is geweest. Aan de heer Aelbers werd een geschenk aangeboden als dank voor al zijn inzet in de loop der jaren. De "Hanswijker tjes" staan nu onder leiding van de heer W. Noteboom en de regie is in handen van mevr. Rem en mevr. Verwaayen. DAT in De Meerpaal te Egmond a. Zee op vrijdag 16 maart een klaverjas- drive wordt gehouden, waarvoor weer vele mooie prijzen beschikbaar zijn. Kijk voor tijd enz. even naar de ad vertentie; DAT u ook kunt klaverjassen in café Nic. Tervoort te Egmond-Binnen op vrijdag 16 maart. Zie eveneens de ad vertentie in dit blad; DAT de bloedafname-avond van het Rode Kruis in de Egmonden een groot succes werd. Maar liefst 317 halve liters bloed werden afgenomen, waar mee weer ontzettend goed werk kan worden gedaan. Het Rode Kruis van gemond is dan ook alle donors en ^lewerkenden zeer dankbaar; DAT de Simavi van 19-24 maart haar kollekte houdt in Egmond aan Zee. De opbrengst komt ten goede aan de al lerarmsten in de Derde Wereld. En betekent hulp door middel van phicamenten, apparatuur en des kundigheid voor hen die alles mis sen, waartegenover wij een volle beurs hebben, al denken we er soms slecht voor te staan. Zij, onze mede mens elders op deze aardbol, hebben niet eens een lege portemonnee. In Egmond aan de Hoef en Egmond- Binnen vindt geen collecte plaats, omdat organisatie en collectanten ont breken. Wie voelt zich geroepen Gaarne opgave aan mevrouw Halff- Tober, Wilhelminastraat 98, Egmond aan Zee, tel. 1137; DAT de operettevereniging "De Hans wijkertjes" op zondag 29 april in De Vest te Alkmaar de operette "Tum- Tum en de Gouden Roos" zal opvoe ren. Even een datum om te noteren; DAT trainer Jos Renckens van voetbal vereniging St. Adelbert te Egmond- Binnen ook de training van de se- lektie in het a.s. seizoen 1979-1980 voor zijn rekening neemt; DAT Egmondia een nieuwe trainer krijgt. Hij heet Cees Koppen en woont in Beverwijk. De huidige trainer van Egmondia, Rob Donkersloot gaat Eg mondia erlaten om zijn krachten aan Alcmaria Victrix te gaan wijden. Koppen is momenteel trainer van WSV van de Wormer. Beide trainers maken het seizoen bij hun huidige clubs eerst af, alvorens naar hun nieuwe baas te vertrekken. Grote sortering kamerplanten en dagelijks verse snijbloemen. Voor al uw bloemen- en plantendekoraties BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten I GIRLFRIENDS van CLAUDIA WEILL GIRLFRIEND is een sympathieke film, vooral door de aanwezigheid van Me- lanie Mayron, die de kijker moeiteloos om de vinger windt. Zelden zie je een actrice zo volledig aanwezig, pretentie loos, zich niet anders tonend dan ze is, niet bang ook om op minder elegante wijze te verschijnen; kortom puur .echt. Op deze feestdag wordt er een grote gekostumeerde hindernisrace gehouden voor jong en 'oud. Het gaat o.a. ook om de originaliteit. Het is een duwrace voor koppels van 2 personen. Alles wat rijdt, op 2 of 16 wielen. Hoe gekker hoe mooier. In schrijven jjr 14 april bij mevr. Mar- ja Minkefr. "ür. W. Beckmanlaan 35; mevr. Annie Stam, Schoolstraat 6; mevr. J. Hopman, Jacob Scholplantsoen 10; de heer Guus Jaspars, Voorstraat 68; de heer Kees Wijker Marshallstraat 31. Reuma is door de eeuwen heen een plaag geweest. By büna 20.000 van de 200.000 reumapatienten die Nederland kent, heeft de ziekte tot lichameiyke handicap geleid. Het Nationaal Reuma fonds onderzoekt nog steeds de oorza ken en de mogeiykheden tot bestry- ding. Op tyd en op de juiste wyze in grijpen kan ernstige invaliditeit voor komen. Verder helpt het fonds patiënten met de aanpassing van woningen en ver voermiddelen en organiseert zij aan gepaste vakantiereizen naar Engeland, Duitsland, Valkenburg of verblijven in het vakantieéentrum "Groot Stokkert" in Wapenveld. Deze aktiviteiten worden mogelijk gemaakt door geld dat via kol- lektes wordt ingezameld. De landelijke kollekteweek van het Reumafonds is van 12 tot 18 maart. Mocht u de kollektant missen maar u wilt tóch meedoen, dan kunt u uw bij drage overmaken op giro 324 ten name van het Nationaal Reumafonds te Den Haag. De zakjes die de kollektant bij u brengt, worden op vrijdag 16 of zater dag 17 maart opgehaald. HOERA We hebben een plekje om te Skate Boarden toegewezen gekregen, n.1. een gedeelte van de asfaltweg in de duinen "Noord". We mogen er Skate Boarden onder bepaalde voorwaarden, n.1.: - niet op de duinen lopen of spelen; - niets vernielen; - geen mensen lastig vallen. Alleen de kinderen die zich laten in schrijven komen in aanmerking. De lijst wordt aan de jachtopziender, de heer J. de Waard gegeven. Inschrijven bij Frans Hagen, Dennenlaan 6. Menno Schalekamp Prinses Beatrixstraat 5 Tydens de jaariykse kynologendag in Sportcentrum Egmond werd de eer ste prys in de categorie Windhonden gewonnen door "Spotty", een prachtige hond, die gefokt werd door mevrouw Stuifbergen-Hoetjes, terwyi het dier eigendom is van mevr. M. A. Hoogland- Wolzak. Gedurende de hele zondag was het een gezellige aangelegenheid in de grote hal, waar tientallen hondenlief hebbers met hun viervoeters byeen wa ren, om ze aan het keurend oog van de jury te onderwerpen. RESTAURANT ITALIANO J^A 'l%SlELLA f^OST£ PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". woensdag 14 4.38—16.50 donderdag 15 5.06—17.17 vrijdag 16 5.36—17.48 (spring-tij) zaterdag 17 6.09—18.23 zondag 18 6.42—19.00 maandag 19 7.19—19.41 dinsdag 20 8.00—20.27 woensdag 21 8.49—21.21 donderdag 22 9.52—22.38 Zaterdag waren vele jeugdige sport beoefenaars uit Noord-Holland naar Sportcentr. Egmond gekomen om daar eikaars krachten te meten. Met veel enthousiasme werd er geturnd. Wy waren erby, om een indruk vast te leg gen, zoals dit moment op de ongeiyke leggers, waarop een jeugdige turnster haar kunnen laat zien onder het wa kend oog van de begeleiders. Onder tussen vonden elders in de hal andere oefeningen plaats, die met belangstel ling door het publiek werden gevolgd. Heeft u vragen over van onroerend Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. verkoop, koop, huur of verhuur 'ihWvendnilUl MAI/CIAADMI Dl/ Marshallstraat 55 <^(02206) 2249 •ilJl&wUP MAKELAARDIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1