met de egmonden mm li t Is n toestand bij de Flierefluiters |^(ÖrtnIËuw^1 wij vernemen Bouw noodkantine op tenniscomplex "Hogedijk" stopgezet Koninginnedag 1979 Egmond aan Zee "Eensgezindheid" geeft jeugd een muzikale kans blauw spar A.M.ZENTVELD KLEUREN TVs VIDEO en HIFI APPARATUUR De Buurtwinkel van Joop en Tiny Lemmink groeide groter Nieuws van de 3 VVV-tjes Hoogwater van onroerend goed of bedrijf contact 28 MAART 1979 NUMMER 1395 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Ereer non Han bovenstaande kon doet vermoeden waren de toestanden. Erger nog dan bovenstaande kop doet vermoeden waren de toestanden, die de derper toneelvereniging "Flierefluiters" op het toneel van "Cinema 1000" (De Vergulde Valk) bracht. Daarbij kwamen testamenten, gif- moorden en andere sinistere geschiedenissen voor, die het hoofd geboden werden door twee zeer stoffige notarissen. En als je dan bedenkt, dat het stuk van Engelse origine is, dan weet men ook dat er een spookachtig sfeertje is waar te nemen, dat evenwel - en dat is ook weer typisch Engels - met humor doorspekt is. Het klinkt wat nucher om in dit verband de gewone namen te noe men van de twee notarissen, t.w. Jaap Eeltink en Focko Plantinga, maar zij schenen uit het echte En gelse hout gesneden te zijn, om de rol van een Jan-doedel-klerk en een wat verstrooide notaris te spelen, hoewel de verstrooidheid van de laatste ook veroorzaakt zou kunnen zijn door een iets lossere rolkennis. Maar dat was in dit geval bekoor lijk en paste zich bijzonder goed aan bij de rol van zijn hulp, die niet an ders deed dan vluchtpogingen onder nemen, om aan de geheimzinnige omgeving van klopjes op de wand, bewegende panelen en spiritistische springneigingen te ontkomen. Jaap Eeltink moet met deze rol in de af gelopen maanden naar bed zijn ge gaan en weer opgestaan, want van zo'n notarisklerkje zal het moeilijk zijn om nog een tweede te vinden. Het spel van beiden paste zich uitstekend aan bij de begrafenis ondernemer, die in deze omgeving een flink stuk brood zag, want enige gifmoorden bezorgden hem tenslotte werk. Hij had daarom, ook intuitief, een uitgesproken hekel aan de dok ter, die immers probeerde hem zijn klanten te ontrukken. Maar even later moest hij ervaren, dat die dok ter juist de moordenaar was en voor klanten zorgde. Dit tweetal werd tot leven gebracht, hoe para doxaal dat in dit verband ook klinkt, door Klaas Stiemer en René Klein- veld. Een duo, dat het spel op die onder delen droeg, zoals dat ook gedaan werd door twee hebzuchtige dames, die door Nel van Baar en Cootje Stam uitstekend werden geschetst, en zelfs in het sepl voort, bleven le ven, tóen ze al lang naar de andere wereld waren geholpen. Rinske Plan tinga zette een levensechte keuken hulp op de planken die zeer veel steun kreeg in het tegenpooltje-ka- mermeisje, dat frivool talenteerde door Lia de Jong. En onmisbaar in dit gezelschap waren de wat duistere rollen van de chauffeur en de secre taresse, die op het lijf geschreven waren van Theo Bakker en Truus v.d. Steen. Regisseur Adri Plomp weet zeer veel met zijn spelers te bereiken. Het hele spel werd gebracht in een prachtig decor, waaraan de vaardige hand van Philip Zwart niet vreemd was, terwijl het geheel in het "zon netje" werd gezet door Gerrit Zent- veld. De "Flierefluiters" spelen deze week dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag, waarna het stuk zes op voeringen heeft beleefd. U kunt er nog van genieten en lachen is toegestaan. Trouwens, u kunt zich bij dit spel toch niet inhouden, zoals tijdens de avond dat wij er waren, ondubbelzinnig, bleek. G. Belleman DAT op vrijdag 30 maart, 's middags om 15.00 uur het eerste blok hui zen in plan Sportlaan te Egmond aan Zee zal worden opgeleverd. Dat is voor de betreffende bewo ners een heuglijke gebeurtenis en een hoopvolle voor hen die nog wat geduld moeten oefenen. De tweede oplevering volgt 14 dagen later, terwijl het tempo, hoewel iets lager, toch vrij snel wordt doorgezet. De realisering van plan Sportlaan geeft een beetje meer ontspanning in de woningnood, want er kan een doorstroming plaatsvinden van woningzoekenden uit zomerhuisjes en kamertjes naar een echt huis, dat vrij kon komen omdat plan Sportlaan er zit aan te komen. De eerste vier huizen zullen bewoond gaan worden door de families A. van Niekerk, L. Stam, J. Zwart en de familie Win- kelbeiner; DAT Gemeentebelangen Egmond op woensdag 4 april haar jaarlijkse ledenvergadering houdt in het o.k. verenigingsgebouw aan de Juliana- straat te Egmond aan Zee, aan vang 20.30 uur; DAT de Reuma-aktie te Egmond- Binnen en te Egmond aan de Hoef het bedrag van 2446,64 opbracht. Dit mooie resultaat stemt tot dank baarheid, die de organisatie bij deze gaarne overbrengt aan allen die meewerkten en hun gaven schonken; DAT een bluseenheid van de vrij willige Egmondse brandweer vo rige week tijdens kringwedstr^den te Alkmaar de eerste plaats^Bist te behalen. Bij de practische wed strijden vorig jaar behaalde de eenheid een derde plaats, beide resultaten in de C-klasse. Door de nu behaalde eerste plaats promo veert de ploeg naar de B-kl'^J^; DAT de toneelvereniging "Spiegel" te Egmond-Binnen op zaterdag 31 maart, vrijdag 6 en zaterdag 7 april met "Dwaasheid heeft haar eigen recht" op de planken komt in to neelzaal Swart. Alle avonden be ginnen om 20.15 uur. Dit stuk heeft een aparte bekoring. Het gaat over mensen, die opgenomen zijn in een inrichting voor zwakzinnigen. Het tere gegeven wordt door de schrij ver meesterlijk gehanteerd en het is van "Spiegel" gedurfd om het te gaan brengen. Daarom zal het bij deze opvoeringen niet aan be- langsteling ontbreken, temeer om dat dit gezelschap bewezen heeft grote studie te maken van elke opvoering die het zich tot taak stelt. In de advertentie in dit blad vindt u meer bijzonderheden; DAT de tennisclub "Hogedyk" op zaterdag 14 april officieel in ge bruik zal worden gesteld door wet houder G. Damstra. Bestuur en leden van de tennisclub zijn hard aan het werk om alles voor die tijd gereed te krijgen en dat zij hierbij een tegenvaller moesten incasseren kunt u elders in dit blad lezen; DAT keurslager Jan Burger uit de Julianastraat te Egmond aan Zee met zijn leverworst en metworst, die zomaar uit de aanwezige voor raad in de winkel werden gehaald, het goudkeurcertificaat verwierf. De keuring van deze produkten door het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek TNO te Zeist is zeer streng, waarbij samenstel ling, uiterlijk en smaak aan zware tests worden onderworpen. De produkten van Jan Burger door stonden deze proef glansrijk en dat werd voor hem aanleiding tot een feestelijke aanbieding, die u elders in dit blad vindt; DAT de tennisclub Egmond aan Zee zaterdagmorgen 31 maart om 11.00 uur het tennisseizoen opent op het park De Duinpan. In dit blad staat daartoe een officiële aankondiging opgenomen waarbij wij speciaal wijzen op de daarin rectificatie i.v.m. de openingsavond; DAT de katholieke bond van be jaarden afdeling Egmond dit jaar aanwezig zal zijn op de pastorale tevens jaarvergadering, die op maandag 2 april te Alkmaar zal worden gehouden in Het Gulden Vlies; DAT Jan Dekker uit Egmond-Binnen het eerste kivietsei vond in een weiland aan de Vennewatersweg. Elke dag gaat hij met de bus langs deze weg naar zijn werk in Alk maar. Vanuit de bus bestudeerde Jan de gedragingen van de vogels, waaruit hij tenslotte op kon ma ken, dat zich er een nest met eie ren bevond en dat was ook zo. Jan ziet kivietseieren zoeken als een sport. Maar volgend jaar mag het niet meer. Tenslotte zijn eitjes in een nest ve§l mooier; RESTAURANT ITALIANO tyELLA I^OSTA PIZZERIA Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. „Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". De tennisclub "Hogedijk", de vereniging die reeds lang bestond voor dat men over een tennisakkommodatie kon beschikken, ziet de zon nu opkomen. Op zaterdag 14 april zal het complex officieel in gebruik wor den gesteld door wethouder Damstra. Maar vóór de zon kwam zaterdag morgen toch weer een donker wolkje, toen het gemeentebestuur bij mon de van de direkteur van Gemeentewerken, de heer Th. Both moest som meren, om de bouw van de noodkantine, waaraan door nijvere klubleden werd gewerkt, onmiddellijk stop te zetten. Deze sommatie werd niet op gevolgd en toen in de loop van de dag werd gekonstateerd, dat de bouw toch doorging, greep het gemeentebestuur 's middags in. Vergezeld van drie man van de plaatselijke politie en de heer Both gelastte wethouder Harry Amerika de mensen die aan het object bezig waren, om hamer, zaag en schoeve- draaier in te pakken en geen spijker meer te vertimmeren. Het lag voor de hand, dat er een discussie ont stond, waarbij het de heer Amerika speet, zoals hij zei, „dat er geen be stuurslid aanwezig was". Wethouder Amerika vertelde ons. dat er wel een tijdelijke accommo datie zal worden toegestaan, maar dat de procedure daar omheen tijd vraagt. „GS heeft nog geen verkla ring van geen bezwaar afgegeven". De heer Amerika zei verder „dat voorzitter De Vries hiervan op de hoogte was. Deze zag de vergunning aankomen, temeer daar hij uitla tingen van verschillende gemeente mensen in zijn voordeel ging ver talen, om tenslotte tot de bouw van de noodaccommodatie over te gaan". „Het gemeentebestuur heeft het bestuur van TC Hogedijk er nadruk kelijk op gewezen, dat er nog geen bouwwerkzaamheden mochten plaats vinden, alvorens de toestemming was gegeven". „Dit standpunt moesten wij innemen" zei wetouder Amerika, „omdat er anders een moeilijke si tuatie zou ontstaan i.v.m. een pro cedure waarin de gemeente verwik keld is t.o.v. het andere tenniscom plex aan de Herenweg." Er is dus sprake van een gevoelige situatiè. Toen' werd geconstateerd dat ondanks hetontbreken van de ver gunning toch gebouwd werd, kreeg de directeur Gemeentewerken Th. Both van het gemeentebestuur op dracht het werk te laten stopzetten Toen na het uitvoeren van die op dracht het werk desondanks door ging, werd er 's middags ingegrepen. Er was wel een bestuurlid aanwezig. Zonder het te weten heeft wet houder Amerika die zaterdagmiddag wèl met een bestuurslid gesproken, want tussen de bouwers bevond zich secretaris Ab Pos, die als bouwvak ker niet in die functie te herkennen was. De heer Pos, die wij van het dagelijks bestuur konden bereiken, zei ons „dat de heer Amerika gelijk had gezien vanuit het gemeente standpunt". „Maar" zei hij, „we móesten wel even doorgaan'! want anders school het gevaar erin, dat een klein zuchtje wind voor duizen den guldens schade zou aanrichten". „Het weer was bijzonder mooi om te bouwen dus het was wel verlei delijk". „Bovendien" zei de heer Pos. „dat uit betrouwbare bronnen be kend was, dat de vergunning bij GS klaar lag maar alleen nog afgestuurd moest worden". Vlak voor het ter perse gaan werd maandagavond tijdens de raadsver gadering bekend, dat de vergunning inmiddels is verleend. Op deze feestdag wordt er 'een grote hindernisrace gehouden voor kinderen en volwassenen, dus niet alleen voor kinderen, zoals sommige mensen dachten. Het is een duwrace voor koppels van 2 personen. Alles wat kan rijden, of dat nu op 1 of op 30 wielen is, kan meerijden. Hoe gekker hoe mooier. Inschrijven - en nu komt het - graag zo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 14 april, want de organisatie moet vroegtijdig beslissen of alles door kan gaan. Hier volgen de in- schrijfadressen mevrouw Marja Minkema, Dr. W. Beckmanlaan 35; mevr. Annie Stam, Schoolstraat 6; mevr. J. Hopman, J. Glasstraat 10; de heer Guus Jaspars, Voorstraat 68; de heer Kees Wijker, Marshallstraat 31. DAT op zaterdag 31 maart a.s. een unieke demonstratie "Powerlift" wordt gegeven in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat te Egmond aan Zee. Aanvang 14.00 uur. Niet alleen, wordt er aan deel genomen door de ploegen van Eg mond a. Zee, Alkmaar en Schoorl, maar een hoogtepunt op deze mid dag zal zijn de demonstratie van Gerard du Prie, welke nationaal en- internationaal bekende derper krachtpatser zal proberen het Ne derlands record "bankdrukken" te verbeteren. Voor zover wij het kun nen overzien, is het verenigingsge bouw veel te klein om alle belang stellenden te bergen. Tijdig aan wezig zijn is dus raadzaam. De advertentie in dit blad vertelt er meer over; DAT Zeevogels en Jeugdbelangen op vrijdag 6 april weer een klaver- jasdrive gaan organiseren. Deze drive wordt dus op 6 april en niet op 13 april zoals eerder bekendge maakt georganiseerd. Zie tevens de advertentie in dit nummer; DAT de zaalvoetbalvereniging Chris Baltus bv op de Tweede Pinkster dag, de vierde juni is dat, een zaalvoetbaltournooi organiseert in sporthal Egmond. 't is wel nog niet zo ver, maar voor die tijd wordt er een verloting gehouden om een deel van de kosten op te vangen. Die kosten moeten zo laag mo gelijk worden gehouden om de op brengst voor de Algemene Invali- denbond, waarvoor het tournooi wordt gehouden, zo hoog mogelijk te houden. Als u dus loten aan geboden krijgt, dan weet u dus hoe het in elkaar zit; DAT het voor de Egmonden belang rijk is te weten, dat de speel-o- theek te Heiloo, die een regiofunc tie gaat vervullen, waarbij ook de Egmjtden zijn betrokken, op za- terc^P31 maart door loco-burge meester Bolten geopend wordt, 's Middags van 14.00-16.00 uur is er open huis. Door deze speel-o- theek wordt aangepast speelgoed uitgeleend voor lichamelijk en en gB^telijk gehandicapte kinde ren.^5 itleendagen: vrijdags van 19.00-21.00 uur en zaterdags van 10.00-12.00 uur in het kruisgebouw aan de Holleweg 94; DAT de commissie ruimtelijke orde ning voor een openbare vergade ring bijeenkomt op donderdag 5 april om 19.30 uur in het gemeen tehuis te Egmond aan de Hoef. Waarover de gesprekken gaan is nog niet bekend; DAT de kaarten voor de musical "Oliver", die het komende week end, zaterdag 31 maart en zondag 1 april in het dorpshuis te Egmond aan de Hoef speelt, na onze publi catie van vorige week totaal zijn uitverkocht. Muziekvereniging "Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen organiseert op zondag 1 april 1979 in dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen een jeugd- muziek-informatie middag. Deze in formatie-middag is toegankelijk voor de schoolgaande jongeren van Eg mond welke niet ouder zjjn dan 14 jaar. Ook de ouders van deze jonge ren z(jn van harte welkom op de muziekmiddag. De aanwezigen zullen op informa tieve wijze vertrouwd worden ge maakt met de mogelijkheden en de samenstelling van een muziekvere niging zoals "Eensgezindheid". Mini- optredens van de drumband, het jeugdorkest, de boerenkapel en het fanfare-orkest zullen de informatie kracht bij zetten. Toelichting door orkestleiders en instructeurs zullen een breder inzicht geven bij de jonge mensen uit Egmond. De blaasmuziek is een, vooral in kringen van jonge ren, ondergewaardeerd gegeven ter wijl het toch een prachtige hobby is. Over de materie die behandeld wordt die middag worden enkele vragen gesteld in 'kwis-vorm', waar mee een aantal deelnemers prijzen kunnen winnen. Ook is er een gratis verloting waaraan iedereen die jong er is dan 14 jaar, deel kan nemen. Na afloop van de middag kan er onder begeleiding door de kinderen zelf op de aanwezige instrumenten wor den gespeeld. Iedere bezoeker krijgt ter herinnering aan deze middag na afloop (pl.m. 16.15 uur) een aanden ken. Het bestuur van "Eensgezind heid" hoopt hierdoor wat meer be langstelling voor de blaasmuziek te kweken. Lees ook de advertentie in dit blad. Zolang de voorraad strekt, deze week1 mooie voll'e op kluit, pl.m. 1.50 hoog voor slechts yg Voor al uw bloemen- en plantendekoraties BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Egmond-Binnen Dinsdags gesloten GERRIT GRAVEMAKER f WÊÊ De stormachtige zeewind leek de adem even in te houden, 't Is alsof het stil werd in Egmond aan Zee, toen bekend werd dat Gerrit Grave- maker was heengegaan. Met hem ging een stukje Egmond aan Zee verloren, iets van het dorp aan de zee, waaraan hij met hart en ziel verknocht was. Met een warm kloppend hart was Gerrit telkens weer bereid om zich in te zetten voor zijn medemens. Zeer velen deden een beroep op hem en telkens weer was hij bereid, "t Is allemaal voorbij, hij heeft het moede hoofd moeten buigen, Gerrit is niet meer. 't Is haast niet te geloven. Maar in de vele goede dingen in zijn dorp leeft hij voort en daarméé de herinnering aan een man, die zo intens meeleefde met alles om hem heen. Gerrit zal nooit vergeten worden. Moge dat een steun zijn voor zijn vrouw en allen die hem dierbaar waren. Zij zullen hem erg missen. Gerrit, rust in vrede. Gerard Belleman. BIJ TECHNISCH CENTRUM KARELS BV Herenweg 174, tel. 1226 EGMOND A/D HOEF GROTE MERKEI V^AGE PRU Steeds njjvcr doende bekeken Joop en Tiny Lemmink eens hun levens middelenzaak aan de Noorderstraat, die voorheen onder vader Toon Ka- ger als boter-, kaas- en eierenwinkel, waarin natuurlijk ook melk en kar nemelk was te krügen, te boek stond. Moeder Kager was daarbij ook altijd met de kaasschaaf in de weer, on danks dat ze toch wel enige kinder tjes had na te lopen, waaronder Tiny, die nu met haar Joop hun werk voortzetten. 't Is altijd goed om even naar het verleden terug te gaan om te zien wat er vandaag verlangd wordt. En vorige week zagen we daarvan het resultaat, toen Joop en Tiny hun buurtwinkel na een ingrijpende ver bouw en uitbreiding heropende. Daarvoor was veel belangstelling, want de bloemen stonden tot in het magazijn en de slaapkamers toe. Ve len waren gekomen om te zien wat zij daar aan de Noorderstraat tot Het koude, strenge winterweer in de eerste 2 maanden van 1979 be tekende weinig boekingen van ar rangementen. Begrijpelijk want erg aanlokkelijk was het niet. Navraag bij reisbureaus leverde eenzelfde re sultaat, hoewel de laatste dagen de deelnemers-aantallen stijgen. Over ongeveer twee en een halve week hebben we de Paasdagen. Dan komen de eerste bollenreizen. Ook bereiken ons nu wat extra aanvragen voor losse boekingen. Daarom her halen we nog graag even de oproep om de nog vrije kamers en/of zo merhuizen bij het vVv-bureau op te geven. Een andere zaak is de evenemen ten. Begonnen werd met na te vra gen welke verenigingen, bedrijven en particulieren in het komende sei zoen evenementen gaan organiseren. Hierop kwam reeds een aantal reak- ties binnen. We weten echter niet of er nog meer zijn. Indien er plannen zijn, dan zullen we dat graag van de betreffende organisatoren vernemen. Alle bij de WV opgegeven 'evene menten (voor uiterlijk 4 april a.s.) worden doorgegeven voor vermel ding in de Toer-In krant, die over heel Noord-Holland wordt verspreid. Het is dus belangrijk om daarin vermeld te staan. Ook zoekt de WV "Egmond aan Zee" nog een aantal enthousiaste mensen die samen met de VVV eve nementen willen organiseren en be geleiden. Een evenementen-kommis sie dus. Mocht u hier aan mee wil len werken, geeft u dan zo spoedig mogelijk op bij het VW-kantoor. stand gebracht hadden een echte buurtwinkel met een volwassen le vensmiddelenpakket. Een stukje vakwerk, dat mede tot stand kwam door het inschakelen van metselbedrijf Fa. G. de Graaf f en Zonen, aannemersbedr. de Graaff- Wittebrood, schildersbedrijf Ab Stam en loodgietersbedr. Wesselingh. Veel succes. woensdag 28 donderdag 29 vrijdag 30 4.02—16.21 4.4617.03 5.26—17.46 (spring-tij) zaterdag 31 6.08—18.29 zondag 1 6.50—19.14 maandag 2 7.33—19.55 dinsdag 3 8.13—20.40 woensdag 4 9.06—21.43 donderdag 5 10.11—22.57 J Heeft u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur I Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. I nprn MttfCIXDMI DU Marsfiallstraat 55 «(02206) 2249 I 4/L U mflfttLflflnUIJ BV Egmond aan Zee Postbus 71

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1