De Hoeveiweg wordt verbreed Vier gezinnen betrekken de eerste huizen van Plan Sportlaan Sportcentrum Egmond 'CONTACT MET DE EGMONDF.N 4 APRIL 1979 NUMMER 1396 EEN SPECIAAL VRIJ UURTJE Van verschillende kanten is er ge vraagd om een vrij zwemuurtje voor V Binnen niet al te lange tijd komt er een eind aan de gevaarlijke situatie langs de Hoeverweg, waarlangs dagelijks vele leerlingen fietsen naar scho len in Alkmaar en weer naar huis. De smalle berm vormt hierbij geen enkele bescherming voor de fietsers en meer dan eens rijden auto's rake lings langs het fietspad. Sinds de winter is het nog gevaarlijker geworden door het slechte wegdek. Maar ondertussen zijn de verbredingswerkzaam heden aan de Alkmaarse kant al begonnen. De weg wordt naar het zuiden tot zes meter verbreed, de noordkant blijft op z'n plaats. Er komt een drie ineter breed fietspad, terwijl tussen weg en fietspad drie meter berm wordt aangelegd, Tussen fietspad en sloot komt twee meter berm. Het geheel wordt dus veel veiliger en rianter. Bij het benzinestation wordt de bocht verruimd. Eerst zal er een nieuwe sloot worden aangelegd en met deze werkzaamheden is men aan de Alkmaarse kant reeds begonnen. DAT de Algemene Ned. Invaliden Bond (ANIB) graag laat weten, dat er elke 2e en laatste dinsdag van de maand een soosmiddag is te Heiloo, in de voetbalkantine van HSV aan de Baijershofweg. Voor Egmond is mevrouw Wijker kon- taktadres. Zij woont Admiraal de Ruyterweg 23 te Egmond aan Zee, telefoon 1722; DAT het Vrouwengilde te Egmond- Binnen zondag a.s. weer haar jaarlijkse tentoonstelling houdt met leuke attracties voor jong en \y$id. Plaats van handeling: dorps huis De Schulp, geopend van 15.00 tot 18.00 uur. Er wordt veel be zoek verwacht en ook veel leden. Kortom iedereen kan van zijn be langstelling blijk geven; DAT de visclub 'By Nacht en Ontfj' op zondag 8 april een grote paas eieren viswedstrijd houdt van 8- 10 uur 's morgens. De winnaar krijgt de nieuwe wisselbeker, be schikbaar gesteld door Henk Groen. Na afloop is er een verloting bij een iets ouder publiek of voor ge- ziaKi met kinderen. Door de hoge b^Wtingsgraad van de vrye zwem- uren, wat natuurlijk bijzonder ple zierig is voor het zwembad, komen verschillende mensen toch een beetje in het gedrang. Rustig zwemmen is door deze drukte vaak niet mogelijk. Na goed overleg stelde de personeelsvereni ging van de gemeente zijn uur be schikbaar aan deze groep zwemlus- tigen. Als proef zal gedurende enige maanden elke vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur het zwembad open zijn voor "ouderen" of gezinnen met kinderen. Waaraan wordt dan gedacht? - iedereen heeft toegang vanaf 24 jaar; - ieder gezin mag met zijn kinderen komen. Kinderen zonder begeleiding van moeder en/of vader worden niet toegelaten. Vrijdag 6 april is de eerste avond. Het bestuur van Sportcentrum Egmond hoopt dat deze proef zal slagen. DAT er voor verschillende vereni gingen te Egmond aan de Hoef weer wat valt te verdienen, als zij hun medewerking willen ver lenen aan de kerkeveiling, die op zaterdag 12 mei wordt gehouden; DAT er op zaterdag 7 april a.s. een voorlichtings/discussieavond wordt gehouden voor de jeugd vanaf 15 jaar. Spreker is dominee Jörg uit Balkbrug. Hij is drugdeskundige en is werkzaam bij een opvang centrum voor drugverslaafden. Aanvang 20.00 uur in Het Gebouw naast de hervormde kerk te Eg mond aan Zee. Iedereen is wel kom; DAT Adrie van Niekerk, bakker te Egmond aan Zee, niet alleen zijn eigen broodjes bakt, maar ook ads- pirant-vakmensen aan de tand voelt over hun vakkennis. Als exa minator zal hij ook nu weer deel nemen aan de examens, die door de Ned. Bakkerij stichting zijn uit geschreven Cor Blok. Voor de leden die de reis naar Denemarken mee zullen maken, is er donderdagavond 5 april een bijeenkomst in De Klok, aanvang 20.00 uur; DAT men deze week te Egmond a.d. Hoef langs komt om uw bijdrage te noteren voor de kerkeveiling, die plaatsvindt op 12 mei. De naam "kerkeveiling" heeft voor een groot deel een historische betekenis, aangezien een belangrijk deel van de opbrengst besteed wordt aan allerlei verenigingen, vorig jaar was dat 2500,Het veilingco mité roept eenieder op om iets beschikbaar te stellen voor het goede doel. Laat hem of haar, die bij u aanklopt, niet tevergeefs komen; DAT de Egmondse formatie "Pietjes Punk-Band" voor het eerst een uitwedstrijd speelt te Ursem, en- wel op zondag 8 april, nadat "een thuiswedstrijd tegen 300 man werd gewonnen", zo zegt de band. De fans kunnen met een bus naar Ursem reizen, die om drie uur bij café Swart staat. Kosten vier gulden. Inlichtingen over de op gerichte fanclub: Postbus 16 te Egmond-Binnen DAT de voetbalvereniging St. Adel- bert te Egmond-Binnen op maan dag 9 april om 20.00 uur een extra ledenvergadering houdt in het clubgebouw. Het gaat om de sta tuten, diei.v.m. het nieuwe vere nigingsrecht dienen te worden vastgesteld. Aanwezig zijn is zeer belangrijk; Vrijdagmiddag 30 maart gaf burgemeester J. Kingma de sleutels aan de L. Stam, J. Zwart en Winkelbeiner. Niet alleen de sleutels ontvingen zij, ook nog een doe-het-zelf-boek aan werd toegevoegd. En dat is altijd eerste bewoners van Plan Sportlaan. Het zijn de families A. van Niekerk, maar als eersten mochten zij ook bloemen in ontvangst nemen terwijl er makkelijk als er iets is, wat door eigen handigheid opgelost kan worden. DE FIJNSTE DAG Na het welkom door de heer De Moei, waarbij hij het gemeentebe stuur prees voor het beschikbaar stellen van de grond voor een lage prijs, gaf architect Buma een uiteen zetting over de huizen. Voorzitter Ruud Raats van de bouwvereniging zei, dat de fijnste dag nog moest aanbreken, en dat was die waarop de 94e woning zou worden opge leverd. Hij wilde toch nog een dis sonant aandragen, aangezien men van de gemeente nog niet had ver nomen, hoe de tuinafscheiding zou worden. „Maar dat zal vooralsnog op een misverstand berusten" zei hij. VERVOLG KORT NIEUWS" van pagina 1: DAT de motorclub Egmond een in formatie-avond belegt over banden op donderdag 5 april, 's avonds om 8 uur in café Swart te Eg mond-Binnen. Er wordt ook een informatieve film gedraaid. Ieder een is er welkom; DAT de reservisten van de Rijks politie momenteel voor het komen de zaalsportevenement onder su pervisie staan van de profvoetbal ler Dick Smit; Reisbureau "Noordzee" verrijst uit de grond. Het heeft door het weer even tegen gezeten, maar nu kunnen de bouwers De Graaff-Wittebrood er vaart achter zetten. Temeer nadat een gigantische kraan van het bouw bedrijf Tervoort bv van Egmond-Binnen even assistentie kwam verlenen, om de zware vloerdelen op hun plaats tc brengen. Dat was een karwei, waaraan mensenhanden niet veel meer kunnen doen dan bijsturen. Voor dit snufje van techniek was het een fluitje van een cent, voor de bouwers en voor reisbureau "Noordzee" een grote stap in de goede richting. „Het eerste waarmee ik hier werd geconfronteerd was de schreeuwende woningpositie" zei burgemeester Kingma. „Hoe vreemd ook, in Eg mond is het een groot probleem, 'ter wijl de aannemers staan te dringen". ,;Maar het is een economisch pro bleem" ging hij verder, „waarbij het hier NIET gaat om huizen voor vreemden maar om onderdak voor eigen ingezetenen, mensen die met hard werken over een normale por temonnee beschikken, mensen die niet kunnen zeggen hoeveel ze van hun reserve zullen aanspreken, men sen die slapeloze nachten hebben, mensen die elkaar aankijken en zeg gen: zullen we het doen." Hij vindt Plan Sportlaan formida bel en hij felicliteerde de heer De Moei van het gelijknamige bouw bedrijf, waarbij hij de wens uitsprak dat de bouwbedrijven het specula- tiebeding zouden laten varen, om een huis te kunnen bouwen voor ie dereen. „En als men zegt: het kan niet, welnu laat ze dan hier maar eens komen kijken" aldus burge meester Kingma. "SCHREEUWENDE WONINGPOSITIE" i

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 2