met de egmonden I® mm Voorlopig bouwplan voor oude Agnes-terrein Een jubileum bij Woninginrichting Apeldoorn Vfe-U i\ Feest in zwembad Paasconcertinde Slotkapel art apart •- 40 Jaar manufacturen KORT NIEUWS A.M.ZENTVELD onroerend goed of bedrijf IDE CO MAKELAARDIJ BV contact Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 11 APRIL 1979 NUMMER 1397 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink Voor het terrein aan de Voorstraat, waarop voorheen huize "St. Agnes'* stond, is een voorlopig plan gereed gekomen, dat voorziet in een defini tief gebouw voor de bibliotheek, de VVV en de FIT. Ook een tiental huizen vindt er ruimte terwijl er tevens een winkelruimte is van 15 meter frontbreedte, die ook opgedeeld kan worden in kleinere eenheden. Bo vendien is er plaats voor een kantoorgebouw met woonhuis. Het plan, dat is ontworpen door de architecten Nico H. Andriessen en VV. G. Wagenaar, ziet er in de eerste opzet goed uit. In de commissie ruimtelijke ordening werd het goed ontvangen, hóewei men zich nog geen oordeel kon vormen over de praktisch opzet. Wel was men reeds van mening, dat het gebouw, waarin de VVV zal worden ondergebracht, een kwart slag zal moeten draaien, daar de er achter liggende winkel vanaf de Voorstraat niet zichtbaar is. Het VVV-gebouw is ongeveer op dezelfde plaats gesitueerd als het huidige kantoor en heeft een frontbreedte van 15 meter en een diepte van tien meter. Daarnaast, eveneens aan de Voor straat, staat het postkantoor met een oppervlakte van 300 m2. Aan de oost kant van het plein beslaat het bi bliotheekgebouw de grootste ruimte. Aan de achterkant, (noord) zijn wo ningen getekend en ook aan de west kant staat een blokje achter het. VVV-kantoor en de winkels. Het zijn vier woningen, die vanaf het plein westwaarts worden gebouwd tot aan "het Gebouw" van de her vormde kerk. Om het plan op deze manier te realiseren, is het noodzakelijk, dat er een stuk van het kerkterrein in wordt betrokken. Temidden der ge bouwen blijft parkeerruimte vrij, dat belangrijk kleiner is dan de huidige capaciteit van het plein. Maar de parkeerbestemrping van nu was een tijdelijke maatregel. Het is echter noodzakelijk, dat er voldoende ruim te blijft voor kort parkeren. Dit punt cn nog verschillende an dere zullen in de toekomst onder werp van gesprek uitmaken alvorens het geheel gerealiseerd wordt. Be langrijk is ook, hoe de financiering geregeld wordt van de twee gebou wen van de bibliotheek en de VVV. Ook die onderdelen zullen alvorens de eerste spade de grond ingaat, nauwkeurig bekeken worden, een punt waarvoor commissielid Th Groot sterk de aandacht vroeg. ZEBRA WORDT BEVEILIGD Het is niet uitgesloten, dat de ze bra voor het gemeentehuis te Eg mond aan de Hoef binenkort wordt beveiligd met stoplichten. Adviezen van politie en ANWB heeft de com missie RO naast zich neer gelegd om de zebra neer te leggen voor per ceel 189, wat noordelijker dus. Het gevolg was, dat Piet Bakker zich niet met het besluit kon ver enigen. Hij wil de zebra noordelijker volgens het advies van de ANWB en de twee bestaande oversteekplaatsen opheffen. Zijn motief: 't Is niet al leen veiliger voor de voetgangers maar ook de driesprong Egmonder- straatweg llerenweg krijgt meer lucht. En over dit punt gesproken: des kundigen zijn van mening, dat het verkeer hier het best geregeld kan worden door een verkeersagent. Dat zal waar zijn maar dan moet er wél een verkeersagent staan en zolang het daaraan steeds mankeert, is een stoplicht, ondanks alle bezwaren In Eginond-Binnen kennen ze allemaal Apeldoorn's manufacturcnhan- del en woninginrichting. Hier zeggen ze gewoon: ,,Ga effc naar VVim van Sis, en liet komt in orde". Dat is dan ook zo, want Wim Apeldoorn weet waarover hij praat, als het over meubelen en stoffering gaat en zijn vrouw Riet weet alles van manufacturen. In deze zaak is een stuk ervaring in gebouwd van veertig jaren, want in april 1939 is het allemaal begonnen, hoewel er toen nog sprake was van meubelen, die kwamen later. Veertig jaren terug namen Klaas Apeldoorn en zijn vrouw een piep klein winkeltje over van Van der Molen. Het moest 5.000,kosten, inclusief de grond er achter. Dai was toen een kapitaal en zeker als je helemaal geen cent hebt. Maar het was een noodsprong. De bank moest het geld voorschieten maar dat was niet zo gemakkelijk. Er moesten drie borgen komen terwijl Apeldoorn zelf de opdracht kreeg, om zo gauw mo gelijk weer aan 't werk te gaan. Makkelijker gezegd dan gedaan, maar het lukte. Zodoende kon het winkeltje alleen zorgen dat de bank kosten eruit kwamen terwijl er nog een zij het kleine andere inkomste was om van te leven. Een folder maakte de opening be kend, waarop werd aangekondigd, dat er een prachtige kollektie trico tage en dames- en kinderkousen ver krijgbaar waren. Ook mooie dames- schorten en de nieuwste sokken voor heren en natuurlek bretels. Elke koper die minstens voor één gulden besteedde, kreeg een aardige ver rassing en het liep meteen al goed. De oorlogsjaren dreigden weer roet in het eten te gooien maar de handelsgeest van mevrouw ^Vpel- doorn-Hansen stond er borg voor, dat er altijd wel iets te verkopen viel. waaronder knijpers, houten knopen, spijkers en houten speel goed. Een heel andere handel dus. Het was ook de tijd van de beruchte bonnen en coupures, waarop zeer beperkt een stukje textiel was te verkrijgen. Na de oorlog zette zich dat nog even voort, totdat de aanvoer al weer spoedig normaal werd. In 1951 werd besloten het zeer oude pandje door een nieuw te vervangen. Al spoedig bleek dat ook te klein, zodat in 1959 een doorbraak naar achter volgde. Het werd een prachtige lange winkel, waar een zeer uitgebreide sortering steeds meer klanten trok. Door hard werken, waarbij niet op uren werd gekeken, groeide de zaak gestaag. Steeds werd gezorgd, dat de voorraad op peil bleef en vooral ook aangepast aan de vraag. En toen 1969 aanbrak en dochter Lydeke met haar Dirk besloot een baby- en kinderzaak aan het Kerk plein te beginnen, nu bekend onder de naam "Desiré". toen zag zoon Wim de mogelijkheid de zaak uit te brei den met een afdeling meubelen, een branche, waarmee hij zich ondertus sen een bekende naam heeft verwor ven. De vanouds in Egmond-Binnen en omgeving bekende zaak levert alles op zijn gebied en er staat een stuk vakmanschap achter. Wim Apeldoorn heeft zich gespecialiseerd in de ro buuste en gezellige eiken meubelen en de inkoop daarvan houdt hij to taal in eigen hand. Zijn enige vrije dag. dinsdag besteedt hij met zijn vrouw aan inkopen overal in den lande. De zaak komt al weer ruimte te kort. om de geweldige keus te breng en, In de onmiddellijke nabijheid is er extra magazijnruimte om nog meer te laten zien, terwijl binnen kort ook het perceel aan de Egmon derstraatweg bij Berkhout te Eg mond aan de Hoef als showroom wordt ingericht. Bovendien staat er een uitbreiding aan de Doelen in het verschiet. Veertig jaar lang is het nu al de naam Apeldoorn, die in Egmond- Binnen op manufacturen- en woning- inrichtinggebied de toon aangeeft. Een opmerkelijk feit, dat we graag in onze kolommen vermelden. Onze felicitaties! Bij gelegenheid van dit jubileum wordt er een feestelijke reklame gemaakt, die u in dit blad aantreft. RESTAURANT ITALIANO Pompplein 3 - Egmond aan Zee Telefoon 1701. Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Zaterdag 31 maart werd er in het zwembad afgezwommen voor de zwemdiploma's A. B en zwemvaar digheid l (diploma C). In het fees telijk versierde zwembad werd, in het bijzijn van een groot aantal ou ders en belangstellenden en onder toezicht van de afgevaardigde van de K.N.Z.B.. mevr. E. v/d Riet-Ka reis, door de navolgende kinderen het diploma behaald Diploma A: Maarten Burges, Ma- rinka van Pommeren, Bianca Kru- meich, Stcfanie Scholtes, Robert Bel leman. Jacintha Meyer. Rebecca Acquoy. Lida Hopman. John Dekker. Monique Spierenburg. Ronnie Stoop. Daphne Symonsbergen, Bruno Bar- tels. Diana Liefting, Inge van den Hout en Frits de Groo't; diploma B: Misja Bakker. Sandra Scharlewi. Meivin Blok, Nina Soo- nius, Paula Groot. Yvonne Zonne veld. Anita Veld. Robert Bakker. Astrid Zonneveld en Martijn Schou- wenberg; diploma C Miranda de Lange. Frank de Lange. Dirk Belleman, Pe tra Blankendaal. Jan Belleman. San- der Valkhoff. Er werd niemand afgewezen. wij vernemen DAT op dinsdag 17 april de zang en cabaretgroep "De Sirene" uil Bergen zal optreden in Heege- munde te Egmond-Binnen. aan vang 19.45 uur. Iedere 65-plusscr uit het dorp is van harte welkom: DAT het tennispark aan de Hogedijk te Egmond aan de Hoef op zater dag 14 april a.s. 's middags om 14.00 uur door wethouder Dam- stra officieel zal worden geopend. Momenteel wordt er naarstig ge werkt om de kantine en de ge- vandien, toch nog beter. Door de toenemende zeer moeilijke verkeers situaties op dit punt, maken steeds meer automobilisten gebruik van het fietspad als rangeerbaan, waardoor levensgevaarlijke situaties ontstaan. hele entourage voor die tijd klaar te krijgen DAT er op vrijdag 13 april een ge zeik^ paasklaverjasdrive plaats- virBBlin de Meerpaal te Egmond aan Zee. De advertentie vertelt er meer over; 1 LENTEFEEST LEUKE BLOEMEN- EN PLANTEN DECORATIES IN DE PAASSFEER Wat doen we er mee BLOEMEN HOUDEN VAN MENSEN BLOEMSIERKUNST Tel. 2075 - St. Albertsweg 27 Fgmnnd-Binnen Uinsaags gesloten DAT "Art Apart" te Egmond aan Zee op 14, 15 en 16 april een grote expositie houdt in het o.k. vereni gingsgebouw aan de Julianastraat 5. Er is een grote verscheidenheid schilderijen en prenten, o.a. de be roemde Joegoslavische naïven. zeefdrukken en litho's in een be perkte oplage, gesigneerd en ge nummerd door de kunstenaars zelf. Ook zijn er thangka's (boed dhistische meditatieschilderijen)/ zeer fijn van tekening en prachtig van kleur en handgeknoopte Tibe taanse tapijten van uitmuntende kwaliteit. Bijzonder zijn ook de aquarellen van Ad Oudes. Enkele daarvan, voorstellende "een red ding op zee" zullen in beperkte oplage in zeefdruk worden uitge voerd. waarvoor u op de expositie kunt intekenen. Er is nog veel meer te zien en te koop, o.a. het stormglas, de voorloper van de barometer. Een goede raad Gaat u zelf een kijkje nemen DAT waarschijnlijk in november de bekende kunstzaak "Art Apart" 'n afdeling erbij krijgt, die gevestigd zal worden in de oude zaak van Pravisani aan de Voorstraat; DAT de Theatergroep "Horizon" op zaterdag 26 mei zal optreden in "De Blinkerd" te Schoorl met de succesvolle musical "Oliver"; DAT de hejaardensoos in Egmond aan Zee deze week niet op donder dag maar op woensdag 11 april wordt gehouden. Laten we hopen dat dit bericht tijdig wordt gelezen: DAT de Boswaidschool grote behoef te heeft aan een Dokatimer en aan een tweede vergroter van wege de grote belangstelling van Op donderdag 12 april organiseert de Stichting "Culturele Belangen Egmond" het Paasconcert met het Noordhollands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venneker, in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef, met medewerking van Ada Knop-KIcijmeer op het clavccimbel en met de alt-mezzo Margot Stroink. Margot Stroink. die afgelopen za terdag soliste was bij de Mattheus- Passion in de Grote Kerk te Alk maar. heeft al vele moeilijke rollen gezongen in diverse opera's, waar onder vrij recent de bijbelse opera "Samson en Dalila" van Saint-Saëns. In de Slotkapel zingt zij Engelse werken van Thomas Campion. John Dowland en Francis Pilkington en na de pauze .1, S. Bach. Pergolesi en Scarlatti. Het koor brengt werken van o.a. Da Palestina. Schütz, John Bennet. Monteverdi en een werk van de di rigent. Aanvang 20.00 uur (en niet zoals gebruikelijk om half negen!). Toegang 6.— en f 4,50. Kaarten bij mevr. C. van Beek. Julianaweg 61, tel. 2271. bij de-het-zelf-zaak van Groot aan de Slotweg en vanaf on geveer half 8 aan de kerk. de kinderen voor het donkere ka merwerk. Misschien staat er er gens nog wat ongebruikte appara tuur. De Boswaid zou er blij mee zijn. U kunt dan rechtstreeks bij de school terecht of bij het secre tariaat van de oudercommissie, mevr. Peper. Pr. Bernhardlaan 43. telefoon 2863; DAT het tamboercorp "Eensgezind heid" een gift heeft ontvangen van de St. Nicolaas-aktie 1978. Deze overtrof alle verwachtingen. Het tamboercorps dankt de onderne mersvereniging en alle bewoners voor deze mooie aktie; DAT het Astmafonds te Egmond aan Zee dringend kollektanten nodig heeft, om de te houden aktie te doen slagen. Opgave hiervoor kunt u doen bij de heer G. J. Weg- kamp, Marshallstraal 95, tel. 3161; DAT dc meisjesgroep van de gym vereniging Achilles in verband met de gloeiende belangstelling gesplitst moet worden, om het overzicht niet te verliezen. Daar door treedt er een verandering op in de lesuren, zoals die in een an der bericht vermeld worden; DAT in het ingezonden stuk van de heer E. Konijn van vorige week werd gesproken over een "booby trap". Er stond iets geheel anders gezet, naar aanleiding waarvan hem gevraagd werd of hij een Vorige week opende de Fa. Pravi sani te Egmond aan Zee een geheel nieuwe zaak, die verrezen is naast het oude pand. Het is een architec tuur van dc Egmondse architect A. Schönig en een bijzonder smaakvol geheel. Oud-burgemeester Bakker verrichtte op verzoek van de familie Pravisani de opening, waarbjj htf herinnerde aan het feit, dat deze reeds jaren bekende zaak in Egmond aan Zee een bijzonder goede naam heeft door zijn uitstekende kwali teit. Vele belangstellenden hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om een kijkje te komen nemen ter wijl de gezellige jjssalon in een bloe mentuin was herschapen. Veel suc ces nieuw wapen had uitgevonden. Maar dat had de zetter achter zijn machine gedaan, terwijl de correc- trice er blijkbaar ook geen raad mee wist. Een "booby-trap" dus en geen ander wapen; DAT schoenmakerij G. Gravemaker te Egmond aan Zee gewoon wordt voortgezet. G. Gravemaker jr. draagt er zorg voor dat uw schoei sel tot in de puntjes wordt gere pareerd. DAT zaterdag 14 april a.s. in Galerie "De Kapberg" te Egmond aan de Hoef van 14.00 - 17.00 uur de eer ste tentoonstelling weer zal plaats vinden. Er zullen werken worden getoond van meer dan 40 Egmon- ders. Op 14. 15 en 16 april organiseert een grote expositie van Joegoslavische naièven. aquarellen van Ad Oudes. olieverfschilderijen van A. Kareisen e.a., zeefdrukken, litho's, thangka's en handgeknoopte Tibetaanse tapijten in het O.K. VERENIGINGSGEBOUW, JULIANASTRAAT 5, EGMOND AAN ZEE Openingstijden 14 en 15 april van 12.00-21.00 uur; 16 april van 12.00-18.00 uur. Heelt u vragen over verkoop, koop, huur of verhuur Dan belt u ons toch even Uiteraard geheel vrijblijvend. Marshallstraat 55 33? (02206) 2249

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1