met de egmonden 1® Bouwplan "Oude Agnes-terrein" Tennispark "Hogedijk" geopend mm JKORTNIEUWS^J wij vernemen A.M.ZENTVELD contact 19 APRIL 1979 NUMMER 1398 Uitgave: Drukkerij Belleman B.V. Egmonderstraatweg 5 1934 AA Egmond aan de Hoef Telefoon 02206-1201 Burg. Eymaplein 2 1931 GC Egmond aan Zee Telefoon 02206-1789 Advertentie-tarief losse plaatsingen 30 ct. per mm Bij kontrakt belangrijke reduktie. Redactie en foto's: Gerard Belleman Layout en montage: Jan de Raadt Jaap Eeltink DAT er op maandag 23 april een raadsvergadering wordt gehouden, die om 20.00 uur begint in 't dorps huis te Egmond a.d. Hoef. De raad zal praten over voetgangersover steekplaatsen nabij het nieuwe scholencomplex te Egmond-Binnen en op de Pr. Beatrixlaan te Eg- mond aan de Hoef voor de kin deren van de kleuterschool "Kleu- terslot", "De Boswaid" en de "St. ''Jozef-school, welke laatste op de hoogte van de Pr. Marijkelaan moet liggen. De raad zal waar schijnlijk ook de woonerfbestem ming van de Bergstraat en de Pa rallelweg te Egmond aan Zee on gedaan maken, aangezien niet aan de eisen wordt voldaan. Er is al leen bebording en enkele drem pels. "Veilig Verkeer Nederland" heeft gezegd dat dat niet klopt. De investering, om wel aan alle eisen te voldoen is echter zo hoog, dat de huidige situatie waarschijn lijk opgedaan zal worden gemaakt. En als het de heer Th. S. de Hoop mee zal lopen, bestaat de kans, dat hij binnen niet al te lange tijd een veehouderij mag beginnen aan de Hogedijk, aangezien zijn bezwaar schrift tegen een raadsbeluit, waar in toestemming werd geweigerd zal worden aangenomen. Toch zal deze vergadering langer uitlopen dan de agenda doet vermoeden, want aan het eind zullen de alge mene beschouwingen worden ge houden over de begroting 1979 en daarover zullen de zienswijzen al dan niet uiteenlopen, 't Is maar net hoe de diverse fracties hun wensen en verlangens daarin verwoord en becijferd vinden. De verschillende lezingen daarover kunnen ver uit een lopen en zijn derhalve soms boeiend om te beluisteren; Het „oude Agnesterrein", doet momenteel dienst als parkeerterrein, omdat er nog geen plannen gereed lagen voor een andere bestemming, sinds het bejaardentehuis daar met de grond werd gelijk gemaakt. Het terrein is nu eigendom van de gemeente. De architecten Andriessen en Wagenaar hebben een plan ontworpen, dat voorziet in de vestiging van een P.T.T.-kantoor (rechts-voorgrond), een VVV-kantoor met daarachter winkels (links-voorgrond), een bibliotheekgebouw (rechts boven), een aantal woningen (midden-boven), die zeer waarschijnlijk in de premiekoopsfeer liggen, evenals de woningen links. Het verbin dende gebouw (linksboven) heeft op de tekening een kantoorbestem ming, maar andere bestemmingen zijn daarvoor denkbaar. Het plan is voorlopig positief ontvangen, wat niet uitsluit, dat er wijzigingen kunnen worden aangebracht. Over de periode waarin het gerealiseerd wordt, is nog geen zinnig woord te zeggen. Het valt op, dat er met dit plan een stuk grond rond de hervormde kerk is gemoeid, terwijl de architecten in hun ontwerp door een speelse opzet rekening hebben gehouden met de omgeving. DAT dinsdag 24 april a.s. 's avonds om 8 uur een openbare vergadering is van de commissie van onderwijs in het gemeentehuis te Egmond aan de Hoef; DAT op zaterdag 21 april a.s. de lessen van gymnastiekvereniging Aktief niet kunnen doorgaan i.v.m. een badmintontournooi. Verder wordt meegedeeld dat zij haar jaarvergadering houdt op donder dag 26 april om 20.00 uur in "De Schulp"; DAT Cees Mooü van snackbar "De Vlinder" te Egmond-Binnen zijn zaak gaat overdoen aan een op dit moment nog niet bekende opvol ger. De reden is, dat hij zelf over. enkele weken het bekende café "St. Adelbert' gaat exploiteren, waarin nu Cor Beers nog de scep ter zwaait, die met de nieuwe ex ploitant een ruil aangaat waar het de woonruimte betreft. Cor Beers heeft het café ongeveer vier jaar geëxploiteerd en huurde het van eigenaar Jan Schuit. De nieuwe caféhouder Cees Mooij is bij de vele stamgasten en de zomergasten op die plek geen onbekende, aan gezien hij daar reeds naam maak te met zijn snacktent. Hij is de broer van "Meerpaal"-eigenaar Jan Mooij te Egmond aan Zee; DAT zaterdag a.s. om 1930 uur een zaalvoetbalwedstrijd wordt ge speeld in sporthal Egmond tussen de rijkspolitie en de reservisten, tussen beroeps en amateurs der halve. Er is nogal wat rivaliteit in het spel en dat is gezond. De be roeps denken het te winnen maar de reservisten zijn vast van plan om daaraan niet toe te geven. Dat wordt spannend dus en dat houdt in dat het wel eens druk kon wor den in de sporthal; DAT er uit een nest op het Winkel manplantsoen 12 eende-eieren zijn verdwenen, die daar door de goede zorgen van de aldaar wonende heer Zwirs angstvallig werden be waakt. Op een goede dag moest hij echter constateren, dat men hem toch nog te glad af was geweest. Het blijkt dat hier niet sprake is van kinderwerk maar dat groteren er de hand in hebben gehad. Dat zit de omwonenden goed hoog en zij hebben voor deze daad vanzelf sprekend geen goed woord over; (vervolg pagina 3) VooBveuG TuiusetzeEPGciMP 3>U?emzape\) TuitoPLMTjes 3'f BLOEMSIERKUNST Tël. 2075 - St. Albertsweg 27 J Egmond-Binnen Dinsdags gesloten namige complex Hogedijk tot hun recht te laten komen, besloot hij dit officiële gedeelte, vóór welk gebeu ren mevrouw Damstra een kleurrijk boeket in de armen gedrukt kreeg. In de kantine, waar vele genodig den na afloop bijeen kwamen, over handigde de voorzitter van buurt genoot voetbalvereniging Zeevogels, de heer J. Sprenkeling, een klok. Hij greep daarbij even terug naar de problemen, die er in het verleden lagen, toen Zeevogels door de aan leg van de tennisvelden de kans op een naastliggend voetbalveld verlo ren zag gaan. Dit is naar tevreden heid van beide verenigingen opgelost. Zeevogels wilde het daardoor ont stane oponthoud niet en Jan Spren keling wilde graag nu kwijt, dat het "beter leven was met een goede buur dan met een verre vriend". De bouwcommissie heeft in de rea lisering van het geheel en speciaal waar het de kantine betreft, veel werk verzet. Het lag dan ook voor de hand, dat de leden daarvan in de hulde werden betrokken. En tijdens het gebeuren strooide "De Kleine Ruth", het bekende draaiorgel van de heer Vallentgoed, zijn vrolijke klanken over de Hogedijk, waarmee de feestvreugde nog eens muzikaal werd onderstreept. RESTAURANT ITALIANO |)ELLA ^^tOSTA PIZZERIA Pompplein 3 -^Enond aan Zee Telefoon 170^^ Gezellig uit eten in een sfeervolle omgeving". Want de tennisclub bestond reeds verschillende jaren zonder dat men over deze banen kon beschikken. Het heeft enige voeten in de kleiige aarde gehad, voordat de eerste spade in de grond ging. En toen eenmaal alles geregeld was, kwam er nog eens een alleronaardigst wintertje voor het alesbehalve gewenste oponthoud zor gen. En alsof dat nog niet genoeg was, werd er enkele weken voor de opening nog een stokje gestoken voor de opbouw van de kantine, die op dat moment illegaal uit de grond ver rees. Maar dat was spoedig in orde, want na die dreigende zaterdag kwam maandag de vergunning bin nen. Het was dus een zonnige aange legenheid op de openingsdag van za terdag de 14e april en voorzitter Roel de Vries stak zijn dankbaarheid daar over niet onder stoelen of banken. Hij dankte voor de medewerking van het gemeentebestuur, waarbij hij in het bijzonder noemde wethouder Damstra, gemeentesecretaris Broer- sen en de raadsleden Van Els (toen malig), Piet Bakker en Bob1 v.d. En- de. Zij immers waren het, die soms tot vervelends toe vaart wilden zet ten achter de realisering van het complex. Voorzitter De Vries had ook nog een wens, waarbij hij tenniscrack Damstra in de ogen keek, toen hij vroeg om nog twee banen, want de zes die nu in gebruik werden ge nomen, bleken de vraag niet te kun nen opvangen. De vereniging telt dan ook 348 jeugdleden en 112 seni- orl^pn. Met de belofte dat het be stuur zijn uiterste best zou doen, om niet alleen de wedstrijdsport maar speciaal ook de recreatieve funktie van de tennisclub en van het gelijk- Het zal velen niet bekend zijn, dat wethouder Guus Damstra ook op het rode gravel zijn mannetje staat, want na één keer uitproberen sloeg hij dc bal ongedwongen door de grote hoepel, waartussen het vignet was gespannen van tennisclub "Hogedijk", waarmee de opening van het nieuwe tennispark aan de Hogedijk een feit was. Het applaus van de vele aanwezigen klonk op en deed dat nogmaals, toen hij de vlag van de vereniging in top hees, waar het dundoek vrolijk wapperend in het zoele oostenwindje aan het zonnige tafereel nog meer kleur gaf. Wanneer de toekomst van de t.c. "Hogedijk" er zo zonnig uitziet als het weer op deze dag, dan ziet het er goed uit. Het streven van het be stuur onder voorzitterschap van Roel de Vries, werd op deze dag in ieder geval bekroond, zij het dat men over een zeer lange adem heeft moeten beschikken, alvorens het zover was. Vond u het vandaag beter dan gister zi|n we nog beter dan vandaag het niet beter kan). DAT de commissie Openbare Werken van de gemeente op woensdag 25 april bijeenkomt voor een openbare vergadering in het raadhuis te Eg mond aan de Hoef, aanvang 19.30 uur;

Contact met de Egmonden | 1979 | | pagina 1